PDA

Επιστροφή στο Forum : Η Blizzard ανακοινώνει το Diablo III



MNP-10
28-06-08, 19:59
Μετά από μία εβδομάδα όπου στο site της Blizzard υπήρχε ένα teaser του Diablo III, τελικά το παιχνίδι ανακοινώθηκε στο Παρίσι κατά την Blizzard Worldwide Invitational.

Η κυκλοφορία του Diablo II έγινε στις 29 Ιουνίου 2000 οπότε αυτή η ανακοίνωση έρχεται ακριβώς 8 χρόνια μετά από εκείνη την κυκλοφορία.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το παιχνίδι μπορεί κάποιος να δεί το σχετικό site της Blizzard όμως είναι αξιοσημείωτο ότι λόγω μεγάλου φόρτου το site υποφέρει από αργή ταχύτητα και έτσι τα σχετικά trailers έχουν κυκλοφορήσει και σε torrent.


Πηγή: Techspot (http://www.techspot.com/news/30657-Blizzard-Announces-Diablo-III.html)

Σχετικό link στο adslgr (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=215424)

crypter
28-06-08, 20:11
εδω εχουν ποσταρει και μερικα μελη λινκς για gameplay και teaser
Diablo III (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=215424)

goku
28-06-08, 20:42
δηλαδή τώρα έχει βγει το παιχνίδι κανονικά ή έχουν βγει απλώς κάποια teasers; αν δεν έχει βγει ακόμη ξέρει κανείς πότε βγαίνει;

crypter
28-06-08, 20:54
δηλαδή τώρα έχει βγει το παιχνίδι κανονικά ή έχουν βγει απλώς κάποια teasers; αν δεν έχει βγει ακόμη ξέρει κανείς πότε βγαίνει;
επισημα για αγορα δεν νομιζω να εχει βγει αφου ουτε στο site της blizzard το ειδα πουθενα για αγορα..και ουτε βλεπω τιποτα στα διαφορα φορουμς. αποτι βλεπω και εδω το release date ειναι uknown http://www.gamepro.com/computer/pc/27415/info.shtml
εδιι: ωπ τωρα ειδα αυτο

Diablo 3 is being released in October this year. (2008)
απο εδω http://www.trap17.com/index.php/diablo-3_t4126.html
αρα μαλλον οκτωβρη 2008:hmm:

limf(x)
28-06-08, 20:55
AX Θεουλη μου δεν θα παρω ποτε πτυχιο....

Lord_British
28-06-08, 21:13
Δεν υπαρχει ΚΑΜΙΑ περιπτωση να κυκλοφορησει μεσα στο 2008. Εγω προσωπικα δε θα επαιρνα ορκο οτι θα κυκλοφορησει ΟΥΤΕ το 2009.

Εδω δεν εχουν βγαλει ημερομηνια κυκλοφοριας για το Starcraft II που ανακοινωθηκε πριν 13-14 μηνες.

Αυτη τη στιγμη το κυριο project λεγεται οτι ειναι το Starcraft II οποτε μην περιμενετε κανενα σοβαρο νεο για το Diablo III πριν την κυκλοφορια του.


Φιλικα.

hammered
28-06-08, 21:36
παντως στο 20-λεπτό vid με το gameplay φαίνεται ολοκληρωμένο.(disclaimer->δεν μου αρέσουν αυτού του είδους τα rpg)

KIT-XDestroyerGR
28-06-08, 21:37
Θα ειναι με συνδρομη?

crypter
28-06-08, 21:43
Θα ειναι με συνδρομη?
:p που να ξερουμε εφοσον δεν εχει βγει; :p

KIT-XDestroyerGR
28-06-08, 21:53
Λογικα θα ειναι γιατι τιποτα δεν χαριζει η Blizzard

lapiz
28-06-08, 22:38
Λογικα θα ειναι γιατι τιποτα δεν χαριζει η Blizzard

Εντελώς λανθασμένος ισχυρισμός.. ! Πέρα απ΄το Wow ο,τι άλλο Blizzard έρχεται με δώρεαν online πολυ καλής ποιότητας(Bnet). Και από ότι λένε, αρχικά θέλανε να κανουν κ το Wow δώρεαν καλύπτοντας τα κόστη με in-game advertisement. http://kotaku.com/5019318/world-of-warcraft-was-originally-going-to-be-ad-supported

Kurozuka
28-06-08, 23:24
Σκεψου οτι warcraft 3 μια χαρα server εχουν μετα απο τοσα χρονια και σιγα τα χρηματα για να το παιξεις.

