PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΟΣΟ ΑΚΟΜΑ?????????



tolis13
26-06-08, 12:42
DSL Status: Connected
DSL Modulation Mode: ADSL2+
DSL Path Mode: Interleaved
Downstream Rate: 5861 kbps
Upstream Rate: 777 kbps
Downstream Margin: 8 db
Upstream Margin: 8 db
Downstream Line Attenuation: 23 db
Upstream Line Attenuation: 4.5 db
Downstream Transmit Power: 12 db
Upstream Transmit Power: 21 db

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΓΡΑΜΜΗΣ ΣΗΜΕΡΑ.ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ.

slaughter
26-06-08, 13:18
DSL Path Mode: Interleaved

ενεργοποιήθηκες πρόσφατα? είχες πολλά disconnect κ σου ανέβασαν το snr? έχεις ελέγξει τις καλωδιώσεις σου?

hel
26-06-08, 14:31
DSL Status: Connected
DSL Modulation Mode: ADSL2+
DSL Path Mode: Interleaved
Downstream Rate: 5861 kbps
Upstream Rate: 777 kbps
Downstream Margin: 8 db
Upstream Margin: 8 db
Downstream Line Attenuation: 23 db
Upstream Line Attenuation: 4.5 db
Downstream Transmit Power: 12 db
Upstream Transmit Power: 21 db

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΓΡΑΜΜΗΣ ΣΗΜΕΡΑ.ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ.

Έχεις αφήσει μόνο του το ρούτερ απάνω στη γραμμή, χωρίς τηλέφωνα φίλτρα σπλίτερ;
Έχεις καλέσει τεχνικό από Forthnet?
Έχεις το siemens?

tolis13
26-06-08, 16:51
εχω καλεσει τεχνικο τησ 4νετ και διαπυστωσε βραχυκυκλωμα καφαου.οχι το wag200g εχω.ειτε εχω τηλεφωνα πανω ειτε οχι παλι τα ιδια στατιστικα μου βγαζει και χωρις κανενα dc.το path επρεπε να ειναι fast?

ZAGNA
26-06-08, 18:11
1 Να φτιαχτεί το πρόβλημα στο καφάο. (να επιμένεις μέχρι να λυθεί το πρόβλημα)
2. Βάλε το SIEMENS CL-110 που προτείνει η forthnet δεν θα σε απογοητεύσει.
3. Οχι το path είναι interleaved.

hel
26-06-08, 21:04
εχω καλεσει τεχνικο τησ 4νετ και διαπυστωσε βραχυκυκλωμα καφαου.οχι το wag200g εχω.ειτε εχω τηλεφωνα πανω ειτε οχι παλι τα ιδια στατιστικα μου βγαζει και χωρις κανενα dc.το path επρεπε να ειναι fast?

Αλεξάνδρας στην Αθήνα εννοείς;
Αν είναι έτσι, είναι μεγάλες οι πιθανότητες να φταίνε τα παλιοΚΑΦΑΟ που τρέχουν ποντίκια μέσα, γιατί πέτυχα ένα φίλο Γκυζιώτη από άλλο θέμα και που κλείδωνε: στα 18 ! με att 10 ή κάτι τέτοιο.
Εγώ που έχω απόσταση 200 m από αυτόν (και με διαπιστωμένο πρόβλημα στις συχνότητες) μετά βίας πιάνω τα 16.
Να ενοχλείς συνέχεια την ΤΥ και να απαιτείς να δοθεί βλάβη σε ΟΤΕ.

tolis13
26-06-08, 21:50
το κανω.αλλο ποσο ακομα?απο την ενεργοποιηση με παει ετσι.το siemens δεν το εχω γιατι πιρα πακετο και ειχε το ασυρματο

hel
27-06-08, 08:08
το κανω.αλλο ποσο ακομα?απο την ενεργοποιηση με παει ετσι.το siemens δεν το εχω γιατι πιρα πακετο και ειχε το ασυρματο

Κάνε καταγγελία σε ΕΕΤΤ, με συνημμένη την διαπίστωση του τεχνικού για το πρόβλημα στο ΚΑΦΑΟ αν υπάρχει. Αλλιώς ξαναφέρε τεχνικό.
Σίγουρα δεν έχεις συναγερμό ή χάλια κατανεμητή στην πολυκατοικία σου; (εμείς αλλάξαμε κατανεμητή πέρυσι).

