PDA

Επιστροφή στο Forum : Ρυθμισεις για HOL



jimkk
28-09-05, 04:07
Μηπως μπορει να μου στειλει καποιος της ρυθμισεις ( DNS κτλ ) για HOL γιατι ενω ενεργοποιησα κανονικα τη συνδεση απο το RAM δεν μπορω να συνδεθω με τιποτα (εχω VIVODI ΑΡΥΣ αυτη τη στιγμη αλλα σερνομαστε και ηθελα να δω πως παει η HOL). Ενω βαζω κωδικους και λοιπα σωστα στο USR 9105 δεν βρισκει τις υπολοιπες ρυθμισεις ( ειναι ρυθμισμενο στην αυτοματη ανακτηση DNS ) . Με τους τεχνικους της HOL που μιλησα δεν μπορεσαν να με βοηθησουν και μια demo συνδεση που μου εδωσαν να δοκιμασω παλι δεν μπορουσα να συνδεθω. Please help........

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Spyrosss
28-09-05, 04:22
Δές λίγο αυτό http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=21510

Επίσης το username σου είναι της μορφής hol:username@adsl.gr ;

JoeBar
28-09-05, 12:20
Αν ειναι με hol: μπροστά βγάλε το και προσπάθησε να ξαναμπείς.

jimkk
28-09-05, 17:57
Παιδια ολα σωστα τα κανω αλλα δεν γινεται τιποτα. Ας μου δωσει καποιος ρυθμισεις (primary DNS secondary DNS και οποια αλλη ρυθμιση χρειαζομαι ) για να προσπαθησω manually. pleaseeeeeeeeee :cry:

sdikr
28-09-05, 20:42
Σε γραμμή vivodi;

μήπως το πρόβλημα ειναι εκεί;

jimkk
28-09-05, 21:46
Γιατι να ειναι εκει το προβλημα??? Ειναι VIVODI+OTE η συνδεση μου. (ΑΡΥΣ δηλαδη)???

xux99
28-09-05, 23:24
Εγώ σε γραμμή ΟΤΕ έχω τις ρυθμίσεις που φαίνονται στις εικόνες.

jimkk
28-09-05, 23:43
Παιδια τα καταφερα νομιζω εβαλα τις ρυθμισεις που μου εδωσε ο xux99 και μου φαινεται δουλευει ........ευχαριστω πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ......

DSLamer
04-10-05, 21:15
Είναι λίγο άσχετο αλλά επειδή εμένα μου χρειάστικε φαντάζομαι θα χρειαστεί και σε κανέναν άλλο.
Αφορά σε όσους έχουν το US Robotics 9105 ή 9106 και θέλουν να βάλουν τη δωρεάν τρίμηνη σύνδεση απο το RAM.

Κατά την εγγραφή σας στη HOL απαραίτητη προυπόθεση είναι το password να έχει αν θυμαμαι καλά ένα απο τα ! # και $. Ε λοιπον τα Usr έχουν πρόβλημα με τον χαρακτήρα $ το οποίο είναι γνωστό και έχει λυθεί με flash για το 9106 αλλά όχι για το 9105. Οπότε καλύτερα να τον αποφύγετε.

Αποτελεί περίεργο πρόβλημα που ίσως δυσκολέψει κάπιους.
Εμένα μου πήρε κανένα τρίωρο αλλά ευτυχώς είχα ακούσει κάτι σχετικό και το έψαξα.
Good luck.

medos
05-10-05, 14:46
Ρε παιδες εγω που εχω το sagem f@st 800 απο το ΚΙΤ τι παιζει?

Δεξι κλικ, TCP/IP properties και βαζω τις ρυθμισεις που εδωσε ο xux99 πιο πανω? Ομως ειναι σταθερη η ip?

JoeBar
05-10-05, 16:03
Κατά την εγγραφή σας στη HOL απαραίτητη προυπόθεση είναι το password να έχει αν θυμαμαι καλά ένα απο τα ! # και $.

Ειδικοί χαρακτήρες δεν είναι αυτά μόνο τα 3 που ανέφερες αλλά πολλά περισσότερα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.