PDA

Επιστροφή στο Forum : Χολαργο κανείς?



nEC
10-10-03, 12:12
Καλημέρες,

Εχει βαλει κανείς απο Χολαργό? Πως συμπεριφέρεται το intracom ? Μεσος χρόνος εγκατάστασης? Είναι καλύτερα να κάνεις αίτηση απο oteshop ή απο 134?

best regards!

doudis33
21-10-03, 21:30
Καλημέρες,

Εχει βαλει κανείς απο Χολαργό? Πως συμπεριφέρεται το intracom ? Μεσος χρόνος εγκατάστασης? Είναι καλύτερα να κάνεις αίτηση απο oteshop ή απο 134?



Καλησπέρα,

Εχω forthnet 384/128, to JetSpeed 500i συνδεδεμένο με ethernet και πρωτόκολλο PPPoE. Tις τελευταίες μέρες η ταχύτητα είναι απογοητευτική, ειδικότερα όσον αφορά σε MSN messenger 6, όπου έστω και ο ήχος είναι διακοπτόμενος καθιστώντας αδύνατη την επικοινωνία.Δεν συζητώ φυσικά για web camera.......
Αρχικά ήμουν συνδεδεμένος με PPPoATM, όμως διάβασα ότι προγράμματα netmeeting απαιτούν απευθείας διασύνδεση IPs και ότι το ΝΑΤ λειτουργεί ως firewall.
Θα παρακαλούσα τα "φώτα" σας.

Ο φίλος από Χολαργό ας οπλιστεί με κουράγιο και υπομονή.Στην Ελλάδα πουλάνε Ferrari για να τις οδηγείς στους χωματόδρομους.........
Και που να έρθουν και οι προσφορές των Χριστουγέννων!!

Χρήστος από Χολαργό

Brelock
21-10-03, 23:42
Nec, μένω Χολαργό και έχω βάλει DSL 384/128 με σύνδεση forthnet. Σε γενικές γραμμές δεν είμαι ικονοποιημένος αν φανταστείς οτί η μέγιστη ταχύτητα που έχω κατεβάσει είναι 36 Kb/sec. Συνήθως κατεβάζω με 25 Kb/sec.

Δεν έχω ιδέα τι μπορεί να φταίει. Οι περισσότεροι μου είπαν ότι φταίει ο DSLAM της περιοχής μας (Αγ. Παρασκευή). Έχω απογοητευτεί!

Όσο για την εγκατάσταση έγινε μέσα σε 20 μέρες από όταν τους πήρα στο 134.

Good Luck

nEC
22-10-03, 17:30
Sinxolargiotes ypomonh... egw akoma perimeno...alla kalo tha itan na mou peite kai me ti provider eiste, pws ginete na ftaiei to dslam?

ama ftaiei ...hm...220 volt sto diktio mpas kai parei ta isa tou :D :D

@ ADSLgr.com All rights reserved.