PDA

Επιστροφή στο Forum : Γράμμη σε pcm τι μπορώ να κάνω;



pasas9
24-06-08, 16:02
Τζαμπα το γραφω, κανονικα επρεπε να ριξω μερικα μπινελικια στους συνδικαλιστες
που συχναζουν στο φορουμ.
Τελος παντων,

Δεν το πιστευα οταν μου το ελεγε μια φιλη που μενει Πετρουπολη.
Ενα περιπου χρονο περιμενει να της αφαιρεσει ο οτε τη φερεσυχνη γραμμη (παιρνει τηλεφωνικο σημα μεσω γραμμης που ανηκει σε αλλον και δεν μπορει να εχει μεσο αυτης adsl στο σπιτι της )
Πεντε φορες πηγε στο Οτε της περιοχης και πεντε φορες τις απαντησανε πως ακομη τιποτα δεν κανανε αλλα θα κανουν.
Τη ρωτησα μηπως μενει σε κανενα περιεργο σημειο, μη προσβασιμο κλπ.
Οχι μου ειπε , τριγύρω της εχει πολυκατοικιες.
Μηπως η Πετρουπολη εχει ολοκληρες συνοικιες με φερεσυχνα ?


Η ΕΕΤΤ (http://www.eett.gr/EETT), τμπορει να κανει κατι σε αυτη την περιπτωση?
Να στειλει καταγγελια ή τζαμπα κοπος?
Αν κρινω απο την ταχυτητα με την οποια ανοιγει το σιτε τους :down:

sprog111
24-06-08, 16:51
Πρέπει να περαστούν νέα καλώδια. Άκουσα ότι έχει ήδη δοθεί η εργολαβία , τουλ. για κάποιες γειτονιές.

sdikr
24-06-08, 20:09
η ΕΕΤΤ δεν μπορεί να κάνει τίποτα, ο ΟΤΕ έχει την υποχρέωση να παρέχει τηλεφωνία κάτι το οποιό το κάνει με το pcm.
Λύσεις μπόρει να πάει στον τοπικό ΟΤΕ και να δεί τι γίνεται (μάλλον το έκανε), μπορεί να ζητήσει isdn και εφόσον υπάρχει γραμμή υπάρχει η περίπτωση να γίνει μεταφορά της γραμμής σε μη pcm, θα μπορούσε να δεί σε λύσεις gprs/3g

emeliss
24-06-08, 20:09
H EETT δεν μπορεί να κάνει κάτι. Επέκταση δικτύου χρειάζεται και όχι μπινελίκια σε "συνδικαλιστές που συχνάζουν συχνά στο forum".

Δεν λες κανένα όνομα "συνδικαλιστή" να μαθαίνουμε;

blugosi
25-06-08, 01:01
H EETT δεν μπορεί να κάνει κάτι. Επέκταση δικτύου χρειάζεται και όχι μπινελίκια σε "συνδικαλιστές που συχνάζουν συχνά στο forum".

Δεν λες κανένα όνομα "συνδικαλιστή" να μαθαίνουμε;

Εγώ είμαι συνδικαλιστής...Αν έχει κανένας πρόβλημα, ξύδι!!!

Sofos
25-06-08, 01:25
Τζαμπα το γραφω, κανονικα επρεπε να ριξω μερικα μπινελικια στους συνδικαλιστες
που συχναζουν στο φορουμ.
Τελος παντων,

Δεν το πιστευα οταν μου το ελεγε μια φιλη που μενει Πετρουπολη.
Ενα περιπου χρονο περιμενει να της αφαιρεσει ο οτε τη φερεσυχνη γραμμη (παιρνει τηλεφωνικο σημα μεσω γραμμης που ανηκει σε αλλον και δεν μπορει να εχει μεσο αυτης adsl στο σπιτι της )
Πεντε φορες πηγε στο Οτε της περιοχης και πεντε φορες τις απαντησανε πως ακομη τιποτα δεν κανανε αλλα θα κανουν.
Τη ρωτησα μηπως μενει σε κανενα περιεργο σημειο, μη προσβασιμο κλπ.
Οχι μου ειπε , τριγύρω της εχει πολυκατοικιες.
Μηπως η Πετρουπολη εχει ολοκληρες συνοικιες με φερεσυχνα ?


Η ΕΕΤΤ (http://www.eett.gr/EETT), τμπορει να κανει κατι σε αυτη την περιπτωση?
Να στειλει καταγγελια ή τζαμπα κοπος?
Αν κρινω απο την ταχυτητα με την οποια ανοιγει το σιτε τους :down:


Μια λύση είναι να κάνει αίτηση για isdn!

ZhenXlogic
26-06-08, 11:22
Παντος μια φιλη στην περιχοη ΔΑΦΝΗ το 1999 που εδιναν μονο PCM εκανε αιτιση για ISDN και την εβαλαν σε μη-PCM γραμμη!