Πύρρος
28-06-08, 23:47
Θα ειναι με συνδρομη?



Δεν πιστεύω ότι θα έχει συνδρομή για ένα κάρο λόγους:



Ιστορικοί λόγοι: το d1 και το d2 είχαν δωρεάν multiplayer, οπότε είναι άκυρο κάπως η blizzard στο 3 να μας πει "ξηλωθείτε".
Εσωτερικός ανταγωνισμός με το wow. Λίγοι θα πληρώνανε δύο συνδρομές, οπότε ή το D3 θα έχανε πελάτες που θα έδιναν μεν €50 μια και έξω αλλά όχι €13/μήνα ή το wow θα έχανε κόσμο που θα έκανε migrate στο D3.
Η σχετική αποτυχία του Hellgate London που δοκίμασε να έχει παρόμοιο μοντέλο (μείγμα diablo και mmo με προαιρετική συνδρομή για όσους θέλανε μηνιαίο content). Θα μου πείτε το HG:L απέτυχε και για άλλους λόγους αλλά η ξυνίλα στους πελάτες είναι ξυνίλα.
Ο ανταγωνισμός με το Guild Wars 2 που έρχεται.

Αυτό που σίγουρα θα έχει είναι ένα expansion με ημερομηνία κυκλοφορίας περίπου 12 μήνες μετά το βασικό παιχνίδι :p


Λογικα θα ειναι γιατι τιποτα δεν χαριζει η Blizzard

Δεν είσαι σωστός εδώ. Πόσα παιχνίδια 8 ετών και βάλε ξέρεις να έχουν ακόμα σοβαρό support και matchmaking; Την ώρα που άλλες εταιρίες βγάζουν ένα παιχνίδι μισοψημένο, πετάνε μετά από ένα μήνα και ένα patch και μετά πάνε για το επόμενο η blizzard έχει διψήφιο αριθμό patches σε όλα λίγο πολύ τα παιχνίδια της. Και σε πολλά από αυτά έχει mini-expansions σχεδόν από πλευράς περιεχομένου (βλ. 1.10 του D2).

logan11
29-06-08, 04:14
Επιτέλους ένα καλό game.:oneup:
Από τα πολύ λίγα παιχνίδια που έχω αγοράσει.
Και κατά πάσα πιθανότητα θα αγοράσω και το 3ο.

aiolos.01
29-06-08, 04:37
Βρε κοίτα τι γίνεται .... πρώτα Starcraft II, τώρα Diablo III. Και μάλλιστα σε προχωρημένο στάδιο ανάπτυξης χωρίς να το έχει μάθει κανείς. Ελπίζω να είναι αντάξιο των προηγούμενων. Και αν είναι προβλέπεται νέο λιώσιμο... :p

cuper
29-06-08, 05:43
1)Επίσημη ημερομηνία κυκλοφορίας, ακόμα δεν υπάρχει.
2)Πέρα από το ότι θα υποστηρίζεται multiplayer μέσω battlenet, θα υπάρχει και solo mode (οπότε λογικά χωρίς συνδρομή)

official diablo 3 FAQ (http://www.blizzard.com/diablo3/faq/#1_2)

sphlanx
29-06-08, 06:39
Αυτα περι συνδρομής δεν μπορώ να καταλάβω πως σας ήρθαν!! Λόγω WoW? Μα το WoW έιναι ΜΜΟ τα οποία ΠΑΝΤΑ είναι συνδρομητικά. Αντίθετα η Blizzard είναι η μόνη εταιρία που προσφέρει δωρεάν ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ multiplayer με full support για παιχνίδια μέχρι και 10 ετών!

