PDA

Επιστροφή στο Forum : Tellas και 4νετ conflict



viper151
02-07-08, 22:00
Λοιπον ειχα κανει αιτηση στην 4νετ απο τον Ιανουαριο για υπηρεσιες double play αλλα επειδη μεχρι τον Ιουνη δεν ειχαν κανει απολυτως τιποτα και ας τους ειχα σκυλοβρισει καλα, στις 11/6 εστειλα αιτηση ακυρωσης της αιτησης.

Την ιδια μερα κανω αιτηση για tellas double play και η αιτηση πηγε κανονικα απο κει και κανενα προβλημα.. Ομως τους περνω τηλεφωνο για να δω πως παει και μου λενε προχωραει.Τους ρωταω γιατι τοτε στο site σας μου γραφει οτι

Δεν υπάρχουν στοιχεία κατάστασης αιτήματος παροχής υπηρεσίας Tellas Double Play για την σύνδεση με τον τηλεφωνικό αριθμό που πληκτρολογήσατε.
Πιθανοί λόγοι:


Πληκτρολογήσατε λάθος αριθμό, παρακαλώ προσπαθήστε πάλι.
Δεν έχει παραληφθεί υπογεγραμμένο συμβόλαιο για τον τηλεφωνικό αριθμό που να αφορά παροχή υπηρεσίας Tellas Double Play.
Η κατάσταση του αιτήματος βρίσκεται στο στάδιο εσωτερικού ελέγχου, όποτε δεν υπάρχει ακόμα διαθέσιμη πληροφορία. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά σε μία ημέρα.
Το αίτημα αφορά τηλεφωνική σύνδεση σε περιοχή όπου δεν έχει ολοκληρωθεί η παραλαβή της αρχικής ή επαύξησης της υποδομής από τον ΟΤΕ προς την Tellas. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά σε λίγες ημέρες.
Ο τηλεφωνικός αριθμός που έχετε εισάγει δεν αφορά περίπτωση φορητότητας αριθμού, αλλά χορήγηση νέου αριθμού από την Tellas (αριθμοδότηση)

και μου απανταει η κοπελα αφου μιλησε με το τμημα φορητοτητας οτι η γραμμη μου ειναι απασχολημενη και δεν μπορουν να στειλουν αιτηση φορητοτητας στον ΟΤΕ.

Ξερετε τι ακριβως παιζει και τι πρεπει να κανω (Ακομη και να παω στον ΟΤΕ) για να καθαρισω την γραμμη μου και να μπορεσει να προχωρησει κανονικα η αιτηση?

pan82
03-07-08, 12:32
Λοιπον ειχα κανει αιτηση στην 4νετ απο τον Ιανουαριο για υπηρεσιες double play αλλα επειδη μεχρι τον Ιουνη δεν ειχαν κανει απολυτως τιποτα και ας τους ειχα σκυλοβρισει καλα, στις 11/6 εστειλα αιτηση ακυρωσης της αιτησης.

Την ιδια μερα κανω αιτηση για tellas double play και η αιτηση πηγε κανονικα απο κει και κανενα προβλημα.. Ομως τους περνω τηλεφωνο για να δω πως παει και μου λενε προχωραει.Τους ρωταω γιατι τοτε στο site σας μου γραφει οτι
[/LIST]
και μου απανταει η κοπελα αφου μιλησε με το τμημα φορητοτητας οτι η γραμμη μου ειναι απασχολημενη και δεν μπορουν να στειλουν αιτηση φορητοτητας στον ΟΤΕ.

Ξερετε τι ακριβως παιζει και τι πρεπει να κανω (Ακομη και να παω στον ΟΤΕ) για να καθαρισω την γραμμη μου και να μπορεσει να προχωρησει κανονικα η αιτηση?






Έχω την εντύπωση ότι αν βρίσκεται άλλη αίτηση σε εξέλιξη από άλλο πάροχο δε μπορεί να προωθηθεί νέα αίτηση αφού την απορρίπτει ο οτε αυτόματα. Πρέπει η να καταργηθεί οριστικά η παλιά αίτηση ώστε να προωθηθεί η καινούργια (προφανώς η forthnet δεν έχει περάσει τη καταργηση) ή να ολοκληρωθεί η πρώτη αίτηση και στη συνέχεια να ξεκινήσει η δεύτερη αλλιώς το wcrm του ote την απορριπτει αυτοματα.

vaggoulas
03-07-08, 13:03
Εκκρεμεί αίτηση από άλλο πάροχο γι'αυτό δεν προχωρά η αίτηση της Tellas.Πρέπει να υλοποιηθεί το αίτημα και μετά να προχωρήσει η Tellas.Μίλα με Forthnet να δεις τι γίνεται.

hel
03-07-08, 14:12
Λοιπον ειχα κανει αιτηση στην 4νετ απο τον Ιανουαριο για υπηρεσιες double play αλλα επειδη μεχρι τον Ιουνη δεν ειχαν κανει απολυτως τιποτα και ας τους ειχα σκυλοβρισει καλα, στις 11/6 εστειλα αιτηση ακυρωσης της αιτησης.

Την ιδια μερα κανω αιτηση για tellas double play και η αιτηση πηγε κανονικα απο κει και κανενα προβλημα.. Ομως τους περνω τηλεφωνο για να δω πως παει και μου λενε προχωραει.Τους ρωταω γιατι τοτε στο site σας μου γραφει οτι
[/LIST]
και μου απανταει η κοπελα αφου μιλησε με το τμημα φορητοτητας οτι η γραμμη μου ειναι απασχολημενη και δεν μπορουν να στειλουν αιτηση φορητοτητας στον ΟΤΕ.

Ξερετε τι ακριβως παιζει και τι πρεπει να κανω (Ακομη και να παω στον ΟΤΕ) για να καθαρισω την γραμμη μου και να μπορεσει να προχωρησει κανονικα η αιτηση?






Την ακύρωση πως την έστειλες; (μην μου πεις με mail)
Πήρες τηλέφωνο για να μάθεις τι γίνεται στη forthnet?

viper151
03-07-08, 15:35
Πηρα χτες τηλεφωνο την 4νετ και μου ειπαν οτι εχει γινει η ακυρωση (Τωρα απο το τι ειπαν μεχρι το τι ισχυει δεν ξερω)
Και γι αυτον τον λογο θελω να μαθω τι ακριβως συμβαινει..
Με αιτημα στην ΕΕΤΤ μπορω να δω τι γινεται?

@ ADSLgr.com All rights reserved.