PDA

Επιστροφή στο Forum : MSN, νέο κουτάκι ;



manosdoc
13-06-08, 19:31
Τι είναι τούτο ;
38617

To κουτάκι τι ρόλο βαράει ;:hmm:

kostantis
13-06-08, 19:35
Καλη ερωτηση..και γω το ειδα σημερα πρωτη φορα...:hmm:

manosdoc
13-06-08, 19:37
Στην αρχή ήταν σε έναν δυο... τώρα είναι σε όλες μου τις επαφές...

Μέχρι τώρα πηγές αναφέρουν ότι πρόκειται για feature, Και συγκεκριμένα στο WLM 9.0beta είναι ένα εικονίδιο του office

treli@ris
13-06-08, 20:06
Σε μενα παντως δεν το βγαζει σε καμια επαφη που δοκιμασα

beto11
13-06-08, 20:07
σε μένα είναι σε όλες τις επαφές

mitsakos
13-06-08, 20:08
Εγώ το βλέπω σχεδόν σε όλες τις επαφές μου, με κάποιους που μίλησα δεν με βλέπουν έτσι.
Αρχικά ανησύχησα, αλλά άμα είναι κάποιο νέο χαρακτηριστκό... ίσως επειδή έχω την έκδοση 8 ακόμα.

djargad
13-06-08, 20:08
Πάντως και στην 8.5 είναι και στην 8.1

manosdoc
13-06-08, 20:14
Φοβήθηκα για κάνα zero exploit αλλά φαίνεται πως είναι κάποιο Feature που μαγειρεύεται.
Έχει γίνει χαμός στο νετ πάντως, και όλοι σήμερα στα blogs τους το γράφουν

razorblade1100
13-06-08, 23:53
:lol: μονο εγω ο αναισθητος δεν καταλαβαινω τι γινεται. εμφανιστηκε και σε μενα αλλα το προσεξα μολις τωρα που διαβασα το νημα. :lol:
(το ειδα και το πρωι αλλα δεν εδωσα σημασια) :p

odys2008
13-06-08, 23:55
Xaxaxa και εγώ νόμιζα ότι τώρα που έτρεξα το ccleaner τα έκανε μπ***λο στον υπολογιστή μου

Tiven
13-06-08, 23:55
Για να δούμε τι καινούριο bloatware feature θα είναι πάλι αυτή η βλακεία.

sportguy
14-06-08, 01:03
μηπως ειναι καμια διαφημηση γιατι μας εχουν γεμισει με τετοια στο μσν τελευταια!

johnmaroudas
14-06-08, 03:23
Εγώ πιστέυω οτι ετιμάζει κάτι η μαμα microsodft για να δούμε τι είναι
αν και είναι λίγο μ@λ@κι@ να βλέπεις κάτι που ούτε καν ξέρεις τι είναι και να μην έχεις συμφωνίσει να το δεχτείς αυτο.

manosdoc
14-06-08, 03:26
Εγώ πιστέυω οτι ετιμάζει κάτι η μαμα microsodft για να δούμε τι είναι
αν και είναι λίγο μ@λ@κι@ να βλέπεις κάτι που ούτε καν ξέρεις τι είναι και να μην έχεις συμφωνίσει να το δεχτείς αυτο.

Αμ έχεις συμφωνήσει.....διάβασε ξανά καλά τους όρους, πριν το Next;)

Mouse Potato
14-06-08, 03:33
Χαχαχαχα. Και λέω είναι μόνο σ' εμένα!! Έλεος! :oneup::oneup:

giogr4
14-06-08, 11:02
Ναι και εγώ το παρατήρησα...τι ετοιμάζουν πάλι;:hmm:

Tiven
14-06-08, 11:08
μηπως ειναι καμια διαφημηση γιατι μας εχουν γεμισει με τετοια στο μσν τελευταια!

Βάλε aPatch και σβήσ' τες ;)

Nikos_Mpl
14-06-08, 11:19
το ωραιο ειναι οτι εμφανιζεται σιγα σιγα..ΔΛΔ πρωτα το ειχαν 2-3 επαφες,μετα καμια 10αρια,τωρα στισ 40-50 πουναι μεσα οι 35 τοχουν..σκαει μυτη σιγα σιγα το ατιμο..

xristakos
14-06-08, 12:13
Εμένα τώρα δεν το βγάζει σε καμμιά επαφή αυτό το κουτάκι, ενώ χτες ήταν σε όλες!!

s_samaras
14-06-08, 13:21
Το έκαναν πάλι το θαύμα τους :mad:
Διαβάστε από το επίσημο blog Inside Windows Live Messenger:from the people who build it. (http://messengersays.spaces.live.com/default.aspx)
εδώ A weird white box or Office logo. (http://messengersays.spaces.live.com/blog/cns!5B410F7FD930829E!37203.entry)

