PDA

Επιστροφή στο Forum : Tellas 2play'H Forthnet 2play?? That is the question...



O_BETATZIS
12-06-08, 22:16
Είμαι χρήστης Κόνεξ (ελληνικά δεν ήθελες?) και λέω να μεταπηδήσω στου ιδιόκτητους.
Μέν Θεσσαλονίκη-Χαριλάου και με καλύπτει το ιδιόκτητο των Forthnet-Tellas-hol.

Άκουσα οτι η forthnet συμπεριέλαβε 60 λεπτά προς κινητά πρόσφατα και ίσως είναι η καλύτερη προσφορά επί του παρόντος (αν σκεφτούμε ότι έχει και χαμηλότερες χρεώσεις για κλήσεις προς κινητά)
Δεν είμαι καθόλου σίγουρος.
Καμμιά συμβουλή?

razorblade1100
12-06-08, 22:18
γραφε μονο στα ελληνικα γιατι τα greeklish απαγορευονται και επεξεργασου και το αρχικο μυνημα ξαναγραφωντας το στα ελληνικα (τα οποια ειναι και ποιο ευαναγνωστα)
και η τελλας εχει 60 λεπτα προς κινητα τσαμπα νομιζω. αλλα τωρα ειναι και το αν θα σου κατσει καλα η γραμμη γιατι αλλοι πιανουν τα 12 η τα 24 στην καθε εταιρια και αλλοι μονο 3-4:hmm:

anergos13
13-06-08, 00:38
Στο site της forthnet δεν αναφερεται πουθενα προσφορα με 60΄ δωρεαν προς κινητα.....

Andree
13-06-08, 00:41
Το ειδα στην διαφημιση αυτο αλλα τις ετεριες δεν την εμπηστευομαι και εχω εχω conex

ermis333
13-06-08, 06:51
Το ειδα στην διαφημιση αυτο αλλα τις ετεριες δεν την εμπηστευομαι και εχω εχω conex

Kαι τον ΟΤΕ γιατί τον εμπιστεύεσαι;;; Γιατί έδινε το ADSL με 100Ε το μήνα πριν λίγα χρόνια με τη δικαιολογία ότι η Ελλάδα έχει πολλά βουνα;;; Γιατί από υπηρεσίες εγώ ποτέ δεν θυμάμαι τον εαυτό μου ευχαριστημένο από τον ΟΤΕ τα πρώτα 3 χρόνια που είχα ADSL μέσω του δικτύου του (εκτός από τους πρώτους 5 μήνες).

Lagman
13-06-08, 09:13
Kαι τον ΟΤΕ γιατί τον εμπιστεύεσαι;;; Γιατί έδινε το ADSL με 100Ε το μήνα πριν λίγα χρόνια με τη δικαιολογία ότι η Ελλάδα έχει πολλά βουνα;;; Γιατί από υπηρεσίες εγώ ποτέ δεν θυμάμαι τον εαυτό μου ευχαριστημένο από τον ΟΤΕ τα πρώτα 3 χρόνια που είχα ADSL μέσω του δικτύου του (εκτός από τους πρώτους 5 μήνες).


Δηλαδή εσύ είσαι πάντα ευχαριστημένος στην Τελλας ; πόσο καιρό τώρα περιμένεις την αναβάθμίση ; πληροφοριακά ρωτάω .

........Auto merged post: Lagman πρόσθεσε 8 λεπτά και 5 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Είμαι χρήστης Κόνεξ (ελληνικά δεν ήθελες?) και λέω να μεταπηδήσω στου ιδιόκτητους.
Μέν Θεσσαλονίκη-Χαριλάου και με καλύπτει το ιδιόκτητο των Forthnet-Tellas-hol.

Άκουσα οτι η forthnet συμπεριέλαβε 60 λεπτά προς κινητά πρόσφατα και ίσως είναι η καλύτερη προσφορά επί του παρόντος (αν σκεφτούμε ότι έχει και χαμηλότερες χρεώσεις για κλήσεις προς κινητά)
Δεν είμαι καθόλου σίγουρος.
Καμμιά συμβουλή?


Για μένα η FORTHnet είναι καλύτερη από την Τελλας.

