PDA

Επιστροφή στο Forum : Βοήθεια σε νέα σύνδεση ADSL



Mits
13-06-08, 00:56
Καλησπέρα. Έκανε η κοπέλα μου νέα σύνδεση ADSL στη Vodafone, με την προσφορά 50%. Η σύνδεση ενεργοποιήθηκε πριν μερικές μέρες και συγχρονίζει στα 14 Mbps περίπου.

Την πρώτη ημέρα, όλα δούλευαν ρολόι, με πολύ καλές ταχύτητες στο κατέβασμα. Μετά από 2 μέρες η ταχύτητα στο κατέβασμα έπεσε δραματικά, με αποτέλεσμα να μην κατεβάζει από πουθενά πάνω από 30 KB/s. Το upload πάντως πάει στο τέρμα.
Μήπως πρέπει να γίνει αυτή η ενεργοποίηση μέσα από το site της vodaofone που λέει για να δουλέψει σωστά; Τους τηλεφώνησα και μου είπαν ότι δεν χρειάζεται και ότι για username βάζω το serial number που είχε μέσα στο κουτί και για password το αντίστοιχο pin. Πήγα να κάνω και την ενεργοποίηση, αλλά δεν με αφήνει και μου βγάζει μήνυμα λάθους.

Κάποιος που γνωρίζει ας μας δώσει τα φώτα του παρακαλώ! Ευχαριστώ.:)

sportguy
14-06-08, 00:57
ξανα παρε τηλεφωνο... μου φαινετε οτι πρεπει να κανεις και αυτο στο σιτε.. θα βγαλεις ακρη γιατι εχουν καλη εξηπηρετηση... απλα θελει λιγο υπομονη! δεν εχω ξανα ακουσει κατι παρομοιο!?

Mits
18-06-08, 19:50
Τελικά δεν έφταιγε η ενεργοποίηση, το κάναμε κι αυτό αλλά οι ταχύτητες παρέμειναν χαμηλές. Πήραμε τηλέφωνο στην τ.υ. και είπαν ότι θα το κοιτάξουν. Να φταίει άραγε το τζετσπιντ? Την πρώτη μέρα όμως όλα δούλευαν καλά.

Mits
19-06-08, 00:18
Τελικά έφταιγε το τζετσκι! Το συνέδεσα με USB και κατεβάζει με 700, έναντι των 30 με ethernet. Άρα η λύση είναι η αγορά ενός σοβαρού ρούτερ! Δεν το γλυτώνουμε!:p

sportguy
20-06-08, 18:08
κανονικα παντως με εθερνετ πρεπει να δουλευει πιο γρηγορα...

@ ADSLgr.com All rights reserved.