PDA

Επιστροφή στο Forum : OnDSL kit συμψηφίζεται με προπληρωμένη dialup?



con
30-09-05, 15:59
Όταν έχει κανείς κάποιους μήνες ακόμα σε dialup OTEnet, μπορεί να πάρει το OnDSL kit και να γίνει συμψηφισμός με το υπόλοιπο της dialup συνδρομής του? Το έχει κάνει κανείς?

TearDrop
30-09-05, 19:44
Σίγουρα δεν γίνεται. Το ίδιο πρόβλημα είχε και ενας φίλος, είχε κάνει την μ@λ@κια και έκανε συνδρομή 1 χρόνου με OTEnet δήθεν γιατί θα του έβγαινε φθηνότερα. Τελικά όμως κάποια στιγμή έβαλε DSL και σε επικοινωνία με την ΟΤΕnet του είπαν οτι δε μπορεί να γίνει τίποτα.. λογικό είναι άλλωστε.

Γι'αυτό λέμε να μη δεσμεύεστε με μακροχρόνια συμβόλαια και με κανέναν, ειδικά όταν είναι και προπληρωμένα. Οι εξελίξεις αλλάζουν τόσο γρήγορα που δεν είναι να δεσμέυεσαι με κανέναν και με κανένα τρόπο.

con
30-09-05, 20:20
Συμφωνώ, άλλωστε δεν πρόκειται για μένα. Αυτό που όμως ήξερα είναι οτι αν πάρεις ADSL στην OTEnet, συμψηφίζεται και πληρώνεις τη διαφορά από την dialup. Αν δε γίνεται με το OnDSL kit κρίμα.

toneworks
30-09-05, 20:56
EDITΕD:


Τελικά όμως κάποια στιγμή έβαλε DSL και σε επικοινωνία με την ΟΤΕnet του είπαν οτι δε μπορεί να γίνει τίποτα.. λογικό είναι άλλωστε.

Στη φορθνετ γινεται το παρακατω:


Έχω συνδρομή dialup από την FORTHnet, το ADSL in-a-box είναι κατάλληλο για εμένα;
Το ADSL in-a-box απευθύνεται σε νέους χρήστες. Έτσι αν το υπόλοιπο της συνδρομής σας είναι μικρό μπορείτε να περιμένετε μέχρι την λήξη της συνδρομής σας για να πάρετε το ADSL in-a-box ή να το ενεργοποιήσετε παράλληλα με την dialup συνδρομή σας.
Σε περίπτωση που το υπόλοιπο της dialup συνδρομής σας είναι μεγάλο και δεν θέλετε να περιμένετε, μπορείτε να μετατρέψετε το υπόλοιπο της σε συνδρομή Internet ADSL και πρόσβασης ADSL αορίστου χρόνου με ετήσια χρέωση. Σε αυτή την περίπτωση θα πάρετε σαν δώρο ένα ADSL USB modem.

vkapartz
02-10-05, 00:59
Σίγουρα δεν γίνεται. Γίνεται και μια χαρά. Εγώ αναβάθμισα τη PSTN μου σε ADSL τον Ιούνιο και μου "επέστρεψαν" (βλ. με χρέωσαν λιγότερο στο σύνολο) όσα είχα προπληρώσει μέχρι το τέλος της συνδρομής.

Αν χρειαστεί, μπορώ να βρω και το λογαριασμό για ανάλυση (αν θυμάμαι καλά ήταν κάνα μήνα πριν τη λήξη και μου επιστρέψαν 16-17 ευρώ). Το σίγουρο πάντως είναι ότι γίνεται. Και δεν υπάρχει κανένας λόγος για να μη γίνεται - αναβάθμιση κάνεις και χώνεις περισσότερα φράγκα.

:thumbsup1

Διόρθωση: Εχμμμ εγώ πήρα conn-x από τον ΟΤΕ βασικά. Το παράγγειλα online με χρέωση του λογαριασμού τηλεφώνου. Αν δε παίζει το kit της Otenet υπάρχει κι αυτή η λύση.

:oops:

power
02-10-05, 04:45
Αυτό που λέει ο vkapartz.

Γίνεται αλλά νομίζω δε σου τα αφαιρούν από την αρχική τιμή του κιτ, αλλά από τον πρώτο λογαριασμό, μετά το 3μηνο

@ ADSLgr.com All rights reserved.