PDA

Επιστροφή στο Forum : Τηλεφωνία TELLAS



gvenos
28-06-08, 20:38
Πρίν απο περίπου 3 εβδομάδες και ενώ εγώ βρισκόμουν στον χώρο εργασίας μου -δυστυχώς- πήγε στο κατάστημα το οποίο διαθέτουμε κάποια κοπέλα, απο αυτές μου κάνουν promotion στις διάφορες ανερχόμενες ιδιόκτητες εταιρίες τηλεφωνίας και Internet και συγκεκριμένα απο την Tellas. Λέει στην μητέρα μου τα συνηθισμένα πράγματα δηλαδή στην ουσία πούλησε φούμαρα για μεταξωτές κορδέλες. Και καλά δωρεάν χρόνος ομιλίας και όταν έρθει και το ιδιόκτητο σε εσάς,-πράγμα το οποίο ίσως και να μην γίνει και ποτέ, μιας και το σπίτι μας βρίσκετε στην επαρχεία- θα έχετε ακόμα περισσότερα προνόμια κτλ. Πείθει την μητέρα μου και κάνει την γκάφα να υπογράψει τα συμβόλαια. Όταν σχολάω και επιστρέφω μου το αναφέρει και τότε υπήρξε ένα μικρός καυγάς ανάμεσά μας καθώς και με την κοπέλα που ήρθε, μιας και είχε αφήσει το κινητό της στην μητέρα μου. Γενικότερα δεν εμπιστεύομαι την Tellas, σαν εταιρία - ισως και να κάνω λάθος-, όμως πρίν απο 2 μέρες ακριβώς παίρνουν τηλέφωνο απο την Forthnet -εκεί έχω το τηλέφωνο του σπιτιού, αλλά και του μαγαζιού(το έιχα αυτό)- πως για τηην διακοπή απο τις υπηρεσίες τους, θα πρέπει να περάσει απο κάποιο κατάστημα τους, να υπογράψει την σχετική αίτηση. μου το αναφέρει χθές το βράδυ και ευθύς άρχισα να το ψάχνω. Που κατέλειξα? Στο ότι η Tellas, ενώ η μητέρα μου υπέγραψε για την μεταφορά του τηλεφώνου που έχουμε στο κατάστημα μας, σε αυτούς -το οποίο ανήκει στο όνομα της μητέρας μου- θεώρησε εντελώς αυθαίρετα και χωρίς κάποια υπογραφή ή ενημέρωση να μεταφέρει σε εκείνη ακόμα και το τηλέφωνο του σπιτιού -το οποίο ανήκει στο στον Πατέρα μου-. Πως σας φαίνεται αυτή η αυθαιρεσία απο πλευράς της Τellas?

ermis333
28-06-08, 21:25
Μιλάς για προεπιλογή ή για πλήρης τηλεφωνία.....γραμμή κτλ;;;

gvenos
28-06-08, 21:45
Μιλάς για προεπιλογή ή για πλήρης τηλεφωνία.....γραμμή κτλ;;;

Για προεπιλογή, αφου αναφέρω ότι δεν υπάρχει ιδιόκτητο στην περιοχή!

vasiliou
29-06-08, 02:20
Αν δεν έχουν περάσει 15 μέρες απο την ήμερα υπογραφής της μητέρας σου κάνεις μια δήλωση υπαναχωρήσεις στην τελλας και ολα τα προβλήματα σου τελειώνουν εκει!

Επίσης αν δεν υπογράψεις στην 4νετ δεν μπορούν να την δώσουν στην τελλας!

gvenos
29-06-08, 10:37
Μίλησα και με 4νετ και η προεπιλογή έχει φύγει απο αυτούς!

crypter
29-06-08, 10:58
θεώρησε εντελώς αυθαίρετα και χωρίς κάποια υπογραφή ή ενημέρωση να μεταφέρει σε εκείνη ακόμα και το τηλέφωνο του σπιτιού -το οποίο ανήκει στο στον Πατέρα μου-. Πως σας φαίνεται αυτή η αυθαιρεσία απο πλευράς της Τellas?
πω μπλεξιμο...αν εισαι σιγουρος οτι εγινε ετσι αυθαιρετα και δεν το υπεγραψε η μητερα σου τοτε (εκτος απο το να το ακυρωσεις) κανε και μια καταγγελια στην ενωση καταναλωτων

ermis333
29-06-08, 12:23
πω μπλεξιμο...αν εισαι σιγουρος οτι εγινε ετσι αυθαιρετα και δεν το υπεγραψε η μητερα σου τοτε (εκτος απο το να το ακυρωσεις) κανε και μια καταγγελια στην ενωση καταναλωτων

Αυτή είναι η βλακεία ότι στην προεπιλογή ακόμα και η τηλεφωνική αποδοχή νοήται σαν υπογραφή....από τα ωραία της ΕΕΤΤ είναι αυτά....

vasiliou
29-06-08, 14:02
Ρε παιδιά για να μπορέσει να κοπεί η 4νετ δεν πρέπει να υπογράψει και ο πατέρας του???
Πως γίνετε να γίνει μεταφορά ονόματος αν δεν συμφωνήσουν και οι 2 συμβαλλόμενοι?

chris2k4
30-06-08, 01:08
πω μπλεξιμο...αν εισαι σιγουρος οτι εγινε ετσι αυθαιρετα και δεν το υπεγραψε η μητερα σου τοτε (εκτος απο το να το ακυρωσεις) κανε και μια καταγγελια στην ενωση καταναλωτων
Τι αυθαίρετα ρε παιδιά; Δεν συμφώνησαν; Άκου Ένωση καταναλωτών! Μου αρέσει με πόση ευκολία κατηγορούμε όλες τις εταιρίες.

gvenos
30-06-08, 22:28
Τι αυθαίρετα ρε παιδιά; Δεν συμφώνησαν; Άκου Ένωση καταναλωτών! Μου αρέσει με πόση ευκολία κατηγορούμε όλες τις εταιρίες.

Όχι δεν συμφώνησαν και οι 2! Αν διάβαζες καλύτερα το τι έγραψα στην αρχή του Post μου, θα έβλεπες πως ο Πατέρας μου απουσίαζε εκείνη την στιγμή και η Μητέρα μου υπέγραψε μονάχα για το κατάστημα το οποίο διαθέτουμε και το τηλέφωνο εκεί ανήκει στο ονομά της, ενώ στο σπίτι που λειτούργησε αυθαίρετα η εν λόγω εταιρία είναι στο όνομα του πατέρα μου και ο οποίος δεν γνώριζε τίποτα για την μεταφορά της προεπιλογής και στο σπίτι!:whistle:

kozi1989
01-07-08, 17:09
Δεν έχουν το θεό τους....:down:

@ ADSLgr.com All rights reserved.