PDA

Επιστροφή στο Forum : Πως βγάζω το Linux;



iJohnnyCash
30-09-05, 11:07
Έχω ubuntu... και θέλω να τα ξηλώσω και να έχω μόνο ΧP ... Αυτό που σκέφτηκα ήταν να σβήσω όλα τα Partition του Linux και να τα ενώσω με τον δίσκο των XP και μετά απο το CD των XP να φτίαξω το MBR μέσω του fxmbr ....
Eίναι σωστός ο τρόπος μου; αν όχι τι να κάνω;

giorgosc61
30-09-05, 11:18
Format.

Το σκέφτηκες καλά? Εγώ δεν ξαναγυρνάω Windows με τίποτα.

iJohnnyCash
30-09-05, 11:21
Format.

Το σκέφτηκες καλά? Εγώ δεν ξαναγυρνάω Windows με τίποτα.Εκτός απο Format δεν υπάρχει αλλή λύση; Αυτή που είπα εγώ δεν κάνει;

Ναι το σκέφτηκα καλά....απο την στιγμή που δεν υπάρχει πλήρη υποστήριξη NTFS δεν μπορώ να τα κρατήσω... Έχω 400GB είναι κρίμα να τα κάνω FAT32 μόνο και μόνο για τα linux ενώ θα χάσω τοσα πολλα

PascalGR
30-09-05, 11:46
Μπορείς να σβήσεις το partition του Linux, αλλά για να ενώσεις το "άδειο" πλέον partition με το partition των Windows, θα χρειαστεί να χρησιμοποιήσεις κάποιο εργαλείο, όπως το Partition Magic...

ranger
30-09-05, 11:48
Format τα partition του linux, όχι όλο το σύστημα. Μπορείς να το κάνεις και από win, π.χ. Partition Magic.
Μετά διορθώνεις το mbr και έτοιμος.

iJohnnyCash
30-09-05, 11:49
Μετά διορθώνεις το mbr και έτοιμος.
Πως διορθώνω το mbr;

Edit κάποιος να διορθώσει και το τίτλο του thread

Dr_Slump
30-09-05, 12:08
this could help (http://www.ntfs-linux.com/)

PascalGR
30-09-05, 12:23
Μπορείς να το κάνεις και από win, π.χ. Partition Magic.Και απ'το Disk Management των Windows ;)



Πως διορθώνω το mbr;Μπαίνεις στα Windows με Safe Mode και όταν σε ρωτήσει κάτι σχετικό με repair και console (δε θυμάμαι ακριβώς τι βγάζει), επέλεξέ το. Στο prompt, απλά γράψε την εντολή fixmbr και είσαι οκ :cool:

Dr_Slump
30-09-05, 12:31
btw είναι "το" linux όχι "τα"

hedgehog
30-09-05, 12:36
Ναι το σκέφτηκα καλά....απο την στιγμή που δεν υπάρχει πλήρη υποστήριξη NTFS δεν μπορώ να τα κρατήσω... Έχω 400GB είναι κρίμα να τα κάνω FAT32 μόνο και μόνο για τα linux ενώ θα χάσω τοσα πολλα
Κάπου πήρε το μάτι μου πριν λίγες μέρες μία αναφορά του WAntilles για ένα driver που δίνει στα windows την δυνατότητα εγγραφής / ανάγνωσης σε ext2 ext3... Απλά το αναφέρω μήπως και το προτιμήσεις απο το να πετάξεις το Linux ;)

---EDIT

Βρήκα το thread για το οποίο έλεγα ;)

ranger
30-09-05, 12:37
Μπαίνεις στα Windows με Safe Mode και όταν σε ρωτήσει κάτι σχετικό με repair και console (δε θυμάμαι ακριβώς τι βγάζει), επέλεξέ το. Στο prompt, απλά γράψε την εντολή fixmbr και είσαι οκ :cool:

Μόνο που μπορεί να μην μπαίνει Win, ανάλογα με το που είναι ο loader. Μπορεί να σβηστεί και αυτός μαζί με το linux. Αν έχεις bootable δισκέτα win, μπαίνεις σε DOS και γράφεις FDISK/mbr. Είσαι έτοιμος. Αν θες δισκέτα έχει εδώ (http://www.bootdisk.com/).

