PDA

Επιστροφή στο Forum : Τα "είδα όλα!"...



kyriakos40
10-10-03, 11:20
Έχω να σας πω το εξής:

--Έκανα αίτηση την προηγούμενη Παρασκευή, και οι τεχνική το πΟΤΕ ήρθαν το πρωί της Τετάρτης. Δηλαδή μιλάμε για ΤΡΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ!!! Να σας πω την αλήθεια, είχα μείνει "κάγκελο", όταν με πήραν τηλέφωνο την Τετάρτη το πρωί να κανονίσουμε το ραντεβού.

--Πήρα συνδρομή από την Tellas. Στην αρχή η ταχύτητα ήταν περίπου η μισή από όσο θα έπρεπε να είναι και είχα πάρει τηλέφωνο και ρώτησα για αυτό και μου είπαν οτι είναι προσωρινό, γιατί γίνονται εργασίες αναβάθμισης. Και όντως από εχθές το βράδυ είμαι περίπου στο 40 με 42 στο κατέβασμα. Και γενικώς η σύνδεση "συμπεριφέρεται" πιο φυσιολογικά. Είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

--Δεν ξέρω τι εμπειρία έχετε απο Help Desk, αλλά αυτό της Tellas δεν παίζεται. Εχθές τη νύχτα, έκανα αναβάθμιση το SW του modem, και φυσικά κάπου κόλησα (μιας και είναι η πρώτη φορά που ασχολούμε με τέτοια πράγματα). Τους πήρα λοιπόν τηλ, γιατί δεν μπορούσα να συνδεθώ, και γενικώς καταλάβαινα οτι κάτι έπρεπε να κάνω, αλλά δεν ήξερα τι. Ήταν εξυπηρετικότατος ο άνθρωπος που απάντησε στο τηλ, και μέσα σε πέντε περίπου λεπτά ήμουν πάλι up and running. Η ΩΡΑ ΗΤΑΝ 2:57 ΤΗ ΝΥΧΤΑ!!!!!!! Τα συμπεράσματα δικά σας.

--Γενικώς, μπορώ να πω οτι DSL είναι άλλη αίσθηση. Άλλη κλάση σε ότι αφορά πρόσβαση. Προτείνω, όσοι δεν έχουν και το σκέφτονται, και μπορούν φυσικά να διαθέσουν τα χρήματα, να το κάνουν. Εγώ πάντως είμαι καταενθουσιασμένος από όλες τις απόψεις (surfing sites, downloading programms, mp3s και διάφορα άλλα)

Φιλικά

UGF_GreekMind
10-10-03, 11:44
Ωραίος !!!

Τα καλά να λέγονται...

Καλά downloads :D

Gothic
10-10-03, 12:56
Σε ΤΡΕΙΣ εργάσιμες μέρες;;;;;;;
Μήπως σε λένε Κυριάκο Σημίτη κατα τύχη;
Όσο για τα Helpdesk, είναι φυσικό για όλες τις εταιρείες που θέλουν να κάνουν σοβαρή δουλειά να έχουν 24/7 support, οπότε δεν μου κάνει και τρελή εντύπωση αλλα σίγουρα είναι ένα θετικό για μια εταιρεία με την δύναμη της ΔΕΗ (βρέχειιιιι).

Bone_Collector
10-10-03, 13:14
kala kai ego pou nomiza oti eimoun o monos tixeros pou ixan erthi oi texnikoi poly syntoma ... :P Eixa kanei aitisi teli iouniou kai se 8 ergasimes eixa adsl :P


btw Tellas Rulez ya ;p

angeleye
10-10-03, 14:56
Σας χαιρετώ όλους.
Έκανα αίτηση στον ΟΤΕ την Δευτέρα και χθες ήρθε ο τεχνικός και εγκατέστησε την γραμμή. Από σήμερα το πρωί έχω κάνει σύνδεση στην ΤΕLLAS και όντως η εξυπηρέτηση ήταν άψογη. Το help desk κορυφαίο απο κάθε άποψη.

XTCgr
10-10-03, 16:12
angeleye σε ποια περιοχή βρίσκεσαι? (αν επιτρέπετε?)

waste
10-10-03, 16:57
βρε παιδια αυτα το γρηγορα ισχυουν για την υπολοιπη (πλην Αθηνας) ελλαδα. εκει οι συνδεσεις ειναι λιγες και τα συνεργεια δεν εχουν δουλεια. αλλωστε η καταχωρηση της πορτας ειναι απλο πραγμα και η μικτον. εξισου απλη. σε εμενα εκαναν 5 λεπτα. και αυτο γιατι ηρθε ο κακομοιρης ο τεχνικος και επαιρνε τηλεφωνα στα κεντρα να του συνδεσουν την υποτιθεμενη ετοιμη γραμμη.

@ ADSLgr.com All rights reserved.