PDA

Επιστροφή στο Forum : Δεν ανοίγουν τα έγγραφά μου...



velissarios1
03-07-08, 10:11
Καλημέρα.Εγκατέστησα και έτρεξα το ccleaner σήμερα το πρωί.Από εκείνη τη στιγμή δεν ανοίγουν τα έγγραφά μου και γενικά δεν ανοίγουν φάκελοι στο c.Moυ βγάζει μύνημα " η εφαρμογή αντιμετώπισε πρόβλημα και θα τερματιστεί"
Έχει κάποιος φίλος καμιά ιδέα για το τί συμβαίνει;
Ευχαριστώ

Andrikos
03-07-08, 11:07
Antivirus εχεις?

velissarios1
03-07-08, 11:36
Ναι. Από symantec και με scan δεν βρισκει τίποτα

Andrikos
03-07-08, 12:07
Aν απεγκαταστησεις το cc παραμενει το προβλημα?

velissarios1
03-07-08, 12:09
Το έκανα και δεν άλλαξε τίποτα

Andrikos
03-07-08, 12:19
Σαν να εχουν κρασαρει τα windows.Σε βλεπω για φορμαρισμα.
Δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο τωρα.

vspiros
03-07-08, 12:26
Το ccleaner συνήθως δημιουργεί buckup αρχείων.Δοκίμασε μήπως τα επαναφέρεις ή κάνε μια επαναφορά συστήματος

crypter
03-07-08, 12:29
μαλλον εσβησες κατα λαθος καποιο σημαντικο κλειδι της registry... αν ειχες κανει backup του κλειδιου (οταν σε ρωτησε το ccleaner) τοτε απλα πηγαινε στο μερος που το αποθηκευσες και κανε 2πλο κλικ στο αρχειο με καταληξη .reg ( αν θυμαμαι καλα) και ανοιξε το και πατα οκ οταν σε ρωτησει αν θες να το καταχωρησεις στο μητρωο. (αν δεν σου ανοιγει ετσι τοτε πατα regedit στο run (εκτελεση ) του μενου εναρξη και μετα πατα ανοιγμα...και επιλεγεις το backup που ειχες κανει...αν το ειχες κανει :p

velissarios1
03-07-08, 12:37
Όλα οδηγούν στο format.crypter έχεις δίκιο αλλα αυτή τη στιγμή τον παρέδωσα στην τεχνική υποστήριξη.Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας.Θα ενημερώσω για εξελίξεις.

zig
03-07-08, 13:24
Γενικά θέλει προσοχή το καθάρισμα της ρετζιστρυ. Μικρό το όφελος σε σχέση με την ζημιά που μπορεί να γίνει. Αφαιρώ από την λίστα που μου βγάζει το ccleaner μόνο οτι είμαι σίγουρος ότι εχει σχέση με προγράμματα που εχω απεγκαταστήσει.

Steapo
03-07-08, 22:18
Τί Windows ??? Ρίξε κανα Service pack για αρχή

@ ADSLgr.com All rights reserved.