PascalGR
30-09-05, 13:12
Μα σε safe mode θα μπεί μπουτάροντας απ'το CD των Windows, μόνο που αντί για installation θα επιλέξει recovery ;)

xtreme29
30-09-05, 13:13
An krinw apo thn erwtisi pou ekanes malon den asxoli8ikes kai poly me to linux
opote mporeis na to bgaleis bazontas mia aplh bootdisk twn win98/me kanontas
boot apo ekei kai dinontas fdisk /mbr na sbiseis to mbr poy ka8ete o bootloader
(malon grub) kai meta restart na eis oti den sou fortwnei poia to systhma epiloghs
leitourgika alla mono ta win... kai apo kei kai pera eite apo to disk managment twn
windows h apo to cd twn xp h opws 8es (partition magic px) kaneis oti 8eleis
me ta proin partition tou linux...

ante kai kalh ypomonh me ta win :)

iJohnnyCash
30-09-05, 13:20
Κάπου πήρε το μάτι μου πριν λίγες μέρες μία αναφορά του WAntilles για ένα driver που δίνει στα windows την δυνατότητα εγγραφής / ανάγνωσης σε ext2 ext3... Απλά το αναφέρω μήπως και το προτιμήσεις απο το να πετάξεις το Linux ;)

---EDIT

Βρήκα το thread για το οποίο έλεγα ;)
To είδα το thread... να είμαι ειλικρίνεις με φοβίζει να το extX σαν filestystem ...και ειδικά στα XP να δουλεύω με πατέντες κτλ κτλ δεν ξέρω τι επιπτώσεις θα έχει αυτό στα αρχεία μου αλλά ούτε και στο συστήμα γενικά

@Dr_Slump δεν έχω ακούσει και τα καλλίτερα λογία για αυτό

@xtreme29 δεν τα παράταω τόσο εύκολα ήταν μετά απο σκέψη. Καταρχάς δεν με βολέψε κανένας editor οσο ο Dreamweaver , επίσης έχω τόσα GB που είναι σε NTFS και δεν είναι ευκόλη η μετατροπή...

anon
30-09-05, 13:21
Έχω ubuntu... και θέλω να τα ξηλώσω και να έχω μόνο ΧP ... Αυτό που σκέφτηκα ήταν να σβήσω όλα τα Partition του Linux και να τα ενώσω με τον δίσκο των XP και μετά απο το CD των XP να φτίαξω το MBR μέσω του fxmbr ....
Eίναι σωστός ο τρόπος μου; αν όχι τι να κάνω;

Να ξηλώσεις το Linux :shock: :shock: :shock:
Αλήθεια, μιλάς σοβαρά;;; :banned:
Δοκίμασες άλλες διανομές; (Fedora, Suse, Slackware, κλπ) μήπως σου κάνουν; Η έστω κανα Solaris 386 (το έχω κατεβάσει, είναι δωρεάν για μη - επαγγελαμτική χρήση).
Αλλά Windows XP; :ork :dwarf :viking :x :x :x

H μόνη σίγουρη λύση. Πάρε backup τα αρχεία σου, reformat και στήσε τα μαμημένα τα Window$ απο την αρχή. Θα γλυτώσεις πολλή φασαρία τελικά (και προσοχή, NTFS).

EDIT:

Εξάλλου σαν σωστός IT professional, έχεις σίγουρα καθημερινό backup των αρχείων σου :-k :-k

iJohnnyCash
30-09-05, 13:34
Να ξηλώσεις το Linux :shock: :shock: :shock:
Αλήθεια, μιλάς σοβαρά;;; :banned:
Δοκίμασες άλλες διανομές; (Fedora, Suse, Slackware, κλπ) μήπως σου κάνουν; Η έστω κανα Solaris 386 (το έχω κατεβάσει, είναι δωρεάν για μη - επαγγελαμτική χρήση).
Αλλά Windows XP; :ork :dwarf :viking :x :x :x

H μόνη σίγουρη λύση. Πάρε backup τα αρχεία σου, reformat και στήσε τα μαμημένα τα Window$ απο την αρχή. Θα γλυτώσεις πολλή φασαρία τελικά (και προσοχή, NTFS).

EDIT:

Εξάλλου σαν σωστός IT professional, έχεις σίγουρα καθημερινό backup των αρχείων σου :-k :-k
Backup απο τα αρχεία μου κάνω στον δίσκο καθημερινά και περίπου ανα 7 μέρες τα παιρνάω σε DVD ....

