PDA

Επιστροφή στο Forum : Συνεργασία ΟΤΕ - vivodi ή όχι?



JIM10
13-06-08, 14:54
Γεια σας, σήμερα πήραν τηλέφωνο από τη vivodi και μου είπαν ότι ο ΟΤΕ(για διαφημιστικούς λόγους) σε συνεργασία με τη vivodi κάνειι έκπτωση 40% στις τηλεφωνικές κλήσεις (χωρίς να φύγω από τον ΟΤΕ).
Γιια να περαστεί.... η έκπτωση η vivodi χρειάζεται κάποια στοιχεία, όνομα, ΑΦΜ και άλλα....

Γνωρίζετε κάτι σχετικό?
Αν πραγματικά συνεργάζεται σε αυτό το θέμα η vivodi με τον ΟΤΕ δεν θα έπρεπε να περαστεί...αυτόματα η έκπτωση...ή τουλάχιστον δεν θα ήταν αυτομάτως διαθέσιμα τα στοιχεία (ΑΦΜ και άλλα) από τον ΟΤΕ προς την Vivodi?

Είμαι καχύποπτος ή αυτοί με δουλεύουν?

Andrikos
13-06-08, 15:16
Είμαι καχύποπτος ή αυτοί με δουλεύουν?

Το δευτερο...
Μεινε μακρια και μη δωσεις τιποτα!Δεν υπαρχει συνεργασια οτε με βιβο.
Θελουν να σε χωσουν σε προγραμμα σταθερης τηλεφωνιας.
Απλα μεινε μακρυα;)

emeliss
13-06-08, 15:18
Για μια ακόμα φορά ζωγράφισαν.

kanenas3
13-06-08, 15:26
Μπες στη σελίδα τους, δες τα διαθέσιμα προγράμματα μέσω ΟΤΕ και αν σου κάνουν κάνε αίτηση. Γενικά ποτέ δε δίνεις τα στοιχεία από το τηλέφωνο αν δεν τσεκάρεις πρώτα ότι το πρόγραμμα που σου λένε υπάρχει στη σελίδα τους.

Αυτό ισχύει για όλες τις εταιρίες, όχι μόνο για τη Vivodi.

contime
13-06-08, 15:27
Eλεος... ποτε θα τους μαζεψει η ΕΕΤΤ???:worthy:
Αν ειναι, κρατα στοιχεια και κανε τους μια καταγγελια.

JIM10
13-06-08, 17:11
Ειλικρινά σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις άμεσες απαντήσεις!

Επίσης χαίρομαι που δεν τους έδωσα τα στοιχεία που ζητούσαν:)

dkazaz
14-06-08, 19:36
Είναι απαράδεκτη τέτοια ξερή παρανομία - πρέπει να τους χώσουν μέσα...

kanenas3
14-06-08, 20:40
Είναι απαράδεκτη τέτοια ξερή παρανομία - πρέπει να τους χώσουν μέσα...

Ποιον όμως είναι το θέμα; Τη Vivodi ή το call center; :p

Andrikos
14-06-08, 20:46
Ποιον όμως είναι το θέμα; Τη Vivodi ή το call center; :p
Toυς εξωτερικους συνεργατες που λενε οτι θελουν!

kanenas3
14-06-08, 20:53
Toυς εξωτερικους συνεργατες που λενε οτι θελουν!

Το θέμα είναι ότι είναι πολύ αποδοτικοί για τους παρόχους για να τους κόψουν και είναι πολύ δύσκολο να τους ελέγξεις!

Andrikos
14-06-08, 20:54
Το θέμα είναι ότι είναι πολύ αποδοτικοί για τους παρόχους για να τους κόψουν και είναι πολύ δύσκολο να τους ελέγξεις!

Καλα εννοειται αυτο..ασε που παιζει να πεις ναι κ να σε ηχογραφησουν κ μετα να μην μπορεις να γλιτωσεις..:down:

kanenas3
14-06-08, 20:59
Καλα εννοειται αυτο..ασε που παιζει να πεις ναι κ να σε ηχογραφησουν κ μετα να μην μπορεις να γλιτωσεις..:down:

Σίγουρα η τηλεφωνική αίτηση προσφέρει ευκολία και όταν γίνεται σωστά είναι σημαντικό βοήθημα αλλά το θέμα είναι ότι αυτή έχουν την ηχογράφηση ενώ εσύ όχι...Πως διασφαλίζεται ότι είναι πρωτότυπη...;

notios7
14-06-08, 21:43
τωρα το διαβασα παιδια και μου θυμιζει καρμπον περιπτωση τελλας προ διετιας περιπου.μονο που εγω λογω δεη το εχαψα και τους εκανα μαγκες.προσοχη παιδια και μακρια.:nono:

Aitherovamon
15-06-08, 12:16
Γεια σας, σήμερα πήραν τηλέφωνο από τη vivodi και μου είπαν ότι ο ΟΤΕ(για διαφημιστικούς λόγους) σε συνεργασία με τη vivodi κάνειι έκπτωση 40% στις τηλεφωνικές κλήσεις (χωρίς να φύγω από τον ΟΤΕ).
Γιια να περαστεί.... η έκπτωση η vivodi χρειάζεται κάποια στοιχεία, όνομα, ΑΦΜ και άλλα....

Γνωρίζετε κάτι σχετικό?
Αν πραγματικά συνεργάζεται σε αυτό το θέμα η vivodi με τον ΟΤΕ δεν θα έπρεπε να περαστεί...αυτόματα η έκπτωση...ή τουλάχιστον δεν θα ήταν αυτομάτως διαθέσιμα τα στοιχεία (ΑΦΜ και άλλα) από τον ΟΤΕ προς την Vivodi?

Είμαι καχύποπτος ή αυτοί με δουλεύουν?

Δίαβασε το thread http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=210938 και θα καταλάβεις, πόσο τυχερός είσουν που δεν έδωσες τα στοιχεία σου.

claudiomasti
17-06-08, 10:47
παιδια οι εξωτερικοι συνεργατες λενε οτι ψεμα μπορει να φανταστει κανεις.
ευτυχως δεν εδωσες αφμ αλλιως τςρα θα ψαχνοσουν να γλιτωσεις

@ ADSLgr.com All rights reserved.