Tiven
14-06-08, 13:58
Το έκαναν πάλι το θαύμα τους :mad:
Διαβάστε από το επίσημο blog Inside Windows Live Messenger:from the people who build it. (http://messengersays.spaces.live.com/default.aspx)
εδώ A weird white box or Office logo. (http://messengersays.spaces.live.com/blog/cns!5B410F7FD930829E!37203.entry)

αααααχ.... πως γίνεται να εμφανίζεται χωρίς update... microsoft...:whistle:


I noticed the box today. Thought it was just another Vista glitch ... so, I guess I wasn't too far off on that one ... sigh.
I don't remeber any sort of update for Live Messenger. Is Microsoft messing with my system behind my back?

ghbgr
14-06-08, 14:26
Αρχικό μήνυμα από s_samaras Εμφάνιση μηνυμάτων
Το έκαναν πάλι το θαύμα τους
Διαβάστε από το επίσημο blog Inside Windows Live Messenger:from the people who build it.
εδώ A weird white box or Office logo.
αααααχ.... πως γίνεται να εμφανίζεται χωρίς update... microsoft...

Αρχικό μήνυμα από Kittyburgers
I noticed the box today. Thought it was just another Vista glitch ... so, I guess I wasn't too far off on that one ... sigh.
I don't remeber any sort of update for Live Messenger. Is Microsoft messing with my system behind my back?


ω ναι! και γω το είδα και σκέφτηκα ακριβώς το ίδιο ... τωρα ... αν ειναι behind my back ή under my nose .... άλλη ιστορια .... :)

xristakos
14-06-08, 14:44
Ξαναεμφανίστηκε... Τί θέλει να πει ο ποιητής;:rolleyes:

Mouse Potato
14-06-08, 16:37
Τι ύπουλα παιχνίδια παίζονται πίσω από την πλάτη μου; Το μόνο σίγουρο είναι ότι έχουμε συμφωνήσει να μας κάνουν ότι θέλουν :whistle:

pancon
14-06-08, 16:45
Βάλε aPatch και σβήσ' τες ;)

Δεν το ήξερα αυτό θα το δω. :oneup:

Αν παραγίνει ενοχλητική η MS, μία εναλλακτική που ξέρω είναι το pidgin (http://www.pidgin.im/).

Αν και νομίζω έχει το μειονέκτημα ότι δεν υποστηρίζει offline messages, δεν ξέρω αν υπάρχει άλλος im client στα win που να υποστηρίζει (άντε βγάλτε aMSN ή emesene και για τα win!).

lamdami
14-06-08, 16:52
Τι είναι τελικα?

manosdoc
14-06-08, 16:55
Δεν το ήξερα αυτό θα το δω. :oneup:

Αν παραγίνει ενοχλητική η MS, μία εναλλακτική που ξέρω είναι το pidgin (http://www.pidgin.im/).

Αν και νομίζω έχει το μειονέκτημα ότι δεν υποστηρίζει offline messages, δεν ξέρω αν υπάρχει άλλος im client στα win που να υποστηρίζει (άντε βγάλτε aMSN ή emesene και για τα win!).

pancon υπάρχουν κανονικά για Windows !;)

pancon
14-06-08, 17:01
pancon υπάρχουν κανονικά για Windows !;)

:vava: Σωστόοοοοοοοος, είχα μείνει πίσω!

Άρα εναλλακτικές υπάρχουν.

emesene (http://www.emesene.org/download.html)

amsn (http://www.amsn-project.net/download.php)

sportguy
14-06-08, 17:02
επειδη δεν γνωριζω ουτε την emesene oyte amsn ειναι το ιδιο καλα με το κανονικο?

pancon
14-06-08, 17:11
Το emesene το χρησιμοποιώ στο Linux και λειτουργεί μια χαρά, instant messaging, offline messages βάζεις και avatar, αυτά χρησιμοποιώ εγώ απ'το msn οπότε με καλύπτει (τα έκανε και το amsn αλλά ήταν πιο άσχημο).

Και στα win λογικά μια χαρά λειτουργικά θα είναι.

ghbgr
14-06-08, 17:23
εγω χρησιμοποιώ και το amsn (σε λίνουξ) και ειναι μια χαρά..το μονο προβλημα με όλα αυτα είναι ότι (δεν ξέρω γιατί) ο λογαριασμός του hotmail μου δεν βλέπει λογαριασμούς yahoo , ενώ το msn τους βλέπει κανονικα ... απλα δεν λειτουργουν τα επιπλεον emoticon (λογικο) ...

