PDA

Επιστροφή στο Forum : Διακοπη απο ACN



Insomniac
08-10-03, 19:07
Στο τελος του μηνα συμπληρωνω τους 2 μηνες με ACN και θελω να διακοψω λογω ακριβης τιμης και να παω σε αλλο ISP.Τι πρεπει να κανω ωστε νε μην μεινω χωρις dsl καθολου ???Ξερω οτι θα ξαναπληρωσω τα 50 ευρω της ενεργοποιησης.... :twisted: :twisted: :twisted: Ευχαριστω. :D :D :D

Password
08-10-03, 19:18
Giannh esy eisai?? o Passworld eimai apo inso.. giati na plirosis ala 50 euro gia energopoihsh ? 1 fora ta dinoume ston oTe! otan thes na alakseis provider apla alazeis den ksanaplironis energopoihsh! :)

UGF_GreekMind
08-10-03, 19:35
Τα ξαναπληρώνει...

Δεν έχει την ACN σαν prοvider μονο, αλλά και σαν χονδρικό πάροχο. Δηλαδή αγόρασε ADSL χωρίς να πληρώσει το υποχρεωτικό modem.

Ξανακάνε αίτηση στο οτε και περίμενε (u know the rest...).

Insomniac
08-10-03, 19:43
Giannh esy eisai?? o Passworld eimai apo inso.. giati na plirosis ala 50 euro gia energopoihsh ? 1 fora ta dinoume ston oTe! otan thes na alakseis provider apla alazeis den ksanaplironis energopoihsh! :)

Ναι φιλε μου εγω ειμαι και τα ξαναπληρωνω.Και στον ΟΤΕ χθες μου ελεγαν οχι αλλα αφου τουε ειπα να το ψαξουν μετα απο αλλεπαληλα τηλεφωνα μεταξυ τους και μιας ημερας αναμονη μου τηλεφωνησαν σημερα οτι πληρωνω τα 50 ευρω αλλα τιποτα αλλο στον ΟΤΕ.Δεν ξερω ομως αν η γραμμη θα ενεργοποιηθει σαν συνεχεια της υπαρχουσας ή θα θελει τον μηνα της... :?: :?: :?: :?:

UGF_GreekMind
08-10-03, 19:52
Μάλλον θα θέλει το μήνα της...

Αλλά είσαι ο πρώτος που ακούω ότι θα το κάνει, οπότε μάλλον σε λίγο καιρό θα μας πεις εσύ !

ssotiris
08-10-03, 20:10
gianni se pion provider tha pas?
dose ligo sigkritika stoixeia acn me neo provider gia na doume tin diafora stin timi.

epeidi allazeis xontriko paroxo apo acn se ote,pisteuo xoris na eimai sigouros omos oti tha mpeis ksana stin seira....alla giati den tous tilefonas na tous rotiseis auto akribos?

Insomniac
08-10-03, 20:15
gianni se pion provider tha pas?
dose ligo sigkritika stoixeia acn me neo provider gia na doume tin diafora stin timi.

epeidi allazeis xontriko paroxo apo acn se ote,pisteuo xoris na eimai sigouros omos oti tha mpeis ksana stin seira....alla giati den tous tilefonas na tous rotiseis auto akribos?

Σωτηρη σκεφτομαι αναμεσα σε tellas και vivodi. 34 ευρω η πρωτη και 32,5 η δευτερη εναντι 49 της ACN.... :twisted: :twisted: :twisted:

ssotiris
08-10-03, 20:23
ego pantos tha perimeno ligo kairo (mexri ton neo xrono) na orimasoun ta pragmata,na statheropoiithoun oi times,na ftiaksoun oi asimbatotites kai ean tote i acn eksakolouthei kai einai arketa akriboteri tha tin allakso.

apo tin acn den exo kanena parapono,kai extra exipiretikoi einai,kai aristi taxitita exei 48kb/s stathera,kai den mporo na allazo kathe toso provider,iparxoun email,ftp server,web server,routing sto server klp pou prepei na enimerono kathe fora.

ean diorthothei kai to genikotero provlima asimbatotitas modem-dslam tha eimai eutixismenos.

vagelis
08-10-03, 20:39
πάντως η ιστορία του φίλου insomniac δείχνει ότι τελικά το μεγάλο πρόβλημα είναι το κόστος των isp. O ΟΤΕ δεν πρόκειται να ρίξει τις τιμές του για τουλάχιστον ένα χρόνο , άρα το 32αρι το μήνα είναι δεδομένο. Εξάλλου μην ξεχνάμε ότι και η isdn συνδέσεις δικές του είναι . Το θέμα του φίλου μας δείχνει καθαρά ότι το κόστος συντήρησης μια dsl σύνδεσης είναι δυσβάστακτο όταν αρχίσει να έρχεται κάθε μήνα το κατοστάρι (σχεδόν). Δεν ξέρω παιδιά , αλλά αν δεν ρίξουν τις τιμές οι ISP σημαντικά , δεν ξέρω τι συνέχεια μπορεί να έχει όλη η ιστορία . Εντάξει ο αρχικός ενθουσιασμός θα περάσει (σοφή ελληνική παροιμία= καινούργιο κοσκινάκι μου και που να σε κρεμάσω) άντε να κατεβάσουμε και το μισό internet (από τσόντες μέχρι προγράματα , άντε και όλα τα τραγούδια και μετά ?) θα κρατάμε τόσο ακριβή σύνδεση για απλό σερφάρισμα? Δεν ξέρω , μακάρι να έχω άδικο.

xenbast_
08-10-03, 21:01
παίδες προσεκτικές κινήσεις...μην βιάζεστε...

waste
09-10-03, 09:21
συμφωνω με τον xenbast. καλυτερα περιμενε να ελευθερωθουν τα μοντεμ και οι εγκαταστασεις και ολα για να τελειωσεις γρηγορα. αλλιως μπορει να σου πουν παπαδες και να τρεχεις (καινα μην εχεις ιντερνετ)

maik13
10-10-03, 00:11
Ποιος ομως αντεχει να ξαναγυρισει στην 56 dial up παλι.
:mrgreen:

@ ADSLgr.com All rights reserved.