PDA

Επιστροφή στο Forum : Conn-x χωρίς δέσμευση



thakaran
30-06-08, 09:53
Καλημέρα

Θέλω να βάλω adsl στο εξοχικό μου όπου υπάρχει κάλυψη ΑΡΥΣ στα 1 & 2 mbit μόνο για έναν μήνα (τι κανει η εξάρτηση... :p) Το connx χωρίς δέσμευση πόσο καιρό χρειάζεται να ενεργοποιηθεί σε γραμμή που ποτέ δεν είχε dsl και τι χρειάζεται για την διακοπή (μην χρεωθώ και 2ο μήνα...)

Απ' ότι είδα στο oteshop.gr έχω 2 επιλογές:
conn-x 1024/ 256 Kbps με OnDSL Home Αορίστου
Μηνιαίο Τέλος € 16,5
conn-x 2048/ 256 Kbps με OnDSL Home Αορίστου
Μηνιαίο Τέλος € 19,5



ADSL Πρόσβαση
Τέλος Ενεργοποίησης € 41,64

(http://www.oteshop.gr/page_content.asp?wid=302&hop=h&scid=139)

Ευχαριστώ!

cuper
30-06-08, 10:27
Καλημέρα!

Θα πρέπει να πάρεις τηλ να ρωτήσεις αν υπάρχουν διαθέσιμες πόρτες στο Α/Κ του χωριού σου (παρεμπίπτοντος ποιό είναι; ).
Εφόσον υπάρχουν, λογικά ίσως να πάρει λίγο παραπάνω από το κανονικό δηλαδή 12+ εργάσιμες μέρες (λιγότεροι τεχνικοί λόγω αδειών, πού είναι το χωριό σου κτλ )

Λάβε υπόψη:
1)Αν έχεις το "κατ' εξοχήν" πρόγραμμα στο χωριό, θα καταργηθεί.
2)Θα χρεωθείς τέλος ενεργοποίησης. Για modem μπορείς να χρησιμοποιήσεις δανεικό το Linksys WAG200G από τη μόνιμη κατοικία σου.
3)Ο λογαριασμός του Conn-x είναι διμηνιαίος. Οπότε στον πρώτο λογαριασμό του ΟΤΕ που θα πάρεις για το χωριό, τα πάγια Connx θα αφορούν από 2 μήνες κατ' ελάχιστο έως 4 το μέγιστο (προπληρώνεις 2 μήνες + το χρονικό διάστημα από την ενεργοποίηση μέχρι την έκδοση λογαριασμού). Οπότε ετοιμάσου για λογαριασμό 150€ ++. Ο επόμενος εφόσον διακόψεις θα έχει πιστωτικά ποσά βέβαια.

rc31
30-06-08, 13:02
τσεκαρε να δεις αν εχει και κοστος διακοπής , δεν νομιζω παντος να σε συμφερει μια τετοια διαδικασια !

trigger
30-06-08, 13:34
πιστεύω μια adsm θα ήταν καλύτερη επιλογή αλλά δε γνωρίζω για πόσο καιρό είναι το συμβόλαιο

Hunter 85
30-06-08, 15:46
τσεκαρε να δεις αν εχει και κοστος διακοπής , δεν νομιζω παντος να σε συμφερει μια τετοια διαδικασια !

Οντως θα το χρυσοπληρώσεις! Χιλιες φορες συμφωνια με internet καφε!

@ ADSLgr.com All rights reserved.