PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεγάλο πρόβλημα με ΟΤΕ



pliktras
21-06-08, 11:28
Γεια σας.Εχτες ήρθε η 24άρα μου.Μετα απο τεράστια ταλαιπωρία,επειδή δεν μου έδιναν το συνθηματικό (επειδή έγινε είπαν μπέρδεμα με τα ονόματα...τεσπα τεραστια ιστορία) τελικα νομίζω στο 134 επειδή μου είπαν να κανω αλλαγή στοιχείων και επανενεργοποίηση της γραμμής έπεσα σε μια γλυκύτατη και ευγενάστατη κοπέλα η οποία και έσωσε την κατάσταση ωστε να μη μείνω χωρις ιντερνετ μεχρι την δευτέρα και βλέπουμε (γιατι το συντομότερο δυνατό που μου είπαν πιο πριν το ξέρω καλά του οτε).τεσπα να μη τα πολυλογώ 10:30 το βράδυ με πήραν τηλ. μου είπαν έγινε το ξεμπέρδεμα και μπήκα στο ιντερνετ.

Τώρα έχω κάποια ερωτήματα:

*Στο σπίτι έχουμε τηλεφωνικές πρίζες απο τις παλιές ( ειναι δυο τρύπες-και έχω ιντερνετ με ένα ειδικό βυσματάκι που μετατρέπει την παλιά πρίζα σε υποδοχή απο τις σύγχρονες που έχουν όλα τα σπίτι).Πρέπει να τις αντικαταστήσω με τις κανονικες??
Γιατι δεν ξέρω ενω εχω 22db μου ατεβάζει σαν να έχω 5mbps ενω έχω 24.Και υποψιάζομαι τις τηλεφωνικές μας πρίζες.


*Με το ρούτερ του ΟΤΕ μπαίνω κανονικά ιντενρετ (ενα philips μου έδωσαν-το μικρο).Με το linksys g200 που αγόρασα δεν μπορώ να μπω.Ενω απο το άλλο μου το σπίτι μπαίνω κανονικά σε αυτό το σπίτι το linksys δεν μπορεί να κανει connect με τίποτα.Τι μπορεί να φταίει?Ίσως οι πρίζες??

*Ο λογαριασμός του τηλεφώνου σε αυτο το σπίτι που έβαλα ιντερνετ ερχόταν σε ένα ταδε όνομα.Στο ιδιο όνομα έκανα και την αίτηση για ιντερνετ.Αλλα απο τον ΟΤΕ μου είπαν ως διαμαγείας πως την αίτηση την έκανα σε άλλο όνομα (Να πω εδω πως στο σπιτι αυτο, το τηλ ειναι στο ονομα της θείας μου και το άλλο όνομα που μου είπαν απο τον ΟΤΕ είανι του θείου μου αλλα δεν ερω πως έγινε αυτό).Ο θείος μου με την θεία μου μένουν σε άλλο σπίτι με δικό τους ιντερνετ.Σε αυτό το σπίτι επειδή το όνομα στο οποίο είναι το ιντερνετ είναι του θείου μου,η 24άρα θα χρεώνετε κανονικά στον λογαριασμό του τηλεφώνου αυτού του σπιτιού ή θα πάει στον λογαριασμό του σπιτιού του θείου μου?


Αυτα τα ερωτήματα είχα να σας κάνω.Επειδή πολύ πιθανό είναι να θελήσετε κάποιες διευκρινήσεις επειδή μπορεί κάποια πράματα να μη τα καταλάβατε καλά (έτσι που τα έγραψα άλλωστε;p)παρακαλώ να μου το πείτε γιατι όπως καταλαβαίνετε υπάρχει αρκετά μεγάλο πρόβλημα.

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

jpan
21-06-08, 11:42
Αρχικά αντικατέστησε τις τηλεφωνικές πρίζες στο σπίτι σου. Μετά μελέτησε τα στατιστικά του ρούτερ για να δεις στα πόσα συγχρονίζεις. Τέλος το μπέρδεμα με του λογαριασμούς μπορεί να λυθεί, αν γνωρίζεις σε ποιανού το όνομα ανήκει η συγκεκριμένη τηλεφωνική γραμμή.

