PDA

Επιστροφή στο Forum : ΟΤΕ: Πιστεύετε θα δούμε αλλαγή του εταιρικού ονόματος?



guzel
28-06-08, 16:01
Πιστευετε θα δουμε αλλαγη του εταιρικου ονοματος του ΟΤΕ με την εισγαγωγη της Deutsche Telecom ?

MADx2
28-06-08, 16:15
Ναι αλλα μονο για την cosmote

pnikolo
28-06-08, 18:13
Ναι αλλα αργοτερα, μετα το 2011. ;)

maik
29-06-08, 11:05
Και τι ζορι τραβατε εσεις;

baltazar1999
29-06-08, 12:10
Κατ΄αρχάς δεν νομίζω ότι παίζει τέτοιο σενάριο.
Κατά δεύτερον, και να έπαιζε δεν αλλάζεις έτσι ένα brand με τέτοια αποίχηση, βλέπε Κωτσόβολος με την αλυσίδα Dixons από πίσω.

gatoulas
29-06-08, 12:18
Η συμφωνία προβλέπει διατήρηση του brand.

mord
29-06-08, 12:46
Η συμφωνία προβλέπει διατήρηση του brand.

Για τα επόμενα 2 χρόνια μόνο εκτός αν συμφωνήσουν και οι 2 πλευρές για να γίνει η μετονομασία συντομότερα.

emeliss
29-06-08, 17:47
Μα καλά δεν θυμάστε την φοβερή δήλωση του Αλογοσκούφη που έλεγε πως πετύχαμε την δατήρηση του ονόματος;

Ποιό διοικητικό συμβούλιο θα άλλαζε το πιο πετυχημένο brand name (cosmote) στις τηλεπικοινωνίες της χώρας μας; Ελπίζω (αν και δεν με καίει) όχι οι "ειδικοί" της γερμανικής αγοράς.

Hunter 85
29-06-08, 18:43
Η συμφωνία προβλέπει διατήρηση του brand.


Για τα επόμενα 2 χρόνια μόνο εκτός αν συμφωνήσουν και οι 2 πλευρές για να γίνει η μετονομασία συντομότερα.

Οποτε δεν θα υπάρξει αλλαγή ονόματος!

iasonas511
29-06-08, 19:34
Μακάρι

Άρης13
29-06-08, 19:35
Καταλαθος ψηφισα ναι, δε νομιζω να αλλαξει το ονομα

telumentil
29-06-08, 19:38
Νομίζω ότι θα διατηρηθεί, δεν υπάρχει κανένας λόγος για να αλλάξει.

Veldrin
29-06-08, 19:41
Δεν αλλάζεις έτσι εύκολα ένα όνομα που στις χώρες που αναπτύσσεται έχει περάσει στη συνείδηση του καταναλωτή. Οχι ψήφισα

lamdami
29-06-08, 21:47
Για την Cosmote το θεωρώ δεδομένο...για τον ΟΤΕ...Δεν ξέρω.

guzel
29-06-08, 23:06
¨
ε οχι.. θα δεχτουμε το ονομα οργανισμος τηλεπικοινωνιων ελλαδος και απο πισω θα κρυβεται η κυριαρχια των γερμανων? οχι απαπα .. :lol:

ας τον μετ ονομασουν σε T-Broadband

emeliss
29-06-08, 23:46
Επειδή το θες εσύ;

guzel
29-06-08, 23:49
Επειδή το θες εσύ;

εσυ θελεις να συνεχισει να λεγεται ΟΤΕ?

emeliss
29-06-08, 23:51
Φυσικά. Γιατί, τι πρόβλημα έχεις;

guzel
29-06-08, 23:55
Φυσικά. Γιατί, τι πρόβλημα έχεις;

δεν εχω προβλημα.εσυ εχεις ?

emeliss
29-06-08, 23:56
Προς τι το off topic;

Για ποιο λόγο δεν θες να παραμείνει το όνομα του ΟΤΕ;

ps. Προφανώς έβαλες λάθος την ερώτηση. Έπρεπε να βάλεις "θέλετε να δούμε αλλαγή του ονόματος;"

Tiven
29-06-08, 23:58
Δεν θα αλλάξει. Ελπίζω..

sdikr
30-06-08, 00:09
εσυ θελεις να συνεχισει να λεγεται ΟΤΕ?

