PDA

Επιστροφή στο Forum : TELLAS ΚΑΛΛΙΘΕΑ



claudiomasti
30-06-08, 18:30
Λοιπον. Εχω ακουσει αρκετα καλα λογια για την Τελλας σαν εναλλακτικο παροχο και ενδιαφερομαι να συλλεξω πληροφοριες και εμπειριες για την περιοχη της Καλλιθεας.
Ακομα και προτασεις για συγκεκριμενο προγραμμα της τελλας γιατι δεν εχω ενημερωθει πληρως.
Παντως για προγραμματα full
Ευχαριστω

........Auto merged post: claudiomasti πρόσθεσε 19 λεπτά και 53 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Ξεχασα να αναφερω οτι γραμμη οτε δεν υπαρχει

BELIS
30-06-08, 22:45
Πού βρίσκεσαι περίπου?Εγώ με τα χαρακτηριστικά που βλέπεις στο προφίλ μου μένω στο γήπεδο της Καλλιθέας.Είμαι στο Ζίστο to full llu (δεν πληρώνω πάγιο στον ΟΤΕ) από τον Δεκέμβριο του 2006 και είμαι αρκετά ευχαριστημένος (ως μέσος χρήστης, που χρησιμοποιώ το adsl για επαγγελματικούς και ενημερωτικούς λόγους). Αν γενικά μιλάς αρκετά στο τηλέφωνο να επιλέξεις το πρόγραμμα με τα 39,90 το μήνα. Η τηλεφωνία σε εξαιρετική ποιότητα ανέκαθεν

claudiomasti
01-07-08, 19:03
κοιτα. ειμαι σχετικα κοντα στον οτε καλλιθεας οποτε αυτο μαλλον καλο ειναι
απο τι βλεπω κλειδωνεις στα 12000 και με ικανοποιητικο margin kai attenuation
οποτε τεινω να κανω αιτηση

........Auto merged post: claudiomasti πρόσθεσε 0 λεπτά και 49 δευτερόλεπτα αργότερα ........


κοιτα. ειμαι σχετικα κοντα στον οτε καλλιθεας οποτε αυτο μαλλον καλο ειναι
απο τι βλεπω κλειδωνεις στα 12000 και με ικανοποιητικο margin kai attenuation
οποτε τεινω να κανω αιτηση

μετα απο ποσο καιρο απο την αιτηση σου ενεργοποιηθηκες ?

........Auto merged post: claudiomasti πρόσθεσε 60 λεπτά και 57 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Αλλες εντυπωσεις απο καλλιθεα????

........Auto merged post: claudiomasti πρόσθεσε 78 λεπτά και 12 δευτερόλεπτα αργότερα ........

kaneis?

BELIS
02-07-08, 11:13
Όσο πιο κοντά στον ΟΤΕ τόσο καλύτερα!! το margin κλειδώνει πλέον από την τελλάς στο 9 με 9.5 για σταθερότητα γραμμής και όπου κλειδώσεις, σε συνδυασμό φυσικά και με την απόσταση!!!Εγώ επειδή ήμουν από τους πολύ πρώτους που κατήργησα το πάγο του ΟΤΕ αν θυμάμαι καλά μέσα σε ούτε 20 μέρες είχα συνδεθεί. Βέβαια πλέον ακούω κάτι για 20 εργάσιμες, οπότε σχεδόν μήνα, ημερολογιακά.

claudiomasti
02-07-08, 18:29
ενας μηνας καλα ειναι
εγω φοβαμαι επειδη δεν υπαρχει καν οτε εκει που θελω να βαλω τελλας
μηπως παρει πολυ περισσοτερο χρονο

desert.rose.25
06-07-08, 19:50
Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΡΙΘΜΟΔΟΤΗΣΗ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ 1 ΜΗΝΑ ΑΚΡΙΒΩΣ.ΤΗΣ ΚΟΛΛΗΤΗΣ ΜΟΥ ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ ΕΓΙΝΕ ΜΕΣΑ ΣΕ 15 ΜΕΡΕΣ!!!!!ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΟΤΕ ΔΗΛ.ΠΟΤΕ ΘΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΤΟΝ ΤΕΧΝΙΚΟ.ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΝΩΣΤΟ ΣΤΟΝ ΟΤΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΟΠΟΤΕ ΔΕ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΠΟΛΥ.ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΤΗΛ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 2ΧΛΜ ΑΠΟ ΤΟ DISLAM TOY OTE.