pliktras
21-06-08, 12:05
Κοιτάξτε, πριν να βάλω ιντερνετ ΠΑΝΤΑ σε αυτό το σπίτι σε αυτή την τηλεφωνική γραμμή ο λογαριασμός ερχόταν σε ένα τάδε ονομα.Ο ΟΤΕ μου είπε τώρα οτι το ιντερνετ είναι σε άλλο όνομα.
Δεν έχω καταλάβει το ιντερνετ σε αυτό το σπίτι είναι σε άλλο όνομα,το τηλέφωνο σε άλλο όνομα, και τα δύο μαζί σε ένα τηλεφωνικό νούμερο?Και ο λογαριασμός που θα έρθει?Στο όνομα που είναι ή στην διεύθηνση και στο τηλεφωνικό νούμερο που είναι?Και επειδή το όνομα στο οποίο είναι το ιντερνετ είναι του θείου μου, και εδώ να έρθει ο λογαριασμός , δε πιστεύω να γίνει τιποτα ανάποδο και στον δικό του λογαριασμό επειδή χρησιμοποιούμε το όνομα του?....

........Auto merged post: pliktras πρόσθεσε 5 λεπτά και 12 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Και επίσης ας μου πει κάποιος,γιατι με το router του ΟΤΕ μπαίνω κανονικά ίντερνετ και με το linksys δεν μπορώ να κάνω connect...

Πάντως δουλεύει το linksys στο άλλο το σπίτι...

ΥΓ να πω πως και το linksys παω να το δουλέψω με τις ρυθμίσεις με τις οποίες δουλεύω και το router του ΟΤΕ.Με μόνη διαφορά οτι το ΟΤΕ δουλεύει ενω το linksys δεν κάνει connect

maik
21-06-08, 12:11
Και επίσης ας μου πει κάποιος,γιατι με το router του ΟΤΕ μπαίνω κανονικά ίντερνετ και με το linksys δεν μπορώ να κάνω connect...

Πάντως δουλεύει το linksys στο άλλο το σπίτι...


Μηπως στο ενα σπιτι η γραμη ειναι PSTN και στο αλλο ISDN;

pliktras
21-06-08, 15:11
οχι και στα δυο είναι PSTN...:/

GnF
21-06-08, 15:48
οχι και στα δυο είναι PSTN...:/


Υπάρχει περίπτωση να σου είπαν απο οτε να βάλεις στις ρυθμίσεις του linksys για multiplex LLC?
Εαν ναι βάλε VC και καθάρισες.

Το έχουν κάνει σε 3 νέους πελάτες μου μέχρι στιγμής και προσπαθούσαν να βρούν τι είναι επι κάτι μέρες.

blugosi
21-06-08, 17:52
Για να βγάλουμε άκρη, ποστάρισε εδώ τις δύο οθόνες του linksys, την αρχική που δείχνει τα στοιχεία σύνδεσης και αυτή που δίνει ADSL status.
Το θέμα με τους λογαριασμούς (accounts), μπορείς να το ξεμπλέξεις είτε με το 134 (χλωμό) είτε στο οτενετ helpdesk, γιατί καμιά φορά τα στοιχεία συνδρομητή περνάνε από ΟΤΕ σε ΟΤΕΝΕΤ μέσω ΑΦΜ και γίνεται μπέρδεμα.

pliktras
21-06-08, 18:32
Λοιπόν παιδιά,έτρεξα τον wizard του linksys απο το cd και όλα καλα.Το μόνο πρόβλημα είναι οτι με το router του ΟΤΕ έχω 20db,με το linksys 28 και μετα το firmware upgrade στο linksys έχω 38!!!
Τι γίνεται εδώ?Να πάρω αύριο να δηλώσω βλάβη?Γιατι και στις δυο περιπτώσεις δεν εχω πιάσει πάνω απο 13mbps.Και κανονικά με το router του ΟΤΕ που έχω 20db θα έπρεπε να πιάνω περίπου 19mbps, αλλα και πάλι δεν τα πιάνω...και δεν μένω και τόσο μακρυά απο το κέντρο...

edit-Παιδιά, κάτι δεν πάει καλά.Τo router λέει 38db downstream line autention όπως είπα και πιο πάνω, ωστόσο κατεβάζω με 1487 (κάι λιγότερο δηλαδή απο 15mbps)ενω θα έπρεπε με 38db να είμαι στα 12mbps!
Δεν καταλαβαίνω τι γίνετε...Τώρα αν βάλω άλλο router θα έχω άλλα db...τι στο καλό θα τρελαθώ...

