PDA

Επιστροφή στο Forum : 2η γραμμή!



Sofos
18-06-08, 19:56
Καλησπέρα σας, θέλω να ρωτήσω αν η Hol δίνει τελικά 2η γραμμή στο πακέτο των 39.90! Στην σελίδα τους δεν λέει τίποτα τέτοιο όμως αριστερά δεξιά ακούω άλλα! Τελικά τι ισχύει!;

grsaint13
18-06-08, 20:21
Καλησπέρα σας, θέλω να ρωτήσω αν η Hol δίνει τελικά 2η γραμμή στο πακέτο των 39.90! Στην σελίδα τους δεν λέει τίποτα τέτοιο όμως αριστερά δεξιά ακούω άλλα! Τελικά τι ισχύει!;

Στη Voip τηλεφωνία,λογικά πρέπει να δίνει ακόμα δεύτερο νούμερο.Με πάσα επιφύλαξη αυτό όμως...:rolleyes:

Σε ποια περιοχή μένεις;Τι σου λέει ο wizard του site της hol;

Sofos
18-06-08, 20:52
Ραφήνα! Υπάρχει κάλυψη και για τα 4!

lsavvaid
19-06-08, 01:20
Ραφήνα! Υπάρχει κάλυψη και για τα 4!

Ρώτησε τους τι θα σου δώσουν πιστέυω να στο πούν

radiodj105
19-06-08, 01:42
Καλησπέρα σας, θέλω να ρωτήσω αν η Hol δίνει τελικά 2η γραμμή στο πακέτο των 39.90! Στην σελίδα τους δεν λέει τίποτα τέτοιο όμως αριστερά δεξιά ακούω άλλα! Τελικά τι ισχύει!;

Δίνει στο πακέτο των 19.90 (που έχω εγώ).
Είναι λογικότατο να δίνει και στο πακέτο των 39.90!
Τότε που προσπαθούσαν να με ψήσουν να γίνω πελάτης τους, πρώτα τους είπα ότι προϋπόθεση είναι να έχω 2 γραμμές.
Μετά, αφού με διαβεβαίωσαν για τις 2 γραμμές, συμφωνήσαμε για το ποιό πρόγραμμα από τα 2 με εξυπηρετεί καλύτερα.

'Αρα με σιγουριά σου λέω πως σου δίνει 2 γραμμές. Προκαταβολικά όμως, μην περιμένεις να έχει την ποιότητα που έχει το PSTN-ADSL σου... και βεβαίως αν έχεις αυτή τη στιγμή ISDN... και κάνεις σύγκριση η ποιότητα ήχου που θα ακούς και θα στέλνεις (με το Vo-IP) θα είναι απόλυτα αισθητά χειρότερη.

and64
19-06-08, 01:59
Προκαταβολικά όμως, μην περιμένεις να έχει την ποιότητα που έχει το PSTN-ADSL σου... και βεβαίως αν έχεις αυτή τη στιγμή ISDN... και κάνεις σύγκριση η ποιότητα ήχου που θα ακούς και θα στέλνεις (με το Vo-IP) θα είναι απόλυτα αισθητά χειρότερη.

Σε μένα πάντως η (ποιοτική) διαφορά στη συνομιλία με voip σε σχέση με τον οτε είναι ελάχιστη. Τις περισσότερες φορές είναι πολύ καλή, ούτε φυσίγματα ούτε θόρυβοι ούτε τίποτα... Βέβαια απ'ότι διαβάζω υπάρχει διαφορά στη συνομιλία αν χρησιμοποιείς το fritz ή το Netfaster

georgep138
19-06-08, 05:32
Ρώτησε τους τι θα σου δώσουν πιστέυω να στο πούν

Αυτή είναι η σωστή απάντηση.
Το να κάθεσε να ακούς και να διαβάζεις τι έγινε στον καθένα συνδρομητή κάποτε ...
δεν λέι τίποτα !!!
Δεν είναι πληροφορία για το τι ισχύει σήμερα.

Και αυτά που γράφουν μερικοί συνάδελφοι : λογικά πρέπει ...
και σε μένα έτσι έγινε ... κάποτε ...
μόνο μπέρδεμα μπορεί να φέρουν στον ενδιαφερόμενο.

Sofos
19-06-08, 10:14
Και όμως! Τους έχω πάρει 2 φορές με διαφορά 12 ωρών! Ο πρώτος μου είπε ότι θα δώσει 2 γραμμή και ο δεύτερος πως όχι!

nm96027
19-06-08, 10:16
Επισημως η hol λεει το εξης:

Εκτελει φορητοτητες οσα νουμερα εχεις: αν εχεις ενα νουμερο απο τον ΟΤΕ, σου δίνει μια γραμμη, εαν εχεις δυο, σου δίνει δυο γραμμες.

Αυτην ήταν η θέση της πριν περίπου εναν μηνα. Τωρα βεβαι hol ειναι αυτη, μπορει και να εχει αλλαξει.

@ ADSLgr.com All rights reserved.