Όσο για τα Linux θα βάλω όταν θα μου κάλυψουν πλήρως ότι θέλω να κάνω...

Π.χ. πότε θα βγεί MSN client με webcam support ;;;

pelasgian
30-09-05, 13:48
Ξέρεις τι με κάνει και γελάω;

Ότι ακόμα και αυτό το «πρόβλημα» είναι των windows.
Δεν μπορεί να φτιάξει το δίσκο του όπως θέλει, γιατί δεν υπάρχει δωρεάν πρόγραμμα να το κάνει και δεν υπάρχει howto στα windows.


Σχετικά με το άλλο τώρα ότι δεν μπορείς να κάνεις «αυτά που θέλεις»

MSN client με webcam support; Αφενώς για ψάξτο λίγο, αφεταίρου, μήπως περιμένεις και redhat rpm's για windows XP;

Δεν είναι ότι δεν υπάρχει webcam support, ή ότι δεν υπάρχει MSN client, είναι ότι δεν καταλαβαίνεις δύο πράγματα στη φιλοσοφία του Linux.

1ον δεν φτιάχνει πολύπρογράμματα, αλλά πολλά εξειδικευμένα προγράμματα
2ον ότι δεν υποστηρίζει κλειστά πρωτόκολλα.

Το gnome meeting δεν σου κάνει;

Βέβαια, by all means βγάλτα αν δεν σου κάνει ΤΟ Linux (όχι ΤΑ Linux).

anon
30-09-05, 13:54
Backup απο τα αρχεία μου κάνω στον δίσκο καθημερινά και περίπου ανα 7 μέρες τα παιρνάω σε DVD ....


Αρα δεν έχεις πρόβλημα (υποθέτω βέβαια ότι εκτός ότι παίρνεις backup, ελέγχεις και ότι είναι εντάξει, δηλαδή αναγνώσιμο και ότι γράφτηκε είναι ότι είναι στους δίσκους --- τι λέω τώρα :D :D :D :D ). Μπορείς να ξεκινήσεις αμέσως , με format!!!!

tvelocity
30-09-05, 16:06
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;314458


Π.χ. πότε θα βγεί MSN client με webcam support ;;;

aMSN CVS

iJohnnyCash
30-09-05, 17:39
Ξέρεις τι με κάνει και γελάω;

Ότι ακόμα και αυτό το «πρόβλημα» είναι των windows.
Δεν μπορεί να φτιάξει το δίσκο του όπως θέλει, γιατί δεν υπάρχει δωρεάν πρόγραμμα να το κάνει και δεν υπάρχει howto στα windows.
Ομολογώ ότι δεν το κατάλαβα αυτό...



MSN client με webcam support; Αφενώς για ψάξτο λίγο, αφεταίρου, μήπως περιμένεις και redhat rpm's για windows XP;

Δεν είναι ότι δεν υπάρχει webcam support, ή ότι δεν υπάρχει MSN client, είναι ότι δεν καταλαβαίνεις δύο πράγματα στη φιλοσοφία του Linux.

1ον δεν φτιάχνει πολύπρογράμματα, αλλά πολλά εξειδικευμένα προγράμματα
2ον ότι δεν υποστηρίζει κλειστά πρωτόκολλα.

Το gnome meeting δεν σου κάνει;

Πως ήμουν σίγουρος ότι πεσάτε να με φάτε... Με SuSE και ubuntu έμεινα σχέδον απόλυτα ικανοποιημένος και σε πολλά πράγματα εξεπλάγην το πως δουλεύουν σε σχέση τα XP.
ΑΛΛΑ, εγώ θέλω ένα λειτουργικό κύριο στον υπολογιστή μου και να δουλεύουν ΤΑ παντα εκεί.... και να έχω ότι έχουν XP και ακόμη περισσότερα... Αλλά εγώ προσωπικά δεν τα κατάφερα, το πεδέψα αρκετά!
Οσο για το gnome meeting έκανα 500 τεστς και κανένα δεν πέτυχε....



Βέβαια, by all means βγάλτα αν δεν σου κάνει ΤΟ Linux (όχι ΤΑ Linux).Το ξέρω και ήδη ζήτησα και απο το 6 (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=348343&postcount=6) ποστ να το αλλάξουν τον τίτλο αλλά κανεις δεν το έκανε

pelasgian
30-09-05, 18:22
Ομολογώ ότι δεν το κατάλαβα αυτό...


