PDA

Επιστροφή στο Forum : aDSL μόνο για 3 μήνες



Mihalis
22-09-05, 13:37
Γεια σας παιδια.Εψαξα οσο μπορουσα αλλα δε βρηκα παρομοιο post οποτε αναγκαζομαι να ανοικξω καινουργιο.

Στο σπιτι αυτη τι στιγμη υπαρχει γραμη PSTN.Θελω να βαλω DSL αλλα να τη χρησιμοποιησω μονο για 3 μηνες γιατι μετα θα μετακομισω.Με το περας του 3μηνου η γραμμη θα πρεπει να "γυρισει" στην τωρινη της κατασταση,μια απλη PSTN.Απ'οτι καταλαβα η ιδανικοτερη και φθηνοτερη λύση ειναι ενα KIT ειτε της OTENET ειτε της FORTHNET.
Η ερωτηση μου ειναι : Υπαρχει η δυνατοτητα να διακοψω ΚΑΙ τον ISP αλλα ΚΑΙ τη dsl γραμμη μετα απο 3μηνες η θα αναγκαστω να πληρωνω το παγιο της γρμμης?

Ποιο KIT να διαλεξω τελικα?Εχει να προτινει κανεις τιποτα?

sdikr
22-09-05, 14:00
αν δεν κάνω λάθος το κουτί με το που τελείωνει απλά τελείωνει,

της forthnet σίγουρα μετά απο το περας της διάρκειας του κουτιού κάνουν διακοπή

NoYmErOs
22-09-05, 14:03
Το ποιό οικονομικό είναι αυτό της ΟΤΕΝΕΤ με 2+1 μήνα δώρο και βέβαια οταν σταματάς πέρεις τηλέφωνο και σταματας και τα 2 χωρις πρόβλημα ..

golity
22-09-05, 15:47
Στο OnDSL Kit λέει στο συβόλαιο ότι μετά το πέρας των τριών μηνών γίνεται αυτομάτως αορίστου και πρέπει τον τελευταίο μήνα χρήσης του να τους ειδοποιήσεις ότι δεν θέλεις να συνεχίσεις!

enwsitis21
22-09-05, 16:02
Καλησπέρα,

Η ακριβής διαδικασία κατάργησης του πακέτου Ondsl Kit της OTEnet, μετά το τρίμηνο είναι η εξής:

Μία εβδομάδα πρίν λήξει το τρίμηνο, τηλεφωνείς στο helpdesk της OTEnet κι αναφέρεις ότι επιθυμείς τη κατάργηση του πακέτου.
Θα σου ζητηθεί να δώσεις έναν αριθμό τηλεφώνου fax, έτσι ώστε να σου σταλεί η αίτηση κατάργησης του πακέτου.Εάν δέν υπάρχει συσκευή fax, μπορείς να δώσεις και e-mail για να σου σταλεί η αίτηση.Επάνω στην αίτηση υπάρχει αριθμός συγκεκριμένος, στον οποίο πρέπει να σταλεί η αίτηση.

Εάν δέν γίνει κάτι τέτοιο, τότε η OTEnet θεωρεί ότι επιθυμείς να κρατήσεις το πακέτο, μετατρέποντας το αυτόματα σε αορίστου χρόνου, και σε χρεώνει αναλόγως.

darknemus01
27-09-05, 15:02
Έχω και εγω το ίδιο δίλλημα , μαλλον θα πάρω το onkit αλλά έχω το εξής πρόβλημα:η γραμή του τηλεφώνου δεν είναι στο δικό μου όνομα αλλά μου ειπαν οτι αυτό δεν παίζει ρόλο(αρκεί να πάω με τη δική μου ταυτότητα και ενα λογαριασμό τηλεφώνου)...όταν όμως κάνω αίτηση για διακοπή της γραμμής θα έχω πρόβλημα?

nightfall2k5
28-09-05, 01:00
εχμ οι λογαριασμοι πως ερχονται παιδια ? (παγιο μεσω οτε οκ αλλα τον isp πως τον πληρωνω? οτε ο ενας οτε κ ο αλλος αλλα δεν ξερεις καμια φορα) ενοειται οτι θελω να συνεχισω την συνδεση

NoYmErOs
28-09-05, 07:53
εχμ οι λογαριασμοι πως ερχονται παιδια ? (παγιο μεσω οτε οκ αλλα τον isp πως τον πληρωνω? οτε ο ενας οτε κ ο αλλος αλλα δεν ξερεις καμια φορα) ενοειται οτι θελω να συνεχισω την συνδεση

Αμα έχεις και isp otenet τότε όλα μέσο ΟΤΕ στον 2μηνο λογαριασμό.

Gemalde
28-09-05, 21:42
Εγώ θα σου πρότεινα το TheOnDSLkit από την ΟΤΕnet. Όπως είπαν και τα παιδιά πιο πάνω, είναι για 2+1 μήνες χωρίς να δώσεις τίποτα παραπάνω εκτός από τα 140~ ευρώ που είναι η αγορά του πακέτου. Μόλις περάσουν αυτοί οι 3 μήνες θα αρχίσεις να πληρώνεις το πάγιο που είναι κοντά στα 50 ευρώ το μήνα (για 384/128) εφόσον το επιθυμείς. Αν θέλεις μπορείς να διακόψεις απλά την σύνδεση.

@ ADSLgr.com All rights reserved.