Η τελλάς τώρα ξεκίνησε να δίνει 24Mbps ενώ η FORTHnet ένα χρόνο πριν.
Η FORTHnet έχει καλύτερη Τηλεφωνική Υποστήριξη από την Τελλάς σύμφωνα με τα μέλη του adslgr .
Η FORTHnet έχει μεγαλύτερη διασύνδεση με Ελλάδα(Athens internet exchange) και με εξωτερικό.

1ος ΟΤΕ
2η FORTHnet

nyannaco
13-06-08, 10:43
Είμαι χρήστης Κόνεξ
Μια χαρά σε βρίσκω. Στην Tellas είμαστε οι περισσότεροι χρήστες, και μάλιστα στα σκληρά :twisted:

ermis333
13-06-08, 12:53
Η τελλάς τώρα ξεκίνησε να δίνει 24Mbpsενώ η FORTHnetένα χρόνο πριν.

Σε αυτό έχεις δίκιο αλλά......τα 24 Mbit είναι θεωρητικά πάντα, δεν μπορεί όλος ο κόσμος να συγχρονίσει, στη δική σου γραμμή πχ. δεν θα έβλεπες διαφορά.


Η FORTHnetέχει καλύτερη Τηλεφωνική Υποστήριξη από την Τελλάς σύμφωνα με τα μέλη του adslgr .

Και οι 2 εταιρίες, όπως και ο ΟΤΕ έχουν για τα μπάζα τηλεφωνική υποστήριξη, επίσης αυτό το "προκύπτει" είναι δική σου άποψη, γιατί εγώ δεν είδα να προκύπτει από πουθενά.


Η FORTHnetέχει μεγαλύτερη διασύνδεση με Ελλάδα(Athensinternetexchange) και με εξωτερικό.

Τα νούμερα σαν απλά νούμερα δε λένε τίποτα.

Με το AIX η Forthnet έχει μπουκώσει πολλές φορές η Tellas ΠΟΤΕ, η διασύνδεση της τελλάς με AIX είναι η καλύτερη δυνατή και δεν peakάρει ποτέ.

Επίσης σε υποδομές Backbone κανένας εναλλακτικός δεν πιάνει την Tellas, η Tellas έχει ιδιόκτητο καλώδιο που τη συνδέει με εξωτερικό, όπως επίσης έχει έτοιμο δικό της καλώδιο που συνδέει Ναύπλιο με Κρήτη (έτοιμο και έχει κολλήσει στα γραφειοκρατικά στο Δήμο στο Ναύπλιο, σύντομα θα ενεργοποιηθεί που θα πάει) ενώ στο πρώτο τρίμηνο του 2009 τελειώνει και η κατασκευή του άλλου ιδιόκτητου καλωδίου που θα συνδέει ΟΛΗ τη ΜΕΣΟΓΕΙΟ παρακαλώ.


Για εμένα και οι 2 εταιρίες πάντως είναι το ίδιο καλές.

tzitziras
13-06-08, 13:29
Η Τελλάς έχει πολύ καλύτερη (τέλεια, δηλαδή) ποιότητα φωνής από τη 4νετ, το νετ είναι τρένο και δεν έχει μπουκώσει ποτέ, δύο σχεδόν χρόνια τώρα...

kozi1989
13-06-08, 15:29
Tellas να πας με τα χίλια....Χαριλάου μένω και εγώ...Ηολ χάλι μαύρο...:down::down::down:

Δες:
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=206242

villasg
13-06-08, 16:43
Κανε ενα ψαξιμο και δες στην περιοχη σου ποιος παιζει καλυτερα

O_BETATZIS
13-06-08, 18:19
Tellas να πας με τα χίλια....Χαριλάου μένω και εγώ...Ηολ χάλι μαύρο...:down::down::down:

Δες:
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=206242



Για πες για την Tellas λεπτομερειες.
Σε ταλαιπώρησαν καθόλου? Συνδέθηκες γρήγορα?
Το τηλέφωνο έχει καλή ποιότητα ήχου?