Αν δεν σου επιτρέπει ή δεν σου παρέχει τα εργαλεία ή δεν έχει HOWTO's ένα λειτουργικό για το πώς θα κάνεις κάτι τόσο βασικό, δεν βρίσκεις ότι έχει κάποιο πρόβλημα;

Ξέρω πώς να το κάνω αυτό, αλλά με linux, το οποίο όμως θέλεις να βγάλεις, οπότε...

giorgosc61
30-09-05, 21:33
Ότι αναφέρω αφορά τη διανομή που χρησιμοποιώ και αρκετά δεν ισχύουν για όλες τις άλλες

Τι μπορώ εγώ να κάνω στο linux όπως έκανα και στα Windows παλιότερα:
1) Να βλέπω ταινίες DVD,avi,mpg με όλα τα codec έτοιμα
2) Να ακουώ τα αγαπημένα μου mp3
3) Να παίζω τα αγαπημένα μου παιχνίδια με το Pcsx, Zsnes, ScummVm
4) Να κάνω surf στο Internet, chat, Messenger με κάμερα (Mercury), email, p2p
5) Να κάνω επεξεργασία εικόνας (ερασιτεχνικά)
6) Να κάνω οποιαδήποτε δουλειά στο Ofiice (από κείμενο μέχρι παρουσιάσεις)
7) Να αξιοποιώ πλήρως το hardware που έχω (printer, scanner, webcam)
8) Να γράφω από cd μέχρι dvdrw

Τι μπορώ να κάνω στο linux που ΔΕΝ μπορούσα να κάνω στα Windows
1) Να έχω τη δυνατότητα αναβάθμισης του συστήματος και προγραμμάτων με μια εντολή και να κάνω εύκολα συντήρηση του συστήματος και επαναφορά σε περίπτωση προβλήματος χωρίς να απαιτείται επανεγκατάσταση και χάσιμο των ρυθμίσεων(δουλεύω χωρίς το άγχος ότι ένας driver θα μου καταστρέψει χωρίς επιστροφή το σύστημα).
2) Να αισθάνομαι πιο ασφαλής μια και στο linux δεν υπάρχον adware,spyware,malware,virus κλπ
3) Να έχω καλύτερη αξιόποίηση της μνήμης του συστήματός μου.
4) Να ΜΑΘΩ περισσότερα για το hardware και να ξέρω σε βάθος τι ακριβώς κάνει το λειτουργικό που έχω εγκατεστημένο
5) Να βρίσκω ότι πρόγραμμα χρειάζομαι στα repositories και ότι δεν βρίσκω εύκολα το στήνω σε πακέτο και το συντηρώ.

Τι ΔΕΝ μπορώ να κάνω πλέον στο linux:
1) Να παίζω παιχνίδια (αν και στα Windows όταν ήμουνα είχα στραφεί προς emulators και abandοnware μια και οι αυξανόμενες απαιτήσεις των παιχνιδιών με είχαν κουράσει οπότε με τους emulators στο linux έχω βολευτεί μια χαρά)

Γνώμη μου είναι να μην βγάλεις πλήρως το linux. Κράτα αυτά που θες για μόνο για τα Windows σε ntfs. Φτιάξε ένα partition FAT32 στο οποιό αν κατεβάσεις κανένα πρόγραμμα για Windows από Linux να μπορείς εύκολα να το περάσεις στα Windows. Ούτε ανάγκη να περνάς driver για ext3 στα windows ούτε ανάγκη για ntfs-write driver στο Linux.

shadowman
01-10-05, 02:53
Οσο για το gnome meeting έκανα 500 τεστς και κανένα δεν πέτυχε....


τι ακριβώς δεν πέτυχε;

yiapap
01-10-05, 03:12
Το ξέρω και ήδη ζήτησα και απο το 6 (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=348343&postcount=6) ποστ να το αλλάξουν τον τίτλο αλλά κανεις δεν το έκανεDone...

pelasgian
01-10-05, 11:24
Να υποθέσω ότι περνάς κάποια «φάση» λόγω το ότι σε δυσκολεύει;
Είσαι φυσικά ελεύθερος να κάνεις ό,τι θέλεις και ένα απλό format του partition που έχει το linux μέσα από windows θα σου λύσει το πρόβλημα (σχετικά με το boot record νομίζω ότι το fdisk /mbr ΕΚΑΝΕ τη δουλειά παλιά)

