PDA

Επιστροφή στο Forum : Προσωρινή Αναστολή Διαπραγμάτευσης των Μετοχών της Εταιρίας "ΛΑΝ-ΝΕΤ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ Α.Ε."



Σελίδες : [1] 2 3

Papados
30-06-08, 13:18
Η εταιρεία αντιμετωπίζει τις τελευταίες ημέρες προβλήματα ρευστότητας, που οφείλονται στην μη συνέχιση του προγράμματος χρηματοδότησης, με αποτέλεσμα να δημιουργούνται παρενέργειες στην εύρυθμη καθημερινή λειτουργία της. Η Διοίκηση επεξεργάζεται διάφορα σχέδια για την αποκατάσταση της ομαλής λειτουργίας της και την υλοποίηση του επιχειρησιακού της σχεδίου.
Με γνώμονα την προστασία του επενδυτικού κοινού, των μετόχων, των πελατών, των προμηθευτών και του προσωπικού μας, αιτούμεθα την άμεση και προσωρινή αναστολή διαπραγμάτευσης της μετοχής ΛΑΝ-ΝΕΤ από το Χρηματιστήριο Αθηνών, από σήμερα 30/6/2008 και μέχρι την ημέρα που η εταιρεία θα είναι σε θέση να δημοσιοποιήσει ένα πακέτο μέτρων για την συνέχιση της ομαλής λειτουργίας της.
Δηλώνουμε δε, ότι θα προβούμε σε κάθε νόμιμη ενέργεια για την προάσπιση των συμφερόντων της εταιρείας, των μετόχων και του προσωπικού της.

Χ.Α.Α (http://www.ase.gr/content/gr/Announcements/CompaniesPress/press.asp?press_id=76776)



Το Χρηματιστήριο Αθηνών, σε συνεννόηση με την Επιτροπή Κεφαλαιαγοράς, αποφάσισε την προσωρινή αναστολή διαπραγμάτευσης των μετοχών της εταιρίας ΛΑΝ-ΝΕΤ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ Α.Ε. από σήμερα 30 Ιουνίου 2008 για την εξασφάλιση της ομαλής λειτουργίας της αγοράς των εν λόγω μετοχών και την προστασία του επενδυτικού κοινού.

Η συγκεκριμένη απόφαση ελήφθη μετά από σημερινή ανακοίνωση της εταιρίας, σύμφωνα με την οποία η εταιρία αντιμετωπίζει προβλήματα ρευστότητας και δεδομένου ότι δεν έχει ενημερώσει για τυχόν μέτρα για την αντιμετώπισή τους.
Χ.Α.Α. (http://www.athex.gr/content/gr/ann.asp?AnnID=76792)

nnn
30-06-08, 13:38
Ωχ οι συνδρομητές της θα τρέχουν σε λίγο.

zig
30-06-08, 13:39
30/6/2008
13:24
Το Χρηματιστήριο Αθηνών, σε συνεννόηση με την Επιτροπή Κεφαλαιαγοράς, αποφάσισε την προσωρινή αναστολή διαπραγμάτευσης των μετοχών της εταιρίας ΛΑΝ-ΝΕΤ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ Α.Ε. από σήμερα 30 Ιουνίου 2008 για την εξασφάλιση της ομαλής λειτουργίας της αγοράς των εν λόγω μετοχών και την προστασία του επενδυτικού κοινού.

Η συγκεκριμένη απόφαση ελήφθη μετά από σημερινή ανακοίνωση της εταιρίας, σύμφωνα με την οποία η εταιρία αντιμετωπίζει προβλήματα ρευστότητας και δεδομένου ότι δεν έχει ενημερώσει για τυχόν μέτρα για την αντιμετώπισή τους.

http://www.capital.gr/news.asp?Details=530750

Δυστηχώς δύσκολα τα πράγματα ....

crypter
30-06-08, 13:45
και οι υπαλληλοι μαλλον επισης..εδω ειναι που θα μπορουσαν να εφαρμοσουν αυτο που καναν οι Telecom Italia και Fastweb για να μειωσουν τα εξοδα

vonglower
30-06-08, 13:54
Συνηθίσαμε απτ'τον... Λαναρά... ;)

gkandir
30-06-08, 14:00
Αρχίσανε τα όργανα...

xaniamike
30-06-08, 14:02
θα θυμησω... κλωστηρια λανναρας.... ακομα κλαιει κοσμος...

voithostyrempora2
30-06-08, 14:08
Λαναράς δύναμη. Βασικά έχει πουλήσει σχεδόν ό,τι είχε . Τώρα απλά μένει να βρει εισιτήρια για Βενεζουέλα :p:p:p .

herbal
30-06-08, 14:09
θα θυμησω... κλωστηρια λανναρας.... ακομα κλαιει κοσμος...

