PDA

Επιστροφή στο Forum : Καλημέρα σας, είμαστε από τη Forthnet



nmavro73
09-07-08, 15:09
Σήμερα το πρωί χτυπάει το τηλέφωνο και βλέπω ένα περίεργο νούμερο στην αναγνώριση 100201. Το σηκώνω και μου λέει μια κοπέλα
"Ειμαστε από το φορθνετ και θέλουμε να σας ενημερώσουμε για κατάργηση παγίου ΟΤΕ"
Της λέω και γω, μα είμαι στη φορθνετ εδώ και 6 μήνες. Και το τηλέφωνό μου είναι απόρρητο, που το βρήκατε
Καμμία απάντηση
Της λέω "Δώστε μου τα στοιχεία σας"
Τίποτα πάλι. Το κρατούσαν ανοικτό για λίγη ώρα.
Μόλις το κλείνουν παίρνω τη φορθνετ και ρωτάω αν μπορούν να βρούν το συγκεκριμένο συνεργάτη. Τους λέω το πρόβλημα.Αρχικά λένε δεν έχουν δυνατότητα να τον βρουν.
Δεν προλαβαίνω να κλείσω, χτυπάει ΠΑΛΙ το τηλ από το ίδιο νούμερο και θέλουν ΠΑΛΙ να με ενημερώσουν! Μου λένε είμαστε απο τη φορθνετ. Τους λέω η φορθνετ παίρνει με αναγνώριση και όχι με παράξενα νούμερα
Πάλι τους λέω να μην με ξαναπάρουν.
Και πλέον έστειλα mail για το θέμα και ελπίζω να τον βρούν
Τόσα χρόνια συνδρομητής ποτέ δεν με πήραν από άσχετα νούμερα.
Και το συγκεκριμένο το θεωρώ απαράδεκτο.Αφου λές "ΔΕΝ θέλω" τι τους κάνει να πιστεύουν ότι δεν κατάλαβες καλά;Μπορεί εσύ να πληρώνεις πάγιο ΟΤΕ και να γουστάρεις να το πληρώνεις. Αυτοί τι ζόρι τραβάν δηλαδή;

Lagman
09-07-08, 15:13
Λες ανήκω σε ιδιόκτητο δίκτυο άλλης εταιρίας και στο κλείνουν αμέσως χωρίς πολλά πολλά . αλλά δεν παύει να είναι εκνευριστικό .

nmavro73
09-07-08, 16:05
Μα τους το είπα και ξαναπήραν! Η φορθνετ ως τώρα πάντα έπαιρνε με φανερό νούμερο, και όλοι λέγανε το όνομα τους. Το εκνευριστικό είναι ότι η κυρία αυτή δεν έδινε στοιχεία καθόλου. Εγώ ξέρω ότι όποτε με έχουν πάρει λένε:Απο φόρθνετ είμαι ο κ. Τάδε από το τμήμα τάδε κλπ.

kanenas3
09-07-08, 16:13
Αυτά να τα βλέπουν κάποιοι που υποστηρίζουν ότι η Forthnet δεν κάνει τέτοια πράγματα...

Δυστυχώς δεν υπάρχει έλεγχος από τη πλευρά των παρόχων...γιατί απλά κερδίζουν χρήματα από αυτό! Υπομονή!

nmavro73
09-07-08, 16:36
Μόλις με πήρε κάποιος κος. Αθ. Λεμ...(δεν λέω όλα του τα στοιχεία) με φανερό νούμερο από τη φορθνετ και μου είπε ότι το συγκεκριμένο γεγονός έχει αναφερθέι στο νομικό τους τμήμα. Δεν υπάρχει τέτοιο τηλεφωνικό κέντρο που να αντιπροσωπεύει τη φορθνετ.

kanenas3
09-07-08, 16:40
Μόλις με πήρε κάποιος κος. Αθ. Λεμ...(δεν λέω όλα του τα στοιχεία) με φανερό νούμερο από τη φορθνετ και μου είπε ότι το συγκεκριμένο γεγονός έχει αναφερθέι στο νομικό τους τμήμα. Δεν υπάρχει τέτοιο τηλεφωνικό κέντρο που να αντιπροσωπεύει τη φορθνετ.