kozi1989
13-06-08, 18:26
Για πες για την Tellas λεπτομερειες.
Σε ταλαιπώρησαν καθόλου? Συνδέθηκες γρήγορα?
Το τηλέφωνο έχει καλή ποιότητα ήχου?
Αρκετά εξυπηρετικοί.Με παίρνουν εκείνοι τηλέφωνο.Η ίδια υπάλληλος!!!Θυμότανε τι είχαμε πει πριν πόσες μέρες...Αναμονή τηλεφωνικού κέντρου ελάχιστη.
Πήγα στο κατάστημα της Wind στην παπαναστασίου και έκανα αίτηση εκεί.Εκεί θα πληρώνω και το λογαριασμό άμμεσα.Όχι σε τράπεζες και μετά να ψάχνουν αν πλήρωσες....
Έκανα αίτηση 20 Μαίου και περιμένω...Επειδή ο αριθμός θα είναι pstn μέχρι το dslam τουλάχιστον και όχι το ελεινό voip, αλλά κσι το ότι αργεί η Hol, θα έχω τη σύνδεση τέλη Ιουνίου.Αλλά δεν έχω πρόβλημα να περιμένω...:oneup:

Antre
13-06-08, 18:33
Πολύ δύσκολα θα πάρεις απάντηση. Δεν νομίζω ότι υπάρχουν πολλοί που να χουν αυτό το καιρό σύνδεση και στην Tellas και στην Forthnet. Ότι και να σου πει ο καθένας, μπαρούφα θα είναι αφού δεν μπορεί να εκφέρει αντικειμενική άποψη για το ποια εταιρία είναι καλύτερη ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ. Άσε που ο καθένας έχει τα δικά του υποκειμενικά κριτήρια

Θα σου πρότεινα να σκάψεις λίγο τα μηνύματα σε forthnet και Tellas και κρίνε ποιο είναι πιο κατάλληλο για σένα

vaggos_fromhell
13-06-08, 19:40
Παρακολουθώντας το forum βλέπω ότι η forthnet έχει περισσότερα προβλήματα από Tellas οπότε κατευθείαν Τελλάς καθώς και από προσωπική εμπειρία έχω αντιμετωπίσει λίγα προβλήματα που λύθηκαν άμεσα.

DiM
13-06-08, 21:16
Εγώ πάντως έφυγα από την τελλας και βρήκα την υγεία μου 1 μηνα με forthnet με έχει κατασυγκινήσει η forthnet. :worthy:

Και επειδή μπορώ να κρίνω κάποια πράγματα έχοντας και από τις 2 εταιρίες εντυπώσεις να πω τα έξεις.

Το τηλέφωνο και στις 2 εταιρίες είναι άψογο.

Το internet από download και ping.
Με τελλας τα video στο youtuve τις περισσότερες φορες κολλούσε και μου βγαίνε η παναγια να τα δω, με forthnet έχει μειωθεί δραματικά αυτό το φαινόμενο. Τώρα άμα χώσεις πολλά connection με download manager και P2P και οι δυο τους τα πιάνουν την speed που κλειδώνει ο router. Το ping με το εξωτερικό εκεί ας μην το συζητήσουμε :p Μακράν καλύτερη η forthnet.

Τεχνική υποστήριξη,
forthnet δεν έχω μεγάλη εμπειρία μονο 2 φορες πήρα στην αρχή και αμέσως μου είπαν τι πρόβλημα υπάρχει και ότι θα λυνόταν την επομενη μέρα πράγμα που έγινε. Μάλιστσα κοίταξαν και την γραμμή μου για βραχυκυκλώματα :oneup:
Tελλας που έχω μεγαλύτερη εμπειρία, τα έχω ξαναπεί ο θεός να σε βοηθήσει εάν περιμένεις από δαύτους να σε βοηθήσουν. Ότι κάτσει θα ακούσεις η ανικανότητα βασιλεύει σε αυτό το τμήμα άλλοτε μιλανε σωστά άλλοτε ηλιθιότητες, δυστυχώς τις περισσότερες φορες συμβαίνει το δεύτερο. :down:

Ενημέρωση.
Η forthnet ενημερώνει για τυχόν προβλήματα καθό και αναβαθμίσεις στο δίκτυο της αρκετές μέρες νωρίτερα όπως οφείλει σύμφωνα με τους νομους της ΕΕΤΤ.
Η τελλας δεν έχει βγάλει ποτε της καμια απόλυτος ανακοίνωση για τίποτα. Ούτε για σοβαρές βλάβες ούτε για αναβαθμίσεις δικτύου.