Γενικά η Blizzard είναι φυσικά εταιρία και θα κοιτάξει το κέρδος αλλα είναι πάντα άψογοι σε technical support, τα παιχνίδια της είναι bug free και το κυριότερο....τα παιχνίδια της τα ΣΠΑΝΕΕΕΕΕ!!!!

Το μόνο μελανό σημείο της υπόθεσης είναι οι καθυστερήσεις...αν λένε Οκτώβρη 2008 καλύτερα να υπολογίζουμε τέλος 2009...

Scorpios77
29-06-08, 08:09
Ποοοοοοοοοο. Το καλύτερό μου παιχνίδι. Το Diablo 2 το έχω τερματίσει 250 φορές. Το Diablo 3 ........ πόσες άραγε ;;;; :rolleyes: Το περιμένω σαν τρελός και αν είναι βαρύ, μου φαίνεται ότι η αναβάθμιση του PC μου θα έρθει πολύ πιο γρήγορα απο οτι έχω σχεδιάσει. ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ.

Sectoras
29-06-08, 10:37
... αλλα είναι πάντα άψογοι σε technical support, τα παιχνίδια της είναι bug free ..

Όσοι παίζουν D2 στο B.net μάλλον θα γελάσουν μόλις διαβάσουν αυτό το μέρος :rolleyes:

........Auto merged post: Sectoras πρόσθεσε 115 λεπτά και 40 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Απο system requirements τι θέλει; Αν και το κοβω σαν το neverwinter-wow.. λογικά δεν θα θέλει πολύ καλό pc...

pelopas1
29-06-08, 11:23
MNP-10

τα παιχνιδια diablo iii,starcraft ii
θα ειναι διαθεσιμα τουλαχιστον μεχρι την επομενη ανοιξη, αλλωστε οτι αναφερθηκε για το diablo iii αναφερθηκε σε επισημo event της εταιριας

οποτε λογικα θα περιμενουμε τωρα τις ημερομηνιες εκδοσεις του starcraft ii+diablo iii

εκτος εαν η εταιρια κανει επισημη ανακοινωση στην οποια θα αναβαλει το diablo iii για x χρονικο διαστημα

Anarki
29-06-08, 12:27
Πάντα αργεί η Blizzard, είναι ένας απο τους θεμελιώδεις νόμους της φύσης.

NetM
29-06-08, 12:47
Λοιπον για να ξεκαθαρισουμε τα πραγματα. Μολις ειδα την ανακοινωση για το diablo 3 το 1ο πραγμα που εκανα ηταν να ψαξω για προ - παραγγελια αλλα.... ΠΟΥΘΕΝΑ (αν βρει καποιος ας το πει ρε παιδια :Ρ ) Οσο αναφορα το startcraft ii , υπαρχουν προ - παραγγελιες. Επίσης αναφερετε και η ημερ/νια release!

http://www.bestbuy.com/site/olspage.jsp?skuId=8719899&type=product&id=1200702781643

garef
29-06-08, 12:57
Για να μην έχουν κάποιοι υπερβολικές προσδοκίες, έχω να πώ τα έξης.
Παρακολουθώ την Blizzard και τα παιχνίδια της (πλην WoW) κοντά στα 10 χρόνια. Καταρχήν ποτέ η Blizzard δεν ανακοινώνει ημερομηνίες κυκλοφορίας αν το παιχνίδι δεν έχει γίνει gold. Όταν συμβεί αυτό θα το μάθοουμε από την ίδια την εταιρία και όχι από διάφορα e-shops που το μόνο που κάνουν είναι να βάζουν μια "δηθεν" ημερομηνία κυκλοφορίας προκειμένου κάποιοι να κάνουν προπαραγγελία.
Απο κει και πέρα όσον αφορά το diablo3, μην το περιμένετε ούτε το 2009 όσο έτοιμο κι αν δείχνει στα trailers. Μια αρκετά ρεαλιστική ημερομηνία κυκλοφορίας για μένα θα ήταν το καλοκαίρι του 2010, 2 χρόνια δηλαδή μετά την ανακοίνωση. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει οτι δεν μπορεί να καθυστερήσει περισσότερο. Για να βγεί νωρίτερα μάλλον χλωμό το βλέπω.
Για το Starcraft 2 δεν βλέπω πλέον το λόγο να μην κυκλοφορήσει το καλοκαίρι του 2009. Οι φυλές είναι σχεδόν έτοιμες, τα γραφικά δεν πρόκειται να αλλάξουν, οπότε το μόνο που μένει είναι να ανακοινωθεί η beta που προσωπικά την τοποθετώ κάπου στις αρχές του 2009.

