PDA

Επιστροφή στο Forum : Blackout!



Σελίδες : [1] 2 3

harryal
20-09-05, 15:44
Όχι μόνο έπεσε η σύνδεσή μου αλλά μόλις δοκίμασα να πάω στο Hol.gr αλλά και αυτό έχει βγει off!!

Τι έγινε;;; Της κάηκαν τα κυκλώματα;;;;

Ardeloth
20-09-05, 15:45
Μολις εκανα post για αυτο... Τι σ***α τρεχει παλι... τους πεσαμε πολλοι και φρικαραν? ΕΛΕΟΣ και παλι ΕΛΕΟΣ......

harryal
20-09-05, 15:47
Πρέπει να είναι κάτι σοβαρό πάντως... γιατί καλά οι ADSL συνδέσεις... αλλά και το site;;;

mac_user
20-09-05, 15:49
Μήπως στο site θα περάσουν μειωμένες τιμές για adsl???

Ardeloth
20-09-05, 15:50
Κοιταξε ξερεις κατι? Αν δεν εχεις υποδομη δεν κανεις ΜΑΛΑΚΙΕΣ... Γιατι στην τελικη καθισα και εβαλα γραμμη και πηρα modem απο τωρα για να βαλω dsl λογω προσφορας... οκ δεν λεω θα εβαζα καποτε αλλα ηταν μια ωθηση για αρκετους απο εμας... δεν μπορεις τωρα να κρεμας τον κοσμο.. και αντε στα μαμηδια εμεις που το εχουμε δωρεαν.. αυτοι που πληρωνουν?!?!

Ardeloth
20-09-05, 16:02
Οκ παιδια κατι τρεχει.. πρεπει να επεσε και η forthnet... Μονο το ιντερνετ προς το παρον.


Και γινομαστε ολοι συνδρομητες της ιδιας κλασσικης ελληνικης εταιριας... Hellas Offline η αλλιως HOF

KLG
20-09-05, 16:11
οοοοοοοοοοοοοοοοουφ ξαλαφρωσα τωρα...

τι ωραια παλι ολοι κατω ειμαστε....

και εγω με HOL κατω... και νομιζα οτι ειχα κανει κατι λαθος... ευτυχως που δεν εκανα κανα reboot το μοντεμ να ψαχνομαι.... μηπως ξερετε και κανα τηλεφωνακι OTE και ΗΟL να αρχισουμε να πεταμε κανα μπινελικι, μιας και εχω καρο να βρισω κοσμο...

Ardeloth
20-09-05, 16:14
KLG και εγω γιαυτο μπηκα να δω το τηλ της HOL. Αν και πρεπει να το γραφει στο RAM.

mac_user
20-09-05, 16:15
Και η forthnet κατω για 20' περίπου περιοχή Καλλιθέας.Μόλις τώρα επανήλθε.

Tom_K
20-09-05, 16:16
Και με Vivodi ειχα προβλημα το τελευταιο μισαωρο αλλα τωρα ολα οκ.

Freedom
20-09-05, 16:16
.... μηπως ξερετε και κανα τηλεφωνακι OTE και ΗΟL να αρχισουμε να πεταμε κανα μπινελικι, μιας και εχω καρο να βρισω κοσμο...


Η Tηλεφωνική Υποστήριξη της HOL είναι στο 801 11 77777...

(ετσι έλεγε στο site της τουλάχιστον...οταν ήταν online...)

Hengeo
20-09-05, 16:16
Και εγώ με Forthnet τα ίδια. Μόνο κάποιες ελληνικές σελίδες με το ζόρι και το irc. Msn off, E-mule off, e-mail με το ζόρι μόνο της Forthnet... :evil:

edit: Μέχρι να το στείλω επανήλθαν όλα... μήπως να γράφω πιο συχνά στο adslgr? :D

ipo
20-09-05, 16:16
Υπολειτουργούν και οι DNS servers της FORTHnet. Η HOL δεν με συνδέει καν.

Μαύρη μέρα για το ελληνικό internet...!

Τα τηλέφωνα φυσικά έχουν ανάψει. 10 λεπτά στην αναμονή της HOL. Βαρέθηκα και το έκλεισα.

sdikr
20-09-05, 16:16
Εντάξει ρε παιδιά μην τρελένεστε!

που να το πληρώνατε κιόλας.

πάντως έχει το δικαίωμα να έχει προβλήματα που και που

Gedo
20-09-05, 16:16
Σημερα ειναι 20 Σεπτεμβριου και εχουμε προβλημα με disconnects...