blugosi
21-06-08, 18:56
Λοιπόν παιδιά,έτρεξα τον wizard του linksys απο το cd και όλα καλα.Το μόνο πρόβλημα είναι οτι με το router του ΟΤΕ έχω 20db,με το linksys 28 και μετα το firmware upgrade στο linksys έχω 38!!!
Τι γίνεται εδώ?Να πάρω αύριο να δηλώσω βλάβη?Γιατι και στις δυο περιπτώσεις δεν εχω πιάσει πάνω απο 13mbps.Και κανονικά με το router του ΟΤΕ που έχω 20db θα έπρεπε να πιάνω περίπου 19mbps, αλλα και πάλι δεν τα πιάνω...και δεν μένω και τόσο μακρυά απο το κέντρο...

edit-Παιδιά, κάτι δεν πάει καλά.Τo router λέει 38db downstream line autention όπως είπα και πιο πάνω, ωστόσο κατεβάζω με 1487 (κάι λιγότερο δηλαδή απο 15mbps)ενω θα έπρεπε με 38db να είμαι στα 12mbps!
Δεν καταλαβαίνω τι γίνετε...Τώρα αν βάλω άλλο router θα έχω άλλα db...τι στο καλό θα τρελαθώ...

Τελικά έχεις πρόβλημα, η όχι? Κάνε ένα δοκιμαστικό download από ftp.otenet.gr/pub να δεις τι ταχύτητα έχεις....

pliktras
21-06-08, 19:52
κοιτάξτε οτι router και να βάλω δεν κατεβάζω πανο απο 13mbps αλλα είναι παράξενο γιατι με το ενα router έχω 19db με το άλλο 38!
Δεν ξέρω τι στο καλό γίνεται και μένω και σχετικά κοντα στο κέντρο οπότε 19τουλάχιστον έπρεπε να έχω...

Κάτι πήρε το αυτί μου για DMT Tool

blugosi
21-06-08, 21:14
κοιτάξτε οτι router και να βάλω δεν κατεβάζω πανο απο 13mbps αλλα είναι παράξενο γιατι με το ενα router έχω 19db με το άλλο 38!
Δεν ξέρω τι στο καλό γίνεται και μένω και σχετικά κοντα στο κέντρο οπότε 19τουλάχιστον έπρεπε να έχω...

Κάτι πήρε το αυτί μου για DMT Tool

Η διαφορά στη μέτρηση των DB πιθανώς οφείλεται σε λάθος του ενός router.
Αν θεωρήσεις ότι το ρούτερ που σου δίνει 19db είναι το σωστό, ναι έχεις περιθώριο να ανέβεις κι άλλο.
Από την άλλη, όταν μας λες ότι κατεβάζεις με 1487 (υποθέτω Kbytes/sec) αυτό δείχνει συγχρονισμό γύρω στα 14800, αν λάβεις υπόψη και τη φύρα των bytes.

Οπότε μην ασχολείσαι με τις μετρήσεις attenuation, και κάνε τις συνηθισμένες κινήσεις που γράφονται συχνά στο σάιτ (το ρούτερ στην κεντρική πρίζα, αποσύνδεσε δοκιμαστικά τα υπόλοιπα τηλέφωνα κλπ.) και δες αν βελτιώνεται η κατάσταση...Ο θόρυβος στη γραμμή πόσος είναι?

Αλλιώς πάρε τηλέφωνο στο 121 και δήλωσε χαμηλό συγχρονισμό σαν βλάβη...


Πάντως όταν κατεβάζεις με 1487, δε νομίζω ότι είναι και "μεγάλο πρόβλημα με ΟΤΕ" :)
Τι να πούμε και οι υπόλοιποι?

hel
21-06-08, 23:55
Αυτό ήθελα να πω κι εγώ για τους τίτλους. Διαβάζουμε και περιμένουμε να ακούσουμε τίποτα τραγικό:)
Υποθέτουμε ότι πάντα φταίει ο πάροχος χωρίς να έχουμε ελέγξει το δικό μας άκρο.

