PDA

Επιστροφή στο Forum : Στο 13813 διωχνουν τους υποψηφιους πελατες;



matrix1
12-06-08, 15:43
Εφαγα σημερα ΜΙΑ ώρα για να κανω τηλεφωνικη "αιτηση" για ιντερνετ τηλεφωνια κλπ! Η πρωτη επαφη με την altectelecoms ηταν απογοητευτικη! Καλεσα τρεις φορες σωρις αποτελεσμα:

Πρωτη κληση: Παιρνω και μετα απο 5-6 λεπτα πιανω υπαλληλο και μου λεει σας περναω στο τμημα. Ο ηχος κοβεται και ηταν νεκρη η γραμμη (χωρις μουσικη κλπ) για 5 λεπτα οποτε το εκλεισα.
Δευτερη κληση: Ξαναπαιρνω και μετα απο αναμονη παλι βγαινει υπαλληλος και μου λεει παλι το ιδιο "να σας περασω στο σχετικο τμημα", μουσικη για δευτερολεπτα και μετα κοπηκε η γραμμη - μπιπ-μπιπ-μπιπ...
Παιρνω τριτη φορα εκνευρισμενος και αφου εξηγω τι συμβαινει τους ρωταω αν μπορουν να με παρουν αυτοι αμεσα για να κανουμε την αιτηση. "Ναι βεβαιως θα σας παρουμε αμεσως μολις κλεισουμε τωρα". Εχουν περασει 5 ωρες και ακομη δεν με εχει καλεσει κανεις!

Προσπαθουν μηπως να μεζεψουν λεφτα απο το 13813 και δεν θελουν τους υποψηφιους πελατες;
Ειναι απιστευτοι!

kriti
12-06-08, 15:50
εβαλα αλτεκ πριν 6 μηνες και μου βγαλανε το λαδι μεχρι να συνδεθω αλλα μετα αφου τους εστειλα φαξ με αιτηση διακοπης εγινε η συνδεση και απο τοτε ολα καλα δεν τους ξαναχρειαστηκα

tedd
12-06-08, 19:16
Aστα φιλε η εξυπηρέτηση τους στο 13813 πάει απο το κακό στο χειρότερο και όλοι τους ειναι αναρμόδιοι και σε στέλνουν απο το ένα στον άλλο μεχρι να συννενοηθείς.

Rightman
16-06-08, 02:25
Μάλιστα πληρώνεις και τις διαφημίσεις που ακούς στον αριθμό 13813.

Kokostas
16-06-08, 16:58
Μάλιστα πληρώνεις και τις διαφημίσεις που ακούς στον αριθμό 13813.

Απίστευτο και όμως αληθινό! Μόνο που το κάνουν όλοι.

Rightman
18-06-08, 19:41
Διαφήμιση στον οποιοδήποτε και ας είσαι πελάτης της Altec.


Μάλιστα πληρώνεις και τις διαφημίσεις που ακούς στον αριθμό 13813.

Ποιος νόμος το απαγορεύει;

Kokostas
19-06-08, 03:53
Σήμερα τηλεφώνησα ώρα 15:25 μμ στο 13813 και διαπίστωσα: α) Ελάχιστη αναμονή με μουσική και οδηγίες.
β) Δεν υπήρχαν διαφημίσεις γ) Αμέσως συνδέθηκα και μίλησα με το ανάλογο τμήμα. (για την προσφορά Jetpack διότι δεν μπορούσα να συνδεθώ με το FAX).

ΥΓ: Οφείλω να αναγνωρίζω και το σωστό.

sakistsalikis
19-06-08, 16:39
Ναι κι εγω μολις πριν μιση ωρα μιλησα κατευθειαν. Τετοια ωρα μαλλον δεν υπαρχει κινηση. Το πρωι μου βγαινει το λαδι.