Στην Ελλάδα υπάρχουν και θα υπάρχουν πολλοί Λαναράδες,αφου αυτοι κανουνε κουμαντο την χωρα.5-10 επιχειρηματιες καθορίζουν την ζωη μας.Οταν δεν υπαρχουν κυβερνησεις θα υπαρχουν Λαναραδες......

vasiliou
30-06-08, 14:10
Οχι ρε δεν το πιστεύω η Lannet????
Αυτη η φοβερή εταιρία με τα 3play με τα wi-max με τα livebox με το ιδιόκτητο της ,και με την συμφωνία με την vivodi για να εχει ιδιόκτητο παντού,που εχει συνεργασία με την Orange Business Services, θυγατρική του Ομίλου France Telecom......
Δεν τον πιστεύωωωωω...
Αχχχχ όπως είπαν και άλλοι Λανναρ-αςς τα λέει ολα!:p

pk33
30-06-08, 14:10
και οι υπαλληλοι μαλλον επισης..εδω ειναι που θα μπορουσαν να εφαρμοσουν αυτο που καναν οι Telecom Italia και Fastweb για να μειωσουν τα εξοδα

το να εφαρμόσουν? καλά εδώ δεν έχουν να πληρώσουν ούτε του υπαλλήλους τους!
για να επενδύσεις πρέπει να έχεις κάποια λεφτά οχι μόνο χρέη και αρνητικό ταμείο!

Yiannis K
30-06-08, 14:11
το προσωπικό να κλαις!!! οι συνδρομητές είναι μέσω ΑΡΥΣ και δεν τρέχει τίποτα!!! μία αίτηση θα συμπληρώσουμε(σουν) όπως έχω αναφέρει και στο παρελθόν!!! Θα κουραστούμε λίγο να ξαναψάξουμε για εταιρία με σύνδεση μέσω ΑΡΥΣ στα 24mbps με απεριόριστες κλήσεις σε σταθερά στην ίδια καλή τιμή.... πράγμα που σπανίζει στην εποχή μας....

pk33
30-06-08, 14:22
το προσωπικό να κλαις!!! οι συνδρομητές είναι μέσω ΑΡΥΣ και δεν τρέχει τίποτα!!! μία αίτηση θα συμπληρώσουμε(σουν) όπως έχω αναφέρει και στο παρελθόν!!! Θα κουραστούμε λίγο να ξαναψάξουμε για εταιρία με σύνδεση μέσω ΑΡΥΣ στα 24mbps με απεριόριστες κλήσεις σε σταθερά στην ίδια καλή τιμή.... πράγμα που σπανίζει στην εποχή μας....

ε ναι γιαυτό τώρα δεν έχει να πληρώσει. Αμα δουλεύεις με ζημιά κάποια στιγμή το ταμείο τελειώνει και κατεβάζεις ρολα

Spanos
30-06-08, 14:24
Θα κουραστούμε λίγο να ξαναψάξουμε για εταιρία με σύνδεση μέσω ΑΡΥΣ στα 24mbps με απεριόριστες κλήσεις σε σταθερά στην ίδια καλή τιμή.... πράγμα που σπανίζει στην εποχή μας....


και γω αμα δε πληρώνω τους προμηθευτές μου πουλάω τσάμπα ;)

Jazzer
30-06-08, 14:27
Κάθε φορά που διαβάζω τέτοιες δυσάρεστες ανακοινώσεις, ο νους μου πάει στους εργαζόμενους αλλά και στους μικρομετόχους.
Οι πελάτες καλώς ή κακώς θα τη βρουν την άκρη αν τελικά χρειαστεί, αφού πάροχοι υπάρχουν πολλοί.;)

gueststar
30-06-08, 14:33
Μετά την Teledome η Lannet εκτός παιχνιδιού.

Ποιός έχει σειρά;

Giama
30-06-08, 14:33
Οι πελάτες καλώς ή κακώς θα τη βρουν την άκρη αν τελικά χρειαστεί, αφού πάροχοι υπάρχουν πολλοί.;)

Άλλωστε δεν είναι πια εποχή Sparknet, τώρα που γίνεται απευθείας μετάβαση από πάροχο σε πάροχο θα είναι ευκολότερα τα πράγματα για τους πελάτες.