Δηλαδή υπάρχει call center που πουλάει συνδέσεις Forthnet χωρίς να παίρνει προμήθεια;; Αν δεν παίρνει γιατί να ασχολείται; Αν παίρνει που είναι και το λογικό τουλάχιστον φαίνεται ότι είναι η μόνη εταιρία που κάτι προσπαθεί να κάνει...

nmavro73
09-07-08, 18:05
Δεν νομίζω να το προωθούσαν την ίδια μέρα στο νομικό τμήμα αν ήταν νόμιμο. Μπορούσαν απλά να πούν ότι ήταν μεμονομένη συμπεριφορά εξωτερικού συνεργάτη και θα το χειριστούν ανάλογα
Εξάλλου η φορθνετ νομίζω γνωρίζει ποιους έχει ήδη συνδρομητές.Αν έβαζε να παίρνουν τηλ και τους ήδη υπάρχοντες θα πληρωνε τον εξωτερικό συνεργάτη για να χάνει χρόνο

hel
09-07-08, 19:57
Αυτά να τα βλέπουν κάποιοι που υποστηρίζουν ότι η Forthnet δεν κάνει τέτοια πράγματα...

Δυστυχώς δεν υπάρχει έλεγχος από τη πλευρά των παρόχων...γιατί απλά κερδίζουν χρήματα από αυτό! Υπομονή!

Λάθος.
Και η απόδειξη :

........Auto merged post: hel πρόσθεσε 0 λεπτά και 33 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Μόλις με πήρε κάποιος κος. Αθ. Λεμ...(δεν λέω όλα του τα στοιχεία) με φανερό νούμερο από τη φορθνετ και μου είπε ότι το συγκεκριμένο γεγονός έχει αναφερθέι στο νομικό τους τμήμα. Δεν υπάρχει τέτοιο τηλεφωνικό κέντρο που να αντιπροσωπεύει τη φορθνετ.

kanenas3
09-07-08, 20:04
Λάθος.

Εξαρτάται πως θέλει να το δεις κανείς...

Η απάντηση σε αυτό πια είναι...;


Δηλαδή υπάρχει call center που πουλάει συνδέσεις Forthnet χωρίς να παίρνει προμήθεια;; Αν δεν παίρνει τίποτα γιατί ασχολείται;

Συγγνώμη αλλά δεν πιστεύω την απάντηση ότι δεν έχουν call centers γιατί όπως έχω αναφέρει ξανά με έχουν καλέσει και μένα και μου φαίνεται τουλάχιστον παράξενο να υπάρχουν κάποιοι που να προωθούν αφιλοκερδώς την Forthnet.

nmavro73
09-07-08, 21:58
Αυτό που είπε ο υπάλληλος ήταν ότι το συγκεκριμένο νούμερο δεν ανήκει σε call center. Δεν είπε ότι δεν έχουν καθόλου.
Το αφιλοκερδώς που λές δεν ισχύει. Που ξέρεις ότι κάποιος δεν κάνει "μαύρο" εμπόριο. Κάνει αίτησεις τις στέλνει ως προσωπικές του κάθε πελάτη, πουλάει λίγο πιο ακριβά και καλά για έξοδα αποστολης και κρατάει τη διαφορά. Εχει γίνει στο παρελθόν. Εχουμε ακούσει κάτι 10 ευρώ για έξοδα φαξ(είχε δημοσιευτεί εδώ στο φόρουμ)