20 Σεπτεμβριου? Κατι μου θυμιζει αυτη η ημερομηνια :-k

androu
20-09-05, 16:16
με forthnet Ηράκλειο Κρήτης 15' off μόνο εσωτερικά links (ιn.gr pathfinder... ktlp)

ndan_gr
20-09-05, 16:19
λοιπόν μίλησα με κοπέλα στην εξυπηρέτηση πελατών και ήταν γενικό το πρόβλημα!

20 λεπτά και εγώ down :(

επισης μου είπε ότι άλλαξαν οι τιμές στις συνδρομές και ότι η προσφορά για τους μήνες δεν θα ισχύει μετά τις 30/9

επίσης επειδή την ρώτησα για ανανέωση, με ρώτησε αν θα πάω σε 512

πιο κορόιδο θα πάει σε 512 επειδή μειώθηκαν οι τιμές του ΟΤΕ? άλλωστε η διαφορά στην ταχύτητα θα είναι μηδαμινή

NoDsl
20-09-05, 16:20
Μην κάνετε άλλοι αναβαθμίσεις ρε παιδία... βλέπετε δεν μας χωράει όλους :worthy: :haha :oops: :evil: :twisted:

harryal
20-09-05, 16:20
H forthnet είναι τώρα οκ... Το site της HOL ακόμα δεν ανοίγει...

KLG
20-09-05, 16:20
sdikr>> το πληρωνουμε 15.90 χωρις ΦΠΑ, το μηνα

Δεν καταλαβα δηλ????? :evil:
Επειδη δεν πληρωνουμε παροχεα, πρεπει να πεφτουμε και να τσακιζομαστε???? στο κατω εχουν και αλλοι προβληματα..
και το τσαμπα της HOL ποσο διαφερει απο τα 4 ευρω το μην της οτενετ (384 -1gb τον μηνα)


που να το πληρώνατε κιόλας. δεν το δεχομαι για απαντηση...

Απο που και ως που το τζαμπα να ειναι και γτπ ? (για τον π....)

Spyrosss
20-09-05, 16:21
Οι αλήτες, οι άχρηστοι, κόψανε το net για 5 ολόκληρα λεπτά παρακαλώ και ανέβηκε ο Dow Jones και δεν μπόρεσα να πουλήσω.

Θα κάνω εξώδικα και αγωγές &^%^&%&% :evil:

harryal
20-09-05, 16:21
λοιπόν μίλησα με κοπέλα στην εξυπηρέτηση πελατών και ήταν γενικό το πρόβλημα!

20 λεπτά και εγώ down :(

επισης μου είπε ότι άλλαξαν οι τιμές στις συνδρομές και ότι η προσφορά για τους μήνες δεν θα ισχύει μετά τις 30/9 Με την εξυπηρέτηση της HOL μίλησες;;

ndan_gr
20-09-05, 16:22
όχι με την εξυπηρέτηση της Forthnet

sdikr
20-09-05, 16:24
sdikr>> το πληρωνουμε 15.90 χωρις ΦΠΑ, το μηνα

Δεν καταλαβα δηλ????? :evil:
Επειδη δεν πληρωνουμε παροχεα, πρεπει να πεφτουμε και να τσακιζομαστε???? στο κατω εχουν και αλλοι προβληματα..
και το τσαμπα της HOL ποσο διαφερει απο τα 4 ευρω το μην της οτενετ (384 -1gb τον μηνα)

δεν το δεχομαι για απαντηση...

Απο που και ως που το τζαμπα να ειναι και γτπ ? (για τον π....)


που τα πλήρωσες τα 15,90;


αν θα φτάσει στις 48 ώρες διακόπη, μπορείτε να ζήτησετε χρήματα πίσω

KLG
20-09-05, 16:24
Με την εξυπηρέτηση της HOL μίλησες;;

ΝΑι πες μας ndan_gr, σου ειπανε οτι προσφρορα ραμ τελος? Αφου λεει για 3 μηνες με τελευταια ενεργοποιηση 31 ΟΚτ ?????

Δεν γινεται... Ειναι παρανομο.

androu
20-09-05, 16:25
λοιπόν μίλησα με κοπέλα στην εξυπηρέτηση πελατών και ήταν γενικό το πρόβλημα!