Υπάλληλοι και μικρομέτοχοι όμως, όπως λες, .....

DSLaManiaC
30-06-08, 14:35
Ηταν αναμενόμενο.
Στην ελληνική αγορά δε μπορούν να κάνουν πολλοί παιχνίδι.

swind
30-06-08, 14:37
Μετά την Teledome η Lannet εκτός παιχνιδιού.

Ποιός έχει σειρά;

Η Altec και η Cosmoline φαντάζομαι, που δίνουν απεριόριστες κλήσεις μέσω προεπιλογής και "μπαίνουν μέσα" με τρέλα!!! :cool:

golity
30-06-08, 14:50
Η Altec και η Cosmoline φαντάζομαι, που δίνουν απεριόριστες κλήσεις μέσω προεπιλογής και "μπαίνουν μέσα" με τρέλα!!! :cool:
Ελπίζω να μην έχεις καμία συγγένεια (έστω και μακρινή) με το Μητσοτακέικο, γιατί θα μαλώσουμε άγρια :p

Για την ώρα είμαστε καλά, οπότε θα κάνω πως δεν άκουσα... :p

Αποτελέσματα A' τριμήνου 2008 ομίλου Altec (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=207588)

ant
30-06-08, 14:52
και ξερετε ετσι... στο χρηματιστηριο μπαινουν μονο υγιεις επιχειρησεις ωστε να εξασφαλισουν ρευστοτητα απο την πωληση των μετοχων κ να επεκτεινουν τις επιχειρημματικες τους δραστηριοτητες.... παρ' ολα αυτα... η lannet τι δουλεια ειχε στο χρηματιστηριο με τετοια τραγικη οικονομικη εικονα???

Ενραξει πλεον 8α μεινουν οι 3-4 παιχτες που εχουν κεφαλαια ωστε να κατασταλαξει η αγορα... βεβαια κατα ποσο δεν θα γινει ολιγοπωλιο θα το δουμε στο εγγυς μελλον...

mcpillager
30-06-08, 14:55
Μετά την Teledome η Lannet εκτός παιχνιδιού.

Ποιός έχει σειρά;


Η HOL και μετά η Tellas :rofl:

otig
30-06-08, 14:59
το προσωπικό να κλαις!!!
Kαι απ΄όσο γνωρίζω τους χρωστάνε αρκετούς μήνες δουλειάς....

Spanos
30-06-08, 15:01
Kαι απ΄όσο γνωρίζω τους χρωστάνε αρκετούς μήνες δουλειάς....

Τότε τι κάθονται; Ας κάτσουν σπίτι να κοιμηθούν αφου δεν πληρώνονται, ακόμα και στη δουλειά να πάς και να έρθεις έχεις έξοδα;)

otig
30-06-08, 15:12
Τότε τι κάθονται; Ας κάτσουν σπίτι να κοιμηθούν αφου δεν πληρώνονται, ακόμα και στη δουλειά να πάς και να έρθεις έχεις έξοδα

Δεν είναι έτσι τα πράγματα φίλε μου.Εσύ μπορεί να μιλάς εκ του ασφαλούς αλλά υπάρχουν εργαζόμενοι που ελπίζουν ότι θα γίνει κάτι και θα πάρουν τους μισθούς τους,επίσης για να μην έχουν φύγει ακόμα σημαίνει ότι δεν μπορούν να βρούν αλλού δουλεία.

illmater
30-06-08, 15:13
τουλαχιστον δεν εξαγοραζεται, να συνεχισουν οι εργαζομενοι η μια μεριδα απο αυτους να χουν μια δουλεια, ασχημο πραγμα η ανεργια.

Spanos
30-06-08, 15:15
Δεν είναι έτσι τα πράγματα φίλε μου.Εσύ μπορεί να μιλάς εκ του ασφαλούς αλλά υπάρχουν εργαζόμενοι που ελπίζουν ότι θα γίνει κάτι και θα πάρουν τους μισθούς τους,επίσης για να μην έχουν φύγει ακόμα σημαίνει ότι δεν μπορούν να βρούν αλλού δουλεία.

Όταν αρχίσει το χρέος και ξεχυλώνει δε πρόκειται να πληρωθείς ποτέ και το οτι δε μπορείς να βρείς αλλου δουλειά δε σημαίνει τίποτα γιατι όταν δε πληρώνεσαι είναι σα να μη δουλεύεις.

