PDA

Επιστροφή στο Forum : Hellas onLine 2play Lite



guzel
18-06-08, 17:43
Σταθερή τηλεφωνία και ADSL Internet στη χαμηλότερη τιμή της αγοράς, μόνο € 21,90/ μήνα, χωρίς πάγιο ΟΤΕ

- Απεριόριστες δωρεάν κλήσεις προς συνδρομητές hol

- Κλήσεις με αστική χρέωση, χαμηλότερης του ΟΤΕ, προς σταθερά εντός Ελλάδος και σε 38 χώρες

- 60’ δωρεάν αστικές / υπεραστικές κλήσεις για τους πρώτους 6 μήνες

- Απεριόριστο ADSL internet 6Mbps*

- Χωρίς πάγιο ΟΤΕ*

- Διατήρηση του τηλεφωνικού σας αριθμού

- Δωρεάν το τέλος ενεργοποίησης της υπηρεσίας (προσφορά έως 31/07/08)

-Δωρεάν ασύρματος εξοπλισμός (Wi-Fi router)

-Δωρεάν 24ωρη τηλεφωνική υποστήριξη


περισσοτερα (http://www.hol.gr/default.asp?pID=23&ct=37&itmID=101&la=1)

lsavvaid
18-06-08, 17:48
Σόρυ τώρα το είδα και διόρθωσα.... Βασικά είναι το cosmos με απεριόριστα.... σε όσους έχουν μόνο hol . Δεν είναι και κάτι τρομερό.

emeliss
18-06-08, 18:03
Είναι ένα πακέτο που θα βολέψει πολλούς και θα ανταγωνιστεί το αντίστοιχο της tellas (http://www.tellas.gr/default.asp?siteID=1&pageID=5&langID=1)

H forthnet έχει αργήσει.

maxorfo
18-06-08, 20:23
Με χρέωση όλων των κλήσεων ανά λεπτό, ευχαριστώ, αλλά δεν θα πάρω. Τουλάχιστον η Tellas έχει χρέωση υπεραστικών και διεθνών ανα δευτερόλεπτο και χωρίς ελάχιστη χρέωση και προς κινητά ανά δευτερόλεπτο.

sivadws2
18-06-08, 21:13
Από τη στιγμή που έβγαλε σε αυτή την τιμή αυτό το πακέτο που παρέχει ότι ακριβώς και το επιδοτούμενο μήπως το επιδοτούμενο πρέπει να αλλάξει τιμή???
Εγώ δηλαδή που είμαι στην Κατερίνη και δικαιούμαι επιδότηση γιατί να πληρώνω 16,98 τάχα με επιδότηση 50% όταν οι ίδιες υπηρεσίες πωλούνται 21,90 χωρίς καμία επιδότηση???
Μάλλον λίγο παράξενο μου φαίνεται αυτό....;)
Εκτός αν υπάρχει κάποια λεπτομέρεια που δεν πρόσεξα...και που διαφοροποιεί τις υπηρεσίες που παρέχουν τα δυο πακέτα.

jap
18-06-08, 22:12
Μπορεί κάποιος που ξέρει τα πακέτα της HOL να μας εξηγήσει, σε τι διαφέρει από το προηγούμενο double play χωρίς απεριόριστες κλήσεις (εκτός από τα απεριόριστα σε αριθμούς HOL);

lsavvaid
19-06-08, 01:17
Μπορεί κάποιος που ξέρει τα πακέτα της HOL να μας εξηγήσει, σε τι διαφέρει από το προηγούμενο double play χωρίς απεριόριστες κλήσεις (εκτός από τα απεριόριστα σε αριθμούς HOL);

Το μοναδικό έξτρα είναι απεριόριστες προς συνδρομητές hol (Ασήμαντο για μένα)
Το αρνητικό είναι ότι έχει χρέωση ανά λεπτό παντού και δεν δίνει ταχύτητα έως 24