sofaki
06-07-08, 22:20
Εμάς γιατι αργει η αριθμοδοτηση??Σνιφ

claudiomasti
07-07-08, 10:36
Εχω αρχισει να ψηνομαι παραπολυ
Και γρηγορη συνδεση και αριθμοδοτηση και χωρις προβληματα

darkelf66
13-07-08, 00:53
Hello boyz & girlz
Η δικία μου εμπειρία ξεκινάει στις 8/8/07 οταν αποφάσισα να πάω για αριθμοδότηση στον ΟΤΕ με τη λογική μετά να πάω forthnet για το soho (δε μιλάω σχεδόν καθόλου στο τηλ.) που το είχε τότε κάπου στα 30€...
Μένω Πειραιά και με πήραν τηλ. για το ραντέβου με τον ΟΤΕτζή μετα από περίπου 20 μέρες...
Έκεινη τη μέρα δεν ήρθε ποτέ!
Ξαναέκλεισα ραντεβού αρχές Οκτώβρη (έπρεπε να συμβαδίζουν κ τα ρεπό από τη δουλειά) κ μου λένε οκ ξαναρχόμαστε... Με πέρνει ο ΟΤΕτζής τηλ. να επιβεβεώσει διεύθυνση κ λέω έδω είμαστε, σήμερα ξεμπερδέυουμε... Ούτε έκείνη τη μέρα ήρθε...
Όταν την επόμενη βδομάδα ξαναπήρα τηλ. να δω τι παίχτηκε η τηλεφωνήτρια μου έβαλε τις φωνές κ μόνο που δε μ'έβρισε(!) (κ γιατί δεν ήσασταν στο χώρο σας κλπ.-εν τω μεταξύ μένω σε μονοκατοικία)...
Με τα πολλά πολλά πάω από τον ΟΤΕ πίσω από το θέατρο στο κέντρο του Πειραιά και μου λέει η υπάλληλος ότι με ψάχνανε στο Κερατσίνι(!)
Διωρθώνουμε την έτηση... και φυσικά τζίφος... Έν τω μεταξύ πλησιάζανε Χριστουγενά και λέω μάματο θα πάω σε άλλο πάροχο κατευθείαν τώρα που θα βγάλουν προσφορές... Πήγα από vodafone(ω ναι παραλίγο να τη κάνω τν μαμακία) αλλά (ευτιχώς) δεν είχαν δύκτιο έκει που έμενα... Όποτε άρχισα να τα ψιλοπαίρνω και έκανα ταυτόχρονα αίτηση στ tellas και hol...
Άρχες Γενάρη με πήραν από tellas (από ΟΤΕ και hol ούτε φωνή ούτε ακρόαση) κ έκλεισα ραντεβού με τον κούριερ...
Ήρθε μετά μια βδομάδα ξυγημένο παλικάρι του είπα ότι είχα ακουσει ότι η tellas για αριθμοδότηση κ dsl θέλει ένα 2μηνό και μου το επιβεβέωσε κ φυσικά άφησε και αντίγραφο της αίτησης και της υπαναχώρησης (εν τω μεταξύ η υπαναχώρηση πρέπει να σταλεί 2 βδομάδες μετά την αίτηση αλλά η γραμμή έρχεται μετά από 2 μηνές??? τέσπα)
Ο τεχνικός της Tellas ήρθε μέσα Φλεβάρη μου βρήκε κ βλάβη στο βρόχο και με τα πολλά πολλά κατάφερα και έβαλα τηλ. κ dsl μέτα από 7 μήνες και κάτι μέρες (μου ερχόταν να το βάλω σε θερμοκοιτήδα μη μου βγεί 8μηνίτικο)...
Καθόλα ικανοποιμένος αν και το μίζενς 4200 δε μου πολυγεμίζει το μάτι (και τρώει κάτι φρίκες κατά καιρούς) από ftp πιάνω 14mbps και έχω να προσθέσω ότι δεν υπάρχουν καλές ή κάκες εταιρίες (βασικά μιλάμε για τους βασικούς παίχτες ΟΤΕ tellas forthnet hol γιατί από κει κ πέρα το χάος) άλλα να μη σου κάτσει η στραβή.
Και σε βασικές παροχές φως νερό τηλέφωνο αυτά θα πρέπει να είναι πλήρως κρατικά για να απολαμβάνουμε όλοι φθηνά και με αξιοπρέπεια (με τον κατάληλο έλεγχο φυσικά για να μην έχουμε τις καφρίλες τύπου ΜΠΑΤΣΟΚ κ ΝΕΑ ΔΙΚΤΑΤΟΡΙΑ όπου αφού ακρίβιναν το σύμπαν το δώσανε στου ιδιώτες "να μας σώσουν"...
Χωρίς τηλ. τη παλέβουμε αλλά φανταζεστε τι έσει να γίνει άμα "ανοιξεί" το θέμα της ΔΕΗ...???
Άλλα αυτό είναι ιστορία για άλλο forum...:p

akalest0s
14-07-08, 19:32
Πάντως, εγώ που μένω Μοσχάτο περιμένω 1 μήνα και 1 βδομάδα (ελλειπα διακοπές αλλιώς δεν θα περίμενα τόσο σε καμμιά περίπτωση) και ακόμη να ΚΑΤΑΧΩΡΗΘΕΙ η αίτηση. Μου λένε είμαι σε αναμονή. Προσοχή, αναμονή καταχώρησης όχι ενεργοποίησης!

@ ADSLgr.com All rights reserved.