emeliss
27-06-08, 09:34
Να κάνει καταγγελία γιατί; Δήλωσε βλάβη. Η Forthnet λέει πως φταίει το δίκτυο. Άσε να στείλουν βλάβη στον ΟΤΕ και το ξανασυζητάμε.

hel
27-06-08, 10:39
Να κάνει καταγγελία γιατί; Δήλωσε βλάβη. Η Forthnet λέει πως φταίει το δίκτυο. Άσε να στείλουν βλάβη στον ΟΤΕ και το ξανασυζητάμε.

Το είπα νομίζοντας ότι δεν έφτιαξε τη βλάβη ο ΟΤΕ.

tolis13
27-06-08, 12:30
συναγερμο δεν εχω.περιμενω τηλεφωνο απο τεχνικο της 4νετ για ραντεβου.αμα μεχρι σε ενα μηνα δεν γινει κατι παω για καταγγελια.αλλα σε ποιον?4νετ που βρηκε το προβλημα αλλα δεν κανει τιποτα η οτε που ενω την τριτη ειχαν βρει ενωση στη γραμμη μου την τεταρτη που ηρθαν σπιτι δεν βρηκαν τιποτα κ με την δικαιολογια οτι και οτε να ειχα παλι δεν θα καναν τιποτα.κριμα που ειπα και σε αλλους να βαλουν 4νετ.παντως ενα εμαθα ο οτε ΧΧΧΧΧΧ οτσι κ αλλιως.ο οτε δεν καθεται να φτιαξει την βλαβη γιατι δεν ειμαι δικος του.απλα πραγματα.

hel
27-06-08, 14:29
συναγερμο δεν εχω.περιμενω τηλεφωνο απο τεχνικο της 4νετ για ραντεβου.αμα μεχρι σε ενα μηνα δεν γινει κατι παω για καταγγελια.αλλα σε ποιον?4νετ που βρηκε το προβλημα αλλα δεν κανει τιποτα η οτε που ενω την τριτη ειχαν βρει ενωση στη γραμμη μου την τεταρτη που ηρθαν σπιτι δεν βρηκαν τιποτα κ με την δικαιολογια οτι και οτε να ειχα παλι δεν θα καναν τιποτα.κριμα που ειπα και σε αλλους να βαλουν 4νετ.παντως ενα εμαθα ο οτε ΧΧΧΧΧΧΧΧ οτσι κ αλλιως.ο οτε δεν καθεται να φτιαξει την βλαβη γιατι δεν ειμαι δικος του.απλα πραγματα.

Όταν ήρθαν σπίτι σου, συνέδεσαν το ρούτερ στον κατανεμητή;

tolis13
27-06-08, 16:26
οχι.αλλα εκαναν μετρηση με φασματογραφο και με ενα αλλο μηχανημα

emeliss
27-06-08, 17:07
Καταρχήν ένωση δεν έχεις.

Ο ΟΤΕ δεν γίνεται να μην διορθώνει βλάβες στο δίκτυο. Θα τον πιει και σαν εταιρία και ο τεχνικός που ασχολήθηκε.

xmperop1
27-06-08, 21:06
εχω καλεσει τεχνικο τησ 4νετ και διαπυστωσε βραχυκυκλωμα καφαου.οχι το wag200g εχω.ειτε εχω τηλεφωνα πανω ειτε οχι παλι τα ιδια στατιστικα μου βγαζει και χωρις κανενα dc.το path επρεπε να ειναι fast?

Τόσα ξέρει τόσα λέει ο τεχνικός της Φόρθνετ. :down:

tolis13
27-06-08, 21:33
αφου ειπε ο τεχνικος του οτε στον αλλο στο κεντρο οτι χθες προτου ερθουν ειχαν βρει ενωση και την επομενη οχι.το ειχε γραμενο.τι ειναι η ενωση?

emeliss
27-06-08, 21:36
Αν είχες πάνω στην γραμμή τηλέφωνα και ρούτερ πως μέτρησαν;

tolis13
27-06-08, 21:56
ειχα βγαλει και το ρουτερ και τα τηλ απο το σπιτι

@ ADSLgr.com All rights reserved.