PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με τη σύνδεσή μου...



rufous
26-09-05, 23:52
Παιδιά, σήμερα αντιμετώπισα 2 προβλήματα με τη σύνδεση dsl μου (έχω το US Robotics 9105):
1. Άναβε το WAN IP κόκκινο και δε μπορούσα να συνδεθώ στο internet. Αυτό μετά από 2 ημέρες συνεχόμενης χρήσης και στο άσχετο. Το αντιμετώπισα κάνοντας το configuration από την αρχή με edit.

Αν ξανασυμβεί τι προτείνεται να κάνω; Δε λέει κάθε 2 μέρες να κάνω αυτή τη δουλειά! :cry: Το λαμπάκι σημαίνει ότι άλλαξε IP ο ISP λέει ο οδηγός...

2. Τώρα (είμαι σε ένα site που κατεβάζει με plug-in) μου βγάζει μετά από αυτό το συμβάν: "You arrived from an illegal URL (blank referer) and are not allowed to download this file."

Έχει να κάνει με το πρόβλημα που προανέφερα; Επίσης πρέπει να τονίσω ότι εγκατέστησα και το Norton Personal Firewall 2005...

Ευχαριστώ...

teodor_ch
27-09-05, 00:10
το firewall έχει να κάνει με το plugin (antileech?) σου.
όταν σου ξαναβγάλει κόκκινο λαμπάκι κλείσε το και άνοιξε το πάλι (απο πίσω)
δηλαδή επανεκκίνηση.υπάρχει και ένα πρόγραμμα στο section του usr για αυτή τη δουλειά

rufous
27-09-05, 11:03
ok ευχαριστώ...

sonyp900
27-09-05, 11:10
Έχει να κάνει με το πρόβλημα που προανέφερα; Επίσης πρέπει να τονίσω ότι εγκατέστησα και το Norton Personal Firewall 2005...

Uninstall!!!!!!!!!! ;)

EvilHawk
27-09-05, 11:42
2. Τώρα (είμαι σε ένα site που κατεβάζει με plug-in) μου βγάζει μετά από αυτό το συμβάν: "You arrived from an illegal URL (blank referer) and are not allowed to download this file."
Αντί να ακολουθήσεις δραστικές λύσεις όπως η παραπάνω, μπορείς απλά να τον ρυθμίσεις να μην κόβει τον referrer για το συγκεκριμένο site! (privacy control/adnvanced/add site και φτιάξε τους κανόνες που θέλεις να ισχύουν) ;)

rufous
28-09-05, 14:51
Παιδιά ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!!
Το Norton το απεγκατέστησα και ησύχασα. ΟΚ με αυτό... ;)

Η σύνδεσή μου όμως διακόπηκε πάλι με κόκκινο λαμπάκι από το router και τώρα ενώ αλλάζω τις ρυθμίσεις δε μπορώ να ξαναμπώ... :evil:

Τι να κάνω με αυτό το θέμα! Έχω τρελαθεί να με πετάει έξω συνέχεια από τη σύνδεση μου...

ΒΟΗΘΗΣΤΕ με PLEASE.....!!!!!!! :worthy: :worthy:

@ ADSLgr.com All rights reserved.