PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΝΑΒΑΘΜΗΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ JETSPEED 500i



c3250
08-10-03, 03:11
Αφού έκανα αναβάθμιση στο μοντεμ με βέρσιον 7,2,6,1 και έκανα ξανά την σύνδεση από την αρχή εκανα save μου μπλόκαρε και δεν παίρνει IP, στο PPPoA parameters μου βγάζει status: enabled, up, phase=Terminate τι κάνω λάθος μπορεί κανένας να βοηθήσει;;;;;;;;;
Υ.Γ εχω ΟΤΕΝΕΤ

Φιλικά Νικόλαος
:D :D :D

UGF_GreekMind
08-10-03, 07:50
Όταν κάνεις αναβάθμιση επανέρχονται οι αρχικές (default) ρυθμίσεις του jetski...

Κάνε όλες τις ρυθμίσεις από την αρχή !

Athlon_XP
08-10-03, 07:50
Ξανασβήστην πηγαίνοντας στο μενού Configuration και επιλέγοντας Wan connections και επέλεξε την σύνδεσή σου και κάντιν delete και ξανακάνε πάλι την σύνδεση από την αρχή.

c3250
09-10-03, 05:11
Σας ευχαριστώ παιδιά

Panagioths
09-10-03, 19:41
exei dikio o Athlon_XP. Molis ekana kai egw update sto jetSki mou kai eprepe na ksanakanw thn syndesh apo thn arxi :)

vagelis
10-10-03, 01:02
παιδιά ,
μετά από αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση του 500i , έχω την υποψία ότι πρέπει να έχει πρόβλημα με τον DHCP server. Αργούσε πάρα πολύ να μπει στο web interface του. Με την αλλαγή και απενεργοποίηση του DHCP και την χειροκίνητη ρύθμιση των διευθύνσεων , όλα δουλεύουν ρολόι και γρήγορα.
Καλά μου έλεγε πριν μερικά χρόνια ένας "δικτυάς" να βάζω πάντα χειροκίνητα τις διευθύνσεις . Κάτι θα ήξερε .

orion
10-10-03, 23:57
Καλά μου έλεγε πριν μερικά χρόνια ένας "δικτυάς" να βάζω πάντα χειροκίνητα τις διευθύνσεις . Κάτι θα ήξερε .

kala as itan kanas sovaros diktias me 300 pc kai 8a sou lega

TiO
11-10-03, 16:46
pou 0a eprepe na kanei renumber 2-3 fores to xrono...as poume

waste
12-10-03, 09:42
γιατι βρε φυγοπονοι, να κανετε και renumber για να φαινεται οτι δουλευετε ;-)
να εχετε και μικρο τευτερι για να γραφετε λεπτομερειες πχ
....
125) πισι διπλα στο γραφείο του γενικου, πισω απο τη γραμματεα με νουμερο 244, αυτο με τη μπλε θηκη και το κακτακι απο πανω.
126)πισι της κυριας σουλας που βρισκεται στον 3 διπλα στο γενικο και τη γραμματεα αλλα οχι αυτο με το κακτακι. 245 (και τελειωνει η μπαταρία του BIOS βλακα αλλαξε την)

αχ τι ωραια που ειναι η ζωη

@ ADSLgr.com All rights reserved.