PDA

Επιστροφή στο Forum : τελος η "διαχειριση" του eMoney



guzel
08-07-08, 22:25
Στα πλαίσια αναβάθμισης των συστημάτων της hellas online παύει η λειτουργία της ενότητας Διαχείρισης των υπηρεσιών eMoney

αναβαθμιση ή υποβαθμιση? προφανως εκαναν λαθος

........Auto merged post: guzel πρόσθεσε 79 λεπτά και 32 δευτερόλεπτα αργότερα ........

η βλακεια ειναι οτι ειχα βαλει ημερησιο οριο στα κινητα και τωρα μου λεει οτι δεν εχω διαθεσιμο υπολοιπο. ουτε απο την χολ μπορουν να δουν τη διαχειρηση του emoney

guzel
09-07-08, 16:44
μου ειπε μια απο την εξυπηρετηση πελατων: ε προφανως το μπλοκαρατε ,μην βαζετε χερι :rofl::rofl:

Mr.Anderson
09-07-08, 16:55
Τι ακριβως μπορουσες να κανει εκει;
Επειδη εγω μονο την επεκταση χρησιμοποιουσα....

Δηλ "εφαγαν" τα λεφτα;

guzel
09-07-08, 16:59
οχι ρε συ. απο εκει οριζες αν ηθελες κ εβαζες ορια

πχ αν δεν ηθελες να γινεται κληση προς κιντητο ,γενικα κληση για την οποια θα χρεωθεις εβαζες οριο πχ 0,00001 και οταν πηγαινες να καλεσεις σου ελεγε δεν υπαρχει διαθεσιμο υπολοιπο για την πραγματοποιηση της κλησης. Απο χθες ομως δεν λειτουργει η διαχειρηση οποτε δεν μπορω να αλλαξω το οριο ωστε να καλεσω σε κινητο

Mr.Anderson
09-07-08, 17:22
Α, οκ τοτε....

guzel
09-07-08, 17:36
εχει αναλαβει λεει το αρμοδιο τμημα κανουν αναβαθμιση .. για να δουμε

akilleas
10-07-08, 10:22
Ούτε και εγώ το έχω χρησομοιήσει ποτέ.
Αλλά καλύτερα ας περιμένω την αναβάθμιση!!!!!

SteVen200984
11-07-08, 18:59
Ρε παιδιά άσχετο και σόρι δηλαδής, αλλά πώς βλέπω το υπόλοιπο από τα 60 λεπτά σε κινητά που έχω κάθε μήνα (έχω HOL Double Play Full); Και από πότε αρχίζουν να "μετράνε" τα λεπτά αυτά; Από την 1η κάθε μήνα ή από τις 22 που αρχίζει και η τιμολόγηση (σύμφωνα με τους λογαριασμούς μου);

Ας απαντήσει κάποιος, μη με βάλετε να καλώ τη HOL για έναν τόσο απλό λόγο!

BigBlack
11-07-08, 19:17
Ας απαντήσει κάποιος, μη με βάλετε να καλώ τη HOL για έναν τόσο απλό λόγο!

Τι εταιρία διάλεξες κι εσύ, ούτε για την τιμολόγηση δεν τολμάς να τους καλέσεις.:lol:

Sorry, μόλις το είδα δεν κρατήθηκα!

SteVen200984
11-07-08, 19:22
Τι εταιρία διάλεξες κι εσύ, ούτε για την τιμολόγηση δεν τολμάς να τους καλέσεις.:lol:

Sorry, μόλις το είδα δεν κρατήθηκα!

Δεκτή η πλάκα.
Ότι και να ακούγεται πάντως εγώ είμαι σούπερ ευχαριστημένος με HOL, 8 μήνες τώρα χωρίς κανένα σοβαρό πρόβλημα.

Περιμένω και μια απάντηση στο αρχικό ερώτημα! Όχι τίποτα άλλο, αλλά είδα ότι άρχισε να χρεώνει για αυτό το μήνα από τις 6 Ιουλίου και μα το Θεό αποκλείεται να έχω κάνει 1 ώρα σε κινητά μέσα σε 6 μέρες (το οποίο εκτός από το Θεό το επιβεβαιώνει και ο αναλυτικός λογαριασμός μου). Άρα εγώ λέω ότι δε χρεώνει από 1-31 του κάθε μήνα και ψάχνω την ημερομηνία έναρξης χρέωσης!

BigBlack
11-07-08, 19:31
Μάλλον θα άλλαξε η ημερομηνία χρέωσης μαζί με την "αναβάθμιση" του e-Money. Ισως και να το διορθώσουν αν ισχύει αυτό που λέω, δε θα έβαζα και το χέρι μου στη φωτιά όμως. Ου μπλέξεις με το λογιστήριό τους!!!

guzel
11-07-08, 20:02
οτι ερωτηση εχει ο πελατης πρεπει να καλεσει την χολ οσο απλη και αν ειναι.

SteVen200984 για να αρχισε να σε χρεωνει περασες το οριο των 60 λεπτων. μην ξεχνας οτι υπαρχει ελαχιστος χρονος ομιλιας το λεπτο οποτε μην σου φενεται παραξενο να το εχεις περασει. οπως και να εχει μπορεις απο τα τοολς να δεις στην αναλυση ποση ωρα εχεις μιλησει..

ελπιζω με την ολοκληρωση της αναβαθμισης να μπει επιλογη για τον δωρεαν χρονο ομιλιας που μας εχει μενει

guzel
12-07-08, 14:31
κανουν αναβαθμιση και στο τηλεφωνικο κεντρο

theofilos79
12-07-08, 21:04
οτι ερωτηση εχει ο πελατης πρεπει να καλεσει την χολ οσο απλη και αν ειναι.

