PDA

Επιστροφή στο Forum : Αμπελόκηποι & hol



trellos
13-06-08, 21:53
Είναι κανείς στούς αμπελόκηπους και είχει double play??
Έκανα αίτηση και θέλω να ακούσω εντυπώσεις απο χρήστες της υπηρεσίας στην περιοχή μου.

dikal
13-06-08, 22:35
Κάνε υπομονή να ενεργοποιηθείς και τότε μόνο θα μάθεις. Ό,τι και να σου πουν τώρα δεν έχει ιδιαίτερη αξία.

costas43gr2
14-06-08, 00:20
Ενα μόνο θα σου πω σαν παράδειγμα, φίλος στο Κουκάκι στην απέναντι σχεδόν πολυκατοικία απο το dslam Ακροπόλεως, συγχρονίζει στα 13Mbps.... ότι και να πεις είναι του στιλ...''κι αν σου κάτσει ....?'' :rolleyes:
Δεν υπάρχουν στάνταρ προγνωστικά εδώ...:cool:

dikal
14-06-08, 09:37
Ακόμη και συ ο ίδιος, στην ίδια εταιρία, μπορεί να συγχρονίζεις σε αρκετά διαφορετικές ταχύτητες μετά από λίγο καιρό.

trellos
14-06-08, 14:41
Αυτή τη στιγμή τα stats που έχω στο προφίλ μου,είναι με το usr 9106 που είναι adsl2 με το νέο firmware δεν μπορεί να πάει πάνω απο 8 mbt .
Περιμένω να μπώ στο 2 play και να πάρω το usr 9108 (γιατί αυτά που δίνουν δεν τα εμπιστεύομαι)
και τότε λογικά θα έχω πολύ διαφορετικές τιμές......

dikal
14-06-08, 14:51
Για το 2play της hol τα router είναι μόνο fritz 7140 ή Netfaster. Οτιδήποτε άλλο και να βάλεις δεν θα έχεις τηλεφωνία. Εκτός αν σου βάλουν POTS ή κάνεις καμιά πατεντιά.

costas43gr2
14-06-08, 15:41
Μπορεί με άλλον εξοπλισμό να έχεις καλύτερα αποτελέσματα, αλλά μην περιμένεις θαύματα.
Δεν μπορεί από τα 8 να πας στα 16, αν γίνει αυτό, κάποιο πρόβλημα θα υπάρχει με τον εξοπλισμό σου...
Οταν έβγαλα το fritz από το hibox και έβαλα το Thomson, είδα διαφορά, αλλά του στιλ 500Κ-1Μbps, δεν είναι και λίγο, αλλά όχι πως μου έφτιαξε την χάλια γραμμή που έχω, απλός βοήθησε λίγο την κατάσταση.

trellos
15-06-08, 14:45
Η τηλεφωνία μου είπαν στούς αμπελόκηπους είναι pots
(γι'αυτό και το έβαλα).
¨Οπως γράφω και πιο πάνω τώρα έχω νετ 6mbt επειδή ξέρω οτι το router μου πάει μέχρι τα 8 .
Απλά ρώτησα άν έχει κανείς hol στους αμπελόκηπους ζωγράφου για να μου πεί αν έχει προβλήματα,αλλά απ΄οτι κατάλαβα δεν πολυπαίζει ρόλο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.