Το ανταγωνιστικό της tellas παρόλο που στοιχίζει 1 ευρώ παραπάνω έχει για κινητά και υπεραστικά χρέωση ανά δευτερόλεπτο ενώ δίνει ταχύτητα έως 24. Δεν έχει όμως αστική χρέωση για εξωτερικό όπως το πρώτο.

gueststar
19-06-08, 09:05
Συμφέρει να βάλεις Tellas.
Με ένα euro παραπάνω παίρνεις Pstn τηλεφωνία και διπλάσια ταχύτητα adsl.

nm96027
19-06-08, 09:10
Από τη στιγμή που έβγαλε σε αυτή την τιμή αυτό το πακέτο που παρέχει ότι ακριβώς και το επιδοτούμενο μήπως το επιδοτούμενο πρέπει να αλλάξει τιμή???
Εγώ δηλαδή που είμαι στην Κατερίνη και δικαιούμαι επιδότηση γιατί να πληρώνω 16,98 τάχα με επιδότηση 50% όταν οι ίδιες υπηρεσίες πωλούνται 21,90 χωρίς καμία επιδότηση???
Μάλλον λίγο παράξενο μου φαίνεται αυτό....;)
Εκτός αν υπάρχει κάποια λεπτομέρεια που δεν πρόσεξα...και που διαφοροποιεί τις υπηρεσίες που παρέχουν τα δυο πακέτα.

Η Ευρωπαϊκη Ενωση δεν επιδοτει την τηλεφωνία. Το επιδοτουμενο κομματι αφορα την ευρυζωνικοτητα.

sivadws2
19-06-08, 16:58
Η Ευρωπαϊκη Ενωση δεν επιδοτει την τηλεφωνία. Το επιδοτουμενο κομματι αφορα την ευρυζωνικοτητα.
Γι' αυτό ακριβώς το λόγο στο επιδοτούμενο σε βάζει να πληρώνεις 0,98€ πάγιο τηλεφωνίας.
Και ακριβώς αυτός είναι ο λόγος που μπορεί να γίνει η σύγκριση των δυο πακέτων. Σου λέει 16,98€ επιδοτούμενο DSL(ευρυζωνικότητα) που περιέχει ότι ακριβώς και το "Hellas onLine 2play Lite" συν 0,98 για την τηλεφωνία.

soki
19-06-08, 19:53
Συμφέρει να βάλεις Tellas.
Με ένα euro παραπάνω παίρνεις Pstn τηλεφωνία και διπλάσια ταχύτητα adsl.

Το ασυρματο ρουτερ η ΗΟL το δινει δωρεαν ενω στην tellas πληρωνεις 2.9 ευρω για 12 μηνες αρα παει 25,8 το μηνα. Διορθωστε με αν κανω λαθος.

jap
19-06-08, 22:10
Το ασυρματο ρουτερ η ΗΟL το δινει δωρεαν ενω στην tellas πληρωνεις 2.9 ευρω για 12 μηνες αρα παει 25,8 το μηνα. Διορθωστε με αν κανω λαθος.

Ακριβώς το αντίθετο! Η χρέωση στην tellas ισχύει όπως το λες, αλλά το router είναι δικό σου, στη HOL είναι χρησιδάνειο.

swind
30-06-08, 18:41
Με χρέωση όλων των κλήσεων ανά λεπτό, ευχαριστώ, αλλά δεν θα πάρω. Τουλάχιστον η Tellas έχει χρέωση υπεραστικών και διεθνών ανα δευτερόλεπτο και χωρίς ελάχιστη χρέωση και προς κινητά ανά δευτερόλεπτο.

