PDA

Επιστροφή στο Forum : Όταν η HOL σε γράφει στα .........



kakavia
12-06-08, 18:08
Για να μην τα πολυλογώ εδώ και 3 ημέρες δεν έχω τηλέφωνο (έχω double play).
Έχω μιλήσει 4-5 φορές με το help desk (με δανεικό τηλέφωνο φυσικά) και δεν μπόρεσαν να το διορθώσουν. Το ανάθεσαν σε τεχνικό εχτές.
Σήμερα με πήραν το μεσημέρι στο κινητό αλλά δεν μπόρεσα να το σηκώσω, δεν είμαι 24 ώρες το 24ωρο με το τηλέφωνο stand by.
Όταν τους ξαναπήρα μου είπαν απλά ότι ο τεχνικός έχει σχολάσει :mad: και θα με καλέσει αύριο.
Έγινε ένας ψιλοχαμός με τον κακομοίρη εκεί όπου δεν μπορεί λέει να με συνδέσει με το 2ο τμήμα :mad::mad::mad: ούτε με κάποιον υπεύθυνο.
Ωραία, και αν με πάρουν αύριο στην δουλειά τι θα κάνω από εκεί, ρυθμίσεις στο router???
Δηλαδή είμαστε κρεμασμένοι από τα @$#@% του κάθε τεχνικού για να έχουμε το αυτονόητο, την υπηρεσία που πληρώνουμε.

Συγνώμη για το ύφος μου αλλά τα έχω πάρει άσχημα με τον στ@ρχιδισμό που σε αντιμετωπίζει μια εταιρεία.
Τι άλλο να κάνω ρε παιδιά :hmm:

LFC
12-06-08, 18:09
εχει παραγινει το κακο με αυτους...

valadis volos
12-06-08, 18:52
ΗΟΛ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ.
ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΜΕΙΝΕΙ ΧΩΡΙΣ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΓΙΑ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ:(:mad:

radiodj105
12-06-08, 19:07
Εμένα πάλι, όσες φορές μου έχουν πει ότι θα με καλέσουν... ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ!

ralliboy
13-06-08, 00:34
ΧΑΧΑΧ Αυτο δεν ειναι τιποτα ακου εδω ιστορια να μην σου μεινει ΑΝΤΕΡΟΟΟ ..
Πριν ενα χρονο μπηκα σε καινουργιο σπιτι και εβαλα ενα HIBOX 1Mbps.Καποια στιγμη μετα απο 6-7 μηνες παω ΤΕΛΛΑΣ ..Ξιστο .στο τρμηνο επανω εφυγα αρων αρων.Ωστοσω το hibox σαν συνδρομη ισχυε ακομα.Απο την Τρελλας γυρισα τα παντα σε οτε.ΑΛΛΛΑ 1 μηνα πριν ληξει η συνδρομη του hi box που ηταν ακομα σε ισχυ (κοινως με την γραμμη του οτε μπορουσα να μπαινω και με την connx kai me tin hi box ) ζηταω με ΦΑΞ , τηλεφωνο να γινει η διακοπη της συνδρομης hibox πανω στο χρονο και να αγορασω μια ΑΠΛΗ pstn dialup συνδεση ωστε να κρατησω το mail moy που ειχα ενα χρονο τωρα.Αντι αυτου τα ..καλοπαιδα θεωρησαν σωστο ....να παρουν παλι την dsl απο τον ΟΤΕ και να μου αννανεωσουν το κολ..hibox , ενω δεν ειχα κλεισει μηνα καλα καλα με το 24αρι connx moy. Oποτε τι εχουμε τωρα... ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως ο ΟΤΕ ζηταει τα λεφτα του μεχρι το 6μηνο. Η 24αρα που ειχα εγινε μια ξεφτιλο 4αρα. Ρωτοντας τον ΟΤΕ αν γυρισω πισω τουλαχιστον αν θα εχω τα 24 μου μου ειπαν πως πλεον δεν υπαρχει διαθεσημοτητα !!!!....Αποτελεσμα (Αν και θα επρεπε να παω με 50 κιλα ΤΝΤ ΑΔΡΕΙΑΝΕΙΟΥ και ΠΑΠΑΔΑ) πηγα στην Ηellas OFF Line kai μετα απο μια ηρεμη συζητηση μου συμφωνησαμε να παω σε double play με δυο παγια δωρο (σαν μια μικρη αποζημιωση)Το αποτελεσμα ... εδω και δυο μερες μου εχουν ερθει 2 sms που λενε πως με ευχαριστουν για την προτιμηση και πως ολα ειναι οκ πλεον.Τωρα γιατι εμενα δεν αναβει καν το adsl λαμπακι, γιατι ο τεχνικος που μιλησα σημερα ειπε πως υπαρχει προβλημα με το κυκλωμα απο ΟΤΕ ,αλλα sms να μου στειλουν και να μην εχω ηδη δυο μερες ΤΦ ξερουν, δεν μπορω να καταλαβω.Τα ατομα εκει ειναι για τα μπαζα.Ηθελα να ηξερα το κ..κυκλωμα πριν μου στειλουν sms μετα βαιων και κλαδων (τρομαρα τους) δεν το ελεγχει κανενας λουστης;;;;;;; Eγω πρεπει να παρω τηλ και να το δηλωσω ως βλαβη;;; ΕΛΕΟΣ Οι τυποι ειναι τραγικοι..... Και το καλυτερο χρονος επιδιωρθοσης προβληματος ...1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ λεει ....:2guns:

varsamis
13-06-08, 00:50
Εγω εδω και μια εβδομαδα δεν εχω ουτε τηλ, ουτε και internet μια και το ρουτερ δεν συγχρονιζει,αναβοσβηνει συνεχεια το power.
Μετα απο αλλεπαληλες επαφες με ΤΥ ακαρπες φυσικα πηγα στον ΟΤΕ σημερα το πρωι κι εκανα αιτηση επανασυνδεσης.
Το απογευμα βλεπω ticket ανοικτο με τον τιτλο ΄port out' σχετικη υπηρεσια circouit.
Μπας και ξεκινησε η διαδικασια εξοδου κιολας να ανοιξω καμμια σαμπανια;

tasvar
14-06-08, 00:04
Εγώ τους περίμενα 73 ημέρες. Ουτε τηλ ούτε ιντερνετ.Τίποτα.Σήμερα-αύριο-μεθαύριο κ.τ.λ...
Εφυγα. Τί να κάνω? Πήγα στη netone.