........Auto merged post: Spanos πρόσθεσε 1 λεπτά και 2 δευτερόλεπτα αργότερα ........


τουλαχιστον δεν εξαγοραζεται, να συνεχισουν οι εργαζομενοι η μια μεριδα απο αυτους να χουν μια δουλεια, ασχημο πραγμα η ανεργια.

Αν εξαγοραστεί σιγά μη τους κρατήσουν, πχ τους αγοράζει η Forthnet, τι να τους κάνει αφού έχει δικούς της υπαλλήλους.

Yiannis K
30-06-08, 15:24
και γω αμα δε πληρώνω τους προμηθευτές μου πουλάω τσάμπα ;)

ε και???? τι με νοιάζει εμένα τι κάνεις εσύ???? (δεν είναι ειρωνεία προς εσένα φίλε μου αλλά προς τα πεπραγμένα του πως επιλέγει να δουλεύει κάποιος και εφαρμόζει τέτοιες πολιτικές πωλήσεων ή που θεωρούμε ότι δουλεύει με αυτόν τον τρόπο)
εμένα η τηλεφωνική γραμμή μέσω ΑΡΥΣ θα κοπεί αν κλείσει ο ΟΤΕ, και στο internet. τουλάχιστον για τα email θα μπαίνω με dial up για κανα 10άρι μέρες, άντε και παραπάνω.
δεν νομίζω ότι κανέναν εδώ μέσα τον ενδιαφέρει πιότερο ή τσέπη της LANNET και κάθε απατεώνα που κρύβεται πίσω από τέτοιες εταιρείες, απ' ότι η δική του, την δουλειά μας να κάνουμε με την αξιοπιστία του κλασικού δικτύου...
Το σημαντικότερο απ’ όλα είναι όμως να έχει κάνει κάνεις την επιλογή του ανάμεσα στους εναλλακτικούς, με βάση το σκεπτικό ότι μπορεί να συμβούν τέτοια γεγονότα τα οποία τελικώς δεν θα επηρεάζουν την χρηστικότητα. Φαντάζεστε να συμβεί ένα μπαμ σε μία από της εταιρείες που δίνουν αυτή την στιγμή γραμμές στο ιδιόκτητο… θα ψάχνουν να βρουν τεχνικό να τους αποσυνδέσει και να τους παραδώσει στον ΟΤΕ… και μην το θεωρούμε απίθανο απ’ την στιγμή που όλοι γνωρίζουμε ότι η Ελληνική επικράτεια χωράει 3 άντε 4 συνολικά παρόχους συμπεριλαμβανομένου του ΟΤΕ
όπως λέει και ο gueststar, "Ποιός έχει σειρά;" Έχει και συνέχεια...

swind
30-06-08, 15:27
τουλαχιστον δεν εξαγοραζεται, να συνεχισουν οι εργαζομενοι η μια μεριδα απο αυτους να χουν μια δουλεια, ασχημο πραγμα η ανεργια.

τι να κάνουμε τώρα?! αφού ο κάθε έλληνας έχει όνειρο ζωής να είναι πρόεδρος ΔΣ, πρέπει να υπάρχουν πολλές εταιρειούλες για να ικανοποιούνται αυτές οι φιλοδοξίες....! και αφού όλοι οι ψιλικατζήδες δε μαζεύονται από την αρχή να ενώσουν κεφάλαια και να φτιάξουν κάτι μεγάλο...! κάτι πήγε να κάνει ο λαναράς βέβαια με συγχώνευση όλων των ψιλικατζίδικων (όπως Lannet, Telepassport, Columbia και άλλα τέτοια παραπήγματα..) αλλά δεν του βγήκε και πολύ καλά...! Του ξέφυγαν και κανα 2 όπως first telecom, cosmoline, algonet, teledome, vivodi, altec, voicenet...δύσκολο να ενώσεις 9 εταιρείες σε μία. να ναι καλά η ΕΕΤΤ που δίνει άδειες αβέρτα κουβέρτα:cool:

σόρυ, η voicet εξαγοράστηκε πλήρως πρόσφατα από την ΟΤΕΝΕΤ!

Papados
30-06-08, 15:31
Και η κατασκευάστρια εταιρία του site της Lannet βλέπω ότι έχει κατεβάσει "δικτιακά" ρολά.
Λέτε να είναι κολυτικο?:hmm:

viron
30-06-08, 15:34
To είχα ξαναγράψει και παλιότερα.