lamargosx
29-06-08, 15:20
Τόσο καιρό περίμενα το starcraft 2...τωρα έχω να περιμένω και το diablo 3. Mας έχει καταστρέψει αυτή η blizzard. Πάντως και εγώ πιστεύω ότι θα κυκλόφορήσει πρώτα το strarcraft 2 μέχρι την άνοιξη του 2009 και μετά από ένα χρόνο το diablo 3 ώστε να μπορούν να εκμεταλλευθούν καλύτερα και την επιτυχία του κάθε παιχνιδιού.

marios007
29-06-08, 18:12
Μέχρι τότε υπάρχει καιρός για DIABLO I και DIABLO II...
Περιμένω με ανυπομονησία!

akalest0s
29-06-08, 19:25
Πωπω, γιατί μας τα κάνει αυτά η μαμά Blizzard? Άντε με το Wow κρατήθηκα, τώρα με αυτό πως θα αντέξω?
Απλά θα σας πω ότι ακόμη και πριν λίγο καιρό έπαιζα D2, και χαιρόμουνα το βάθος που έχει ένα τόσο απλό κατά τα άλλα παιχνιδάκι, ώστε να με κάνει να το απολαμβάνω ακόμη και μετά από τόοοοσα χρόνια (ω ναι, είναι και για μένα ένα από τα ελάχιστα που έχω αγοράσει, "battle chest" μάλιστα!).


Δεν πιστεύω ότι θα έχει συνδρομή για ένα κάρο λόγους:

* Ιστορικοί λόγοι: το d1 και το d2 είχαν δωρεάν multiplayer, οπότε είναι άκυρο κάπως η blizzard στο 3 να μας πει "ξηλωθείτε".
* Εσωτερικός ανταγωνισμός με το wow. Λίγοι θα πληρώνανε δύο συνδρομές, οπότε ή το D3 θα έχανε πελάτες που θα έδιναν μεν €50 μια και έξω αλλά όχι €13/μήνα ή το wow θα έχανε κόσμο που θα έκανε migrate στο D3.
* Η σχετική αποτυχία του Hellgate London που δοκίμασε να έχει παρόμοιο μοντέλο (μείγμα diablo και mmo με προαιρετική συνδρομή για όσους θέλανε μηνιαίο content). Θα μου πείτε το HG:L απέτυχε και για άλλους λόγους αλλά η ξυνίλα στους πελάτες είναι ξυνίλα.
* Ο ανταγωνισμός με το Guild Wars 2 που έρχεται.

Αυτό που σίγουρα θα έχει είναι ένα expansion με ημερομηνία κυκλοφορίας περίπου 12 μήνες μετά το βασικό παιχνίδι

Αρχικό μήνυμα από xXGRDestroyerH3Xx Εμφάνιση μηνυμάτων
Λογικα θα ειναι γιατι τιποτα δεν χαριζει η Blizzard
Δεν είσαι σωστός εδώ. Πόσα παιχνίδια 8 ετών και βάλε ξέρεις να έχουν ακόμα σοβαρό support και matchmaking; Την ώρα που άλλες εταιρίες βγάζουν ένα παιχνίδι μισοψημένο, πετάνε μετά από ένα μήνα και ένα patch και μετά πάνε για το επόμενο η blizzard έχει διψήφιο αριθμό patches σε όλα λίγο πολύ τα παιχνίδια της. Και σε πολλά από αυτά έχει mini-expansions σχεδόν από πλευράς περιεχομένου (βλ. 1.10 του D2).