Για το att και τα ρούτερ απλά θέλω να πω ότι ενώ το st 536 μου έδινε 17-19 το siemens μου δίνει 23-24!

pliktras
22-06-08, 02:05
Με παρεξηγήσατε!Δεν έβαλα τον τίτλο για αυτό το πρόβλημα.Αλλα για το μπέρδεμα που έγινε με τα ονόματα, τα ΑΦΜ τα νούμερα κτλ...:)

αυτά εδώ πιστεύω θα σας βοηθήσουν (είνα απο το router που χρησιμοποιώ καιρό στο άλλο μου το σπίτι και είναι 100%αξιόπιστο) http://imageshack.gr/files/spijeovc5eku1rshecsa.jpg (http://imageshack.gr/view.php?file=spijeovc5eku1rshecsa.jpg)

Δεν νομίζεται πως τα 12-14mbps με αυτά τα νούμερα που σας δείχνω είναι κάπως λίγα;;

Τώρα βλέπω οτι ο hel έχει 24 db (περισσότερα απο τα δικά μου) ωστόσο συγχρονίζεται πιο πάνω απο εμένα όπως βλέπω...

Αύριο(δηλαδή σήμερα-μόλις ξημερώσει;p) θα πάρω τηλ. στο 121.Θα τους πω και καλά οτι έχω αποσυνδέσεις του router συνέχεια, και τι άλλο??Οτι συγχρονίζεται χαμηλά??

pnikolo
22-06-08, 03:44
Με παρεξηγήσατε!Δεν έβαλα τον τίτλο για αυτό το πρόβλημα.Αλλα για το μπέρδεμα που έγινε με τα ονόματα, τα ΑΦΜ τα νούμερα κτλ...:)
αυτά εδώ πιστεύω θα σας βοηθήσουν (είνα απο το router που χρησιμοποιώ καιρό στο άλλο μου το σπίτι και είναι 100%αξιόπιστο) http://imageshack.gr/files/spijeovc5eku1rshecsa.jpg (http://imageshack.gr/view.php?file=spijeovc5eku1rshecsa.jpg)
Δεν νομίζεται πως τα 12-14mbps με αυτά τα νούμερα που σας δείχνω είναι κάπως λίγα;;
Τώρα βλέπω οτι ο hel έχει 24 db (περισσότερα απο τα δικά μου) ωστόσο συγχρονίζεται πιο πάνω απο εμένα όπως βλέπω...
Αύριο(δηλαδή σήμερα-μόλις ξημερώσει;p) θα πάρω τηλ. στο 121.Θα τους πω και καλά οτι έχω αποσυνδέσεις του router συνέχεια, και τι άλλο??Οτι συγχρονίζεται χαμηλά??

Εχεις αποσυνδεσεις? Εαν δεν εχεις μη πεις ψεματα γιατι σε βλεπω να τραβας τα μαλια σου! :nono: Στο γιατρο λες ποναω ενω δεν πονας?
Λοιπον ενωσε το ρουτερ σου μονο του στη κεντρικη πριζα του οτε, αποσυνδεσε το παραλληλο εσωτερικο δικτυο και δωσε μας τα στατιστικα σου παλι! :rtfm:
Διορθωσε και βαλε τα σωστα στοιχεια στο προφιλ σου γιατι ταχεις κανει "μανταρα"! :angryr:
Διαβασε πιο κατω στην υπογραφη μου. ;)

pliktras
22-06-08, 03:54
το router το εχω μόνο ου συνδεδεμένο στην πρίζα και αυτά είναι τα στατιστικά.Αποσυνδέσεις δεν έχω αλλα κάτι δεν πάει καλά...

pnikolo
22-06-08, 06:09
το router το εχω μόνο ου συνδεδεμένο στην πρίζα και αυτά είναι τα στατιστικά.Αποσυνδέσεις δεν έχω αλλα κάτι δεν πάει καλά...

Υπαρχει παραλληλο δικτυο που πηγαινει σε αλλες πριζες? Αν ναι απομονωσετο :hmm:

blugosi
22-06-08, 10:35
Φαίνεται να έχεις θόρυβο 9.5, που είναι αρκετός μεν , αλλά υπάρχουν και χειρότερα. Από ότι έχω καταλάβει το κέντρο του ΟΤΕ προσπαθεί να σου ανεβάσει ταχύτητα συγχρονισμού μέχρι ο θόρυβος να φτάσει τα 9. Από κει και κάτω πιθανόν να έχεις αποσυνδέσεις.

Το γεγονός ότι σε μία δεδομένη στιγμή είχες 9.5, δε σημαίνει ότι έχεις όλη την ώρα 9.5

Μπορεί όταν συγχρόνισε το μόντεμ σου να είχες 9 οπότε σε συγχρόνισε λίγο παρακάτω από το μέγιστο...

