PDA

Επιστροφή στο Forum : Βοήθεια για Evoice



hey ma
14-06-08, 12:04
Παιδιά έχω το fritzboxfon wlan και έχω συνδεδεμένες 2 τηλεφωνικές συσκευές, 1 για evoice και 1 για κανονική τηλεφωνία. Το πρόβλημα είναι οτι δεν έχω τονο και στις 2. Μπορώ να πάρω τηλέφωνο και μπορούν να με πάρουν αλλα δεν ακούγεται τίποτα. Ενώ πριν όταν σήκωνα το ακουστικό είχε τον συνεχή τόνο, τώρα ακούγεται ένα βαθύ κενό. Ξέρει κανείς κάτι για αυτό??Ευχαριστώ!

maxorfo
14-06-08, 19:07
Μήπως άλλαξες τίποτε στο σετάρισμα των αριθμών; Κανονικά, στη γραμμή του σταθερού, όταν το σηκώνεις πρέπει ν' ακούς το σήμα του ΟΤΕ (τουτ, τουουουτ), εφ' όσον έχεις ορίσει το ένα Fon ν' "ακούει" μόνο σ' αυτό. Μπορείς ν' ανεβάσεις screenshots από τις ρυθμίσεις των extensions (αποκρύτποντας τους αριθούς);

hey ma
14-06-08, 19:47
Μήπως άλλαξες τίποτε στο σετάρισμα των αριθμών; Κανονικά, στη γραμμή του σταθερού, όταν το σηκώνεις πρέπει ν' ακούς το σήμα του ΟΤΕ (τουτ, τουουουτ), εφ' όσον έχεις ορίσει το ένα Fon ν' "ακούει" μόνο σ' αυτό. Μπορείς ν' ανεβάσεις screenshots από τις ρυθμίσεις των extensions (αποκρύτποντας τους αριθούς);


τουτ τουτ άκουγα, τώρα όμως τίποτα. Άλλωστε είχα σώσει τις ρυθμίσεις του ρουτερ και τις επανέφερα, αλλά τίποτα. το βλέπω να θέλει αλλαγή ρούτερ......

Πάντως οι μοναδικέσ ενεργές ρυθμίσεις που έχω στα extensions είναι:

1.Which terminal device is connected to the extension?

--Telephone


2.Enable the desired convenience and performance features

--Enable automatic outside dialing
Connect to an outside line as soon as the headset is picked up.
.
--Calling line identification presentation (CLIP)
FRITZ!Box transmits the number of the caller to the display of the connected telephone.

-- simple mode

maxorfo
14-06-08, 21:04
Δεν εννοούσα το τρίτο tab (extension properties), αλλά το πρώτο (extensions), όπου υπάρχουν τα πεδία "React to all numbers", "Number of the extension" και "Additional numbers".

@ ADSLgr.com All rights reserved.