+1, αν εξαιρέσεις το πρώτο επιχείρημα :P
Και ναι, μάλλον θα αργήσει ακόμη αρκετά να βγει, αν κρίνουμε απ'το παρελθόν της εταιρείας ;)
Αλλά καλύτερα έτσι, χίλιες φορές καλύτερα. Αν δεν συμφωνείτε, θυμίζω την περίπτωση medieval2 TW από την Creative Assembly. Αυτοί που ξέρουν, καταλαβαίνουν τι εννοώ ;)

Ελπίζω να το κάνουν αντίστοιχα καλό με το D2 (στα σημερινά/αυριανά δεδομένα βέβαια!)
cheers!

21century
29-06-08, 20:01
Πάντως μεχρι στιγμής δεν υπάρχει κάποια ανακοίνωση που να αναφέρεται σε παρουσίαση και κατεβασμα demo του παιχνιδιού, άρα θα περιμένουμε αρκετά..

ESP1982
29-06-08, 20:02
Δε νομίζω να αργήσει να βγει όπως αργεί το Starcraft... Όταν ανακοινώθηκε το Starcraft 2, δεν υπήρχαν ιδιαίτερα σημαντικά updates. Τώρα κοιτώντας το gametrailers και βλέποντας τόσα video με ένα 19λεπτο gameplay, υποθέτω πως τόσο καιρό ήταν στην ανάπτυξη και απλά δεν το είχαν ανακοινώσει.

Άντε γιατί έρχονται χριστούγεννα και θέλω κάτι να καώ. :p

gbil
29-06-08, 20:54
Πριν τα Χριστούγεννα θα βγάλει το WoTL για το WoW, οπότε και άλλο παιχνίδι την ίδια εποχή δεν θα κάνει το λάθος να το βγάλει. Και εγώ βλέπω προς Άνοιξη 2009 το Starcraft 2 και μετά από 1 χρόνο (ή κάτι λιγότερο) το D3.

ESP1982
29-06-08, 21:04
Πριν τα Χριστούγεννα θα βγάλει το WoTL για το WoW, οπότε και άλλο παιχνίδι την ίδια εποχή δεν θα κάνει το λάθος να το βγάλει. Και εγώ βλέπω προς Άνοιξη 2009 το Starcraft 2 και μετά από 1 χρόνο (ή κάτι λιγότερο) το D3.

Αν ήταν ΜΜΟ θα συμφωνούσα. Δεν ξέρω όμως... Βασικά θέλω να ελπίζω. :p :p

lamdami
29-06-08, 21:54
Θα καούμε πάλι....

akalest0s
29-06-08, 22:32
Πάντως, στο παρελθόν η Blizzard ανέπτυσσε εντελώς ξεχωριστά το diablo απο τα άλλα παιχνίδια (Blizzard north) και ίσως δεν έχει καμμιά σχέση με την κυκλοφορία του Starcraft ή κάποιυ άλλου τίτλου. Θέλω να πω ότι προφανώς έχει εντελώς ξεχωριστό team πάνω στο project D3, και τα δουλεύει παράλληλα, δεν φτιάχνει κυρίως το starcraft και δουλεύει λίγο το D3.
:hmm:

Ελπίζω να έγινα σαφής, λίγο μπερδεμένα το έγραψα! :oops:

raspoutiv
30-06-08, 00:00
εεε Diablάδες. προηγούμαστε οι Starcraftάδες. λύκειο ήμουνα που λέγαμε για Starcraft 2 και σχεδιάζαμε την εκδίκηση του Raynor για Kerrigan και Duran και θα μας τη σκάσει ο Baal;
δεν είναι σωστό ;)

garef
30-06-08, 00:59
Αν ήταν ΜΜΟ θα συμφωνούσα. Δεν ξέρω όμως... Βασικά θέλω να ελπίζω. :p :p
Καλά κάνεις και ελπίζεις, να ξέρεις όμως οτι θα απογοητευτείς:sorry:. Σου προτείνω να το παρακολουθείς σχετικά χαλαρά γιατι 2 χρονάκια θα περάσουν σίγουρα μέχρι να κυκλοφορήσει.

stathiz
30-06-08, 02:29
Πάντως, στο παρελθόν η Blizzard ανέπτυσσε εντελώς ξεχωριστά το diablo απο τα άλλα παιχνίδια (Blizzard north) και ίσως δεν έχει καμμιά σχέση με την κυκλοφορία του Starcraft ή κάποιυ άλλου τίτλου. Θέλω να πω ότι προφανώς έχει εντελώς ξεχωριστό team πάνω στο project D3, και τα δουλεύει παράλληλα, δεν φτιάχνει κυρίως το starcraft και δουλεύει λίγο το D3.
:hmm:

