PDA

Επιστροφή στο Forum : ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΣΥΝΔΕΣΗΣ CONNEX ΜΕΣΩ ΦΟΡΗΤΟΥ Η/Υ



natalia
03-07-08, 15:05
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ.ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΕΥΓΝΩΜΩΝ!ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ: ΕΧΩ ΚΑΝΟΝΙΚΟ Η/Υ ΜΕ ΣΥΝΔΕΣΗ CONNEX (ΕΝΣΥΡΜΑΤΟ ROOTER).ΜΟΛΙΣ ΑΓΟΡΑΣΑ ΦΟΡΗΤΟ Η/Υ.ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΩ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΦΟΡΗΤΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ ΑΥΤΗ;ΔΗΛΑΔΗ,ΑΠΛΑ ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΚΑΛΩΔΙΟ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΥΝΔΕΟΜΑΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ;ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΠΟΤΥΧΑΙΝΕΙ.ΠΙΟ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ: ΣΥΝΔΕΩ ΤΟ ΚΑΛΩΔΙΟ USB ΜΕ ΤΟΝ ΦΟΡΗΤΟ, ΕΠΙΛΕΓΩ ΣΤΟΝ ΦΟΡΗΤΟ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ ΕΥΡΕΙΑ ΖΩΝΗ PPPOE, ΠΕΡΝΑΩ ΤΟ USERNAME K TO PASSWORD ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ Η ΟΤΕΝΕΤ ΓΙΑ ΤΟ CONN-X AΛΛΑ ΔΕΝ ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ(ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ ΤΟ ΕΙΚΟΝΙΔΙΟ ΓΡΑΦΕΙ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕΣΩ WAN MINIPORT).ΤΕΛΟΣ,ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΣΦΑΛΜΑ ΟΤΙ Ο ΑΠΟΜΑΚΡΥΣΜΕΝΟΣ ΔΙΑΚΟΜΙΣΤΗΣ ΔΕΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΕΤΑΙ. ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ Κ ΣΤΟΝ ΦΟΡΗΤΟ ΤΟ CD CONN-X; ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ RESET ΣΤΟ ROOTER Κ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟΝ ΚΑΝΟΝΙΚΟ Η/Υ ΜΕΤΑ(ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ).ΑΥΤΑ Κ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΑΣ!

gourdo
03-07-08, 15:25
γιατι δεν προσπαθεις με earthnet?

natalia
03-07-08, 15:32
ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ EARTHNET; !:hmm:

gourdo
03-07-08, 15:34
An εχεις το Bautech το router διπλα απο την usb θυρα εχει αλλη μια.αυτη ειναι η ethernet. Εφοσον εχεις σεταρει το royter και εχει γραμμη και ιρ απλα το βαζεις στο laptop kai etoimo

baltazar1999
03-07-08, 15:37
Ethernet λέγεται btw.

gourdo
03-07-08, 15:40
γραψε λαθος

natalia
03-07-08, 15:46
το earthnet ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ LAN ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΤΟ ROOTER ΔΙΠΛΑ ΣΤΗ ΘΥΡΑ USB; ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΟ KΑΛΩΔΙΟ USB Κ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΛΛΟ ΓΙΑ ΤΟ LAN; AYTO ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΙΡΑΧΤΕΙ ΤΙΠΟΤΑ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΕΠΕΙΤΑ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΩ ΣΤΟΝ ΚΑΝΟΝΙΚΟ Η/Υ

gourdo
03-07-08, 15:53
Bgale to usb και βαλε το lan με το laptop kai εισαι οκ.Δεν χανεις καμια ρυθμιση.Δεν ξερω αν μπορουν να δουλεψουν και τα 2 μαζι ταυτοχρονα γιατι δεν εχω usb αλλα λογικα δουλευουν καντο ομως ετσι νασαι σιγουρη

natalia
03-07-08, 16:12
ΕΚΑΝΑ ΜΕΣΩ LAN K ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕ! ΜΑΛΙΣΤΑΤΟΥΣ ΣΥΝΕΔΕΣΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ 2 ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ! ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ!

gourdo
03-07-08, 16:17
Logika θα λειτουργουσε απλα δεν το ηξερα με σιγουρια γιατι ποτε δεν εμπιστευομαι το usb.:rofl:

vagsta
03-07-08, 16:57
Οταν γραφεις με κεφαλαια τα μυνηματα σου σημαινει οτι φωναζεις και επισης ειναι κουραστικο στον αλλο να τα διαβασει γι'αυτο προτιμησε να γραφεις πεζοκεφαλαια. Τωρα για το θεμα σου χρειαζεται η διαδικασια με το cd δηλ. βαζεις to cd επιλεγεις συνδεση ethernet το username σου@otenet.gr password κλπ και συνδεεσαι. Αν βγαλει σφαλμα (σπανια) επαναλαμβανεις και ολα καλα. Τωρα το ρουτερακι σου εχει πισω κατι θυρες ethernet πιθανον 3 για computer (2 θα εχει σιγουρα) και πιθανον και μια για καλωδιακη τηλεοραση (μπορει να μην υπαρχει αναλογα το μοντελο) τσεκαρεις απο το βιβλιαρακι του ποιες ειναι για συνδεση με computer αγοραζεις ενα δευτερο ethernet καλωδιο συνδεεις το δευτερο μηχανημα και εχεις συνδεδεμενα και τα δυο συγχρονως. Καλη επιτυχια.
Σημ. Καθυστερημενα (λογω κεφαλαιων) ειδα οτι ειχες λυσει το προβλημα σου οποτε ολα οκ.

natalia
03-07-08, 19:32
Δε με βολευει να γραφω με μικρα γραμματα γι'αυτο προτιμώ κεφαλαία.Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου πάντως.:)

vagsta
03-07-08, 23:16
Να ξερεις παντως οτι σε καποια forum για τους λογους που σου ανεφερα παραπανω δεν επιτρεπουν να γραφεις με κεφαλαια.

@ ADSLgr.com All rights reserved.