PDA

Επιστροφή στο Forum : Απο HOL σε conn-x?



nick69
08-07-08, 09:52
Καλημερα,ειμαι για 6 μηνες περιπου στην HOL και εχω ενα διλλημα.Απο τις 17/6 και ενω δεν ειχα ποτε προβλημα ξαφνικα δεν δουλευει ουτε τηλεφωνο ουτε ιντερνετ στο σπιτι.Μου εχουν σπασει τα νευρα με ατελειωτα τηλεφωνα και η βλαβη παραμενει μεχρι σημερα.Ειχα παει στα γραφεια τους και μου ειπαν οτι βρηκαν στα 1800 μετρα απο το σπιτι βλαβη.Το εδωσαν στον ΟΤΕ για βλαβη την προηγουμενη Δευτερα 30/6 και παλι τιποτα μεχρι και σημερα.
Επειδη δεν βλεπω φως και δεν θελω να περιμενω κανα μηνα ακομη,θελω να μου πειτε την γνωμη σας εαν αξιζει να τους απειλησω οτι μεχρι την Παρασκευη αν δεν εχει φτιαχτει θα κανω καταγγελια συμβασης.
Σκεφτομουν να ξαναγυρισω στον ΟΤΕ για να εχω το κεφαλι μου ησυχο.
Πειτε καμμια γνωμη γιατι εχω απελπιστει.
Ευχαριστω.

gkimonas
08-07-08, 11:26
Εγώ με λιγότερα προβλήματα απ' τα δικά σου σκέφτομαι να τους πω, χωρίσαμε ένα δειλινό, αν είχα τα δικά σου προβλήματα, θα τους είχα πάρει τηλ και αν μου έλεγαν τα δικά τους, θα τους έβαζα το τραγούδι, φεύγω δεν πάει άλλο πια χωρίζω...και στο καπάκι ΟΤΕ:cool:

nick69
08-07-08, 13:02
Θα εχω καμμια επιπλοκη με αποζημιωση?

tsim33
08-07-08, 14:00
Βάση του νέου κώδικα της ΕΕΤΤ τα τεχνικά προβλήματα πρέπει να επιδιορθώνονται εντός 3ον εργάσιμων ημερών.
Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα το πρόβλημα σου να έχει ξεπεράσει κατα πολύ το χρόνο αποκατάστασεις του προβλήματος.
Απο την στιγμή που έχεις τεχνικό πρόβλημα μπορείς να φύγεις χωρίς να πληρώσεις!
Βέβαία εδώ δημιουργείται ένα καινούργιο πρόβλήμα? Πόσο καιρό θα μείνεις χωρίς υπηρεσίες μέχρις να γυρίσει οριστικά το νουμερό σου στον ΟΤΕ! είναι θέμα ζήτημα χρόνου απο 10 μέχρι 20 εργάσιμές μέρες.
Αν έχεις αρκετή υπομονή ή κάθεσαι και περιμένεις την αποκατάσταση του προβλήματος ή φέυγεις και πάς στον ΟΤΕ.

logosof
08-07-08, 20:45
Καλημερα,ειμαι για 6 μηνες περιπου στην HOL και εχω ενα διλλημα.Απο τις 17/6 και ενω δεν ειχα ποτε προβλημα ξαφνικα δεν δουλευει ουτε τηλεφωνο ουτε ιντερνετ στο σπιτι.Μου εχουν σπασει τα νευρα με ατελειωτα τηλεφωνα και η βλαβη παραμενει μεχρι σημερα.Ειχα παει στα γραφεια τους και μου ειπαν οτι βρηκαν στα 1800 μετρα απο το σπιτι βλαβη.Το εδωσαν στον ΟΤΕ για βλαβη την προηγουμενη Δευτερα 30/6 και παλι τιποτα μεχρι και σημερα.
Επειδη δεν βλεπω φως και δεν θελω να περιμενω κανα μηνα ακομη,θελω να μου πειτε την γνωμη σας εαν αξιζει να τους απειλησω οτι μεχρι την Παρασκευη αν δεν εχει φτιαχτει θα κανω καταγγελια συμβασης.
Σκεφτομουν να ξαναγυρισω στον ΟΤΕ για να εχω το κεφαλι μου ησυχο.
Πειτε καμμια γνωμη γιατι εχω απελπιστει.
Ευχαριστω.


