PDA

Επιστροφή στο Forum : connx ΧΟΛΑΡΓΟΣ



rubber7
25-06-08, 14:13
Καλησπερα παιδες,

ειμαι ηδη σε βιβο με αρυς (1 μβ 22 ευρω ....ξερω ξερω θυμα.....) και δεν παει αλλο.

μιλησα με 134 σημερα και μου ειπαν οτι αναλαμβανουν αυτοι την διακοπη απο βιβο και οτι σε 2 μερεσ θα εχω ιντρετ με την υπαρχουσα ταχυτητα που ειχα (1μβ) και μεσα σε 10 μερες θα εχω την 8αρα που θα παραγγειλω.
1) καλα μου τα ειπαν??

2) με βιβο δεν ειχα ποτε αποσυνδεσεις ποτε χαμηλωτερες ταχυτητες...παντα επιανα 110kb ακομα και με wireless linksys access point και το microcomακι που εδινε ι βιβο....αλλα θελω να φυγω γιατι δεν με αναβαθμιζουν αν και 3 χρονια συνδρομητης. (μου ζητανε να μπω στο ιδιοκτητο τους για maxx8 αν και ειναι ξεκαθαρο στο σιτε τους οτι μπορω και μεσω ΑΡΥΣ)....τεσπα....

3) μενω ΜΕΤΩΝΟΣ & ΣΑΡΑΝΤΑΠΟΡΟΥ. ειμαι κοντα στον κομβο του ΟΤΕ στον ΧΟΛΑΡΓΟ?

τι ταχυτητα να επιλεξω βαση της αποστασης μου απο τον κομβο του ΟΤΕ?

οι συντοπιτες εχουν προβληματα, αποσυνδεσεις κτλ???
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

civil
25-06-08, 16:08
Ειμαι μακρια απο τον ΟΤΕ, απεναντι απο Νομ/κοπείο.
Αποσυνδεσεις δεν εχω πολλες.
Δες τα στατιστικα της γραμμης μου.
:oneup:

Cloudman
25-06-08, 18:19
τι ταχυτητα να επιλεξω βαση της αποστασης μου απο τον κομβο του ΟΤΕ?

@rubber7 αφού έχεις ήδη σύνδεση adsl, μπες στα στατιστικά του ρούτερ σου,δες snr και attenuation και πόσταρέ τα. Με αυτά τα στατιστικά μπορούμε να σου πούμε περίπου τι ταχύτητα μπορείς να πιάσεις.

@civil snr αρνητικό (-25); Περίεργα πράγματα. :hmm: Το downstream snr (9) δείχνει πρόβλημα θορύβου στη γραμμή σου. Γι' αυτό έχεις αποσυνδέσεις, ευτυχώς όχι πολλές, όπως λες κι εσύ. Έχεις δοκιμάσει με κανένα άλλο ρούτερ;

pnikolo
25-06-08, 22:24
@civil snr αρνητικό (-25); Περίεργα πράγματα. :hmm:

Το κλασικο philips με τα bug του! Σε αλλους δειχνει 10ψηφιο νουμερο! :p

rubber7
14-07-08, 19:46
xathika ligo..
loipon ekana aitisi se connx mesa se 2 meres to eixa....alla twra gia tin wra eimai me to 1 mb pou moou edine kai i vivo...se liges meres mou eipan apo ote tha exw ta 8 mb pou pariggila. ..(xereis kaneis se poso kairo?)

ta stoixeia tis grammis me to wifi bauntec tou ote einai ta exis:

--------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------

Downstream Upstream
SNR Margin : 32.5 29.0 db
Line Attenuation : 28.5 7.5 db
Data Rate : 1024 256 kbps

kathe apantisi dekti!!!
thanks

@ ADSLgr.com All rights reserved.