Ο πόλεμος τιμών και μάλιστα κάτω του κόστους δήμιουργεί ασφυξία σε όποιον 'μικρό' προσπαθήσει να μπεί στην αγορα΄τηλεπικοινωνιών στην Ελλάδα.

Σε μια υγιή αγορά οι πρακτικές πώλησης κάτω του κόστους απαγορεύονται και θα έπρεπε να υπήρχε παρέμβαση από τα αρμοδια όργανα εδώ και καιρό.

Οι πρόσκαιρες φτηνές προσφορές αμφιβόλου μάλιστα παρεχόμενης ποιότητας στόχο έχουν την δημιουργία μονοπωλιάκών-ολιγοπολιακών συνθηκών με τελική κατάληξη την αύξηση των τιμών και την αισχροκέρδεια.

Η πληθώρα εταιρείων και ο πραγματικός ανταγωνισμός φέρνει ισοροπία στις τιμές και ποιότητα στις παρεχόμενες υπηρεσίες.

Βέβαια πάντα θα υπάρχον οι μικροί και οι μεγάλοι αλλά δυστυχώς στην Ελλάδα οι καρχαρίες μένουν μόνοι να κάνουν το πάρτυ.

Βύρων.

Spanos
30-06-08, 15:35
ε και???? τι με νοιάζει εμένα τι κάνεις εσύ???? (δεν είναι ειρωνεία προς εσένα φίλε μου αλλά προς τα πεπραγμένα του πως επιλέγει να δουλεύει κάποιος και εφαρμόζει τέτοιες πολιτικές πωλήσεων ή που θεωρούμε ότι δουλεύει με αυτόν τον τρόπο)
εμένα η τηλεφωνική γραμμή μέσω ΑΡΥΣ θα κοπεί αν κλείσει ο ΟΤΕ, και στο internet.

Σαν καταναλωτής έχεις ευθύνη για τις εταιρείες που διαλέγεις να συνεργαστείς και γω ξέρω να ασφαλίσω το αυτοκίνητο με 50 ευρώ το εξάμηνο (παράδειγμα) αλλα δε το κάνω γιατί καταλαβαίνω οτι κάτι δε πάει καλά.

Όταν εσύ πηγαίνεις και διαλέγεις μια απο τις χειρότερες εταιρείες σε οικονομικά αποτελέσματα, με ιδιοκτήτη που έχει προιστορικό πτωχεύσεων...φταίς.

Ο ΟΤΕ δε προκειται να κλείσει ποτέ, όπως και η Vodafone, η Wind, η Forthnet κλπ γιατί έχουν πελατειακή βάση εκατοντάδων χιλιάδων συνδρομητών.

swind
30-06-08, 15:36
Ελπίζω να μην έχεις καμία συγγένεια (έστω και μακρινή) με το Μητσοτακέικο, γιατί θα μαλώσουμε άγρια :p

Για την ώρα είμαστε καλά, οπότε θα κάνω πως δεν άκουσα... :p

Αποτελέσματα A' τριμήνου 2008 ομίλου Altec (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=207588)

δουλεύεις εκεί? πάντως ακούγεται ότι η Altec ετοιμάζει ιδιόκτητο δίκτυο! σαν λίγο αργά δεν είναι? υπάρχουν ήδη 7 πάροχοι που δίνουν ΑΠΤΒ. γιατί κάποιος να βάλει Altec? δύσκολα θα πιάσει υψηλό μερίδιο! πες τους να σταματήσουν είναι πεταμένα λεφτά!!!

zig
30-06-08, 15:37
Ο Λαναράς μια ζωή τα ίδια κάνει. Αυξήσεις κεφαλαίου και εξαγορες του περιπτέρου του κουμπάρου της κουνιάδας του με υπερτιμολόγηση και τα λεφτά στην τσέπη. Σε πολιτισμένες χώρες θα κοίταγε τις κάθετες σιδερένιες μπάρες από την από μεσα. Στην ελλάδα είναι απλά ένας ακόμα 'επιχειρηματίας'.