SteVen200984 για να αρχισε να σε χρεωνει περασες το οριο των 60 λεπτων. μην ξεχνας οτι υπαρχει ελαχιστος χρονος ομιλιας το λεπτο οποτε μην σου φενεται παραξενο να το εχεις περασει. οπως και να εχει μπορεις απο τα τοολς να δεις στην αναλυση ποση ωρα εχεις μιλησει..

ελπιζω με την ολοκληρωση της αναβαθμισης να μπει επιλογη για τον δωρεαν χρονο ομιλιας που μας εχει μενει

μπορεί να συμβαίνει και αυτό που λες φίλε, αλλά επειδή την είχα πατήσει και εγώ μια φορά (με χρέωναν κινητα, χώρις να έχω περάσει τη 1 ώρα), βρήκαν το λάθος τους και μου είπαν ότι θα μου επιστρέψουν το ποσό που μου χρέωσαν. από τοτε φυσικά δεν έχουν επιστρέψει τίποτα αλλά δεν το κυνηγάω και εγώ γιατί μιλάμε για μια με δυο κλήσεις σε κινητά. Θέλω να πω ότι το σύστημα τους δεν έιναι και τόσο καλό και κάνει πολλά λάθη. Η επίσημη απάντηση τους ήταν ότι είχε κολήσει το σύστημα τους. Ας είμαστε λοιπον όλοι λίγο προσεχτικοί και ελπίζω με την αναβάθμιση που θα γίνει να διορθωθεί αυτό το πρόβλημα.

........Auto merged post: theofilos79 πρόσθεσε 10 λεπτά και 58 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Δεκτή η πλάκα.
Ότι και να ακούγεται πάντως εγώ είμαι σούπερ ευχαριστημένος με HOL, 8 μήνες τώρα χωρίς κανένα σοβαρό πρόβλημα.

Περιμένω και μια απάντηση στο αρχικό ερώτημα! Όχι τίποτα άλλο, αλλά είδα ότι άρχισε να χρεώνει για αυτό το μήνα από τις 6 Ιουλίου και μα το Θεό αποκλείεται να έχω κάνει 1 ώρα σε κινητά μέσα σε 6 μέρες (το οποίο εκτός από το Θεό το επιβεβαιώνει και ο αναλυτικός λογαριασμός μου). Άρα εγώ λέω ότι δε χρεώνει από 1-31 του κάθε μήνα και ψάχνω την ημερομηνία έναρξης χρέωσης!

αν δεν βαριέσαι πάρε τους ένα τηλέφωνο και θα μεταφέρουν το αίτημα σου στο αντίστοιχο τμήμα. εμένα μου πήρε 10 εργάσιμες περίπου να μου απαντήσουν αν θυμάμαι καλά.

dplayer
14-07-08, 02:57
Τα δωρεαν λεπτά ειναι ανα τιμολόγηση και με χρέωση ανα λεπτο.

guzel
14-07-08, 18:08
στο τηλεφωνικο κεντρο εβγαλαν τις συντομευσεις (πατηστε 1 για πωλησεις κλπ) ..το σηκωνει μια κ σε συνδεει :lol:

theofilos79
14-07-08, 19:02
στο τηλεφωνικο κεντρο εβγαλαν τις συντομευσεις (πατηστε 1 για πωλησεις κλπ) ..το σηκωνει μια κ σε συνδεει :lol:

όλο κόλπα είμαστε το τελευταίο καιρό, χεχε

protonium
15-07-08, 12:04
στο τηλεφωνικο κεντρο εβγαλαν τις συντομευσεις (πατηστε 1 για πωλησεις κλπ) ..το σηκωνει μια κ σε συνδεει :lol:


όλο κόλπα είμαστε το τελευταίο καιρό, χεχε

Είναι για αυτούς που δεν ξέρουν ποια επιλογή να πατήσουν και ενημερώνοντας την κοπέλα με το πρόβλημά τους, τους συνδέει ανάλογα. Σχεδόν για όλα υπάρχει πρόβλεψη. Όσο λειτουργική είναι η υπηρεσία της επανάκλησης, το ίδιο λειτουργικό είναι να υπάρχει κάποιος πέραν των επιλογών στο κέντρο για να σε βοηθήσει να μιλήσεις με το ανάλογο τμήμα, αν δεν γνωρίζεις.

theofilos79
15-07-08, 21:41
Είναι για αυτούς που δεν ξέρουν ποια επιλογή να πατήσουν και ενημερώνοντας την κοπέλα με το πρόβλημά τους, τους συνδέει ανάλογα. Σχεδόν για όλα υπάρχει πρόβλεψη. Όσο λειτουργική είναι η υπηρεσία της επανάκλησης, το ίδιο λειτουργικό είναι να υπάρχει κάποιος πέραν των επιλογών στο κέντρο για να σε βοηθήσει να μιλήσεις με το ανάλογο τμήμα, αν δεν γνωρίζεις.

αρκεί να ξέρει και η κοπέλα με ποιο τμήμα να σε συνδέσει γιατί έχουν δει πολλά τα μάτια μου, χεχε:whistle:

guzel
17-07-08, 11:37
ακομη να ολοκληρωθει η "αναβαθμιση":down::down:

sdikr
17-07-08, 22:32
ακομη να ολοκληρωθει η "αναβαθμιση":down::down:

Κρίμα και ήταν τόσο καλυ υπηρεσία

guzel
17-07-08, 22:54
Κρίμα και ήταν τόσο καλυ υπηρεσία

οντως η υπηρεσια ειναι πολυ καλη και αρκετα πρωτοποριακη ,ελπιζουμε να επανελθει συντομα

@ ADSLgr.com All rights reserved.