Πάντως όπως σου λένε και πιο πάνω, ψάξε να δεις αν μπορείς να περιορίσεις το θόρυβο.

Κούνα το μόντεμ λίγο παραπέρα από εκεί που το έχεις μήπως το επηρεάζει κάποια άλλη συσκευή γύρω γύρω...

pnikolo
22-06-08, 11:00
Φαίνεται να έχεις θόρυβο 9.5, που είναι αρκετός μεν , αλλά υπάρχουν και χειρότερα. Από ότι έχω καταλάβει το κέντρο του ΟΤΕ προσπαθεί να σου ανεβάσει ταχύτητα συγχρονισμού μέχρι ο θόρυβος να φτάσει τα 9. Από κει και κάτω πιθανόν να έχεις αποσυνδέσεις.

Το γεγονός ότι σε μία δεδομένη στιγμή είχες 9.5, δε σημαίνει ότι έχεις όλη την ώρα 9.5

Μπορεί όταν συγχρόνισε το μόντεμ σου να είχες 9 οπότε σε συγχρόνισε λίγο παρακάτω από το μέγιστο...

Πάντως όπως σου λένε και πιο πάνω, ψάξε να δεις αν μπορείς να περιορίσεις το θόρυβο.

Κούνα το μόντεμ λίγο παραπέρα από εκεί που το έχεις μήπως το επηρεάζει κάποια άλλη συσκευή γύρω γύρω...

Κατ' αρχην το snr δεν ειναι θορυβος αλλα λογος σηματος προς θορυβο, και σε καμια περιπτωση στην 24αρα το 9,5 δειχνει "αρκετο θορυβο"! Το dslam δινει στανταρτ 9db στο ρουτερ, και αυτο αναλογα την γραμμη, προσπαθει να "πιασει" τη μεγιστη ταχυτητα.
Η δε μετακινηση του ρουτερ τιποτα δεν εχει να προσφερει, αυτα που θα μπορουσαν να επειριαστουν ειναι ηδη θωρακισμενα! :)

pliktras
22-06-08, 11:49
Ότι μου λέτε παιδιά το έχω κάνει.Το μόνο που μένει είναι το 121 για να δηλώσω "βλάβη";p
και το DMT Tool το οποίο δεν λέει να δουλέψει με το νέο firmware του router (ουτε και με το προηγούμενο δούλευε....ήθελε ακόμα πιο παλιό για να δουλέψει...)Τι να κάνω επομένως?

pnikolo
22-06-08, 12:10
Ότι μου λέτε παιδιά το έχω κάνει.Το μόνο που μένει είναι το 121 για να δηλώσω "βλάβη";p
και το DMT Tool το οποίο δεν λέει να δουλέψει με το νέο firmware του router (ουτε και με το προηγούμενο δούλευε....ήθελε ακόμα πιο παλιό για να δουλέψει...)Τι να κάνω επομένως?

Δηλωσε βλαβη εαν ταχεις κανει ολα. Το dmt δεν δουλευει με την ν7, εαν μιλαμε για το 585.;)
Εαν εισαι pstn βγαλε το i απο το προφιλ. Κανε "downgrade" εαν το δεχεται. ;)

Kokostas
22-06-08, 12:38
το router το εχω μόνο ου συνδεδεμένο στην πρίζα και αυτά είναι τα στατιστικά.Αποσυνδέσεις δεν έχω αλλα κάτι δεν πάει καλά...
:rtfm:
Reset στο ρούτερ για 10'' για να γυρίσει στις εργαστασιακές ρυθμίσεις και μετά βάλε μόνο τον κωδικό και το ονομα χρηστη. Το ρούτερ κατευθείαν στην πρίζα χωρίς να παρεμβάλεται φίλτρο.:whistle:

pliktras
22-06-08, 12:42
Δηλωσε βλαβη εαν ταχεις κανει ολα. Το dmt δεν δουλευει με την ν7, εαν μιλαμε για το 585.;)
Εαν εισαι pstn βγαλε το i απο το προφιλ. "Downdate" :p εαν το δεχεται. ;)

ωπ σορρυ.τώρα το διάβασα καλύτερα το μήυναμα σου (εδιτ)Κάποιο άλλο πρόγραμμα σαν το dmt υπάρχει?

