PDA

Επιστροφή στο Forum : Ομαδική παραγγελία Speedtouch 585 v7



SantoPtol
12-06-08, 12:04
Ενδιαφέρεται κανείς για ομαδική παραγγελία του router Speedtouch 585 v7 για να μας βγει πιο φθηνά; Απευθύνομαι κυρίως σε άτομα από Θεσσαλονίκη για να έχουμε άμεση επαφή αλλά δεν αποκλείω κανέναν.

Δεν ξέρω όμως τι δυσκολίες θα συναντήσουμε όπως π.χ. δεν γνωρίζω αν είναι κλειδωμένα από το ISP και αν δέχονται firmware update. Γι' αυτό θα παρακαλούσα όποιος έχει ήδη τέτοιο router στα χέρια του να μας ενημερώσει για τις πιθανές δυσκολίες που θα συνατήσουμε.

Άρης13
12-06-08, 13:21
Εγω εχω αυτο το router. Φοραει firmware UK αλλα κλειδωμενο δεν ειναι. Αν δεις στο Sell section πουλιουνται μερικα και απο Θεσσαλονικη. Για ομαδικη παραγγελια δυσκολο να βρεις αρκετα ατομα ωστε να σου βγει σε καλυτερη τιμη. Αν και για 5-10 ευρω πιστευω δεν αξιζει καν ο κοπος ;)

SantoPtol
12-06-08, 20:09
Περιθώρια για βελτιώση της τιμής υπάρχουν και δεν είναι 5-10 ευρώ. Αν είναι θα πάρω μόνος μου και θα τα πουλάω 70-75 ευρώ το ένα αλλά ποιος μου λέει ότι δεν θα μου μείνουν και ότι δεν θα μπω μέσα; ;)

Κανείς δεν θέλει ρε γμτ;

Άρης13
12-06-08, 20:34
Εγω παντως θα ημουν μεσα αν δεν ειχα παρει, δυστυχως ομως! :(

ειμαστε στο ιδιο dslam :p

Spanos
12-06-08, 21:07
Η αγορά θα γίνιε απο εξωτερικό αφού δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα, οπότε πως θα γίνει η χρέωση της ομαδικής παραγγελίας;

Θα βάλεις εσύ την πιστωτική σου για να παραγγείλεις ας πούμε 15 TG585v7;:whistle:

SantoPtol
13-06-08, 00:38
Αν τα βάλω όλα από την τσέπη μου χωρίς καμία εγγύηση από τους άλλους ενδιαφερόμενους θα βγάλω και κέρδος. :whistle:
Τι είμαι εγώ μαμά Τερέζα για να κάνω χάρες σε άγνωστους; :twisted:
Γι' αυτό είπα στο πρώτο post ξάχνω κυρίως για άτομα από εδώ κοντά για να έχουμε άμεση επαφή...

stratos2004
13-06-08, 01:07
Τοτε καλυτερα ασε την "Ομαδικη Παραγγελια" και κανε την καλυτερα ...."Ατομικη Παραγγελια" χωρις να μπαινεις και στην διαδικασια να ρισκαρεις για "αγνωστους"......;) Αλλωστε δεν προκειται να γλυτωνατε ( σε περιπτωση πολλων ) και καμια σοβαρη διαφορα...χρηματων....

SantoPtol
13-06-08, 01:35
Μόνος μου τα γράφω, μόνος μου τα διαβάζω. Για όποιον δεν ενδιαφέρεται ας προσπεράσει το θέμα και ας μην γράφει ειρωνικά σχόλια. ;) Έχω έρθει σε επαφή με πωλητή και για 5 κομμάτια θα μου έβγαινε περίπου 51 ευρώ το ένα τελική τιμή για να έρθουν Ελλάδα και όχι 75+ που τα πουλάνε οι άλλοι στα forum. Εγώ φταίω που ήθελα να το αγοράσω πιο φθηνά με την βοήθεια και άλλων που ήθελαν το ίδιο πράγμα με μένα. Αν έκανα τόοοοοοοσο κακό ας διαγράψει κάποιος το thread σαν να μην υπήρχε ποτέ. Δεν ξανααπαντάω εδώ παρά μόνο σε κάποιον που ενδιαφέρεται.

jpan
13-06-08, 09:24
Πάντως είναι λίγο δύσκολο να σου βγαίνει 51 ευρώ το κομμάτι τελική, όταν κάνει λιανική περίπου 40 λίρες χωρίς μεταφορικά.

SantoPtol
10-07-08, 14:20
Τελικά αναγκάστηκα να παλέψω σε δημοπρασίες αφού κανείς δεν ενδιαφερότανε. Το αποτέλεσμα εδώ (http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&item=150257506407) και με μεταφορικά τελική 31 λίρες.

Samael_667
14-07-08, 16:46
Το παρέλαβες φίλε? Υπάρχει περίπτωση να κάνουμε 3 άτομα ομαδική, αλλά δυστυχώς σήμερα το συζητήσαμε..
Μπορείς να μου στείλεις αν έχεις βρει στοιχεία για πιο φθηνη τιμή? Th@nx!

αν ενδιαφέρεσαι ή εσύ, ή κάποιος άλλος, μιλάμε με pm :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.