20 λεπτά και εγώ down :(

επισης μου είπε ότι άλλαξαν οι τιμές στις συνδρομές και ότι η προσφορά για τους μήνες δεν θα ισχύει μετά τις 30/9

επίσης επειδή την ρώτησα για ανανέωση, με ρώτησε αν θα πάω σε 512

πιο κορόιδο θα πάει σε 512 επειδή μειώθηκαν οι τιμές του ΟΤΕ? άλλωστε η διαφορά στην ταχύτητα θα είναι μηδαμινή

στο σίτε δεν ανανέωσαν ακόμα τις τιμές...

KLG
20-09-05, 16:26
που τα πλήρωσες τα 15,90;
ειναι το παγιο του ΟΤΕ για ADSL ξεχασες??


αν θα φτάσει στις 48 ώρες διακόπη, μπορείτε να ζήτησετε χρήματα πίσω

θεωρω οτι μαλλον σε μπερδεψε το 15.90 που γραφω και οτι δεν κανεις πλακα/ειρωνια, γιατι αλλιως μειωνεις αυτους που πληρωσαν και δεν εχουν οπως εμεις που δεν πληρωσαμε

sdikr
20-09-05, 16:29
ειναι το παγιο του ΟΤΕ για ADSL ξεχασες??


δεν τα έδωσες στην Hol



θεωρω οτι μαλλον σε μπερδεψε το 15.90 που γραφω και οτι δεν κανεις πλακα/ειρωνια, γιατι αλλιως μειωνεις αυτους που πληρωσαν και δεν εχουν οπως εμεις που δεν πληρωσαμε
__________________

οχι κατάλαβα τι λές,

απλά λέω ηρεμήστε

KLG
20-09-05, 16:36
δεν τα έδωσες στην Hol

οχι αλλα πληρωνω καποιον, δεν ειμαι ενα παρασιτο της κοινωνιας που δεν δικαιουται να εχει αποψη και να γκρινιαζει οταν κατι παει στραβα....


απλά λέω ηρεμήστε
ημουν ηρεμος (και ας μην φανηκε) τωρα ομως μετα απο αυτη τη **φημη** (γιατι φημη το θεωρω και τιποτα παραπανω) εχω
εξαγριωθω, αφου ψαχνω αυτο το διχερο Great Axe +3 +1d6 electricity (vs Lawfull Neutral , Υπαλληλους εταιριων τηλεπικοινωνιων)

:dwarf :dwarf :dwarf

ndan_gr
20-09-05, 16:36
ΝΑι πες μας ndan_gr, σου ειπανε οτι προσφρορα ραμ τελος? Αφου λεει για 3 μηνες με τελευταια ενεργοποιηση 31 ΟΚτ ?????

Δεν γινεται... Ειναι παρανομο.

μιλάω για τις προσφορές που ισχύουν στην forthnet!

dvm
20-09-05, 16:41
Αν και μάλλον βγαίνουμε off-topic γιατί λέμε για την forthnet, αλλά μόλις είδα ότι στο site της, λέει για νέες τιμές. http://www.forthnet.gr/templates/corporatePrPostingView.aspx?p=137052
Επιτέλους, η 256 έπεσε στα επίπεδα μιας dialup (πέρυσι το καλοκαίρι). Κάτι είναι κι αυτό. Λέτε τελικά να βάλω τώρα την 384, να έρθει στα ίσα της η γραμμή μου; 1 χρόνο τώρα, την έχω "ριγμένη" στα 256. Άντε και σε καλή μεριά, τα λεφτά που θα μας περισσέψουν :D

clopier
20-09-05, 16:46
Vivodi κατω για 20 λεπτα μεγαλο γελιο με τον Proxy της αυτος δουλεψε μετα απο 25 :D

Αν καταλαβα καλα η προσφορα του RAM ειναι μεχρι τελος Σεπτεμβριου ?? :O

krikelis
20-09-05, 16:51
Πριν Απο 5΄ Λεπτα Με Πηραν Τηλεφωνο Απο Το 121 Που Ειχα Δηλωσει Τη Βλαβη Και Μου Επιβεβαιωσαν Οτι Το Προβλημα Που Ειχα Προερχοταν Απο Hol.

Solitude^Within
20-09-05, 16:59
όχι με την εξυπηρέτηση της Forthnet

Μα καλα!!!Το ειπε το παιδι τοσς φορες!!Ελεος!!! :evil: :evil: :evil:

gi0rg0s21
20-09-05, 17:12
παντως ηταν γενικο το κακο......εμαθε κανεις απο που προηλθε το προβλημα???
εννοω....τραβηξε κανεις καταλαθος κανενα καλωδιο ???
βγηκε καμια ανακοινωση???