Ελπίζω να έγινα σαφής, λίγο μπερδεμένα το έγραψα! :oops:

πάντως η blizzard north έχει κλείσει. βεβαία μάλλον η blizzard ανεξάρτητα αναναπτύσει τα παιχνίδια αλλά δε νομίζω με τίποτα να βγει το diablo πριν το starcraft. όπως και να έχει τα γουστάρω και τα δύο απίστευτα(λίγο περισσότερο το diablo όμως)

Πύρρος
30-06-08, 11:09
Πάντως, στο παρελθόν η Blizzard ανέπτυσσε εντελώς ξεχωριστά το diablo απο τα άλλα παιχνίδια (Blizzard north) και ίσως δεν έχει καμμιά σχέση με την κυκλοφορία του Starcraft ή κάποιυ άλλου τίτλου. Θέλω να πω ότι προφανώς έχει εντελώς ξεχωριστό team πάνω στο project D3, και τα δουλεύει παράλληλα, δεν φτιάχνει κυρίως το starcraft και δουλεύει λίγο το D3.
:hmm:

Ελπίζω να έγινα σαφής, λίγο μπερδεμένα το έγραψα! :oops:

Ακόμα και με ξεχωριστά teams για κάθε παιχνίδι, η blizzard κυκλοφορεί το πολύ ένα παιχνίδι το χρόνο. Μου μοιάζει απίθανο μέσα στη σεζόν 08-09 να βγάλει 3.

dkaris
30-06-08, 11:21
Ακόμα και με ξεχωριστά teams για κάθε παιχνίδι, η blizzard κυκλοφορεί το πολύ ένα παιχνίδι το χρόνο. Μου μοιάζει απίθανο μέσα στη σεζόν 08-09 να βγάλει 3.

Θα συμφωνίσω κι εγώ....είναι τεράστια παιχνίδια για να καταφέρουν να βγούν όλα μαζί...

wolferoth
30-06-08, 19:20
Παιδιά μη βιάζεστε , προσωπικά πιστεύω ότι η Blizzard θα καθηστερήσει την διανομή των παιχνιδιών καθαρά για λόγους marketing.
Απο τα gamepley video και μόνο καταλαβαίνεις ότι είναι σχεδόν έτοιμα, απλά θα τα προωθήσουν όσο καλύτερα μπορούν παίζοντας με την υπομονή μας και την "αρρώστια μας" για τα παιχνίδια της!!!

akalest0s
01-07-08, 03:14
Όντως έχει κλείσει η BlizzardNorth. To D3 όμως το δουλεύουν ήδη 3 χρόνια, ξεκίνησαν πριν ακόμη κλείσει η North. Ωστόσο αλλάξαν 3 φορές το artistic design ως τώρα, ώστε να μείνουν ικανοποιημένοι.
Δεν είπα πριν πως θα βγει το diablo πριν to starcraft, απλά πως δεν εξαρτιόνται άμεσα το ένα απτο άλλο, και ας είναι στην ίδια εταιρεία. Αυτό. Σίγουρα το μαρκετινγκ θα παίξει το ρόλο του.
Πάντως προσωπικά προτιμώ να περιμένω και να δω στο τέλος την γνωστή ποιότητα της μαμάς-Blizzard, παρά το αντίθετο.

Unreal
02-07-08, 08:18
AX Θεουλη μου δεν θα παρω ποτε πτυχιο....

Lol, ελπίζω να μην το πάρεις όταν το χ τείνει στο άπειρο αλλά κάπου νωρίτερα ;)

manuel
02-07-08, 09:34
τρία χρόνια το δουλεύουν?