Απλά, όπως σου είπαν και τα άλλα παιδιά, «άστο λίγο να κρυώσει».
Παρόλο που έχω να ανοίξω τα windows από το 2000, έχω ακόμα μία εγκατάσταση 98 κάπου.
(Χμ, καιρός ίσως να κάνω τα 98 -> XP; αλήθεια, πόσο πάνε λιανική; )

yiapap
01-10-05, 13:39
(Χμ, καιρός ίσως να κάνω τα 98 -> XP; αλήθεια, πόσο πάνε λιανική; )
XP Pro ~130€

WAntilles
01-10-05, 14:08
Παρόλο που έχω να ανοίξω τα windows από το 2000, έχω ακόμα μία εγκατάσταση 98 κάπου.
(Χμ, καιρός ίσως να κάνω τα 98 -> XP; αλήθεια, πόσο πάνε λιανική; )

Εννεχινιακός παντού.

Με 9x στα Windows και ΡΟΥ-ΠΟΥ-ΜΟΥ στο linux. :haha :haha :haha

@ exposedbone

Καλά σου λένε τα παιδιά.

Άστο λίγο να κρυώσει.

Εχθές πέρασα και στα 3 μηχανάκια Breezy.

Κουκλί, εκπληκτικό.

kourampies
01-10-05, 18:35
μπορεί να ακουστεί υπερβολή αλλά δεν είναι: βρίσκεις ενα παλαιολιθικό pc, του βάζεις τους NTFS δίσκους σου κ το κάνεις να τρέχει NT 5.X, κ βλέπεις σε μορφή share ότι χρειάζεσαι, απο οποιοδήποτε pc με οποιοδήποτε λειτουργικό.

megahead13
01-10-05, 19:08
Χμ, καιρός ίσως να κάνω τα 98 -> XP; αλήθεια, πόσο πάνε λιανική;
Για να κάνεις τέτοιες σκέψεις ο Πελασγός, τότε τι να πω... Πάει, χάλασε ο κόσμος... :-k :p :D

iJohnnyCash
04-10-05, 07:17
Να υποθέσω ότι περνάς κάποια «φάση» λόγω το ότι σε δυσκολεύει;
Είσαι φυσικά ελεύθερος να κάνεις ό,τι θέλεις και ένα απλό format του partition που έχει το linux μέσα από windows θα σου λύσει το πρόβλημα (σχετικά με το boot record νομίζω ότι το fdisk /mbr ΕΚΑΝΕ τη δουλειά παλιά)

Απλά, όπως σου είπαν και τα άλλα παιδιά, «άστο λίγο να κρυώσει».
Παρόλο που έχω να ανοίξω τα windows από το 2000, έχω ακόμα μία εγκατάσταση 98 κάπου.
(Χμ, καιρός ίσως να κάνω τα 98 -> XP; αλήθεια, πόσο πάνε λιανική; )
Μα ποίος ο λόγος να έχω ένα λειτουργικό που θα το άνοιγω μια στις τόσες και μάλιστα για πλάκα;:(

giorgosc61
04-10-05, 07:42
Μα ποίος ο λόγος να έχω ένα λειτουργικό που θα το άνοιγω μια στις τόσες και μάλιστα για πλάκα;:(

Αν το έβαλες και είδες ότι δεν ικανοποιεί τις ανάγκες σου τότε ναι βγάλτο γιατί τότε έχεις δίκιο μάλλον χώρο θα σου πιάνει στο σκληρό.
Και γω το είχα δοκιμάσει πριν τρια χρόνια και τότε δεν με είχε καλύψει γι'αυτο και τότε είχα ξαναγυρίσει σε Windows. Από το Νοέμβρη του 2004 που ξαναπροσπάθησα είδα ότι το επίπεδο είναι πολύ καλό και το ξαναδοκίμασα

...και τώρα με καλύπτει πλήρως.

Linux Rocks... :thumb_dup

iJohnnyCash
04-10-05, 08:15
Αν το έβαλες και είδες ότι δεν ικανοποιεί τις ανάγκες σου τότε ναι βγάλτο γιατί τότε έχεις δίκιο μάλλον χώρο θα σου πιάνει στο σκληρό.
Και γω το είχα δοκιμάσει πριν τρια χρόνια και τότε δεν με είχε καλύψει γι'αυτο και τότε είχα ξαναγυρίσει σε Windows. Από το Νοέμβρη του 2004 που ξαναπροσπάθησα είδα ότι το επίπεδο είναι πολύ καλό και το ξαναδοκίμασα

...και τώρα με καλύπτει πλήρως.

