PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιηθηκε η 24αρα,κοπηκε το τηλεφωνο..



Neil
26-06-08, 19:10
Καλησπερα παιδια



Λοιπον ειχα μια γραμμη 2μβιτ απο την φορτνετ(μεσω οτε) και πριν ενα μηνα που εκαναν και εδω στην πολη μου το ιδιοκτητο εκανα μια αιτηση για να παρω 24αρα μεσω του ιδιοκτητου.

Εδω και 3 μερες ενεργοποιηθηκε η γραμμη και δουλευει το ιντερνετ κανονικα(κλειδωνει καπου στα 10μπσ ) ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ!

σηκωνω το ακουστικο και δεν βγαζει τον παραμικρο ηχο.

Αν παρω απο το κινητο στο τηλεφωνο του σπιτιου αυτο χτυπαει κανονικα(ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΝΑ ΧΤΥΠΑΕΙ ,Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙ ΑΧΝΑ)

Πριν παω στον οτε να ρωτησω η τους παρω τηλεφωνο μηπως εχει καποιος την παραμικρη ιδεα του τι μπορει να συμβαινει? εχει τυχει σε κανενα τιποτα παρομοιο.?

η συνδεσμολογια μου ειναι οπως πριν,τα ιδια φιλτρα,δεν πειραξα τιποτα και το καλωδιο του ρουτερ περναει μεσα απο ups(apc-back-ups-rs 1500)

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

verylife78
26-06-08, 22:26
φιλε μου...καλως ηρθες
απο τις 27 Μαιου εξακολουθω ακομα και σημερα να μην εχω τηλεφωνο

nnn
26-06-08, 22:51
Στην Forthnet τι σου λένε ??

Neil
26-06-08, 23:54
φιλε verylife78 εσυ μιλας για πληρη μεταφορα σου στην φορτνετ(τηλ και ιντερνετ)?

και αν μπορεις δωσε καμια λεπτομεροια παραπανω

γιατι εγω μιλαω αποκλειστικα για ιντερνετ.

στην φορτνετ φιλε nnn πηρα και χωρις να δωσω ονοματα τηλεφωνα κλπ και να πιεσω μου ειπαν οτι αν εχει το σταθερο προβλημα ...να ταβρω με τον παροχο μου δλδ τον οτε

πηρα το βραδακυ στο 121 εδωσα στοιχεια και μου ειπε οτι θα δουν οι τεχνικοι αν λυνεται απο κει αλλιιως θα με παρουν τηλεφωνο ,θα στειλουν συνεργειο κλπ

τι χρεωσεις να περιμενω?

nick89
26-06-08, 23:57
Καλησπερα παιδια



Λοιπον ειχα μια γραμμη 2μβιτ απο την φορτνετ(μεσω οτε) και πριν ενα μηνα που εκαναν και εδω στην πολη μου το ιδιοκτητο εκανα μια αιτηση για να παρω 24αρα μεσω του ιδιοκτητου.

Εδω και 3 μερες ενεργοποιηθηκε η γραμμη και δουλευει το ιντερνετ κανονικα(κλειδωνει καπου στα 10μπσ ) ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ!

σηκωνω το ακουστικο και δεν βγαζει τον παραμικρο ηχο.

Αν παρω απο το κινητο στο τηλεφωνο του σπιτιου αυτο χτυπαει κανονικα(ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΝΑ ΧΤΥΠΑΕΙ ,Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙ ΑΧΝΑ)

Πριν παω στον οτε να ρωτησω η τους παρω τηλεφωνο μηπως εχει καποιος την παραμικρη ιδεα του τι μπορει να συμβαινει? εχει τυχει σε κανενα τιποτα παρομοιο.?

η συνδεσμολογια μου ειναι οπως πριν,τα ιδια φιλτρα,δεν πειραξα τιποτα και το καλωδιο του ρουτερ περναει μεσα απο ups(apc-back-ups-rs 1500)

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

καλησπερα.
δοκιμασε να απομωνοσεις το ups και να βαλεις απευθειας; το ρουτερ στην γραμμη , ισως αποκτησεις μεγαλητερο συγχρονισμο.
κανε μια δοκιμη χωρις το ups να δεις τι γινεται μηπως κοβει πολυ το φιλτρο του .

Neil
27-06-08, 00:07
καλησπερα.
δοκιμασε να απομωνοσεις το ups και να βαλεις απευθειας; το ρουτερ στην γραμμη , ισως αποκτησεις μεγαλητερο συγχρονισμο.
κανε μια δοκιμη χωρις το ups να δεις τι γινεται μηπως κοβει πολυ το φιλτρο του .

ευχαριστω φιλος:oneup:
το δοκιμασα αλλα τιποτα,μια απο τα ιδια...
δεν με απασχολει κι ολας αυτο προς το παρον,το τηλεφωνο ας γινει και αυτα τα βρισκουμε αργοτερα

verylife78
27-06-08, 00:09
Μιλαω ναι για πληρη φορητοτητα
κατσε να βρω το θεμα που ειχα κανει....

nick89
27-06-08, 00:15
αν εχεις μονο ιντερνετ απο 4νετ , τοτε θα πρεπει να καλεσεις και το 121 γιατι το τηλεφωνο ειναι θεμα οτε.
ισως οταν διαχωρησανε την γραμμη σου κατι να μην πηγε καλα .
και εφοσον δεν αλλαξες κατι στην συνδεσμολογια δεν θα επρεπε να εχεις τετιο προβλημα.
σχετικα με τις χρεωσεις αν ειναι δικο τους προβλημα δεν εχει χρεωση.

Neil
27-06-08, 12:37
ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΤΕΛΙΚΑ!!!!:oneup:
ευχαριστω ολα τα παιδια για τις απαντησεις τους.

κατι κανανε το πρωι ,πηρανε και τηλεφωνο (δεν ημουν δυστυχως παρων να ρωτησω τι εφταιγε)οτι ειναι απο τις βλαβες και φτιαξανε το προβλημα

hel
27-06-08, 14:28
ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΤΕΛΙΚΑ!!!!:oneup:
ευχαριστω ολα τα παιδια για τις απαντησεις τους.

κατι κανανε το πρωι ,πηρανε και τηλεφωνο (δεν ημουν δυστυχως παρων να ρωτησω τι εφταιγε)οτι ειναι απο τις βλαβες και φτιαξανε το προβλημα

Πες τους να σου στείλουν σε mail όλες τις βλάβες που διαπίστωσαν με τις ημερομηνίες.
Για να ξέρουμε ποιος φταίει τελικά.

@ ADSLgr.com All rights reserved.