alexjm
14-06-08, 00:12
Έχει παραγίνει ρε παιδιά.. Ο λόγος που σας λένε ότι τόσο καιρό δεν έχετε τηλέφωνο και ιντερνετ ποιός είναι??

tasvar
14-06-08, 09:06
Εμένα μου έλεγαν πρόβλημα από τον οτε. Στη netone που πήγα μου είπαν ότι η γραμμή μου δεν είχε κάποιο πρόβλημα από τον οτε.

kakavia
17-06-08, 10:47
Το πρόβλημα λύθηκε ύστερα από δική μου παρέμβαση φυσικά.
Τους πήρα την Παρασκευή ξανά εγώ (σιγά μην πάρουν αυτοί) και αρχίσαμε πάλι "το λαμπάκι ανάβει" κτλ κτλ.
Μου λένε θέλουν χρόνο να το δουν, οι 4 μέρες που πέρασαν τι είναι τους λέω. Μου απαντάνε ότι έχουν διορία 48 ώρες για να λύσουν το πρόβλημα αλλά από τώρα που μιλάμε. Έγινε ένας μικρο-χαμός .
Τους λέω "ρε παιδιά, αφου το router είναι τι το ψάχνεται, έρχεται και 3ήμερο και δεν δουλέυετε". Μάλλον έπεσα σε μια καλή κοπέλα και πήγα και το άλλαξα. Όταν πήγα από την HOL ξανά τα ίδια "το λαμπάκι ανάβει?".
Το συνδέω και παίζει κανονικά . Με παίρνει τότε ένας τεχνικός για να βρει λύση στο πρόβλημα (αυτό που είχα).Τωωωωωρα του λέω.

Γενικά όλοι οι πάροχοι έχουν προβλήματα και είναι να μην σου τύχει.
Όχι δεν πιστέυω ότι ο ΟΤΕ είναι καλός γιατί τόσα χρόνια μας πίνει το αίμα .

xmperop1
17-06-08, 22:32
Το πρόβλημα λύθηκε ύστερα από δική μου παρέμβαση φυσικά.
Τους πήρα την Παρασκευή ξανά εγώ (σιγά μην πάρουν αυτοί) και αρχίσαμε πάλι "το λαμπάκι ανάβει" κτλ κτλ.
Μου λένε θέλουν χρόνο να το δουν, οι 4 μέρες που πέρασαν τι είναι τους λέω. Μου απαντάνε ότι έχουν διορία 48 ώρες για να λύσουν το πρόβλημα αλλά από τώρα που μιλάμε. Έγινε ένας μικρο-χαμός .
Τους λέω "ρε παιδιά, αφου το router είναι τι το ψάχνεται, έρχεται και 3ήμερο και δεν δουλέυετε". Μάλλον έπεσα σε μια καλή κοπέλα και πήγα και το άλλαξα. Όταν πήγα από την HOL ξανά τα ίδια "το λαμπάκι ανάβει?".
Το συνδέω και παίζει κανονικά . Με παίρνει τότε ένας τεχνικός για να βρει λύση στο πρόβλημα (αυτό που είχα).Τωωωωωρα του λέω.

Γενικά όλοι οι πάροχοι έχουν προβλήματα και είναι να μην σου τύχει.
Όχι δεν πιστέυω ότι ο ΟΤΕ είναι καλός γιατί τόσα χρόνια μας πίνει το αίμα .

Περίμενα να δώ πότε θα τη ρίξουμε και στον ΟΤΕ μπράβο.

B3rny
19-06-08, 01:00
Εμένα πάλι, όσες φορές μου έχουν πει ότι θα με καλέσουν... ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ!

Για αυτό το λόγο την έκανα και πήγα εκεί που πήγα,τουλάχιστον είναι καλυτερα όσο αναφορά το cc, παρόλο που υπάρχουν άλλα χάλια..

dikal
19-06-08, 08:34
Για αυτό το λόγο την έκανα και πήγα εκεί που πήγα,τουλάχιστον είναι καλυτερα όσο αναφορά το cc, παρόλο που υπάρχουν άλλα χάλια..

Μπορείς παρακαλώ να μας πεις ποια είναι αυτά τα χάλια; :)

ZAGNA
19-06-08, 11:25
Εγώ τους περίμενα 73 ημέρες. Ουτε τηλ ούτε ιντερνετ.Τίποτα.Σήμερα-αύριο-μεθαύριο κ.τ.λ...
Εφυγα. Τί να κάνω? Πήγα στη netone.

73 ΜΕΡΕΣ????? LOOOL :hammer::medic:

EvilHawk
19-06-08, 11:31
Αφού το πρόβλημα λύθηκε το θέμα θα κλειδωθεί. Την επόμενη φορά καλό θα ήταν να προσέξετε το ύφος και την γλώσσα που χρησιμοποιείτε στα μηνύματα και στους τίτλους των θεμάτων που δημιουργείτε.

@ ADSLgr.com All rights reserved.