Linux Rocks... :thumb_dup
Και ξέρεις ποίο είναι η ατυχία; Οτι ναι μεν με καλύπτει σαν λειτουργικό, αλλά 2-3 πραγματάκια με αναγκάζουν να γυρίσω πίσω στα windows :(

giorgosc61
04-10-05, 10:45
Πες α αν θες ποια είναι αυτά που θες να φτιάξεις αν μπορούμε να βοηθήσουμε.

(Για το mercury εμένα δουλεύει μια χαρά αλλά αυτό που έκανα με το Arch Linux είναι να φτιάξω πολύ εύκολα ένα πακέτο (PKGBUILD) που να εγκαθιστά και τα απαραίτητα για την Webcam και όλα δούλεψαν ρολόι. Ακόμη και τους drivers για την Webcam τους εγκατέστησα σχετικά εύκολα. Το Arch Linux σου προσφέρει αρκετές ευκολίες στο στήσιμο του συτήματος και την συντήρησή του)

PascalGR
04-10-05, 11:25
Και ξέρεις ποίο είναι η ατυχία; Οτι ναι μεν με καλύπτει σαν λειτουργικό, αλλά 2-3 πραγματάκια με αναγκάζουν να γυρίσω πίσω στα windows :(
Μη νοιώθεις τύψεις, αυτό ισχύει και με τους περισσότερους ;) Κι εγώ για παράδειγμα θα ήθελα το photoshop να τρέχει στο Linux (και μην αρχίσει κανείς να μου λέει για το Gimp γιατί... :twisted: ...)

anon
04-10-05, 11:28
Εχουν περάσει 5 μέρες και ακόμη ο πιγκουίνος καλά κρατεί :haha :haha

iJohnnyCash
04-10-05, 12:07
(Για το mercury εμένα δουλεύει μια χαρά αλλά αυτό που έκανα με το Arch Linux είναι να φτιάξω πολύ εύκολα ένα πακέτο (PKGBUILD) που να εγκαθιστά και τα απαραίτητα για την Webcam και όλα δούλεψαν ρολόι. Ακόμη και τους drivers για την Webcam τους εγκατέστησα σχετικά εύκολα. Το Arch Linux σου προσφέρει αρκετές ευκολίες στο στήσιμο του συτήματος και την συντήρησή του)
Όμως η καμερά μου είναι v4l2 με αποτέλεσμα να μην είναι συμβατη με το Arch Linux!

WAntilles
04-10-05, 13:04
Μη νοιώθεις τύψεις, αυτό ισχύει και με τους περισσότερους ;) Κι εγώ για παράδειγμα θα ήθελα το photoshop να τρέχει στο Linux (και μην αρχίσει κανείς να μου λέει για το Gimp γιατί... :twisted: ...)

Σωστά.

Π.χ. για gaming πάντα θα χρειαζόμαστε τα Windows.


Όμως η καμερά μου είναι v4l2 με αποτέλεσμα να μην είναι συμβατη με το Arch Linux!

Γενικά υπάρχει πολύ καλή υποστήριξη v4l & v4l2.

Το Ubuntu 5.10 amd64 μάλιστα είναι και το μόνο που βρήκα έτοιμα 64-bit πακέτα για TVTime & Zapping.


Και ξέρεις ποίο είναι η ατυχία; Οτι ναι μεν με καλύπτει σαν λειτουργικό, αλλά 2-3 πραγματάκια με αναγκάζουν να γυρίσω πίσω στα windows :(

Ε και;

Και εμένα με αναγκάζουν.

Αλλά τα συγκεκριμένα πράγματα (gaming, video capture) τα κάνω πολύ αραιά εδώ και μήνες έτσι κι αλλιώς.

Αλήθεια, ποιά πράγματα είναι αυτά;

iJohnnyCash
04-10-05, 13:14
Αλήθεια, ποιά πράγματα είναι αυτά;
Πράγματα που τα κάνω για αρκέτες ώρες την ημέρα και καθημερινά :(

giorgosc61
04-10-05, 16:56
Εμένα με μια Creative Instant και τα pwc, spca5xx ως modules έβαλε μόνο του τη συσκευή στο /dev/v4l και από εκεί την βλέπω.

@ ADSLgr.com All rights reserved.