Γενικές εντυπώσεις.
Καταρχήν μου έκανε εντύπωση που από την αρχή που έστειλα τα χαρτιά forthnet μέσα σε 2 μέρες υπήρχε ενημέρωση για την αίτηση μου και μέσο web και μέσο SMS στο κινητό.
Tελλας υπάρχει πλέον και ενημέρωση από web που ενημερώνεται μετα απο 20-25 μέρες !!! όπως έγραψε ένα μέλος του forum. Με αλλα λόγια το βάλαν για τα ματια του κόσμου. :down: Οποτε ο μονος τρόπος να μάθεις την πορεία της αίτησις σου είναι στο 13800 και εάν κανεις το λάθος και δεν το κανεις υπάρχει περίπτωση να μάθεις ότι είσαι στην τελλας από τον πρώτο λογαριασμό :p

Σχετικά με τον router που σου στέλνουν. Tελλας έκανα 5 τηλεφωνήματα για να μου το στείλουν στην Forthnet το στείλανε μονοι τους χωρίς να πάρω κανένα phone λίγες μέρες πριν την ενεργοποίηση.

Από εκεί και πέρα καλο είναι να ρωτάνε οι φίλοι που ψάχνονται και πολύ καλά κάνουν, πως πηγαίνει η εταιρία στην περιοχή τους. Γιατί εκτος Αττικής το δίκτυο παρουσιάζει διαφοροποιήσεις από πάροχο σε πάροχο :) Επίσης το search του forum είναι πολύ καλή επιλογή και δουλεύει σωστά αξιοποιήστε την :oneup:

Τελειώνοντας να πω ότι η forthnet έχει πολλούς περισσοτερους συνδρομητές οποτε και περισσότερα παράπονα στο forum :) Όμως σε μια πρόσφατη ερευνα που είχε δημοσιευτεί να θυμίσω πρώτη μακράν ήταν η ON TELECOM και περίπου στα ίδια forthnet και τελλας :)

Όπως και να έχει συναγωνιστές έχω πιστεύω ότι στο ελλαδιστάν είναι λαχείο η DSL με τους παρόχους. Με τελλας έφτασα να κλειδώνω στα 6Mbps και με Forthnet στο ίδιο σπίτι κλειδώνω στα 15Mbps. Και οι 2 γραμμές ελεγμένες για θόρυβο και βραχυκύκλωμα από φίλο τεχνικό του ΟΤΕ που εργάζεται στο τοπικό κέντρο :p

kdihalas
13-06-08, 23:49
Με τελλας τα video στο youtuve τις περισσότερες φορες κολλούσε και μου βγαίνε η παναγια να τα δω, με forthnet έχει μειωθεί δραματικά αυτό το φαινόμενο
Πραγματικά σκέφταισε πριν γράψεις?
Κανένα τέτοιο πρόβλημα δεν έχει αναφέρει κανείς εκτός φυσικά από εσένα. Ποτέ μα ποτέ δεν έχει κοπεί η ροή του βίντεο απο Youtube και άλλα site...(άλλαξε PC)



Σχετικά με τον router που σου στέλνουν. Tελλας έκανα 5 τηλεφωνήματα για να μου το στείλουν στην Forthnet το στείλανε μονοι τους χωρίς να πάρω κανένα phone λίγες μέρες πριν την ενεργοποίηση.

μέσα σε 20 λεπτά μετά απο την σύνδεση της γραμμής το στέλνουνε(φυσικά πρώτα σε παίρνει το courier). μετά απο έτηση για το ασύρματο router το modem ήρθε σε 3 μέρες.(Το Speedstream το ΄κράτησα και δεν το ζήτησαν ποτέ)!!!


