PDA

Επιστροφή στο Forum : Συνεχείς αποσυνδεσεις



Andree
27-06-08, 23:28
Για σας παιδια και παλι. εχει τον τελευτεο καιρο εχει ξεσκιστει να μου κανει συνεχες ααποσυνδεσεις με το παραμικρο τυχενει ακομα και με ενα refresh η εχω τον Internet παω να ανοιξω και το msn στο royter σβηνει το λαμπακι ADSL και online κατι παιζεται με την γραμη...? με το router...? ειναι φταιξιμο του ΟΤΕ... τι να πω... μου εχει σπασει τα νευρα δεν μπορω να κανω μια δουλεια ακομα και τωρα που ποσταρω αυτο το κανει :(

crypter
28-06-08, 02:07
αν γινεται γραψε μας και τα στατιστικα της γραμμης σου (snr/attn/errors κτλ)
καθως και συγκεκριμενα τι μοντελο modem/rοuter εχεις?

Andree
28-06-08, 21:10
το μοντελο του ρουτερ ειναι Philips CGA5720N/TE, errors και τετοια δεν μου βγαζει απλα οπος ειναι αποσυνδεεται και σβεινει το ADSL & Online λαμπακι kai to royter ειναι της conn-x

surf_boy7
28-06-08, 21:16
Φιλε τα ιδια προβληματα εχω και εγω. Κατα διαστηματα μενω συνδεδεμενος, αλλες φορες πεφτει ανα λεπτο. Παρε τηλεφωνο στο 121 και δηλωσε βλαβη. Μετα κανε τη προσευχη σου...

crypter
28-06-08, 21:17
το μοντελο του ρουτερ ειναι Philips CGA5720N/TE, errors και τετοια δεν μου βγαζει απλα οπος ειναι αποσυνδεεται και σβεινει το ADSL & Online λαμπακι kai to royter ειναι της conn-x
πολλα μπορει να φταινε (κυριως το μοντεμ λογω πιθανου χαμηλου snr). μπες εδω http://192.168.2.1
αφου διαβασεις τον οδηγο του hedgehog για το συγκεκριμενο μοντεμ απο εδω Philips CGA5720N/TE wireless ADSL router & CGA3600N/TE (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=127884#content_start) και ψαξε στα υπομενου να βρεις ποσο attenuation/snr εχεις...ενα firmware upgrade ισως να βοηθουσε αλλα πρωτα πες μας τι attn/snr εχεις

Andree
28-06-08, 21:39
συγνωμη παιδια δεν ξερω απο networks και ρουτερς, που θα δω attenuation/snr εχω..?

crypter
28-06-08, 21:42
συγνωμη παιδια δεν ξερω απο networks και ρουτερς, που θα δω attenuation/snr εχω..?
σου εγραψα απο πανω απλα δες τον οδηγο που σου εδωσα διαβασε τον και θα ψαξεις στα υπομενου μολις μπεις στο μενου του ρουτερ σου...διαβασε ομως καλα τον οδηγο

Andree
28-06-08, 22:06
υπαρχει περηπτοση να βαλω καποιο αλο ρουτερ. και να ειναι οκ?

crypter
28-06-08, 22:10
υπαρχει περηπτοση να βαλω καποιο αλο ρουτερ. και να ειναι οκ?
ναι αλλα πιο απολα θα δοκιμασεις? ενα πολυ αξιοπιστο που δεν καταλαβαινει απο αποσυνδεσεις ειναι το speedtouch 585v6 αλλα μην ξοδεψεις λεφτα χωρις να εχεις καν μαθει ποσο snr/attenuation εχεις γιατι τσαμπα κοπος

@ ADSLgr.com All rights reserved.