Τουλαχιστον εγω δε χρεωνομαι. περνω απο voipdiscount στα 210 και 211 της εταιριας.

vag62
24-06-08, 18:04
Την τελευταία εβδομάδα χρειάστηκε να επικοινωνήσω τουλάχιστον 8 φορές διάφορες ώρες. Σε όλες τι περιπτώσεις ο χρόνος αναμονής ήταν <5 λεπτών. Πολύ μικρότερος από HOL & Forthnet.

Giama
24-06-08, 19:53
Εγώ μίλησα σήμερα το μεσημέρι και μου είπαν να καλέσω λίγο αργότερα γιατί έχουν πρόβλημα με το Internet! Σκέψου εταιρεία Internet που έχει πρόβλημα Internet τί εικόνα βγάζει προς τα έξω!

jpan
24-06-08, 20:45
Λες γι αυτό το λόγο αρκετοί υπάλληλοι τους να έχουν συνδέσεις με άλλους ISPs ???

Lia_
26-06-08, 09:49
Λες γι αυτό το λόγο αρκετοί υπάλληλοι τους να έχουν συνδέσεις με άλλους ISPs ???

Αυτο το γνωρίζεις απο έγκυρη πηγη; Γιατί είναι ανυποστατη αυτή η δήλωση αν δεν γνωρίζεις τουλάχιστον ένα 60% των υπαλληλων μια εταιρείας.

Φιλικα,
Λία

jpan
26-06-08, 10:00
Λία δε γνωρίζω ούτε ένα υπάλληλο της Altec. To συμπέρασμα αυτό το έβγαλα διαβάζοντας το forum τους τελευταίους 6 μήνες.

Andrikos
26-06-08, 12:05
Εγώ μίλησα σήμερα το μεσημέρι και μου είπαν να καλέσω λίγο αργότερα γιατί έχουν πρόβλημα με το Internet! Σκέψου εταιρεία Internet που έχει πρόβλημα Internet τί εικόνα βγάζει προς τα έξω!

Συνεβη κ σε αλλους providers χθες να μην εχουν κεντρο.
Με τη διακοπη ρευματος επεσαν τα δικτυα.

Giama
26-06-08, 13:40
Καλά, ναι. Απλά αν είσαι νέος πελάτης σε εταιρεία Internet και σου πουν καλέστε αργότερα γιατί δεν έχουμε Internet ακούγεται κάπως.

Ούτε σημαίνει κάτι προφανώς για την απόδοση των συνδέσεων της εταιρείας (από την οποία είμαι ευχαριστημένος) αλλά ας λέγανε κάτι άλλο, π.χ. πρόβλημα με τους υπολογιστές, όχι με το Internet. (Χμμ... η Altec πουλάει και υπολογιστές οπότε θα είχαμε κι εκεί πρόβλημα. Τεσπα.)

jpan
26-06-08, 20:38
Εντάξει, θα μπορούσαν να πούν ότι έχουν διακοπή ρεύματος για παράδειγμα και δε δουλεύουν τα πισιά τους.

revolvergr
30-06-08, 03:48
@Giama
Αυτο που συμβαινει στα τμηματα εξυπηρετησης καθε εταιριας και οχι μονο της Αλτεκ ειναι το εξης:
Η βαση δεδωμενων επειδη εχει μεγαλο ογκο πληροφοριων και συνεχη χρηση απο τους υπαλληλους , ενδεχεται να κολλησει με αποτελεσμα να μην λειτουεγει σωστα και αυτο να εχει επιπτωση στο χρονο αναμονης του πελατη.
Εσυ ετυχες να καλεσεις εκεινη την ωρα που ειχε το προβλημα.Αυτο δεν εχει σχεση με την συνδεση του ιντερνετ.Ο υπαλληλος για να δει τα στοιχεια σου συνδεεται σε εσωτερικο εταιρικο δικτυο και οχι στο ιντερνετ.Συνηθως αυτα ειναι προβληματα που διορθωνονται γρηγορα σε 5 με 10 λεπτα

@ ADSLgr.com All rights reserved.