PDA

Επιστροφή στο Forum : Αίτηση Διακοπής



fiorentinos
25-06-08, 21:05
Σήμερα έκανα αίτηση διακοπής απο την HOL λόγω μετακόμισης εκτός νομού όπου δεν θα δικαιούμαι ΔΙΟΔΟΣ. Πόσες μέρες κάνει η να διακοπεί?

vagsta
25-06-08, 22:42
Κανονικα 2 με 3 ημερες. Ζητησε αποδειξη μεσω fax οτι την παραλαβαν και οταν γινει βεβαιωση οτι διακοπηκε η συνδεση.

fiorentinos
25-06-08, 22:48
Μέσω e-mail την έστειλα...Τι να ζητήσω τώρα?

vagsta
25-06-08, 22:53
Εμενα ( πριν 1 μηνα περιπου που διεκοψα ) μου ειχαν ζητησει να στειλω φωτοτυπια ταυτοτητας και να αναγραφω πανω οτι αιτουμαι διακοπη, διαφορετικα νομιζω οτι δεν την αποδεχονται. Παρε ενα τηλ. καλυτερα να δεις τι γινεται.

fiorentinos
25-06-08, 22:55
Αυτό έστειλα...Φωτοτυπία ταυτότητας με γραμμένο ότι θέλω διακοπή και γιατί...

vagsta
25-06-08, 23:07
Βεβαιωσου οτι το παρελαβαν και καλο θα ειναι να ζητησεις και εγγραφη αποδειξη οπως σου γραφω παραπανω για να εισαι σιγουρος καθοτι τις διακοπες δεν τις πολυγουσταρουν :D

fiorentinos
25-06-08, 23:11
Σήμερα έστειλα την αίτηση αύριο θα πάρω να ρωτήσω αν την παρέλαβαν και να μου στείλουν βεβαίωση...Ευχαριστώ φίλε μου...

vagsta
25-06-08, 23:43
Νασαι καλα

fiorentinos
27-06-08, 17:12
Σήμερα πήραν την αίτηση μου...3 με 4 μέρες μου είπαν...Πάντως τόσο καιρό με τη HOL είμαι απόλυτα ικανοποιημένος...

nkarytia
02-07-08, 11:34
Οι τύποι είναι πολύ καραγκιώζηδες!
Πριν από δυο μήνες έκανα αίτηση.
Πρίν από ενα μήνα έγινε η μεικτονόμιση και βρήκαν διακοπή στα 1200 μ.
Έπερνα κάθε μέρα τηλέφωνο για να μάθω σε τι κατάσταση είναι η αναφορά της βλάβης στον ΟΤΕ.
Πριν από δυο 'βδομάδες μου λένε ότι πρέπει να γίνει μεικτονόμιση (!!! Ορίστε ???).
Μια εβδομάδα πρίν το τεχνικό τμήμα με εγραφε κανονικά αφού δεν απαντούσε στο τηλέφωνο.
Τη περασμένη Δευτέρα (30/6))κάνω διακοπή της διαδικασίας σύνδεσης και με τον κούριερ τους γυριζω τον εξοπλισμό.
Σήμερα με παίρνει τηλέφωνο ένας τεχνικός τους και μου αναφέρει ότι σήμερα (!!! μωρε μπράβο !!!) αναφέρθηκε το πρόβλημα στον ΟΤΕ (και να φανταστείτε ότι τυγχάνω ειδικής μεταχείρισης λόγο του ότι εργάζομαι στον όμιλο Ιντρακομ) και ότι μπορώ να ακυρώσω τη διακοπή, να πάρω πίσω το εξοπλισμό!!!
Να γελάσω ή να βάλω τα κλάματα;

vagsta
02-07-08, 21:25
Οι τύποι είναι πολύ καραγκιώζηδες!
Πριν από δυο μήνες έκανα αίτηση.
Πρίν από ενα μήνα έγινε η μεικτονόμιση και βρήκαν διακοπή στα 1200 μ.
Έπερνα κάθε μέρα τηλέφωνο για να μάθω σε τι κατάσταση είναι η αναφορά της βλάβης στον ΟΤΕ.
Πριν από δυο 'βδομάδες μου λένε ότι πρέπει να γίνει μεικτονόμιση (!!! Ορίστε ???).
Μια εβδομάδα πρίν το τεχνικό τμήμα με εγραφε κανονικά αφού δεν απαντούσε στο τηλέφωνο.
Τη περασμένη Δευτέρα (30/6))κάνω διακοπή της διαδικασίας σύνδεσης και με τον κούριερ τους γυριζω τον εξοπλισμό.
Σήμερα με παίρνει τηλέφωνο ένας τεχνικός τους και μου αναφέρει ότι σήμερα (!!! μωρε μπράβο !!!) αναφέρθηκε το πρόβλημα στον ΟΤΕ (και να φανταστείτε ότι τυγχάνω ειδικής μεταχείρισης λόγο του ότι εργάζομαι στον όμιλο Ιντρακομ) και ότι μπορώ να ακυρώσω τη διακοπή, να πάρω πίσω το εξοπλισμό!!!
Να γελάσω ή να βάλω τα κλάματα;

Να τους γραψεις στα παλια σου τα παπουτσια.

gesis
02-07-08, 22:46
με email δεν σώζεσαι. Θέλουν fax και φωτοτυπία ταυτότητας (καταχρηστικά πάντα). Μετά από 14 μήνες ταλαιπωρίας εδέησαν να με αφήσουν να φύγω από το κ..χανείο τους. Σήμερα όμως μου έστειλαν και λογαριασμό με χρέωση για όλο το μήνα Ιούνιο ενώ η διακοπή έγινε την 1η Ιουνίου! Περιμένω απάντηση ( αν τους φωτίσει ο Θεός ) του στύλ 1 μέρα μετράει για όλο το μήνα .Τους έδωσα και την πιστωτική μου ο ηλίθιος - καλά να πάθω.

@ ADSLgr.com All rights reserved.