Εγώ πάντως θα προτιμούσα να πληρώνω ανά λεπτό τις κλήσεις και να έχω υπεραστικές=αστικές!!!!

mix21
10-07-08, 01:46
παιδιά εχουμε τπτ παραπάνω στοιχεία σχετικά με τον εξοπλισμο που σου δίνει η hol οταν κάνεις online αίτηση για dplite?

protonium
10-07-08, 10:32
παιδιά εχουμε τπτ παραπάνω στοιχεία σχετικά με τον εξοπλισμο που σου δίνει η hol οταν κάνεις online αίτηση για dplite?

Δεν παίρνεις κάτι διαφορετικό. Όπως όλοι (από το Γενάρη και μετά) το Netfaster IAD (POTS) της Intracom.

Χρηστος_Χ
17-07-08, 00:31
στο πακέτο double-play τις
hol (hellas on line) που πωλείται στα καταστήματα ηλεκτρονικών, στην αίτηση που περιλαμβάνεται στο κουτί, αλλά και στην αίτηση που παραλαμβάνεται στο σπίτι με ταχυδρομείο κάτω από την επιλογή ταχύτητας 6\1 Mbps η 24\1 Mbps υπάρχει πρόγραμμα τηλεφωνίας που γραφεί ότι ενεργοπειητε και το πρόγραμμα
<<hol gr unlimited>> χωρίς δυνατότητα μη επιλογής!!

Αν λοιπόν επιλέξετε το πρόγραμμα με ταχύτητα 6\1 Mbps δεν θα έχετε πάγιο 21,90 ευρώ που διαφημίζει η hol

Απεριόριστες δωρεάν κλήσεις προς συνδρομητές hol
•Κλήσεις με αστική χρέωση, προς σταθερά εντός Ελλάδος και σε 38 χώρες
•60’ δωρεάν αστικές / υπεραστικές κλήσεις για τους πρώτους 6 μήνες
•Απεριόριστο ADSL Internet 6 Mbps
•Χωρίς πάγιο ΟΤΕ*

αλλά 33,22 ευρώ και δωρεαν απεριόριστη τηλεφωνια (το προγραμα cosmos)
δηλαδη προγραμα double play lite με 21.90 δεν υπαρχει!!!!!!!!!!!

protonium
17-07-08, 01:05
στο πακέτο double-play τις
hol (hellas on line) που πωλείται στα καταστήματα ηλεκτρονικών, στην αίτηση που περιλαμβάνεται στο κουτί, αλλά και στην αίτηση που παραλαμβάνεται στο σπίτι με ταχυδρομείο κάτω από την επιλογή ταχύτητας 6\1 Mbps η 24\1 Mbps υπάρχει πρόγραμμα τηλεφωνίας που γραφεί ότι ενεργοπειητε και το πρόγραμμα
<<hol gr unlimited>> χωρίς δυνατότητα μη επιλογής!!

Αν λοιπόν επιλέξετε το πρόγραμμα με ταχύτητα 6\1 Mbps δεν θα έχετε πάγιο 21,90 ευρώ που διαφημίζει η hol

Απεριόριστες δωρεάν κλήσεις προς συνδρομητές hol
•Κλήσεις με αστική χρέωση, προς σταθερά εντός Ελλάδος και σε 38 χώρες
•60’ δωρεάν αστικές / υπεραστικές κλήσεις για τους πρώτους 6 μήνες
•Απεριόριστο ADSL Internet 6 Mbps
•Χωρίς πάγιο ΟΤΕ*

αλλά 33,22 ευρώ και δωρεαν απεριόριστη τηλεφωνια (το προγραμα cosmos)
δηλαδη προγραμα double play lite με 21.90 δεν υπαρχει!!!!!!!!!!!