εσω χρησιμοποιήσει και emesene και pidgin .. και σε win όταν σκαλώνει στη σύνδεση το msn .. μερικές φορες (υπαρχουν παντα στο usb μου σε portable)

sportguy
14-06-08, 17:29
αρα νε λιγα λογια το πιο αξιοπιστο ειναι το οριτζιναλ.. να εχεις ολες τις λειτουργιες που ειχαμε συνηθισει!

Mouse Potato
14-06-08, 17:40
Εμένα πάντως τώρα τα κουτάκια δεν είναι πουθενά. Όλο μακακίες είναι αυτή η Microsoft :down:

chal_4
14-06-08, 17:54
Κι εγώ το βλέπω το κουτάκι... να δούμε τι θα βάλουν εκεί μέσα :P

pancon
14-06-08, 18:07
Ας ελπίσουμε ότι δεν θα είναι το κουτάκι της Πανδώρας. :p

Mouse Potato
14-06-08, 18:22
Και το 'χα συνηθίσει το άτιμο χωρίς κουτάκια και παρακουτάκια :wall:

ghbgr
14-06-08, 19:28
αρα νε λιγα λογια το πιο αξιοπιστο ειναι το οριτζιναλ.. να εχεις ολες τις λειτουργιες που ειχαμε συνηθισει!

το πιο αξιοπιστο ειναι σχετικο .. απο θέματα ασφαλείας .. ας απαντήσουν οι ειδικοί!
και επίσης το msn το original (όπως λες, σίγουρα υπήρχε chat και πριν το msn) μερικές φορες δεν συνδεεται με τπτ!!! και τοτε (εαν ειμαι σε windows) μπαινω σε emesene. όντως τα υπολοιπα δεν εχουν καποιες διευκολύνσεις του msn όμως .. συνδέονται παντα .. και δεν εχουν διαφημίσεις.:cool:

Tiven
14-06-08, 23:30
αρα νε λιγα λογια το πιο αξιοπιστο ειναι το οριτζιναλ.. να εχεις ολες τις λειτουργιες που ειχαμε συνηθισει!

Τόσες ώρες που εμείς λέμε για άλλη μια βλακεία/bug/ηλιθιότητα της Microsoft , εσύ αυτό το συμπέρασμα έβγαλες ?

sportguy
15-06-08, 13:16
ναι δεν διαφωνωνω με τα περιεργα της microsoft αλλα στο κατω κατω βγαζουμε την ακρη οτι το καλυτερο ειναι το οριτζιναλ... τωρα ενα κουτακι δεν με πειραζει στο κατω κατω της γραφης που εβγαλε το εμεσεν!!!

jolis007
15-06-08, 13:33
Για αυτό που ακούστηκε προηγουμένως, ότι κάνουν πράματα πίσω από την πλάτη μας.
(το παρακάτω είναι σκέψη, δεν το έχω διαβάσει κάπου, άρα πιθανώς να είναι και λάθος)

Στο msn ακόμα και οι ομάδες που αποθηκεύεις τις επαφές σου, καταχωρούνται σε servers τις Microsoft για να ξαναχρησιμοποιήσεις το msn σαν στο σπίτι σου, όπου και να είσαι. Μάλλον αυτό και κατ' επέκταση μέρος του "τί βλέπουμε σαν interface"(βλ. weird white box, διαφημίσεις) λειτουργεί με αλληλεπιδραστικότητα με τα κεντρικά της Microsoft. Άρα μήπως δεν έχει αποθηκευτεί κάτι στο υπολογιστή σου αν βλέπεις αυτό το κουτάκι; :hmm:

Linus
15-06-08, 14:37
Εμένα δεν βγάζει τπτ πάντως, το διόρθωσαν.

Mouse Potato
15-06-08, 14:41
Ούτε κι εμένα τα βγάζει...
Πάντως ίσως στέκει η παρατήρηση του φίλου πάνω όσον αφορά τους servers :hmm::what:

Tiven
15-06-08, 18:40
Μα έτσι και αλλιώς δεν βρίσκονται όλα στους server τους. Υπάρχει το cache , τα logs , κλπ.

Οι επαφές "κατεβαίνουν" στον φάκελο του χρήστη σου στα Windows κάθε φορά που κάνεις log in για πρώτη φορά.

t4ur1n3
17-06-08, 16:48
Βάλε aPatch και σβήσ' τες ;)

Με πρόλαβες ! :oneup:

Mouse Potato
17-06-08, 16:53
Με πρόλαβες ! :oneup:

Εμένα πάντως μου το βγαλε για τρόγιαν το symatec αλλά εγώ δεν μάσησα :yahoo::yahoo:

@ ADSLgr.com All rights reserved.