PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet και OTE



mf_iii
30-09-05, 14:27
Παιδια εγω χθες εβαλα τηλεφωνο και σκεφτομαι να παρω to adsl in a box. Αλλα θελω να ρωτησω κατι... Μαζι με την αιτηση θελει και εναν λογαριασμο τηλεφωνου ΟΤΕ. Εγω που δεν εχω λογαριασμο γιατι τωρα εβαλα τηλ τι θα κανω?


Επισης θελω να με σιγουρεψετε οτι εγω δεν θα ανακατευτω καθολου με τον ΟΤΕ δλδ οτι ολα τα κανονιζει η Forthnet για την γραμμη. Δλδ ουτε να παρω εγω τον οτε ουτε να με παρουν αυτοι ουτε να αρχεται μεσα στο λογαριασμο τηλεφωνου η γραμμη για την dsl. τη γραμμη h forthnet την νοικιαζει η ιδια απο τον ΟΤΕ. Σωστα ολα αυτα ?

Ευχαριστω!

toneworks
30-09-05, 14:38
Παρε τους τηλεφωνο και ρωτα τους στο 801 100 8000. Θα θελουν ενα χαρτι να αποδεικνυει οτι εχεις σχεση με τη γραμμη, ειτε την πληρωνεις ειτε σου ανηκει. Ολα τα υπολοιπα που ανεφερες ειναι σωστα. Ουτε θα εχεις σχεση με τον οτε στο adsl μερος, ουτε ερχεται τιποτα με τον λογαριασμο οτε. Εισαι διαβασμενος ;)

mf_iii
30-09-05, 14:48
Thanks! αλλα επειδη οπως ειπα χθες εβαλα τηλεφωνο ο οτε δεν με εχει καταχωρησει στους κυριους πελατες ακομα. Θα μπορει να μου δωσει μια βεβαιωση οτι εχω εγω τη γραμμη?

toneworks
30-09-05, 14:57
Δεν εχω ιδεα. Καλυτερα να ρωτησεις τη φορθνετ για το τι γινεται σ'αυτες τις περιπτωσεις και αν μια βεβαιωση του ΟΤΕ την ικανοποιει.


Edit: ειδες τι γινεται αν σε προλαβαινουν οι εξελιξεις.. σημερα ανακοινωσε η ΟΤΕΝΕΤ 20 ευρω χαμηλοτερη τιμη στο kit. Οποτε περιμενε μεχρι να μπει ο αλλος μηνας, ισως πεσει και το box ;)

katakouzina
30-09-05, 17:11
Ήδη το έριξε στα 109+ΦΠΑ=130 με 4 μήνες πληρωμένα όλα...

mf_iii
30-09-05, 17:13
ναι τελικα βεβαιωση θελει. Βεβαιωση γραμμης τηλεφωνου απο τον ΟΤΕ στο ταδε ονομα λεγεται?? Γμτ ειναι και Σαββατοκυριακο αυριο... :( Τη Δευτερα πια...

καλα αφου το πρωι το ειδα 177 κανει 3 μηνες + 1 δωρο. Λετε να βαλω ΟΤΕ? αξιζει σε τπτ παραπανω Forthnet απο τον ΟΤΕ? Το μονο που ξερω ειναι οτι με ΟΤΕ θα εχω dsl την επομενη μερα

domen
30-09-05, 17:22
καλα αφου το πρωι το ειδα 177 κανει 3 μηνες + 1 δωρο. Λετε να βαλω ΟΤΕ? αξιζει σε τπτ παραπανω Forthnet απο τον ΟΤΕ? Το μονο που ξερω ειναι οτι με ΟΤΕ θα εχω dsl την επομενη μερα


Την επόμενη μερα ;;

Λίγο δυσκολο αυτο , με το κουτακι περιμενεις περιπου μια εβδομαδα ....

mf_iii
01-10-05, 16:35
γιατι με το κουτι τοσο πολυ ? μειωθηκε τελικα το adsl in a box ? το κιτ του οτε πηγε 89 ευρω...

toneworks
01-10-05, 17:37
Ναι το box πηγε 109+φπα απο 149+φπα. Ειναι πιο φτηνο απο του ΟΤΕ διοτι ειναι για 4μηνο ενω του ΟΤΕ 3μηνο. Υπαρχει ειδηση, δες την.

mf_iii
02-10-05, 00:03
ναι το ειδα αλλα γμτ ισχυει απο Τεταρτη 5/10 και ηθελα να το παρω την Δευτερα... :( Υπομονη...

Εγω παιδια τι λετε να κανω? Να παρω το box της Forthnet η να παρω το kit του ΟΤΕ και στο τριμηνο κοβω την συνδρομη, κραταω τη γραμμη και μετα παω σε οποιο isp θελω? Οταν εχω ηδη γραμμη η συνδρομη μπαινει πιο γρηγορα?

pk33
03-10-05, 09:56
Αν παρεις το OnDSL kit δεν παιρνεις τη γραμμή από τον ΟΤΕ αλλά από ΟΤΕΝΕΤ....οπότε δεν μπορείς να κρατήσεις απλά τη γραμμή

NoYmErOs
03-10-05, 10:09
Αν πάρει ..αν πάρει ...ADSL σε πακέτο, να πάρω; (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=15038)

random
03-10-05, 10:22
Επισης θελω να με σιγουρεψετε οτι εγω δεν θα ανακατευτω καθολου με τον ΟΤΕ δλδ οτι ολα τα κανονιζει η Forthnet για την γραμμη. Δλδ ουτε να παρω εγω τον οτε ουτε να με παρουν αυτοι
με box δεν θα ανακατευτεις οσον αφορά τη χρέωση.
Οσον αφορά βλάβες και ερωτήσεις "γιατι σέρνομαι?" θα νομίζεις οτι τα κανονίζει η φορθνετ. Αν ειχαν δυνατότητα να μπουκαρουν οι τεχνικοι τους στα dslam και να βαζουν εκείνοι χέρι, σαφώς και θα προτιμουσα την εξυπηρέτηση μιας παραγματικά ιδιωτικής εταιρείας. Αλλα δεν υπάρχει τετοια δυνατότητα.

Αν παρω τηλ, να ρωτησω τι γινεται, και βρουνε απο τον ΙΣΠ οτι δεν φταίνε αυτοί, πότε θα αρχισει η 2η ερευνα (προς Οτε) ; και με τι ζόρι ;
με τον ιδιο τρόπο θα μιλήσεις εσυ, και με τον ιδιο ο υπάλληλος του ΙΣΠ ;
Αν εμενα μου πουν οτι φταει η γραμμη Οτε, πρωτα απ ολα, θα ξερω τι μου γινεται, γραμμες δεν υπαρχουν εναλακτικές, περιμενω τον Οτε, και δεν βγαινω εξαλος να κανω ποστ "σερνεται ο Χνετ!!!". Και αν παρω τηλ, μιλαω για λογαριασμό μου, και με στοιχεία (δεν φταιει η Νετ, εσεις εχετε προβλημα).
δε μ'αρέσει το δούλεμα, και επιπλέον με την προσφορά ram/hol χτύπησε ενα καλό καμπανάκι για τα "πακέτα"

@ ADSLgr.com All rights reserved.