το ίδιο είναι με το Hellas online

guzel
30-06-08, 00:15
Προς τι το off topic;

Για ποιο λόγο δεν θες να παραμείνει το όνομα του ΟΤΕ;

ps. Προφανώς έβαλες λάθος την ερώτηση. Έπρεπε να βάλεις "θέλετε να δούμε αλλαγή του ονόματος;"

γιατι τον οτε τον εχουμε συνδιασει με διαφορα. πλεον που μπαινει αλλο αιμα θα ηθελα να δω κατι διαφορετικο ,μια νεα πορεια νεες αντιληψεις και και και.. ολα αυτα δεν ταιριαζουν σε μια εταιρια που λεγεται πΟΤΕ:lol:..ας ξεκινησει να δειξει εναν αλλο εταιρικο χαραχτηρα ξεκινοντας απο την αλλαγη του εταιρικου ονοματος ..

iasonas511
30-06-08, 00:27
Ας αλλάξει (και) το όνομα, να ξεχάσουμε το άσχημο παρελθόν του "εθνικού μας κεφαλαίου" :rolleyes:

vaggoulas
30-06-08, 00:28
Όχι.Κατά τη γνώμη μου θα είναι μεγάλο λάθος καθώς όντως έχει μεγάλη δυναμική αυτό το brand και φυσικά της Cosmote.Τώρα αν θέλουν να τον κάνουν DT και την Cosmote T-Mobile (αυτή δεν είναι η κινητή της DT???) τι να πω?

emeliss
30-06-08, 00:28
Διαφωνώ guzel. Καταρχήν το κακό όνομα που είχε κάνει ο ΟΤΕ το έχει γυρίσει. Πρόσθεσε και ένα μεγάλο αριθμό που έχουν συνδέσει το όνομα ΟΤΕ με το τηλέφωνο και θα καταλάβεις γιατί αυτό θα ήταν μεγάλο λάθος της νέας διοίκησης.

Αν δούμε αλλαγή, αυτή θα είναι στην cosmote (μέγιστο λάθος) αλλά θα δείξει τις σκέψεις των Γερμανών. Πχ, την πλήρη αγορά της cosmote και της εγκατάλειψης του ΟΤΕ. Αν γίνει κάτι τέτοιο κάποιοι θα γίνουν πολύ πλούσιοι αντί να μπουν πίσω από τα σίδερα της φυλακής.

sportguy
30-06-08, 00:49
δεν νομιζω, θα το ξεφτιλισουν εντελως!

Tiven
30-06-08, 00:52
δεν νομιζω, θα το ξεφτιλισουν εντελως!

Ναι , λες και με όλα αυτά που κάνουν τόσα χρόνια δεν το έχουν ξεφτιλίσει τελείως.. :down:

mevan
30-06-08, 00:55
Και τι έγινε αν αλλάξουν τα ονόματα;
Προσωπικά εγώ θέλω να έχω σωστές υπηρεσίες (και προς το παρόν έχω). Το πως λέγεται η εταιρία που μου τις πουλάει λίγο με ενδιαφέρει, εκτός αν το όνομα της με προσβάλει με οποιονδήποτε τρόπο.

Κακά τα ψέμματα, όπως λέει κι ο emeliss και συμφωνώ μαζί του, το όνομα «ΟΤΕ» έχει συνδιαστεί με την τηλεφωνία στην Ελλάδα. Έχει όμως συνδιαστεί και με άλλα πράγματα, εξ ων προέκυψαν και τα «Οργανισμός Ταλαιπωρίας των Ελλήνων», «πΟΤΕ», «Ουτε Τηλέφωνο Έχουμε»...

Εγώ πιστεύω εν τέλει, οτι η Cosmote θα αλλάξει άμεσα. Ο ΟΤΕ πιθανόν να ακολουθήσει στη διετία, αφού ληφθουν υπόψη κι οι όποιες αντιδράσεις της αγοράς στην αλλαγή του brandname της Cosmote...

Tiven
30-06-08, 00:59
Και τι έγινε αν αλλάξουν τα ονόματα;
Προσωπικά εγώ θέλω να έχω σωστές υπηρεσίες (και προς το παρόν έχω). Το πως λέγεται η εταιρία που μου τις πουλάει λίγο με ενδιαφέρει, εκτός αν το όνομα της με προσβάλει με οποιονδήποτε τρόπο.

Κακά τα ψέμματα, όπως λέει κι ο guzel και συμφωνώ μαζί του, το όνομα «ΟΤΕ» έχει συνδιαστεί με την τηλεφωνία στην Ελλάδα. Έχει όμως συνδιαστεί και με άλλα πράγματα, εξ ων προέκυψαν και τα «Οργανισμός Ταλαιπωρίας των Ελλήνων», «πΟΤΕ», «Ουτε Τηλέφωνο Έχουμε»...

