PDA

Επιστροφή στο Forum : Διακόπη Hol



B.giorgos
07-07-08, 01:04
Είμαι πελάτης της Hol 3 χρόνια. Η χρέωση της γραμμής μου (2048/256) είναι περίπου 32 ευρώ.
Σκέφτομαι να κάνω αίτηση διακοπής και να πάρω conn-x 4096/256 με μηνιαίο τέλος 22,50 ευρώ.
Σε αύτη την περίπτωση όλες οι ενέργειες θα γινουν από τον ΟΤΕ ( αίτηση διακοπής κλπ),
πόσο χρονικό διάστημα θα είμαι χωρίς internet & η τελίκη χρέωση του conn-x είναι πράγματι 22,5 ευρώ ή υπάρχουν και άλλες χρεώσεις;

tsim33
07-07-08, 10:04
Καταρχάς το πακέτο που έχεις είναι πολύ παλιό. Απο τότε που έκανες αυτό το πακέτο στην ΗΟΛ έχει κάνει 10 πρόσφορές μέχρί τώρα αν μπείς στο www.hol.gr θα δείς πακέτα προσφορών που μπορεί να σε ενδιαφέρουν. Internet απο 16,50 Ευρώ μέχρι 6mbit και 20,90 μέχρι 24mbit, επίσης έχει και το dp με 39,90 απεριορίστες κλήσεις αστικά-υπεραστικά και 26 διεθνή και 1 ώρα προς κινήτά.
Τώρα αν δεν σε ενδιαφέρουν τίποτα απο τα παραπάνω πάς στον ΟΤΕ (και με το νέο RUO) ζητάς το πακέτο που σε ενδιαφέρει και γίνονταί όλα αυτόματα. (χωρίς αίτηση διακόπης απο σένα στην HOL).

HarryV
07-07-08, 11:29
Είμαι πελάτης της Hol 3 χρόνια. Η χρέωση της γραμμής μου (2048/256) είναι περίπου 32 ευρώ.
Σκέφτομαι να κάνω αίτηση διακοπής και να πάρω conn-x 4096/256 με μηνιαίο τέλος 22,50 ευρώ.
Σε αύτη την περίπτωση όλες οι ενέργειες θα γινουν από τον ΟΤΕ ( αίτηση διακοπής κλπ),
πόσο χρονικό διάστημα θα είμαι χωρίς internet & η τελίκη χρέωση του conn-x είναι πράγματι 22,5 ευρώ ή υπάρχουν και άλλες χρεώσεις;

Πάρε το 6/1 της ΗΟL με τα μισά απ' όσα δίνεις.

logosof
08-07-08, 00:22
Είμαι πελάτης της Hol 3 χρόνια. Η χρέωση της γραμμής μου (2048/256) είναι περίπου 32 ευρώ.
Σκέφτομαι να κάνω αίτηση διακοπής και να πάρω conn-x 4096/256 με μηνιαίο τέλος 22,50 ευρώ.
Σε αύτη την περίπτωση όλες οι ενέργειες θα γινουν από τον ΟΤΕ ( αίτηση διακοπής κλπ),
πόσο χρονικό διάστημα θα είμαι χωρίς internet & η τελίκη χρέωση του conn-x είναι πράγματι 22,5 ευρώ ή υπάρχουν και άλλες χρεώσεις;

Δεν υπάρχουν άλλες χρεώσεις σε conn-x. Αυτό ακριβώς που αναφέρει. Κάνε στον ΟΤΕ εξουσιοδότηση και τα αναλαμβάνει όλα. Θεωρητικά δεν θα μείνεις καθόλου χωρίς ιντερνετ, στην πράξη μπορεί για λίγη ώρα. Μπορείς να το πάρεις και από Γερμανό που σου δίνει και δώρο πολυμηχάνημα HP (scanner-printer-copier).

Πάντως ρίξε μια ματιά και σε αλτεκ. Μπορεί να σε ενδιαφέρει.

@ ADSLgr.com All rights reserved.