Άμα το αποδείξεις αυτό στην ίδια τη hol, και σε όσους το έχουν ζητήσει, γίνε εσύ ο ceo της εταιρίας. Αυτό με την αίτηση δεν ισχύει. Αν το δείξεις με λογαριασμό θα πετάξω το netfaster και το zyxel μου από το μπαλκόνι και θα κόψω κάθε επαφή με τον κόσμο γιατί θα νιώθω ηλίθιος!!!!!! :stunned:

Δεν πιστέυω να το έχεις πει και παραέξω αυτό... Μη μας πάρουν και στο "ψιλό"

Φιλικά

Χρηστος_Χ
17-07-08, 14:38
στηλε μου ενα μαιλ για να σου στηλω το συμβολαιο και τον λογαριασμο του Μαιου (συνδεθηκα φεβρουαριο)

<<ελπιζω να εχεις και καποιο τριτο modem >>

maxorfo
17-07-08, 14:51
Υπήρχε DP Lite τον Φεβρουάριο; Δεν νομίζω, τουλάχιστον με τη μορφή που έχει η προσφορά σήμερα. Μάλλον σε άλλο πακέτο αναφέρεσαι, που δεν ισχύει σήμερα. Αν αναφέρεσαι σε πακέτο που αγόρασες από κατάστημα τον Φεβρουάριο, πως γνωρίζεις ότι το ίδιο ακριβώς πωλείται και σήμερα;

Χρηστος_Χ
17-07-08, 15:09
Το κουτι double play που πωλειται ακομα και σημερα απο το πλαισιο αλλα και η αιτηση που σου στελνη η hol , εχει μεσα αιτηση που διαλεγεις με ποια ταχυτητα θες να συνδεθης 6 η 24
η διαφημηση της hol ειναι ιδια απο τοτε μεχρι και σημερα απλα το πακετο με τα 6/1
και 21,90 ευρω σημερα το ονομαζει lite
Απο τον Ιανουαριο τουλαχιστον υπαρχουν 2 πακετα
αυτο με τα 21,90 και αυτο με 39,90

maxorfo
17-07-08, 18:21
Για ρίξε μιά ματιά και στην αίτηση που μπορείς να κατεβάσεις από το site (http://www.hol.gr/files/ΑΙΤΗΣΕΙΣ/hol_double-play_and_telephony_appl_form_gr.pdf).
Μάλλον κάποιο λάθος κάνεις ή κάτι τέλος πάντων έχει αλλάξει. Εγώ βλέπω ότι υπάρχει ξεχωριστό τετράγωνο για να τσεκάρεις, αν θέλεις, το hol telephony.

protonium
18-07-08, 01:08
στηλε μου ενα μαιλ για να σου στηλω το συμβολαιο και τον λογαριασμο του Μαιου (συνδεθηκα φεβρουαριο)

<<ελπιζω να εχεις και καποιο τριτο modem >>

Ναι έχω και τρίτο modem.... ένα ξεχασμένο netroute 2d το οποίο αν το φας στο κεφάλι θα μείνεις στον τόπο (ολόκληρο τούβλο είναι). Πάντως πριν αρχίζεις να φωνάζεις γιατί δεν περιμένεις να λάβεις την απάντησή της hol? Και μη μου πεις πως δεν έκανες καμία κίνηση γιατί αν είχα και εγώ πρόβλημα με τους λογαριασμούς θα έριχνα ένα τηλέφωνο να μάθω τι γίνεται.


Υπήρχε DP Lite τον Φεβρουάριο; Δεν νομίζω, τουλάχιστον με τη μορφή που έχει η προσφορά σήμερα. Μάλλον σε άλλο πακέτο αναφέρεσαι, που δεν ισχύει σήμερα. Αν αναφέρεσαι σε πακέτο που αγόρασες από κατάστημα τον Φεβρουάριο, πως γνωρίζεις ότι το ίδιο ακριβώς πωλείται και σήμερα;

Υπήρχε με την ονομασία hol double play cosmos.

Τα πακέτα που κυκλοφορούν δεν είναι ενημερωμένα με νέες αιτήσεις. Όταν παίρνεις πακέτο από κατάστημα συνήθως σου δίνουν και μία αίτηση από το site για να συμπληρώσει το πρόγραμμα που θες.

@ ADSLgr.com All rights reserved.