Λαναράς = ΝΑΟΥΚ , ΚΛΩΝΚ, ΛΑΝΝΕΤ ..... τώρα σκέφτεται το μελλοντικό του εγχείρημα ... ποις ξέρει, ίσως η επόμενη εισηγμένη εταιρεία του κατασκευάζει εξοχικά στην Σελήνη.

golity
30-06-08, 15:40
δουλεύεις εκεί? πάντως ακούγεται ότι η Altec ετοιμάζει ιδιόκτητο δίκτυο! σαν λίγο αργά δεν είναι? υπάρχουν ήδη 7 πάροχοι που δίνουν ΑΠΤΒ. γιατί κάποιος να βάλει Altec? δύσκολα θα πιάσει υψηλό μερίδιο! πες τους να σταματήσουν είναι πεταμένα λεφτά!!!
Απλά έχω Altec για σύνδεση και μέχρι στιγμής δεν είχα κανένα παράπονο :)

Papados
30-06-08, 15:40
τι να κάνουμε τώρα?...................
............................................... να ναι καλά η ΕΕΤΤ που δίνει άδειες αβέρτα κουβέρτα:cool:



και ερχεται η ΕΕΤΤ κατόπιν εορτής να υποβάλει πρόστιμα σε εταιρίες γιατι δεν κανουν καλά την δουλειά τους


- Στην εταιρεία ΟΤΕ Α.Ε , ύψους 180.000 ευρώ
- Στην εταιρεία Vodafone, ύψους 160.000 ευρώ
- Στην εταιρεία On Telecoms, ύψους 150.000 ευρώ
- Στην εταιρεία Vivodi, ύψους 200.000 ευρώ
- Στην εταιρεία Teledome, ύψους 230.000 ευρώ
- Στην εταιρεία Forthnet, ύψους 290.000 ευρώ
-Στην εταιρεία Hellas on Line ύψους 150.000 ευρώ
- Στην εταιρεία ΤΕΛΛΑΣ ύψους 190.000 ευρώ

baskon
30-06-08, 15:57
Εγω ξερω πολύ κόσμο που εχει Altec παντως οποτε ισως φτιαξει ιδιοκτητο για να βαλει ολους τους υπαρχοντες συνδρομητες της.
Προσφορες του τυπου 10 ευρω το μήνα η 24αρα
ή με ολους τους Altec υπολογιστες 24 μηνες ιντερνετ ή κατι ακομα πιο τρελες προσφορες που βγαζει ανα καιρους (πχ αξιοπρεπης υπολογιστης + δορυφορικο πιατο + 2 χρονια ιντερνετ με 250 ευρω) δειχνουν ότι μαλλον μαζευει πελατειακη βαση για κατι τετοιο
ή ότι μαζευει μετρητο και παει για κλεισιμο.(Ελπιζω οχι το 2 γιατι σαν εταιρια ειναι αρκετα καλή με καλες τιμες)

Hunter 85
30-06-08, 16:05
Ωχ οι συνδρομητές της θα τρέχουν σε λίγο.

Φαντάζεσαι; Σε λιγο η ελλειψη ρευστότητας να προχωρησει κ σεε άλλες ελλειψεις;

........Auto merged post: nixori πρόσθεσε 4 λεπτά και 57 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Κάθε φορά που διαβάζω τέτοιες δυσάρεστες ανακοινώσεις, ο νους μου πάει στους εργαζόμενους αλλά και στους μικρομετόχους.
Οι πελάτες καλώς ή κακώς θα τη βρουν την άκρη αν τελικά χρειαστεί, αφού πάροχοι υπάρχουν πολλοί.;)
Η αβεβαιοτητα του ιδιωτικού τομεα!


και ξερετε ετσι... στο χρηματιστηριο μπαινουν μονο υγιεις επιχειρησεις ωστε να εξασφαλισουν ρευστοτητα απο την πωληση των μετοχων κ να επεκτεινουν τις επιχειρημματικες τους δραστηριοτητες.... παρ' ολα αυτα... η lannet τι δουλεια ειχε στο χρηματιστηριο με τετοια τραγικη οικονομικη εικονα???

Ενραξει πλεον 8α μεινουν οι 3-4 παιχτες που εχουν κεφαλαια ωστε να κατασταλαξει η αγορα... βεβαια κατα ποσο δεν θα γινει ολιγοπωλιο θα το δουμε στο εγγυς μελλον...

Κοιτα να δεις υπάρχει μια παροιμια που λεει "τα μεταξωτά βρακιά θελουν κ επιδέξιους κώλους"

WARonlinegr
30-06-08, 16:09
3 εταιριες στο τελος θα μεινουν.οπως τα εχουμε ξαναπει:whistle:

Yiannis K
30-06-08, 16:12
Σαν καταναλωτής έχεις ευθύνη για τις εταιρείες που διαλέγεις να συνεργαστείς και γω ξέρω να ασφαλίσω το αυτοκίνητο με 50 ευρώ το εξάμηνο (παράδειγμα) αλλα δε το κάνω γιατί καταλαβαίνω οτι κάτι δε πάει καλά.