Όπως και να έχει συναγωνιστές έχω πιστεύω ότι στο ελλαδιστάν είναι λαχείο η DSL με τους παρόχους. Με τελλας έφτασα να κλειδώνω στα 6Mbps και με Forthnet στο ίδιο σπίτι κλειδώνω στα 15Mbps. Και οι 2 γραμμές ελεγμένες για θόρυβο και βραχυκύκλωμα από φίλο τεχνικό του ΟΤΕ που εργάζεται στο τοπικό κέντρο

Σε αυτό σε βρίσκω απόλυτα σωστό :oneup:

Όταν όμως μετά απο επενδύσεις της Wind η τελλας θα είναι εκεί ψηλά σε θέματα παροχής υπηρεσιών τότε να δω τη θα κάνεις.:whistle:

vaspater
13-06-08, 23:55
OTAN O OTE ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ DSLAM ΕΧΕΙ 400 ΘΥΡΕΣ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΜΑΘΑ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Η ΤΕΛΛΑΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΘΥΡΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 5 ΜΗΝΕΣ ΓΙΑ SHARED LLLU ΜΕΤΑΚΥΛΙΟΝΤΑΣ ΤΟ ΦΤΑΙΞΙΜΟ ΣΤΟΝ ΟΤΕ ΜΕ ΑΣΥΣΤΟΛΑ ΨΕΥΔΗ ΓΙΑ ΠΟΙΑ ΤΕΛΛΑΣ ΜΟΥ ΜΙΛΑΤΕ?

vasiliou
14-06-08, 00:24
Κατι που δεν κάνει η 4νετ ειναι να δίνει γραμμές full μονή της,για τι τώρα μόνο απο φορητωτητα οτε σε πάει στο full της...
Αν το έκανα θα με είχε πελάτη!

Η τελλας που το κανει με κέρδισε πελατη, και απο αυτό που ειχα πριν ειναι ετη φωτός καλύτερο αρα είμαι ευχαριστημένος!

........Auto merged post: vasiliou πρόσθεσε 5 λεπτά και 59 δευτερόλεπτα αργότερα ........


OTAN O OTE ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ DSLAM ΕΧΕΙ 400 ΘΥΡΕΣ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΜΑΘΑ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Η ΤΕΛΛΑΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΘΥΡΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 5 ΜΗΝΕΣ ΓΙΑ SHARED LLLU ΜΕΤΑΚΥΛΙΟΝΤΑΣ ΤΟ ΦΤΑΙΞΙΜΟ ΣΤΟΝ ΟΤΕ ΜΕ ΑΣΥΣΤΟΛΑ ΨΕΥΔΗ ΓΙΑ ΠΟΙΑ ΤΕΛΛΑΣ ΜΟΥ ΜΙΛΑΤΕ?


Μιλαμε για μια τελλας που κλειδώνει σε μενα 17mb και παίζει τελεία!

Και για την Τελλας που βρισκει και τα κάνει....
ΑΚΟΥ 5 μίνες....
Αφου κάθεσαι και περιμένεις ΤΟΣΟ είσαι άξιος της τύχης σου...
Εγω στο 2μηνο αν δεν δω φως αιτηση διακοπής και παμε για αλλα...
Εμεις είμαστε οι πελάτες αν μας θέλουν να βιαστούν,αλλιώς αν τους δίνουμε ανοχές καλά να μας κάνουν!

akalest0s
14-06-08, 02:05
Πολύ δύσκολα θα πάρεις απάντηση. Δεν νομίζω ότι υπάρχουν πολλοί που να χουν αυτό το καιρό σύνδεση και στην Tellas και στην Forthnet. Ότι και να σου πει ο καθένας, μπαρούφα θα είναι αφού δεν μπορεί να εκφέρει αντικειμενική άποψη για το ποια εταιρία είναι καλύτερη ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ. Άσε που ο καθένας έχει τα δικά του υποκειμενικά κριτήρια

Θα σου πρότεινα να σκάψεις λίγο τα μηνύματα σε forthnet και Tellas και κρίνε ποιο είναι πιο κατάλληλο για σένα

@OP
Φίλε μου, αν θες την γνώμη μου, η παραπάνω γνώμη είναι η πλέον σοφή. Και αυτό στο λέω γιατί αυτές τις μέρες έχω ψαχτεί πολύ σε αυτό το φόρουμ (και όχι μόνο), για να δω και γω τί θαπρεπε να αποφασίσω.

namygd
14-06-08, 09:04
Πραγματικά σκέφταισε πριν γράψεις?
Κανένα τέτοιο πρόβλημα δεν έχει αναφέρει κανείς εκτός φυσικά από εσένα. Ποτέ μα ποτέ δεν έχει κοπεί η ροή του βίντεο απο Youtube και άλλα site...(άλλαξε PC)

