PDA

Επιστροφή στο Forum : OnDSL + Wirelless CONN-X ταυτόχρονα



lykos92
29-06-08, 19:18
Γεια σας συμπολίτες. Εδώ και αρκετό καιρό έχω οτενετ ondsl kit, στο 1mbps. Πρόσφατα αγόρασα λάπτοπ, και αφού έχει ενσωματωμένη ασύρματη κάρτα δικτύου, σκέφτηκα πως θα ήταν καλό να έχω μια μεγαλύτερη ταχύτητα όταν βιάζομαι να κατεβάσω κάτι. Έτσι μίλησα με τον γείτονα, είπαμε να του δίνω 10 ευρώπουλα το μήνα και να χρησιμοποιώ όποτε θέλω την ασύρματή του. Έτσι κι αλλιώς αυτός το θέλει μόνο για να σερφάρει. Έχω καταφέρει να πιάσω μέχρι και 2 mbps με την σύνδεσή του, δεν με χαλάει, αλλά σκέφτηκα πως είναι κρίμα να χρησιμοποιώ ή την μία, ή την άλλη σύνδεση. Γι'αυτό ρωτάω: υπάρχει κάποιος τρόπος να χρησιμοποιώ καί τις δύο συνδέσεις ταυτόχρονα? Δεν ζητάω να είναι συνδεμένες για όλα τα προγράμματα, αν θα γινόταν το utorrent να χρησιμοποιεί και τις δύο? Κάποια ρύθμιση, πατέντα, πατσάκι, προγραμματάκι, ή ακόμα και hardware. Θα ήταν πολύ καλό το αποτέλεσμα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Κάθε άποψη δεκτή, ακόμα και αβάσιμες υποθέσεις. :respekt:

hel
29-06-08, 22:14
Tαυτόχρονα δεν γίνεται.
Πάντως έχασες την προσφορά της Altec με 10 Ε το μήνα στα 24 Mbit , και χάρηκε ο γείτονας:)

Συνεταιράκος
02-07-08, 14:28
Αυτό είναι φύση αδύνατο. Τουλάχιστον με 1 Η/Υ.
Απλά αν έχεις 2ο Η/Υ με WiFi τότε θα συνδέεις τον έναν στο ΟNDSL και τον άλλον στου γείτονα.

djuan1988
04-07-08, 20:18
Είχα διαβάσει κάποτε εδώ μέσα οτι ένας είχε ένα ρούτερ cisco που τις συνδύαζε δεν θυμάμαι όμως ποιος ήταν...

@ ADSLgr.com All rights reserved.