PDA

Επιστροφή στο Forum : Cosmote Mobile Internet (Ερωτηση)



B3rny
23-06-08, 12:29
Χαιρετε παιδες,

θα ηθελα να ρωτησω οσο αναφορα για το Internet Mobile της Cosmote.Σκεφτομαι να αγορασω το προγραμμα των 250MB με 15 ευρω το μηνα.
Θα ηθελα να ρωτησω οταν κανω browsing, χωρις να κατεβαζω αρχεια, και επισης να παιζω καποιοα Online Games (WoW/AoC/CS),τι όγκο δεδομενων καταναλωνουν?
Τα 250ΜΒ ειναι αρκετα ή θα πρεπει να αλλαξω προγραμμα?

Επισης με ενημερωσαν οτι το συμβολαιο ειναι για 6μηνες (αοριστου,αλλα μετα τους 6μηνες μπορεις να κανεις διακοπη).

Περιμενω τις αποψεις σας

cuper
23-06-08, 13:13
Αν κάνεις καθημερινά αρκετό browsing και σε βαριά site, τα 250ΜΒ ίσως να είναι οριακά.
Για τα παιχνίδια που λες, νομίζω, πρέπει να ξεχάσεις το mobile internet. Λόγω latency κυρίως.

alexgr_1
06-07-08, 11:03
Μην κάνεις το λάθος
Ειναι προβληματικο το σημα εχει συνεχεια αυξομειωσεις και η συσκευή αποσυνδέεται συνέχεια...

ermis
08-09-08, 20:03
Αν σερφάρεις πολύ δε σε φτάνουν. Θες τουλάχιστον το πακέτο με τα 5GB για να μην αγχώνεσαι ..

stratosdice
21-03-09, 23:49
παιδια εχω και εγω cosmote και ενας φιλος, μου ειπε οτι με 4 ευρω οπως στι wind εβαλε για ενα μηνα internet αν ξερει κανεις γενικα με το mobile internet στο κινητο να απαντησει.

kriosgr
22-03-09, 12:25
Τα 250 mb τον μήνα είναι για κείνους που χρησιμοποιούν το internet αποκλειστικά για e-mail και κανά web surfing αραιά και πού.
Αν μένεις κάπου μόνιμα η σκοπεύεις να μείνεις για πάνω από χρόνο τότε βάλε σταθερή adsl conex. Όλοι οι υπόλοιποι είναι καραγκιόζηδες.
Έχω δοκιμάσει wind adsm και cosmote on the go. Αν μένεις σε μεγάλη πόλη (Αθήνα, Θεσσαλονίκη κ.τ.λ.) θα αντιμετωπίσεις χαμηλή ταχύτητα την Παρασκευή και Σάβατο απόγευμα / βράδυ. Βέβαια με cosmote θα έχεις πιο σταθερή ταχύτητα.
Όσο για το θέμα Online gaming, προχτές δοκίμασα να παίξω Lineage 2 και δεν αντιμετώπισα καθόλου lag. Έτρεχε σφαίρα και μάλιστα παίζω σε Αμερικάνικο server (Bartz) που έχει το υψηλότερο ping.

H γνώμη μου: Aν δεν μπορείς να βάλεις σταθερή adsl τότε πάρε 5 GB cosmote on the go ή 10 GB (ανάλογα το πόσες ώρες παίζεις).

@ ADSLgr.com All rights reserved.