PDA

Επιστροφή στο Forum : εκδοση λογαριασμων ενω εχω ηδη πληρωσει ετησια συνδρομη



gmlogali
17-06-08, 18:23
εχοντας πληρωσει το δεκεμβριο του 2007 τη συνδρομη μεχρι και τον αυγουστο του 2008.μου ηρθε λογαριασμος απριλιου 80 ευρω.........με εχουν παρει 2 η 3 φορες τους αναφερω οτι εχω προπληρωσει ......και μου λενε συνεχεια ..θα το κοιταξουμε.....Ερωτηση....13 ιουνιου 2008 που εληξε ο λογαριασμος(τον οποιο δεν επρεπε να στειλουν ,αφου τον εχω προπληρωσει),υπαρχει περιπτωση διακοπης του adsl?

ZhenXlogic
17-06-08, 20:20
εχοντας πληρωσει το δεκεμβριο του 2007 τη συνδρομη μεχρι και τον αυγουστο του 2008.μου ηρθε λογαριασμος απριλιου 80 ευρω.........με εχουν παρει 2 η 3 φορες τους αναφερω οτι εχω προπληρωσει ......και μου λενε συνεχεια ..θα το κοιταξουμε.....Ερωτηση....13 ιουνιου 2008 που εληξε ο λογαριασμος(τον οποιο δεν επρεπε να στειλουν ,αφου τον εχω προπληρωσει),υπαρχει περιπτωση διακοπης του adsl?

Δεν ξερω αν υπαρχει περιπτωση διακοπης της συνδεσης αλλα για αυτο το χαος ευθινεται το λογιστιριο της HOL που δεν ξερει που του παν τα 4 στηλε ενα FAX τραβιξε και μια καταγκελια και θα δεις ποσω γρηγωρα θα φταξουν τα πραματα!!!

guybrush07
18-06-08, 00:17
Σε μενα παλι γινεται το αντιθετο! ενω εχω φύγει απο τη ΗΟΛ συνεχιζουν να μου στελνουν λογαριασμους και να με παιρνουν τηλεφωνα οτι δεν εχω πληρωσει....και ναι του εχω στειλει κ με φαξ και με εμαιλ την ταυτοτητα και οτι θελω να γινει διακοπη...οπως ειπε κ ο φιλος παραπανω μεγαλο μπαχαλο στο λογιστηριο της ΗΟΛ ....εδω εχω γνωστους που δεν τους εχουν στειλει καν λογαριασμο για 6+ μηνες....:lol:

ZhenXlogic
18-06-08, 13:13
Σε μενα παλι γινεται το αντιθετο! ενω εχω φύγει απο τη ΗΟΛ συνεχιζουν να μου στελνουν λογαριασμους και να με παιρνουν τηλεφωνα οτι δεν εχω πληρωσει....και ναι του εχω στειλει κ με φαξ και με εμαιλ την ταυτοτητα και οτι θελω να γινει διακοπη...οπως ειπε κ ο φιλος παραπανω μεγαλο μπαχαλο στο λογιστηριο της ΗΟΛ ....εδω εχω γνωστους που δεν τους εχουν στειλει καν λογαριασμο για 6+ μηνες....:lol:

Στην ιδια μηρα ειμασται, μαλον ειμουνα εγω τελιωσα σχεδων οσο αναφωρα τωρα με τους λογαργιασμους εχω φιλη που απο των 09/2007 απολαβμανει HOL GR Ελευθερα χωρις χρεωσει ενω εχουν και πιστωτικη για να κανουν την χρεωσει...

Ενα μεγαλω μπραβω στο Λογιστιριο της HOL. :oneup::p

vagsta
18-06-08, 22:47
Αθανατη HOL, ευτυχως γλυτωσαμε.

Blue
22-06-08, 10:24
Από τις αρχές του χρόνου σταμάτησαν να χρεώνουν την πιστωτική μου κάρτα με τους μηνιαίους λογαριασμούς. Από το Απρίλιο τους ζητώ να τακτοποιήσουν το υπόλοιπο παίρνοντας από τη κάρτα όλο το ποσό. Πριν ένα μήνα τα ίδια. Μου λένε ότι θα τακτοποιηθεί και να μην ανησυχώ!!
Πριν τρεις μέρες με κάλεσαν από το "τμήμα ληξιπρόθεσμων λογαριασμών" με απόκρυψη κλήσης (πιθανότατα άλλη εταιρία που διαχειρίζεται τέτοια θέματα της HOL) για να μου πούνε ότι χρωστάω(!) και ότι θα πρέπει να τακτοποιήσω το υπόλοιπο. Ο υπάλληλος φυσικά άκουσε ότι θα έπρεπε να ακούσει το μπου@#$%0λογιστήριο της HOL.
Για 3-4 μήνες είχαμε απαράδεκτες υπηρεσίες τηλεφωνίας / διαδικτύου και τώρα ήρθε και το λογιστήριο να μας αποτελειώσει.
Άντε να κλείσει ο χρόνος να την κάνουμε..... άι σιχτίρ!!

kolosfougi
22-06-08, 18:52
εχοντας πληρωσει το δεκεμβριο του 2007 τη συνδρομη μεχρι και τον αυγουστο του 2008.μου ηρθε λογαριασμος απριλιου 80 ευρω.........με εχουν παρει 2 η 3 φορες τους αναφερω οτι εχω προπληρωσει ......και μου λενε συνεχεια ..θα το κοιταξουμε.....Ερωτηση....13 ιουνιου 2008 που εληξε ο λογαριασμος(τον οποιο δεν επρεπε να στειλουν ,αφου τον εχω προπληρωσει),υπαρχει περιπτωση διακοπης του adsl?

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα είχα και ακόμα έχω και η υπόθεση είναι στο Συνήγορο του Καταναλωτή και βλέπουμε. Συμβουλή, μην το αμελήσεις και μην επαναπαυθείς αν σου πουν να μην το λάβεις υπόψιν κάνε την καταγγελία από τώρα να υπάρχει στο Συνήγορο του Καταναλωτή

@ ADSLgr.com All rights reserved.