PDA

Επιστροφή στο Forum : Μια εβδομάδα χωρίς τηλέφωνο



geogian
26-06-08, 00:01
Έκανα το λάθος να προτείνω σένα φίλο μου να βάλει τηλέφωνο και internet tellas.
Αυτό έγινε για το λογιστικό γραφείο του φίλου μου, που βρίσκετε στον Άγιο Δημήτριο στην Πανόρμου.
Του έκοψαν λοιπόν τηλέφωνο και internet από την Παρασκευή (20-6-08) το πρωί και ακόμα δεν τον έχουν συνδέσει.
Εύκολα μπορείτε να καταλάβετε τη ζημιά έχει πάθει.
Η ανευθυνότητα της tellas είναι τεράστια, που μπρός στα συμφέροντα της, δεν διστάζει να καταστρέφει επαγγελματίες.
Τα λόγια είναι λίγα για να περιγράψουν την αισχρότητα που τους διακρίνει.

kozi1989
26-06-08, 00:21
Έκανα το λάθος να προτείνω σένα φίλο μου να βάλει τηλέφωνο και internet tellas.
Αυτό έγινε για το λογιστικό γραφείο του φίλου μου, που βρίσκετε στον Άγιο Δημήτριο στην Πανόρμου.
Του έκοψαν λοιπόν τηλέφωνο και internet από την Παρασκευή (20-6-08) το πρωί και ακόμα δεν τον έχουν συνδέσει.
Εύκολα μπορείτε να καταλάβετε τη ζημιά έχει πάθει.
Η ανευθυνότητα της tellas είναι τεράστια, που μπρός στα συμφέροντα της, δεν διστάζει να καταστρέφει επαγγελματίες.
Τα λόγια είναι λίγα για να περιγράψουν την αισχρότητα που τους διακρίνει.

Καταγγελία και μήνυση για ηθική και υλική βλάβη.Άμμεσα!:down::rtfm::closed::down:

pan82
26-06-08, 00:41
Καταγγελία και μήνυση για ηθική και υλική βλάβη.Άμμεσα!:down::rtfm::closed::down:

Το θεμα είναι τι σου λένε από τελλάς, βλάβη ή καθυστέρηση από ΟΤΕ;;

Έχεις και pm

ermis333
26-06-08, 07:04
Έκανα το λάθος να προτείνω σένα φίλο μου να βάλει τηλέφωνο και internet tellas.
Αυτό έγινε για το λογιστικό γραφείο του φίλου μου, που βρίσκετε στον Άγιο Δημήτριο στην Πανόρμου.
Του έκοψαν λοιπόν τηλέφωνο και internet από την Παρασκευή (20-6-08) το πρωί και ακόμα δεν τον έχουν συνδέσει.
Εύκολα μπορείτε να καταλάβετε τη ζημιά έχει πάθει.
Η ανευθυνότητα της tellas είναι τεράστια, που μπρός στα συμφέροντα της, δεν διστάζει να καταστρέφει επαγγελματίες.
Τα λόγια είναι λίγα για να περιγράψουν την αισχρότητα που τους διακρίνει.

Φίλε σε πληροφορώ ότι και εγώ έχω μείνει στο παρελθόν χωρίς τηλέφωνο και ίντερνετ για 2 εβδομάδες και έφταιγε καθαρά ο ΟΤΕ αφού μου είχαν "βγάλει" τα καλώδια, για να το πώ έτσι απλά και η γραμμή μου δεν φαινόταν πουθενά......


Άστο και δεν γίνεται να μείνει κανείς τόσες μέρες χωρίς ίντερνετ και τηλέφωνο, συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις φταίει ο ΟΤΕ....

geogian
26-06-08, 08:01
Φίλε σε πληροφορώ ότι και εγώ έχω μείνει στο παρελθόν χωρίς τηλέφωνο και ίντερνετ για 2 εβδομάδες και έφταιγε καθαρά ο ΟΤΕ αφού μου είχαν "βγάλει" τα καλώδια, για να το πώ έτσι απλά και η γραμμή μου δεν φαινόταν πουθενά......


Άστο και δεν γίνεται να μείνει κανείς τόσες μέρες χωρίς ίντερνετ και τηλέφωνο, συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις φταίει ο ΟΤΕ....
Καλημέρα φίλε ermis333
Το θέμα δεν είναι ποιός φταίει και γιατί.
Απλά πρέπει να σου λένε απο πρίν οτι μπορεί να μείνεις χωρίς τηλέφωνο και internet για άλφα χρονικό διάστημα και όχι να ισχυρίζονται ότι η διαδικασία θα διαρκέσει μερικές ώρες.
Πολύ περισσότερο μάλιστα όταν πρόκειται για επαγγελματικό χώρο.
Είναι σαν να θέλει κάποιος να γκρεμίσει το σπίτι του για να χτίσει νέο και να μην προβλέψει στο διάστημα της ανοικοδόμησης που θα μένει.
Μιλάμε για πολύ απλά πράγματα (αυτονόητα) που δυστυχώς στην περίπτωση μας τσαλαπατούνται βάναυσα.

