PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με ASUS router



T.R.S.
16-06-08, 01:25
Παιδιά χρειάζομαι τη βοήθεια σας. Πρόσφατα αγόρασα το ASUS WL 600g. Αφού ακολούθησα τις οδηγίες που βρήκα στο forum,κατάφερα να συνδεθώ (Bless you all,θα το πετούσα από το παράθυρο). Έχω όμως ακόμα μερικά εκνευριστικά προβλήματα. Α ) Συνδέεται σε όλες τις σελίδες κανονικά εκτός από το Hotmail, όπου λέει ότι μπαίνει, γράφει τη διέυθυνση πάνω,μου λέει done κατω αριστερά αλλα η σελίδα μένει κενή/άσπρη.Με ένα παλιό router που έχω (Fritzbox) μπαίνει κανονικά. Β) O σταθερός υπολογιστής που έχω συνδέεται. Ενα laptop που έχω δείχνει ότι συνδέεται με το Lan ή με το wireless αλλά από ίντερνετ ... γιοκ! Το περίεργο στο laptop είναι εξής: Με το Fritzbox το Laptop συνδέεται μια χαρά,internet όλα καλα,αλλά με το asus συνδέεται μόνο τοπικά και όχι στο internet όπως λένε τα (s)Vista,αλλά ο browser δε μου βγάζει τίποτα.Τέλος, ενώ το laptop δε συνδέεται μέσω wireless με το Asus, κατάφερα να συνδεθώ με ένα γραφείο που βρίσκεται στη περιοχή και έχει το δίκτυό του ξεκλείδωτο. Να σημειώσω ότι κανένα από τα 2 pc δεν έχει firewall. Κάθε βοήθεια καλοδεχούμενη!!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.