Για να μαστε δικαιοι μετα την αναβάθμιση στα 12 τα απογεύματα ειχαμε πολυ σοβαρα προβλήματα ,με το browsing και κατα συνέπεια με το youtube αλλα αυτά πέρσυ......(τονοι διαμαρτηριών τοτε στο φόρουμ)... Τώρα τα πραγματα ειναι υπερβολικα αψογα στη τελλας , τώρα με τα 24 δε ξέρω τι θα κάνουν ...

geovision
14-06-08, 10:03
Παιδιά εδώ τώρα συζητάμε για το αν παίζει η ΤΕΛΛΑΣ κλπ? Αν εξαιρέσουμε κάποιους φίλους που πραγματικά έχουν κάποιο πρόβλημα, οι υπόλοιποι είμαστε πολύ ευχαριστημένοι. Τέλλης και τελείωσε.:oneup:

ermis333
14-06-08, 12:02
OTAN O OTE ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ DSLAM ΕΧΕΙ 400 ΘΥΡΕΣ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΜΑΘΑ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Η ΤΕΛΛΑΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΘΥΡΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 5 ΜΗΝΕΣ ΓΙΑ SHARED LLLU ΜΕΤΑΚΥΛΙΟΝΤΑΣ ΤΟ ΦΤΑΙΞΙΜΟ ΣΤΟΝ ΟΤΕ ΜΕ ΑΣΥΣΤΟΛΑ ΨΕΥΔΗ ΓΙΑ ΠΟΙΑ ΤΕΛΛΑΣ ΜΟΥ ΜΙΛΑΤΕ?

Άλλο οι Ports οι ελεύθερες στο DSLAM και άλλο τα ελύθερα ζεύγη που χρειάζονται για να σε συνδέσει ο ΟΤΕ σε δίκτυο εναλλακτικού, το ότι οι ηλίθιοι στο 13800 έχουν μάθει να λένε πόρτες δε σημαίνει κάτι.....δες εδώ για να καταλάβεις τι χρειάζεται....http://www.tellas.gr/default.asp?entryID=442&pageID=46&pageCode=&tablePageID=1&pageNo=2&direction=asc&orderby=&pages=1

lx911
14-06-08, 13:09
Εγω στην θεση σου θα πηγαινα HOL.
H Forthnet δεν εχει πορτες και θα αργησει πολυ να ενεργοποιηθει
και για την Tellas αστο καλυτερα... :whistle:
Φυσικα η καλυτερη επιλογη να εχεις το κεφαλι σου ησυχο ειναι να
κατσεις οπως εισαι... :oneup:

sofaki
14-06-08, 20:52
Eγω που εκανα αιτηση για νεα αριθμοδοτηση απο την τελλας ποτε το κόβεται να ενεργοποιείται?

DiM
14-06-08, 21:06
Πραγματικά σκέφταισε πριν γράψεις?
Κανένα τέτοιο πρόβλημα δεν έχει αναφέρει κανείς εκτός φυσικά από εσένα. Ποτέ μα ποτέ δεν έχει κοπεί η ροή του βίντεο απο Youtube και άλλα site...(άλλαξε PC)

Aμα κανεις εάν search θα δεις ότι δεν είχα μονο εγώ πρόβλημα αλλα και άλλοι. Το pc μου ποτε δεν ήταν καλύτερα εκτος εάν δε του άρεσε η τελλας και με forthnet πηγαίνει καλύτερα :lol:

vaspater
15-06-08, 00:02
Άλλο οι Ports οι ελεύθερες στο DSLAM και άλλο τα ελύθερα ζεύγη που χρειάζονται για να σε συνδέσει ο ΟΤΕ σε δίκτυο εναλλακτικού, το ότι οι ηλίθιοι στο 13800 έχουν μάθει να λένε πόρτες δε σημαίνει κάτι.....δες εδώ για να καταλάβεις τι χρειάζεται....http://www.tellas.gr/default.asp?entryID=442&pageID=46&pageCode=&tablePageID=1&pageNo=2&direction=asc&orderby=&pages=1