Το αυτί της χολ δεν ιδρώνει πια ούτε σε απειλές, ούτε σε καταγγελίες. Ίδια περίπτωση και με μένα και με πολλούς-πολλούς άλλους. Την καταγγελία να την κάνεις οπωσδήποτε, αν και τα όποια αποτελέσματα της θα καθυστερήσουν δύο ή και περισσότερους μήνες. Τουλάχιστον να μη σε χρεώσουν με τέλος απενεργοποίησης, γιατί αλλιώς θα το κάνουν. Επίσης πρόσεξε, γιατί θα σε χρεώσουν και για τις ημέρες (ή μήνες) της βλάβης.Οπλίσου με δύναμη και καλό κουράγιο.

hzaf
08-07-08, 21:17
Καλημερα,ειμαι για 6 μηνες περιπου στην HOL και εχω ενα διλλημα.Απο τις 17/6 και ενω δεν ειχα ποτε προβλημα ξαφνικα δεν δουλευει ουτε τηλεφωνο ουτε ιντερνετ στο σπιτι.Μου εχουν σπασει τα νευρα με ατελειωτα τηλεφωνα και η βλαβη παραμενει μεχρι σημερα.Ειχα παει στα γραφεια τους και μου ειπαν οτι βρηκαν στα 1800 μετρα απο το σπιτι βλαβη.Το εδωσαν στον ΟΤΕ για βλαβη την προηγουμενη Δευτερα 30/6 και παλι τιποτα μεχρι και σημερα.
Επειδη δεν βλεπω φως και δεν θελω να περιμενω κανα μηνα ακομη,θελω να μου πειτε την γνωμη σας εαν αξιζει να τους απειλησω οτι μεχρι την Παρασκευη αν δεν εχει φτιαχτει θα κανω καταγγελια συμβασης.
Σκεφτομουν να ξαναγυρισω στον ΟΤΕ για να εχω το κεφαλι μου ησυχο.
Πειτε καμμια γνωμη γιατι εχω απελπιστει.
Ευχαριστω.

Και εγώ από τις 17/6, στο πολύ ξεκάρφωτο δεν είχα νετ και τηλεφωνία. Μετά από 20 ημέρες η βλάβη αποκαταστάθηκε.
Στην αρχή μου είπαν να βγάλω το καλώδιο που συνδέει το fritz με την πρίζα του τηλεφώνου για να γίνει έλεγχος στην γραμμή.
Μετά από 2 βδομάδες μου είπαν ότι υπάρχει πρόβλημα στον βρόχο και έχει δηλωθεί βλάβη στον ΟΤΕ.
Μετά την αποκατάσταση η γραμμή είναι πολύ χειρότερη από πριν :oneup:

leon21
08-07-08, 22:16
καλησπερα μπορει καποιοσ να μου πει για το netfaster

nick69
09-07-08, 09:25
Και εγώ από τις 17/6, στο πολύ ξεκάρφωτο δεν είχα νετ και τηλεφωνία. Μετά από 20 ημέρες η βλάβη αποκαταστάθηκε.
Στην αρχή μου είπαν να βγάλω το καλώδιο που συνδέει το fritz με την πρίζα του τηλεφώνου για να γίνει έλεγχος στην γραμμή.
Μετά από 2 βδομάδες μου είπαν ότι υπάρχει πρόβλημα στον βρόχο και έχει δηλωθεί βλάβη στον ΟΤΕ.
Μετά την αποκατάσταση η γραμμή είναι πολύ χειρότερη από πριν :oneup:

Ωχ φιλε,ιδια περιπτωσαρα ε?
Τι ακριβως εγινε με την γραμμη σου μετα?:hmm:

Παντως χθες που τους πηρα και τους ειπα για την διακοπη,ως εκ θαυματος για πρωτη φορα στα χρονικα με πηραν πισω στο κινητο!!!!
Τις αλλες φορες φυσικα με ειχαν γραμμενο.Μου ειπαν οτι θα το επισπευσουν,οτι θα στειλουν αμεσως μηχανικο κτλ κτλ.:rofl:

radiodj105
09-07-08, 10:48
καλησπερα μπορει καποιοσ να μου πει για το netfaster

Πολύυυ καλό φίλε.
Δες και κάτι επιπλέον που σου υποστηρίζει...