lx911
26-06-08, 09:09
Ουτε για αστειο δεν επρεπε να το προτινεις στον φιλο σου να βαλει Tellas στον επαγγελματικο χωρο. Η τηλεφωνια ετσι και αλλιως παντα ειχε προβλημα.
Με VOIP καλητερα θα παιζαμε... :whistle:

the_Mask
26-06-08, 09:45
γενικα δεν ειναι ακομη να ανακατευομαστε με εναλλακτικους παροχους.. η διαδικασια αποκαταστασης πραγματικα ειναι θεμα ωρων αλλα δυστηχως στο χερι του ΟΤΕ να περασει και ενα 3ημερο μεχρι να ασχοληθει με την βλαβη,, επισης μεγαλη ευθηνη της εταιρειας που δεν κινει αμεσες νομικες διαδικασιες για να προστατεψει τον πελατη γιατι ο ΟΤΕ ειναι υποχρεωμενος μεσα σε ενα 24ωρο να αποκαταστησει την ζημια

ermis333
26-06-08, 12:59
Βασικά θα έπρεπε να βάλει το Tellas Office Double play (http://www.tellas.gr/default.asp?siteID=1&pageid=17&langid=1) και όχι το απλό double play......

vasiliou
26-06-08, 15:25
Βασικά θα έπρεπε να βάλει το Tellas Office Double play (http://www.tellas.gr/default.asp?siteID=1&pageid=17&langid=1) και όχι το απλό double play......

Ακριβώς πήγε να βάλει σε επαγγελματικό χωρο πακέτο για home???? Νομίζω το απαγορεύει και το συμβόλαιο της τελλας!
Επιδει πήγε να παίξει λαμογια καλά να πάθει....
Επισεις το πακετο Tellas Office Double play (http://www.tellas.gr/default.asp?siteID=1&pageid=17&langid=1) δεν ύπαρχε περίπτωση να τον κρέμαγαν έτσι έχουν πολύ καλύτερη εξυπηρέτηση βέβαια με το ανάλογο τίμημα,αλλα σε επαγγελματικό χώρο δεν παίζεις!

geogian
26-06-08, 16:52
Ακριβώς πήγε να βάλει σε επαγγελματικό χωρο πακέτο για home???? Νομίζω το απαγορεύει και το συμβόλαιο της τελλας!
Επιδει πήγε να παίξει λαμογια καλά να πάθει....
Επισεις το πακετο Tellas Office Double play (http://www.tellas.gr/default.asp?siteID=1&pageid=17&langid=1) δεν ύπαρχε περίπτωση να τον κρέμαγαν έτσι έχουν πολύ καλύτερη εξυπηρέτηση βέβαια με το ανάλογο τίμημα,αλλα σε επαγγελματικό χώρο δεν παίζεις!
Λέτε μλκες.
Ο φίλος μου ζήτησε το επαγγελματικό πακέτο άλλά η κοπέλα που πήρε την παραγγελία τηλεφωνικά, από ηλιθιότητα έγγραψε το πακέτο για σπίτι, πράγμα που δεν πρόσεξε ο φίλος μου όταν υπέγραψε το συμβόλαιο.
Ζητώ συγγνώμη για τις εκφράσεις απο τους αναγνώστες του μηνύματος αλλά για ορισμένους που εκφράζουν άποψη χωρίς να ξέρουν, τους χρειάζονται.

liomelissinos
26-06-08, 17:36
Λέτε μλκες.
Ο φίλος μου ζήτησε το επαγγελματικό πακέτο άλλά η κοπέλα που πήρε την παραγγελία τηλεφωνικά, από ηλιθιότητα έγγραψε το πακέτο για σπίτι, πράγμα που δεν πρόσεξε ο φίλος μου όταν υπέγραψε το συμβόλαιο.
Ζητώ συγγνώμη για τις εκφράσεις απο τους αναγνώστες του μηνύματος αλλά για ορισμένους που εκφράζουν άποψη χωρίς να ξέρουν, τους χρειάζονται.

Εδώ μπήκες για να ακούσεις τις γνώμες μας και όχι για να μας βρίζες. Ο καθένας λέει τη άποψη του και αυτό που ξέρει. Δεν θα το λύσουμε εμείς το πρόβλημα του φίλου σου αλλά η Tellas.

vasiliou
26-06-08, 17:37
Λέτε μλκες.
Ο φίλος μου ζήτησε το επαγγελματικό πακέτο άλλά η κοπέλα που πήρε την παραγγελία τηλεφωνικά, από ηλιθιότητα έγγραψε το πακέτο για σπίτι, πράγμα που δεν πρόσεξε ο φίλος μου όταν υπέγραψε το συμβόλαιο.
Ζητώ συγγνώμη για τις εκφράσεις απο τους αναγνώστες του μηνύματος αλλά για ορισμένους που εκφράζουν άποψη χωρίς να ξέρουν, τους χρειάζονται.