Αυτό τι μου το έβαλες να το διαβάσω για να μου πεις ότι φταίει ο ΟΤΕ?Ας τα βρούνε μεταξύ τους εμένα ο πάροχός μου είναι η tellas ας κινήσει εκείνη τις διαδικασίες...όταν κύριε μιλάς για ιδιόκτητο πρέπει να διασφαλίζεις τον πελάτη 100% όχι να του λες ότι έχεις ιδιόκτητο και στην πράξη για τον χι ψι λόγο να μην μπορεί να σου το παρέχει....αν εγώ πάω στον ΟΤΕ σε λίγες μέρες θα με συνδέσουν εγώ αυτό ξέρω.....όσο για το φίλο που λέέι γιατί δεν φελυγω τώρα φοβάμαι μην έχω διάφορα μπλεξίματα όπως το να μην με διακόψουν έγκαιρα να μου ζητήσουν να πληρώσω όλο το ποσό για ένα χρόνο και επειδή πληρώνω μέσω πιστωτικής και το δίμηνο προπληρώνεται η ψυχική φθορά που έχει κάποιος για να κάνει όλη αυτήν την διαδικασία για να ξεμπλέξει να βρει το δίκιο του και να πάει στον επόμενο πάροχο π.χ. ΟΤΕ δεν αξίζει...θα περιμένω μέχρι να λήξει ο ένας χρόνος και μετά τον πούλο..όσα χρόνια κι αν περάσουν επειδή ο ΟΤΕ θα έχει και τα γένια και τα χτένια προτιμάω να πληρώνω κάτι παραπάνω από το να με δουλεύουν ψιλό γαζί.......εξάλλου αν δεν ήταν το οικονομικό δεν νομίζω ότι κανείς θα ήθελε να είναι σε άλλη εταιρεία έχει φάει πολλά βρισίδια ο ΟΤΕ στο παρελθόν από εμένα αλλά η τεχνογνωσία που έχει δεν την έχουν οι άλλοι...έχετε ποτέ δει εσείς βαν άλλης εταιρείας εκτός του ΟΤΕ να επιδιορθώνει τίποτα?

vwpolo
15-06-08, 23:02
Είμαι χρήστης Κόνεξ (ελληνικά δεν ήθελες?) και λέω να μεταπηδήσω στου ιδιόκτητους.
Μέν Θεσσαλονίκη-Χαριλάου και με καλύπτει το ιδιόκτητο των Forthnet-Tellas-hol.

Άκουσα οτι η forthnet συμπεριέλαβε 60 λεπτά προς κινητά πρόσφατα και ίσως είναι η καλύτερη προσφορά επί του παρόντος (αν σκεφτούμε ότι έχει και χαμηλότερες χρεώσεις για κλήσεις προς κινητά)
Δεν είμαι καθόλου σίγουρος.
Καμμιά συμβουλή?

Φίλε μου είμαι και εγώ από Χαριλάου και πίστεψε με δεν πρέπει να είναι και πολλοί που εχουν Τελλάς. Πηγαίνει σφαίρα....το μόνο ίσως μειονέκτημα είναι οτι ακομα δεν μας αναβάθμισαν στα 24. Εγώ είμαι Βούλγαρη με Παπαναστασίου και πάει σφαίρα!!!!!!!!!!!!!!!!!
Την συνιστώ ανεπιφύλακτα

mpidis1974
15-06-08, 23:21
Για αλλες περιοχες πως θα μαθουμε ρε παιδια?
εγω για παραδειγμα ειμαι στην ελπιδος στην Πολιχνη
και σκεφτομαι να παω αυριο-μεθαυριο να κανω αιτηση.......
για να παρω και το laptop :rofl:

Artemius
17-06-08, 00:59
πρότεινα και εγώ σε φίλο μου εδώ και 2 βδομάδες,την Tellas στο Zisto Best Price,μιας και συνέφερε οικονομικά,και η τηλεφωνία της Tellas ήταν καλή (της forthnet αν δν απατώμαι,ακόμα έχει πρόβλημα στην ένταση του ήχου).

μέχρι τώρα είχε Conn-X και πλήρωνε τα μαλλιοκέφαλα του,άσε που μήνα με τον μήνα χειροτέρευε (και όμως!) και είχε και καμιά 5-10 disconnect ημερησίως...και άμα είσαι online gamer,έστω και περιστασιακά,είναι πίκρα το disconnect...

@ ADSLgr.com All rights reserved.