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=210930

tolisp
11-07-08, 17:02
Καλημερα,ειμαι για 6 μηνες περιπου στην HOL και εχω ενα διλλημα.Απο τις 17/6 και ενω δεν ειχα ποτε προβλημα ξαφνικα δεν δουλευει ουτε τηλεφωνο ουτε ιντερνετ στο σπιτι.Μου εχουν σπασει τα νευρα με ατελειωτα τηλεφωνα και η βλαβη παραμενει μεχρι σημερα.Ειχα παει στα γραφεια τους και μου ειπαν οτι βρηκαν στα 1800 μετρα απο το σπιτι βλαβη.Το εδωσαν στον ΟΤΕ για βλαβη την προηγουμενη Δευτερα 30/6 και παλι τιποτα μεχρι και σημερα.
Επειδη δεν βλεπω φως και δεν θελω να περιμενω κανα μηνα ακομη,θελω να μου πειτε την γνωμη σας εαν αξιζει να τους απειλησω οτι μεχρι την Παρασκευη αν δεν εχει φτιαχτει θα κανω καταγγελια συμβασης.
Σκεφτομουν να ξαναγυρισω στον ΟΤΕ για να εχω το κεφαλι μου ησυχο.
Πειτε καμμια γνωμη γιατι εχω απελπιστει.
Ευχαριστω.

Εγώ πάντως που τους έστειλα ένα ανάλογο email ζητώντας ΑΠAΝΤΗΣΗ μέσα σε 15 μέρες ούτε να με x... :twisted:
Τελικά μου απάντησαν 5 μέρες αφότου είχα ήδη επιστρέψει ΟΤΕ (κάπου 1 μηνα μετά δηλαδή) - το καλύτερο δεν στο είπα βεβαια... η απάντηση ήταν ότι "μετά από τεχνικό έλεγχο στην γραμμή μου τόσο είναι το μέγιστο που μπορώ να έχω (6.5M)" :rofl::rofl::rofl:
Ποσο έχω τώρα στον ΟΤΕ μπορείς να το δεις στο προφίλ μου...

logosof
11-07-08, 17:12
...το καλύτερο δεν στο είπα βεβαια... η απάντηση ήταν ότι "μετά από τεχνικό έλεγχο στην γραμμή μου τόσο είναι το μέγιστο που μπορώ να έχω (6.5M)" :rofl::rofl::rofl:
Ποσο έχω τώρα στον ΟΤΕ μπορείς να το δεις στο προφίλ μου...

Τα είπες όλα.
HOL:down:

vagsta
11-07-08, 22:41
Τελειως για τα μπαζα ειναι αυτη η εταιρεια. Κοπανα την να βρεις την ησυχια σου, χωρια απο την εξυπηρετηση θα γλυτωσεις και το δουλεμα. Πολυ δουλεμα λεμε αλλα λενε τωρα αλλα σε 5 λεπτα αλλα μετα μια ωρα.

dikal
14-07-08, 23:00
Δυστυχώς φίλε, ανάλογα μου έκαναν και στον ΟΤΕ, και για πιο απλά ζητήματα (σκέτο τηλέφωνο ISDN).

yianemma
15-07-08, 15:03
Μετά από πολλά παράπονα που είχα από την HOL έκανα αίτηση στον ΟΤΕ για να επιστρέψω σε conn-x.

Μία μέρα πριν έρθει ο τεχνικός του ΟΤΕ όπως έμαθα από το τμήμα ραντεβού στο 8399200, μαθαίνω πως θα με βάλουν σε φερέσυχνο!!! (9/7)

Φερέσυχνο για το οποίο τραβιόμουνα το 2/2006 με την ΕΕΤΤ ώστε να φύγει. Τελικά στο 90΄ ακύρωσα την αίτηση και έμεινα στη HOL.

Τελικά άμα δε σε πάει από την αρχή, άστο καλύτερα.

Πάντως για όποιον αποφασίσει να φύγει από εναλλακτικό για να γυρίσει στον ΟΤΕ, καλό είναι να υποβάλει με την αίτησή του και την αίτηση ADSL καθώς και μία επιστολή που να δηλώνει την πρόθεσή του να υποχωρήσει από την σύμβαση εφόσον ο ΟΤΕ δεν μπορεί να καλύψει τις απαιτήσεις του.

Για καλό και για κακό έστειλα και μία επιστολή στην ΕΕΤΤ μήπως και μου ζητήσουν από τον ΟΤΕ τίποτε τέλη επανασύνδεσης.

@ ADSLgr.com All rights reserved.