NIB
20-09-05, 17:13
Άκουσα ότι έχει διακοπή ρεύματος το Κορωπί και έτσι δεν λειτουργεί το adsl της HOL(και το site της hol). Το pstn της HOL λειτουργεί πάντως. Επίσης θεωρώ απαράδεκτα τα posts μερικών εναντίων της HOL και ειδικότερα αυτών που δεν πληρώνουν καν συνδρομή. Έλεος δηλαδή. Εφόσον δεν πληρώνεις τη HOL, δεν έχεις κανένα απολύτως δικαίωμα να διαμαρτύρεσαι. Εάν δεν σου αρέσει, πήγαινε αλλού.

Εγώ που πληρώνω κανονικά, έχω το δικαίωμα να διαμαρτυρηθώ. Αλλά πρώτα θέλω να μάθω ακριβώς τι έγινε και εάν η HOL μπορούσε να κάνει κάτι για αυτό. Και βέβαια πως αντιμετώπισε την κατάσταση(εάν φτιάχτηκε το πρόβλημα όσο το δυνατόν πιο γρήγορα).

sv2evs
20-09-05, 17:13
επανήλθε το ίντερνετ πριν απο λίγη ώρα, περίπου 10 λεπτά. Hol 384k.

SakisRouvas
20-09-05, 17:15
Ακούστηκε οτι η HOL έχει πρόβλημα ρεύματος στο Κωροπί. (Γι αυτό και είναι και το σαιτ κάτω).
Η τεχνική υποστήριξη μιλά μόνο για ένα 2ώρο περίπου (από τις 3μιση που πέσανε)...

Πάντως δεν έχει να κάνει με τις τσάμπα συνδρομές και την αυξηση των χρηστών. Απλά τους πρόδωσαν τα UPS μάλλον....

Για να δούμε τι ανακοίνωση θα βγάλουν....

NIB
20-09-05, 17:15
Ναι όντως, έφτιαξε το adsl της hol.

gi0rg0s21
20-09-05, 17:17
ας ελπισουμε να μην επαναληφθει παντως :)

mac_user
20-09-05, 17:22
Χωρίς να θέλω να δημιουργήσω flame και ξεκαθαρίζοντας ότι αν και έχω πάρει το ram δεν έχω ενεργοποιήσει την προσφορά της hol, νομίζω ότι έχεις άδικο. Τη στιγμή που η hol & το ram αναφέρουν 24/7 online χωρίς περιορισμό κίνησης και με δωρεάν τεχνική υποστήριξη, έχουν κάθε δίκηο να φωνάζουν αυτοί που είναι δωρεάν. Στο κάτω κάτω δεν το έκανε αυτό η hol για να μοιράσει δωρεάν dsl στον <λαουτζίκο> αλλά για να κερδίσει νέους συνδρομητές. Τώρα αν δεν έχουν την υποδομή για κάτι τέτοιο...αυτοί θα χάσουν!



Άκουσα ότι έχει διακοπή ρεύματος το Κορωπί και έτσι δεν λειτουργεί το adsl της HOL(και το site της hol). Το pstn της HOL λειτουργεί πάντως. Επίσης θεωρώ απαράδεκτα τα posts μερικών εναντίων της HOL και ειδικότερα αυτών που δεν πληρώνουν καν συνδρομή. Έλεος δηλαδή. Εφόσον δεν πληρώνεις τη HOL, δεν έχεις κανένα απολύτως δικαίωμα να διαμαρτύρεσαι. Εάν δεν σου αρέσει, πήγαινε αλλού.

Εγώ που πληρώνω κανονικά, έχω το δικαίωμα να διαμαρτυρηθώ. Αλλά πρώτα θέλω να μάθω ακριβώς τι έγινε και εάν η HOL μπορούσε να κάνει κάτι για αυτό. Και βέβαια πως αντιμετώπισε την κατάσταση(εάν φτιάχτηκε το πρόβλημα όσο το δυνατόν πιο γρήγορα).

sdikr
20-09-05, 17:25
Χωρίς να θέλω να δημιουργήσω flame και ξεκαθαρίζοντας ότι αν και έχω πάρει το ram δεν έχω ενεργοποιήσει την προσφορά της hol, νομίζω ότι έχεις άδικο. Τη στιγμή που η hol & το ram αναφέρουν 24/7 online χωρίς περιορισμό κίνησης και με δωρεάν τεχνική υποστήριξη, έχουν κάθε δίκηο να φωνάζουν αυτοί που είναι δωρεάν. Στο κάτω κάτω δεν το έκανε αυτό η hol για να μοιράσει δωρεάν dsl στον <λαουτζίκο> αλλά για να κερδίσει νέους συνδρομητές. Τώρα αν δεν έχουν την υποδομή για κάτι τέτοιο...αυτοί θα χάσουν!