Λογιστής είναι ίσως θα έπρεπε να εχει μάθει πως δεν βαζουμε οπου και οπου την υπογραφή μας!

ΈΛΕΟΣ δηλαδή και μετά κλαίγεστε για εξαπάτηση κτλ... Τι να πω????
Μη γίνεστε άμοιροι ευθυνών....


ΥΓ: Δεν πειράζει να λεω μΧχΧς ... Το θέμα είναι οτι δεν κάνω...
Και οτι όταν ήρθε το courier το καθυστέρησα 5λεπτα να δω τι μου έδινε να υπογράψω!Αυτο ετσι για την ιστορία για να δούμε ποιοι ειναι οι μ...ς και ποιοι λένε και κάνουν μ....ς!

liomelissinos
26-06-08, 17:39
Λογιστής είναι ίσως θα έπρεπε να εχει μάθει πως δεν βαζουμε οπου και οπου την υπογραφή μας!

ΈΛΕΟΣ δηλαδή και μετά κλαίγεστε για εξαπάτηση κτλ... Τι να πω????
Μη γίνεστε άμοιροι ευθυνών....

Απ’ το στόμα μου το πήρες

sdikr
26-06-08, 21:53
Ακριβώς πήγε να βάλει σε επαγγελματικό χωρο πακέτο για home???? Νομίζω το απαγορεύει και το συμβόλαιο της τελλας!
Επιδει πήγε να παίξει λαμογια καλά να πάθει....
Επισεις το πακετο Tellas Office Double play (http://www.tellas.gr/default.asp?siteID=1&pageid=17&langid=1) δεν ύπαρχε περίπτωση να τον κρέμαγαν έτσι έχουν πολύ καλύτερη εξυπηρέτηση βέβαια με το ανάλογο τίμημα,αλλα σε επαγγελματικό χώρο δεν παίζεις!

η τελλάς δεν το ήξερε; το ήξερε (αλλώστε τα ζητά στην αίτηση)


Βέβαια θα επρέπε πρώτα να του πούνε "ξέρετε εσείς με το εταιρικό, ζιστο καπουτ"

vasiliou
26-06-08, 22:21
η τελλάς δεν το ήξερε; το ήξερε (αλλώστε τα ζητά στην αίτηση)


Βέβαια θα επρέπε πρώτα να του πούνε "ξέρετε εσείς με το εταιρικό, ζιστο καπουτ"


H Tellas μπορεί στο χαρτί που το έστελνε μπορεί να έλεγε σου περνούμε το σπίτι συμφωνείς????
Αν έβαλε την τζίφρα ποιος του φταίει?:hmm:
Μεγάλοι άνθρωποι είμαστε μην ακούω οτι ναναι...

geogian
29-06-08, 11:19
Καλημέρα
Τελικά η tellas ενεργοποίησε τηλέφωνο και internet απο Πρασκευή 27-6-08.
Με τη ευκαιρία θα ήθελα να ευχαριστήσω τα παιδιά που με βοήθησαν αυτό το διάστημα με πληροφορίες κλπ για την υπόθεση.
Επίσης θα ήθελα να επισημάνω σε κάποιους λίγους που παίρνουν το μέρος της όποιας εταιρίας στη διαμάχη με ένα απλό πολίτη με εκφράσεις της μορφής "Επειδη πήγε να παίξει λαμογια καλά να πάθει....", να είναι πιο προσεκτικοί γιατί η μόνη δύναμη που έχουμε σαν καταναλωτές είναι η αλληλεγύη μεταξύ μας.

vasiliou
29-06-08, 13:59
αλληλεγύη μεταξύ μας.

Συμφωνώ και επαυξάνω, αλλα να είμαστε πρώτα κύριοι εμείς... και μετά να τα ρίχνουμε σε οποίον φταίει!
Δεν μπορεί μεγάλος άνθρωπος να μην κοιτάει που βαζει την υπογραφή του....Και μετα να κλαίγεται!

Τελος πάντων τέλος καλο, ολα καλά!

geogian
29-06-08, 14:32
Συμφωνώ και επαυξάνω, αλλα να είμαστε πρώτα κύριοι εμείς... και μετά να τα ρίχνουμε σε οποίον φταίει!
Δεν μπορεί μεγάλος άνθρωπος να μην κοιτάει που βαζει την υπογραφή του....Και μετα να κλαίγεται!

Τελος πάντων τέλος καλο, ολα καλά!
ΟΚ φίλε. Όλα καλά.
Χαίρομαι που γίνεται κατανοητή η έννοια της μεταξύ μας αλληλεγύης.

@ ADSLgr.com All rights reserved.