PDA

Επιστροφή στο Forum : Κομμενα καλωδια!!!



kontinos
26-06-08, 15:12
Λοιπον, μετα απο 1,5 μηνα ταλαιπωριας με τη hol διοτι ο φλος μου δεν ειχε ουτε τηλεφωνο ουτε internet, και αφου υποτιθεται οτι το κυκλωμα ειχε ελεγχθει απο τον ΟΤΕ χωρις να εντοπιστει προβλημα, σημερα ελεγχθηκε και απο τεχνικο-συνεργατη της εν λογω εταιριας. Περα απο το γεγονος οτι εντοπιστηκε προβλημα στη γραμμη απο το ΚΑΦΑΟ στα χ μετρα, στο κουτι που ειναι μεσα στην πολυκατοικια βρεθηκαν κομμενα με πενσα τα καλωδια της γραμμης του φιλου μου... Κανα συμπερασμα? Τα εχουμε χασει και οι δυο.

dikal
26-06-08, 15:40
Ό,τι και να πει κανείς θα είναι απλά υποθέσεις. Το μόνο σίγουρο είναι ότι όταν κάποιος έχει βλάβη, το πρώτο πράγμα που θα πρέπει να ελέγχει είναι τα καλώδια από τον κατανεμητή (το κουτί της πολυκατοικίας) μέχρι το ρούτερ. Αυτά είναι στην ευθύνη του κάθε συνδρομητή, και όχι του ΟΤΕ, ή του εναλλακτικού, ή του διαχειριστή της πολυκατοικίας.
Ελπίζω να βρεις σύντομα τη λύση για να ηρεμήσεις. :oneup:

theopan
27-06-08, 23:08
Λοιπον, μετα απο 1,5 μηνα ταλαιπωριας με τη hol διοτι ο φλος μου δεν ειχε ουτε τηλεφωνο ουτε internet, και αφου υποτιθεται οτι το κυκλωμα ειχε ελεγχθει απο τον ΟΤΕ χωρις να εντοπιστει προβλημα, σημερα ελεγχθηκε και απο τεχνικο-συνεργατη της εν λογω εταιριας. Περα απο το γεγονος οτι εντοπιστηκε προβλημα στη γραμμη απο το ΚΑΦΑΟ στα χ μετρα, στο κουτι που ειναι μεσα στην πολυκατοικια βρεθηκαν κομμενα με πενσα τα καλωδια της γραμμης του φιλου μου... Κανα συμπερασμα? Τα εχουμε χασει και οι δυο.

Καθαρή δολιοφθορά! Κάποιος μισεί το φίλο σου! :rofl:
Υπάρχουν ακόμα τεχνικοί που είναι "γιουρούκια" φίλε μου! Δε μπορούν να χωνέψουν ότι το να μη μετράς τάση σε μια γραμμή δε σημαίνει απαραίτητα ότι ο βρόχος πρέπει να αποσυνδεθεί αλλά μπορεί κάλιστα να έχει σήμα από εναλλακτικό.

@ ADSLgr.com All rights reserved.