Όταν εσύ πηγαίνεις και διαλέγεις μια απο τις χειρότερες εταιρείες σε οικονομικά αποτελέσματα, με ιδιοκτήτη που έχει προιστορικό πτωχεύσεων...φταίς.

Ο ΟΤΕ δε προκειται να κλείσει ποτέ, όπως και η Vodafone, η Wind, η Forthnet κλπ γιατί έχουν πελατειακή βάση εκατοντάδων χιλιάδων συνδρομητών.

Δεν μπορώ να καταλάβω που φταίω?... φταίω επειδή επέλεξα να πληρώνω λιγότερα? τι και αν η εταιρεία έχει χάλια οικονομικά αποτελέσματα ή αν ο ιδιοκτήτης είναι απατεώνας? τηλεφωνικές υπηρεσίες μέσω ΑΡΥΣ πήρα, όχι μετοχές!!!!
Θα έφτεγα αν είχα όντος χάσει κάτι όπως πχ αν είχα προπληρώσει σηνδρομές ή αν είχα πάρει μετοχές!
- Το παράδειγμα που αναφέρεις μου φαίνεται ατυχές διότι, όταν ασφαλίσεις το αυτοκίνητο με 50ευρώ σωστά λες ότι μην περιμένεις να πάρεις τις σχετικές αποζημιώσεις (αχρείαστες να είναι) όταν τις χρειαστείς. Γιαυτό το λόγο έχω την Εθνική
- Στις τηλεπικοινωνίες το προϊόν είναι το ίδιο και όταν είναι μέσω ΑΡΥΣ είναι πανομοιότυπο με του ΟΤΕ και αν θέλεις το πιστεύεις, μέχρι σήμερα είμαι ανέλπιστα ικανοποιημένος.
Πολύ σωστά αναφέρεις, ο ΟΤΕ δεν πρόκειται να κλείσει ποτέ και εγώ έχω επιλέξει ΟΤΕ (όπως και την Εθνική), απλός με την λαννέτ μου κόστιζε λιγότερο. Δεν έχανα κλήσεις(ΟΤΕ), δεν είχα δυσκολία στο να πάρω τηλέφωνο(ΟΤΕ ή voipLannet), η adsl δεν είχε αποσυνδέσεις(Lannet), η ποιότητα-ταχύτητα είναι άριστη(OTE-LANNET). To μόνο που τελικά θα κάνω, αν η lannet αποδημήσει, είναι μία αίτηση για κονεξ.

illmater
30-06-08, 16:15
3 εταιριες στο τελος θα μεινουν.οπως τα εχουμε ξαναπει:whistle:

στο τελος μονο ενας θα μεινει, ο ντανκαν μακ λαουντ ο highlander!!
λετε ρε παιδια να μεινει παλι μονο ο ΟΤΕ? (σεναριο επιστημονικης φαντασιας-τρομου)

Hunter 85
30-06-08, 16:19
30/6/2008
13:24
Το Χρηματιστήριο Αθηνών, σε συνεννόηση με την Επιτροπή Κεφαλαιαγοράς, αποφάσισε την προσωρινή αναστολή διαπραγμάτευσης των μετοχών της εταιρίας ΛΑΝ-ΝΕΤ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ Α.Ε. από σήμερα 30 Ιουνίου 2008 για την εξασφάλιση της ομαλής λειτουργίας της αγοράς των εν λόγω μετοχών και την προστασία του επενδυτικού κοινού.

Η συγκεκριμένη απόφαση ελήφθη μετά από σημερινή ανακοίνωση της εταιρίας, σύμφωνα με την οποία η εταιρία αντιμετωπίζει προβλήματα ρευστότητας και δεδομένου ότι δεν έχει ενημερώσει για τυχόν μέτρα για την αντιμετώπισή τους.

http://www.capital.gr/news.asp?Details=530750

Δυστηχώς δύσκολα τα πράγματα ....