kokosta το έκανα κι αυτό.Αλλα δεν λέει να πάει πάνω απο 1.1mb/sec απο άριστα server και απο ftp...:hmm:

Kokostas
22-06-08, 12:49
λολ τώρα σώθηκες...
Πως ακριβώς θα το κάνω αυτό;:oops:

kokosta το έκανα κι αυτό.Αλλα δεν λέει να πάει πάνω απο 1.1mb/sec απο άριστα server και απο ftp...:hmm:

Με ενα laptop συνδέσου απο το κεντρικό κουτί διανομής της πολυκατοικίας σου (οπου καταλήγει η τηλ. γραμμή) για να ελέγξεις εαν έχεις απώλειες απο τα καλώδια του σπιτιού σου.

pnikolo
22-06-08, 12:57
Κάποιο άλλο πρόγραμμα σαν το dmt υπάρχει?

Απ' οσα ξερω οχι! :hmm:

........Auto merged post: pnikolo πρόσθεσε 1 λεπτά και 13 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Με ενα laptop συνδέσου απο το κεντρικό κουτί διανομής της πολυκατοικίας σου (οπου καταλήγει η τηλ. γραμμή) για να ελέγξεις εαν έχεις απώλειες απο τα καλώδια του σπιτιού σου.

Αφου εχει μπει απο κεντρικη πριζα σκετη, μικρο το οφελος. :sorry:

tsorbi
22-06-08, 13:00
Απ' οσα ξερω οχι! :hmm:

........Auto merged post: pnikolo πρόσθεσε 1 λεπτά και 13 δευτερόλεπτα αργότερα ........



Αφου εχει μπει απο κεντρικη πριζα σκετη, μικρο το οφελος. :sorry:

DMT MENOY
Special Misc Options allow untested firmware versions Save/close.
MODEMTOOL
http://modemtool.de/

pliktras
22-06-08, 15:11
@kokostas δεν νομίζω να υπάρχει τέτοιο πρόβλημα γιατι ξήλωσα όλες τις πρίζες (επειδή ήτα απο τις παλιές) και έβαλα απο τις καινούργιες (άριστη εγκατασταση εκανα-σίγουρα πράματα).Αλλα και να χάνω απο τα καλώδια του σπιτιού δεν μπορώ να κάνω κάτι...το μόνο που θα μπορούσα να κάνω σε αυτή την περίπτωση θα ήταν να γκρεμίσουμε τους τοίχους...;/

@tsorbi το έκανα αυτό που λές,δουλεύει το πρόγραμμα,αλλα δεν μπορώ να κάνω tweak γιατί είναι κλειδωμένο το unlock experimental area

Τι μπορώ να κάνω τώρα;;

edit-Και αν μπορεί κάποιος ας με βοηθήσει με το τι λέει στο site που λέει ο tsorbi...Δεν έχω ιδέα απο γερμανικά

pliktras
22-06-08, 17:32
Λοιπόν, να πω πως τα προβλήματα έλαβαν τέλος!
Έκαν downgrrade το firm του speedtouch,έβαλα το DMT Tools και κέρδισα...
...4 ολόκληρα,ζεστά και μετρητά mbps!

Σας ευχαριστώ πάρα παρα πολύ για την βοήθειά σας, χωρις εσάς και το dmt να είχα δεν θα κλείδωνα πάνω απο τα 15.
Τώρα κλειδώνω στα 19:)

pnikolo
22-06-08, 18:24
Δηλωσε βλαβη εαν ταχεις κανει ολα. Το dmt δεν δουλευει με την ν7, εαν μιλαμε για το 585.;)
Εαν εισαι pstn βγαλε το i απο το προφιλ. Κανε "downgrade" εαν το δεχεται. ;)

Ηρεμησε και απολαυσε την.:oneup:

........Auto merged post: pnikolo πρόσθεσε 0 λεπτά και 31 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Λοιπόν, να πω πως τα προβλήματα έλαβαν τέλος!
Έκαν downgrrade το firm του speedtouch,έβαλα το DMT Tools και κέρδισα...
...4 ολόκληρα,ζεστά και μετρητά mbps!

Σας ευχαριστώ πάρα παρα πολύ για την βοήθειά σας, χωρις εσάς και το dmt να είχα δεν θα κλείδωνα πάνω απο τα 15.
Τώρα κλειδώνω στα 19:)

Τελος καλο, ολα καλα. ;)
:closed:

@ ADSLgr.com All rights reserved.