PDA

Επιστροφή στο Forum : Tellas Καλαμάτας - ADSL + Telephone services DOWN



ntsili
24-06-08, 15:18
Ρε παιδιά τί γίνεται στην Καλαμάτα?? Τους έχω πάρει 3 φορές και όλο μου λένε σε λίγο θα αποκατασταθεί η βλάβη... Και αυτό από χτες. Έψαξα για κάποιο σχετικό post αλλά δεν βρήκα κάτι. Κάτι μου είπαν σήμερα ότι βραχυκύκλωσε η κάρτα της Ericsson που υπάρχει στο κέντρο τους!!!!!!! Είναι δυνατόν να παίζει κάτι τέτοιο????

diamantisk
25-06-08, 14:24
Ειλικρινά δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω...
Στο πατρικό μου σπίτι στην Καλαμάτα, τους έπεισα να βάλουν Tellas..

Να σημειώσω εδω πως Καλαμάτα, διαθέσιμα ηταν μονο Tellas & Lannet.. οπότε θεώρησα την Tellas ως καλύτερη λύση...

Εδώ όμως και 3 μέρες, γίνεται κάτι εξωφρενικό!!

Η τηλεφωνική γραμμή είναι ΝΕΚΡΗ!!!!

Σε αλλεπάλληλα τηλεφωνήματα μου στην Τελλας, απο την Πρωτη μερα, απο την πρωτη ωρα, η απάντηση είναι κλασσικη: "σε 3 ωρες θα ειναι εντάξει"..
Το βραδυ τις ιδιας μερας το ιδιο.. την επομενη και στα 3 τηλεφωνηματα το ιδιο..
Σημερα, 3η μερα το ιδιο!!!

Δηλαδή τόσος ξεπεσμός;

Ούτε το call center τους δεν έχουν ενημερώσει και μας λένε βλακείες!!!

3 ωρες, 3 ωρες, φτάσαμε στις 3 μέρες....

Δεν είναι πράγματα αυτά.. να μην έχεις σταθερό τηλέφωνο;

Έχουμε και άρρωστο άνθρωπο στο σπίτι, ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται.. να πείς οτι δεν εχεις Internet, να πεις... εντάξει που και αυτό κακώς... αλλα να μην έχεις Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ο;

Η Tellas είναι απλά απαράδεκτη... και τώρα να φανταστείτε κλείνουμε μήνα στο δικτυό της..

Ωραία υποδοχή μας έκανε...

Μπράβο Tellas... ο ΤΕΛΗΣ σε μάρανε....

αισιχτιρι..


ΟΣΟ για το αν βραχυκύκλωσε η κάρτα της ericsson.. οκ μηχανήματα είναι.. και πες οτι έπαθε κάτι τέτοιο (που δεν νοείται τωρα, υποτίθεται καινούργιο κέντρο έτσι...) αλλα πες.. μηχανήματα είναι...

Μια σωστή εταιρία θα είχε μια backup λύση... δεν θα κρεμούσε όλη την Καλαμάτα για 3η μερα και ποιος ξέρει μέχρι πότε....

Και από την άλλη, να σου λένε απλά παπαρίες στο call center για να σε ξεφορτωθούν... ε βρε μα.... κες... τι μας δουλεύετε και μας λέτε από την Δευτέρα σε 3 ωρες....

Μας αφήσατε χωρίς τηλέφωνα.. μας κοροϊδεύτεται κιολας....

:evil:

vasiliou
25-06-08, 15:32
Είναι για τα τόπια...
ΕΛΕΟΣ!!!Απλά ΕΛΕΟΣ και ΑΙΣΧΟΣ!!!
Από τη δευτέρα down νεκρό τηλεφωνο και internet στο 1212 σε 25 τηλέφωνα που έχω κανει μου λένε να κανω υπομονή σε 3 ώρες απογευμα βραδυ πρωι κτλ...!!!
Εν το μεταξύ βραχυκυκλωμενη κάρτα και η γραμμή στο μοντεμ να ειναι κανονικά κλειδωμένη και να μη παίρνει ip μάλλον μπ00ρδες λένε.Επισης σε 3 μέρες και κάτι να ειχε χαλάσει 4 ώρες ειναι Καλαμάτα-Αθήνα και το εξωτερικό κοντα ειναι...
Ολοκληρη πόλη κατω 3 μέρες και ουτε δελτίο τύπου ούτε τπτ,τώρα μου βάλανε στο 1212 ότι η υπηρέσια έχει τεχνικό πρόβλημα......
Αντε τώρα να το μάθει ο κόσμος,πως θα το μάθει από το κινητό???Ενημερωση μηδέν....

ΥΓ:Οποιος θέλει να πάρει το 1212 από κινητο ας παρει 2111201212.
Ο Τελης ας συντάξει ένα δελτίο τύπου η μια ανακοίνωση όπως προβλέπει η ΕΕΤΤ για τα τεχνικά προβλήματα η τις αναβαθμήσεις..

hel
25-06-08, 15:32
Τι σας λένε;
Ότι είναι δική τους η βλάβη ή προωθούν το αίτημα στον ΟΤΕ;

vasiliou
25-06-08, 15:37
Τι σας λένε;
Ότι είναι δική τους η βλάβη ή προωθούν το αίτημα στον ΟΤΕ;

Ειναι δίκια τους η βλάβη και 3 μέρες τώρα δεν έχουν ρίξει τίποτα στον ΟΤΕ
Στο κάτω κάτω εμεις με φουλ LLU τελλας ειμαστε και ότι άλλο προβλημα έχει εκεινη με τον ΟΤΕ οι άλλους δεν με αφορα εγώ μόνο αυτή πληρώνω και έχω απαίτηση να τα λύσει.
ΤΕΛΟΣ γιατι ειμαι με δανεικο internet

ntsili
25-06-08, 16:13
To αστείο της υπόθεσης είναι ότι σήμερα μου ανέφεραν και κάτι για "προγραμματισμένη αναβάθμιση".... Ντροπή!!!
Τεσπά, πριν από λίγο όλα επανήλθαν ύστερα από 51 ώρες αναμονής...

vasiliou
25-06-08, 16:22
Ελεος επέτρεπε να φωνάξουμε εδω για να το αποκαταστήσουν....??
Πάντως το μονο σίγουρο ήταν οτι δεν έφταιγε το dslam η ήταν προσωρινό οτι ειχε μιας και μονο για κάποιες ωρες το έκλεισαν την Δευτερα και απο τοτε ήταν μια χαρά πάνω η dsl απλα δεν έπαιρνε Ip και το τηλ. Νεκρό!


Εγω θα περιμένω να βγει και να αναφέρει η Τρελλας αυτήν την δυσλειτουργία της όπως προβλέπουν οι νομοί που εχει ορίσει η ΕΕΤΤ!


όλα επανήλθαν ύστερα από 51 ώρες αναμονής...
Εγω αυτο πραχτικα το μεταφράζω σε 3 μέρες,Μιας και απο Δευτέρα στης 12:00 εως σήμερα Τετάρτη 16:00

vasiliou
26-06-08, 15:17
Nατα μας παλι...
Down το internet για καμία ωρα... Το πρόβλημα το κλασικό(που κάνει κατα καιρούς) δεν έπαιρνε ip...στο 1212 ειχαν βάλει κασετουλα και ολα ΟΚ για αυτούς!

@ ADSLgr.com All rights reserved.