Εδω δεν εχουν να ρευστοποιησουν βγάζουν προγραμματα! Αντε να τσιμπησει κανενας ρε παιδια να δουμε προκοπη στο ταμειο της ΑΕ μας. Επιχειρηματιες :lol::lol:

Hunter 85
30-06-08, 16:23
Δεν μπορώ να καταλάβω που φταίω?... φταίω επειδή επέλεξα να πληρώνω λιγότερα? τι και αν η εταιρεία έχει χάλια οικονομικά αποτελέσματα ή αν ο ιδιοκτήτης είναι απατεώνας? τηλεφωνικές υπηρεσίες μέσω ΑΡΥΣ πήρα, όχι μετοχές!!!!
Θα έφτεγα αν είχα όντος χάσει κάτι όπως πχ αν είχα προπληρώσει σηνδρομές ή αν είχα πάρει μετοχές!
- Το παράδειγμα που αναφέρεις μου φαίνεται ατυχές διότι, όταν ασφαλίσεις το αυτοκίνητο με 50ευρώ σωστά λες ότι μην περιμένεις να πάρεις τις σχετικές αποζημιώσεις (αχρείαστες να είναι) όταν τις χρειαστείς. Γιαυτό το λόγο έχω την Εθνική
- Στις τηλεπικοινωνίες το προϊόν είναι το ίδιο και όταν είναι μέσω ΑΡΥΣ είναι πανομοιότυπο με του ΟΤΕ και αν θέλεις το πιστεύεις, μέχρι σήμερα είμαι ανέλπιστα ικανοποιημένος.
Πολύ σωστά αναφέρεις, ο ΟΤΕ δεν πρόκειται να κλείσει ποτέ και εγώ έχω επιλέξει ΟΤΕ (όπως και την Εθνική), απλός με την λαννέτ μου κόστιζε λιγότερο. Δεν έχανα κλήσεις(ΟΤΕ), δεν είχα δυσκολία στο να πάρω τηλέφωνο(ΟΤΕ ή voipLannet), η adsl δεν είχε αποσυνδέσεις(Lannet), η ποιότητα-ταχύτητα είναι άριστη(OTE-LANNET). To μόνο που τελικά θα κάνω, αν η lannet αποδημήσει, είναι μία αίτηση για κονεξ.

Και να σε ρωτήσω θεωρεισαι ικανοποιημένος με μια εταιρεια η οποια κλείνει μια μερα κ εσυτην έχεις πληρώσει; Προφανως οχι!
Το παραδειγμα αναφέρεται στο το φθηνό δεν ειναι πάντα καλό!

nikoslykos
30-06-08, 16:57
ε ενταξει LANNET - Teledome ηταν οι "μικρο"παροχοι....αλλες δεν νομιζω να εχουν σειρα....

lewton
30-06-08, 17:44
To είχα ξαναγράψει και παλιότερα.

Ευτυχώς που το είχες γράψει και μας πρόλαβες, γιατί θα αγοράζαμε μετοχές.

vasiliou
30-06-08, 17:50
Ευτυχώς που το είχες γράψει και μας πρόλαβες, γιατί θα αγοράζαμε μετοχές.


Ευτυχώς που βλέπουμε και αυτα τα ουσιαστικά σχόλια επι του θέματος να λέγονται!

lewton
30-06-08, 17:53
Ευτυχώς που βλέπουμε και αυτα τα ουσιαστικά σχόλια επι του θέματος να λέγονται!


Έτσι είναι, όλα πρέπει να λέγονται δημόσια. ;)

blkik
30-06-08, 18:16
ε ενταξει LANNET - Teledome ηταν οι "μικρο"παροχοι....αλλες δεν νομιζω να εχουν σειρα....

Μην το λες στο τέλος θα μείνουν τρεις το πολύ τεσσερις εταιρείες
Ήδη πιο πάνω αναφέρθηκαν κάποιες που ακόμα έχουν προεπιλογή.

Hunter 85
30-06-08, 18:17
Ευτυχώς που το είχες γράψει και μας πρόλαβες, γιατί θα αγοράζαμε μετοχές.

Σαφως! Γλιτωσαμε!!! :lol::lol:

A_gamer
30-06-08, 19:19
Ηταν αναμενόμενο.
Στην ελληνική αγορά δε μπορούν να κάνουν πολλοί παιχνίδι.

Ανοησίες των μεγαλοπαρόχων τύπου Forthnet, OTE και HOL. H Lannet κινδυνεύει επειδή την έχει ο Λαναράς.


Η Altec και η Cosmoline φαντάζομαι, που δίνουν απεριόριστες κλήσεις μέσω προεπιλογής και "μπαίνουν μέσα" με τρέλα!!! :cool:

Μια χαρά πάνε!

@ ADSLgr.com All rights reserved.