PDA

Επιστροφή στο Forum : Συγχρονισμός ρούτερ



darkkon
14-06-08, 01:15
Εδώ και 3 μήνες που έχω 4θνετ δεν έχω κανένα παράπονο όσο αφορά στη σταθερότητα και ποιότητα της γραμμής...μιλάμε στην κυριολεξία για μηδέν αποσυνδέσεις είτε στο δίκτυο είτε στο τηλέφωνο.
Σύμφωνα όμως και με τα στατιστικά που μου δίνει το ρούτερ:


ADSL Link Downstream Upstream Connection Speed 18433 kbps 1020 kbps Line Attenuation 6 db 1.5 db Noise Margin 8 db 12 db
δεν θα έπρεπε να συγχρονίζω υψηλότερα; Δεν έχω παραπάνω αξιώσεις δεδομένου της κατάστασης που επικρατεί γενικότερα, απλά εκφράζω μία περιέργεια μου.

Ευχαριστώ,
Αντώνης.

gdscream
14-06-08, 01:46
περιεργο -ξεπεριεργο μια χαρα συχρονίζεις και στα 18

και σε μενα κανονικα θα επρεπε παραπάνω απο 12mb με 31 attenuation

balander
14-06-08, 07:10
Και εγώ με 31 τι να πω που είμαι στα 8-10;

hel
14-06-08, 23:26
Εδώ και 3 μήνες που έχω 4θνετ δεν έχω κανένα παράπονο όσο αφορά στη σταθερότητα και ποιότητα της γραμμής...μιλάμε στην κυριολεξία για μηδέν αποσυνδέσεις είτε στο δίκτυο είτε στο τηλέφωνο.
Σύμφωνα όμως και με τα στατιστικά που μου δίνει το ρούτερ:


ADSL Link Downstream Upstream Connection Speed 18433 kbps 1020 kbps Line Attenuation 6 db 1.5 db Noise Margin 8 db 12 db
δεν θα έπρεπε να συγχρονίζω υψηλότερα; Δεν έχω παραπάνω αξιώσεις δεδομένου της κατάστασης που επικρατεί γενικότερα, απλά εκφράζω μία περιέργεια μου.

Ευχαριστώ,
Αντώνης.

Δοκίμασε με άλλο ρούτερ.
Αν θες να σου αυξηθεί η ταχύτητα σώνει και καλά πες τους να σου κατεβάσουν το snr.

darkkon
16-06-08, 12:20
Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος από τη σύνδεση, λίγο όμως μακρύτερα από το κέντρο να ήμουν ....

@ ADSLgr.com All rights reserved.