Και εγώ συμφωνώ με αυτό, αλλά όταν ό άλλος κάνεις χρήση του οτι δωσαν το δωρεαν και λέει ας μην δίναν το δωρεάν και δεν αντεχει το δικτυο τους κλπ κλπ, ενώ οπώς λένε είναι 3 ώρες διακοπή, 3ωρες ρε παιδιά εντάξει, ήρεμα

τεσπα τέλος καλό όλα καλά ;)

Yngwiedis
20-09-05, 17:26
Συγνώμη που επεμβαίνω αλλά έχετε διαβάσει ΟΛΑ τα posts στο συγκεκριμένο topic ;
ΔΕΝ ήταν αποκλειστικό πρόβλημα της HOL.
Ήταν γενικότερο.

sdikr
20-09-05, 17:28
Συγνώμη που επεμβαίνω αλλά έχετε διαβάσει ΟΛΑ τα posts στο συγκεκριμένο topic ;
ΔΕΝ ήταν αποκλειστικό πρόβλημα της HOL.
Ήταν γενικότερο.

Μονάχα hol, forthnet, ή οτενετ, acn (και υποθέτω η vivodi) δεν είχαν πρόβλημα

great
20-09-05, 17:28
και εγω ειμαι οκ τωρα....
αυτο που ακουσα και εγω απο τεχνικο (φιλο φιλου κτλ) ειναι οτι ειχαν προβλημα με το κορωπι κατι εγινε και πεσαν ολλα, μαλλον θεμα ρευματος...ηταν πολυ σοβαρο παντως γιατι ουτε site δουλευε ουτε καν και με backup ISDN που ειχαμε δεν δουλευε

να δουμε τι ανακοινωση θα βγαλουν και αν κανουν καμια αποζημιωση για τις ωρες down

Yngwiedis
20-09-05, 17:29
Υπάρχουν posts που λένε οτι και η Vivodi είχε διακοπή αυτά τα 20 λεπτά.

great
20-09-05, 17:29
Συγνώμη που επεμβαίνω αλλά έχετε διαβάσει ΟΛΑ τα posts στο συγκεκριμένο topic ;
ΔΕΝ ήταν αποκλειστικό πρόβλημα της HOL.
Ήταν γενικότερο.

ναι μπορει να εγινε και αυτο γιατι και φιλοι απο αλλους ISP δεν ειχαν για κανα πενταλεπτο οχι για δυο ωρες και βαλε

εχει μεγαλη διαφορα

Solitude^Within
20-09-05, 17:31
Και με Vivodi ειχα προβλημα το τελευταιο μισαωρο αλλα τωρα ολα οκ.

Και με Vivo υπηρχε προβλημα.. ;)

Solitude^Within
20-09-05, 17:34
...να δουμε τι ανακοινωση θα βγαλουν και αν κανουν καμια αποζημιωση για τις ωρες down...

Καλα χαλαρωστε λιγο!!Αμεσως ψαχνετε για αποζημειωσεις!!Ελεος πιααα!!!Ειπαμε !!! :cool: :cool:

SakisRouvas
20-09-05, 17:44
και εγω ειμαι οκ τωρα....
αυτο που ακουσα και εγω απο τεχνικο (φιλο φιλου κτλ) ειναι οτι ειχαν προβλημα με το κορωπι κατι εγινε και πεσαν ολλα, μαλλον θεμα ρευματος...ηταν πολυ σοβαρο παντως γιατι ουτε site δουλευε ουτε καν και με backup ISDN που ειχαμε δεν δουλευε


Επειδή εγραψα ακριβώς τα ίδια 2-3 ποστς πιο πάνω, σημαίνει οτι έχουμε διασταυρωμένη πληροφορία:

- ΟΛΗ η HOL έπεσε για 2+ ώρες (από τις 3μιση περίπου)
- Το datacenter στο κωροπί είχε πρόβλημα (ρεύματος μάλλον, αφού πέσανε όλα μαζί)

Εγώ πάντως που έχω γραμμή(DSL) vivodi ακόμα δεν μπορώ να συνδεθω!! (ISP μόνο, DSL δεν έπεσε ποτε).

H vivodi(ISP) είχε και αυτή πρόβλημα για κανα μισάωρο περίπου. (δοκίμασα)


αυτά

@ ADSLgr.com All rights reserved.