Μου φαίνεται τρομακτικά υπερβολικός χρόνος. Εννοείται ότι πλεόν τα παιχνίδια είναι υπερπαραγωγές αλλα οχι και έτσι

Δεν το πιστευω εκτός και αν το δουλεύουν 3 χρονία με 2 ώρες την ημέρα

jimarass
02-07-08, 19:20
Πάντως θα γίνει ρεκόρ πωλήσεων. Που να φανταζόμασταν 15 χρόνια πριν, όταν παίζαμε duke nukem και οι άλλοι μας κοιτούσαν λες και είμαστε εξωγήινοι, ότι κάποτε η βιομηχανία παιχνιδιού θα γίνει τόσο μεγάλη. ΚΑι που είσαι ακόμα!!!

devileyes
03-07-08, 22:25
Βασικά η Blizzard έχει δώσει ημερομηνία και τα για τα δυο.
Το μονό που μένει να δούμε, είναι αν θα τηρηθούν οι ημερομηνίες και παράλληλα ποτέ θα βγάλει το Wrath of Lich King, αφού ένα μεγάλο μέρος των χρηστών του WOW θα κινηθούν και προς τα δυο παιχνίδια.
Παράλληλα οφείλω να τονίσω ότι η Blizzard δεν θέλει σε καμία περίπτωση(το έχει δηλώσει πολλές φόρες σε συνεντεύξεις) να κάνει το Diablo όπως το WOW(είναι καλό για εμάς).
Γνωρίζει τους κινδύνους που μπορεί να έχει μια τέτοια κίνηση και σε καμία περίπτωση δεν θέλει να μπει σε τέτοιες περιπέτειες, έχοντας υπόψη το τι αυτό μπορεί να εστί για το support και των δυο online παιχνιδιών.
Έχει αρκετά προβλήματα με το WOW για τώρα…

Το μόνο σίγουρο είναι ότι η εταιρία πάει για ρεκόρ πωλήσεων για φέτος και παράλληλα να δώσει ένα ισχυρό πλήγμα στους ανταγωνιστές,
ρίχνοντας στην αγορά 3 εκ των δημοφιλέστερων παιχνιδιών της πριν το τέλος του χρόνου.

Diablo III Release Date: 12/31/08
Starcraft II Release Date: 12/03/08

Source: Gamespot (http://www.gamespot.com/pc/)

Πύρρος
03-07-08, 22:46
Η ίδια η blizz ούτε για το WoLK δεν έχει δώσει ημερομηνία, πόσο μάλλον για το SC2 και το D3 που δεν είναι εξίσου ώριμα.

Κάθε μαγαζάτορας και πωλητής διαλέγει μια ημερομηνία στην τύχη και την ποστάρει. Το play.com πχ λέει 27 Μαρτίου 2009, το gameplay.co.uk 28 Νοέμβρη 2008.

btw, launch παραμονή πρωτοχρονιάς ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ.

Nismo
03-07-08, 23:19
Το Wrath of Lich King θα βγει μέσα το Nοέμβρη σύμφωνα με κάποιους που δεχονται preorder π.χ http://www.amazon.com/World-Warcraft-Wrath-Lich-Expansion/dp/B000VJTJNE, δε νομίζω να θέλει να χάσει τα Χριστούγεννα η Blizzard, λογικά το Starcraft2 πάει για 2009 τον Απρίλιο ίσως για να συμπέσει και με τη κυκλοφορία του πρώτου starcraft (31/3/98), το δε Diablo3 θα αργήσει αρκετά δε πιστεύω να βγει νωρίτερα από Χριστουγεννα 2009 ίσως και άνοιξη 2010 αν και ποτέ δε ξέρεις με τη Blizzard μπορεί να αλλάξει γνώμη.

xcyanx
27-01-09, 17:52
Σε ένα ποστ κάπου καθώς googlara διάβασα ότι το Starcraft θα βγεί μαζί με το release του Battle.net v2(που απο ότι έλεγε θα ήταν κάπου στα μέσα προς τέλη του 2009, α και ήταν και απο blue poster της Blizzard) και μετά θα βγεί το Diablo αλλά έλεγε και σχετικά σύντομα μετά το release του Starcraft.

Αν βρω το post θα το κάνω link και υπάρχει και μια θεωρία για την release date του diablo. Αν γράψετε στπ google "Gnaw Fold Diablo 3" θα δείτε μερικά blogs με αυτή τη θεωρία.

@ ADSLgr.com All rights reserved.