Sofos
26-06-08, 11:55
Nai και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα! Αυτό κάνει..βάλε isdn ίσα ίσα να σε βγάλουν από pcm και μετά κόψε την! Θα είσαι πολύ άτυχος αν σε γυρίσουν πάλι σε pcm!Δεν βρίσκεις άκρη με τους ΟΤΕντζήδες!

EcoG
27-06-08, 00:44
Υπάρχει κι άλλη λύση. Μετακόμισε. Ή ακόμη καλύτερα, μετανάστευσε σε καμμιά πιο προοδευμένη (τεχνικά αλλά και κοινονικοπολιτικοπολιτιστικά) χώρα, να ζήσεις σαν άνθρωπος...Γιατί εδώ, και 1000 χρόνια να περάσουν, πάλι ουραγοί θα είμαστε, καβάλα στον αραμπά της λαμογιάς και της αρπακόλας, (αφού θα έχουμε χάσει όλα τα τρένα της τεχνολογίας)...

hel
27-06-08, 10:58
Nai και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα! Αυτό κάνει..βάλε isdn ίσα ίσα να σε βγάλουν από pcm και μετά κόψε την! Θα είσαι πολύ άτυχος αν σε γυρίσουν πάλι σε pcm!Δεν βρίσκεις άκρη με τους ΟΤΕντζήδες!

Κάπου το έχω διαβάσει και εγώ στο forum, ότι έτσι βρήκε ένας άκρη με την pcm.

Πύρρος
27-06-08, 11:13
Έχουν βγάλει άκρη αρκετοί, αν και νομίζω υπάρχουν πλέον φαινόμενα με ISDN over PCM (ίσως όχι ακριβώς PCM, δεν είμαι ειδικός, αλλά ανάλογη συσκευή). Όπως και να έχει, εκτός από το να πηγαίνεις κάθε τρεις και λίγο στον ΟΤΕ της γειτονιάς σου, είνα το μόνο που περνάει απο το χέρι σου, οπότε δοκιμασέ το.

foyltaka
27-06-08, 16:14
Παλιά πονεμένη ιστορία.
Δές εδώ http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=72387&highlight=pcm

pasas9
27-06-08, 16:38
Ευχαριστω οσους απαντησατε, θα το πω στην φιλη .
Βασικα θα της πω αν αισθανετε τυχερη να το κανει.
Γιατι αν βαλει isdn σε γραμμη με φερεσυχνο τοτε η μετατροπη παλι σε
απλη θα της κοστισει 35+φπα αν θυμαμε καλα.

emeliss
27-06-08, 17:09
Η μετατροπή έχει 17,47

Τι θα γίνει με τα μπινελίκια στους συνδικαλιστές;

xmperop1
27-06-08, 17:28
Παντος μια φιλη στην περιχοη ΔΑΦΝΗ το 1999 που εδιναν μονο PCM εκανε αιτιση για ISDN και την εβαλαν σε μη-PCM γραμμη!

Δεν δουλεύει πάντα το σύστημα,σήμερα απέριψα αίτηση αλλαγής από PCM σε κανονικό δίκτυο γιατί στο επίμαχο μποξάκι δουλεύουν 9 isdn και ένα PCM με 4 νούμερα.

FuS
27-06-08, 18:39
Τζαμπα το γραφω, κανονικα επρεπε να ριξω μερικα μπινελικια στους συνδικαλιστες
που συχναζουν στο φορουμ.
Τελος παντων,

Δεν το πιστευα οταν μου το ελεγε μια φιλη που μενει Πετρουπολη.
Ενα περιπου χρονο περιμενει να της αφαιρεσει ο οτε τη φερεσυχνη γραμμη (παιρνει τηλεφωνικο σημα μεσω γραμμης που ανηκει σε αλλον και δεν μπορει να εχει μεσο αυτης adsl στο σπιτι της )
Πεντε φορες πηγε στο Οτε της περιοχης και πεντε φορες τις απαντησανε πως ακομη τιποτα δεν κανανε αλλα θα κανουν.
Τη ρωτησα μηπως μενει σε κανενα περιεργο σημειο, μη προσβασιμο κλπ.
Οχι μου ειπε , τριγύρω της εχει πολυκατοικιες.
Μηπως η Πετρουπολη εχει ολοκληρες συνοικιες με φερεσυχνα ?


Η ΕΕΤΤ (http://www.eett.gr/EETT), τμπορει να κανει κατι σε αυτη την περιπτωση?
Να στειλει καταγγελια ή τζαμπα κοπος?
Αν κρινω απο την ταχυτητα με την οποια ανοιγει το σιτε τους :down:

Ο ΟΤΕ υποχρεούται να σου παρέχει τηλεφωνία :hmm:
Πληροφοριακά.. πριν ρίξεις τα μπινελίκια που λες :whistle:

@ ADSLgr.com All rights reserved.