Και νομίζεις δηλαδή πως με την Deutche Telecom όλα αυτά θα γίνουν παρελθόν ? Ότι ξαφνικά όλα θα γίνουν μέλι γάλα ?

sportguy
30-06-08, 01:01
Ναι , λες και με όλα αυτά που κάνουν τόσα χρόνια δεν το έχουν ξεφτιλίσει τελείως.. :down:

χεχε... σωστο και αυτο!! για ολα ειμαστε ικανοι σαν κρατος!

emeliss
30-06-08, 01:02
Κακά τα ψέμματα, όπως λέει κι ο guzel και συμφωνώ μαζί του, το όνομα «ΟΤΕ» έχει συνδιαστεί με την τηλεφωνία στην Ελλάδα.
Που το λέει ο guzel;

........Auto merged post: emeliss πρόσθεσε 1 λεπτά και 0 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Και νομίζεις δηλαδή πως με την Deutche Telecom όλα αυτά θα γίνουν παρελθόν ? Ότι ξαφνικά όλα θα γίνουν μέλι γάλα ?
Η δουλειά αλλάζει τα κακώς κείμενα, όχι το όνομα.

mevan
30-06-08, 01:03
Που το λέει ο guzel;


Ουπς!!!


Και νομίζεις δηλαδή πως με την Deutche Telecom όλα αυτά θα γίνουν παρελθόν ? Ότι ξαφνικά όλα θα γίνουν μέλι γάλα ?


Είπα εγώ κάτι τέτοιο; Εγώ για το όνομα έγραψα!!

guzel
30-06-08, 01:04
Κακά τα ψέμματα, όπως λέει κι ο emeliss και συμφωνώ μαζί του, το όνομα «ΟΤΕ» έχει συνδιαστεί με την τηλεφωνία στην Ελλάδα.

και το ρευμα εχει συνδιαστει με την ΔΕΗ.δεν εχει να λεει.. τον ελληνα πλεον τον ενδιαφερει η τσεπη ..θα παει στα πιο φτηνα.. οπως και να εχει ,καταφεραν να απαξιωσουν τον οτε ..ισως καταφερουν να απαξιωσουν και την κοσμοτε

emeliss
30-06-08, 01:09
Λάθος κάνεις guzel. Κάποιοι προσπαθούν να απαξιώσουν τον ΟΤΕ. Κάποιοι μέσα από την εταιρία και κάποιοι έξω. Σου έχω νέα όμως. Δεν το κατάφεραν και δεν θα το καταφέρουν.

ps1. Τα φθηνά δεν θα είναι φθηνά υπό προστασία επ΄ άπειρον.
ps2. Τον Έλληνα δεν τον ενδιαφέρει μόνο η τσέπη.

guzel
30-06-08, 01:27
Λάθος κάνεις guzel. Κάποιοι προσπαθούν να απαξιώσουν τον ΟΤΕ. Κάποιοι μέσα από την εταιρία και κάποιοι έξω. Σου έχω νέα όμως. Δεν το κατάφεραν και δεν θα το καταφέρουν.



εφοσον πουληθηκε απαξιωθηκε ;) αυτη την εντυπωση εχω

vazelo
30-06-08, 02:07
Και τι ζορι τραβατε εσεις;



:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

emeliss
30-06-08, 16:32
εφοσον πουληθηκε απαξιωθηκε ;) αυτη την εντυπωση εχω
Δεν μπορώ να καταλάβω τον συλλογισμό σου.

marios007
04-07-08, 12:55
Δεν νομίζω πως θα αλλάξει το ονομά του ο ΟΤΕ.

Webrider
04-07-08, 16:33
παντος το Τ της D.T θα αντικαταστησει το Τ του ΟΤΕ και το ονομα της cosmote πιστευω οτι θα γινει T mobile μεσα στα επομενα 2 χρονια

foyltaka
05-07-08, 20:33
Jul 04, 2008


"Life is for sharing" is Deutsche Telekom's new brand slogan from July 5, 2008
New brand philosophy for all brands under the "T"

The new slogan expresses a new brand philosophy that will complete Deutsche Telekom's changeover to a simplified brand architecture, launched in May 2007. There are now only three brands under the "T": T Home (services for the home), T Mobile (services for on the move), T Systems (services for business customers).Deutsche Telekom kicks off the next stage of its integrated market approach (http://www.telekom.com/dtag/cms/content/dt/en/51612;jsessionid=39EAC87D5C40DE6E04673FB51B8C53BD?archivArticleID=544162)

........Auto merged post: foyltaka πρόσθεσε 27 λεπτά και 28 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Magyar Telekom to renew its brand structure and introduce the T-Home brand as part of the change (http://sajtoszoba.magyartelekom.hu/process?action=notice&lang=eng&id=4593)
Budapest, June 26, 2008
Magyar Telekom’s Management Committee decided today on the introduction of the T-Home brand to replace the T-Com, T-Online and T-Kábel brands in the autumn of 2008. Simultaneously with the introduction of T-Home, Magyar Telekom’s “T” brand and the residential and business mobile services T-Mobile brand will also be renewed.

elafokinigos
05-07-08, 20:59
Από τη στιγμή που άλλαξε χέρια ο ΟΤΕ γιατί να μην αλλάξει και όνομα?Είτε μας αρέσει :oneup: είτε όχι:down:.

gravis
08-07-08, 12:07
δεν θα αλλαξει ονομα

@ ADSLgr.com All rights reserved.