Lagman
09-07-08, 22:25
στο τηλεφωνικό spam είμαστε απροστάτευτοι

nnn
09-07-08, 23:40
Και εμένα με ζήτησαν το μεσημέρι αλλά γειώθηκαν κανονικά :whistle::twisted:
Άν θέλει η 4νετ μπορεί να με βρει απευθείας :whistle:

globalnoise
10-07-08, 00:17
Το 100201 σε καμία περίπτωση δεν είναι ιδιώτη και σε καμία περίπτωση δεν θεωρείτε "απόρρητο". Πως είναι απόρρητο αφού εμφανιζόταν νούμερο; Ιδιώτης να είναι και να κάνει αισχοκέρδια δεν παίζει γιατί από που και ως που έχει αριθμό 100201; Εταιρία να κάνει αισχοκέρδια πάλι δεν παίζει γιατί σε καμία περίπτωση δεν θα το έκανε με φανερό τον αριθμό. Κάποιο άλλο μπέρδεμα έχει γίνει.

kanenas3
10-07-08, 02:21
Αυτό που είπε ο υπάλληλος ήταν ότι το συγκεκριμένο νούμερο δεν ανήκει σε call center. Δεν είπε ότι δεν έχουν καθόλου.
Το αφιλοκερδώς που λές δεν ισχύει. Που ξέρεις ότι κάποιος δεν κάνει "μαύρο" εμπόριο. Κάνει αίτησεις τις στέλνει ως προσωπικές του κάθε πελάτη, πουλάει λίγο πιο ακριβά και καλά για έξοδα αποστολης και κρατάει τη διαφορά. Εχει γίνει στο παρελθόν. Εχουμε ακούσει κάτι 10 ευρώ για έξοδα φαξ(είχε δημοσιευτεί εδώ στο φόρουμ)

Κάποιοι υποστηρίζουν ότι η Forthnet δε χρησιμοποιεί call centers. Ακόμα όμως και η εκδοχή της επίσημης Forthnet που "ταράχτηκε" όταν έμαθε τον αριθμό και δήλωσε ότι δεν έχουν καμία σχέση μου βρωμάει...Στην αρχή δε μπορούσαν να το δούνε, μετά το είδανε και αποφάσισαν ότι δεν είναι εξουσιοδοτημένο call center και τρίχες κατσαρές. Άποψη μου πάντα αλλά τα ίδια ακριβώς κάνουν όλοι :closed:

nmavro73
10-07-08, 08:33
Ναι αλλα στην αρχή απάντησε η τηλεφωνήτρια. Μετά με πήρε κάποιος από άλλη θέση. Το 100201 είναι φανερό αλλά αν το πάρεις λέει ότι δεν υπάρχει ο αριθμός. Και δεν νομίζω ότι είναι δύσκολο για κάποιον μικρό επιχειρηματία να παρει ένα νούμερο και να κάνει μια τέτοια δουλειά. Δυο κοπέλες θέλει μετά να παίρνουν τηλέφωνα.

Themos3
10-07-08, 09:12
Την περιπτωση να το κανει καποιος εμπορικος συνεργατης της forthnet με δικη του πρωτοβουλια την σκεφτηκε κανεις?

xlntstay
10-07-08, 09:36
Με αποστολή εξοδίκου στον ΟΤΕ....ο συγκεκριμένος ειναι υποχρεωμένος να παρούσιάσει τα στοιχεία του κατόχου του τηλεφώνου.Εαν το νούμερο ειναι εκτός δικτύου του τότε η ΕΕΤΤ ειναι Υποχρεωμένη να το κάνει...

kanenas3
10-07-08, 12:10
Την περιπτωση να το κανει καποιος εμπορικος συνεργατης της forthnet με δικη του πρωτοβουλια την σκεφτηκε κανεις?

Κανείς δεν παίρνει πρωτοβουλία αν δεν έχει να κερδίσει...Θα μπορούσε να μας λύσει την απορία η nmavro73 αν περίμενε λίγο να ακούσει όλη την ιστορία και αν πρέπει να πληρώσει κάτι έξτρα όπως κούριερ κτλ. Αν δεν είχε τέτοια χρέωση προφανώς την προμήθεια τη δίνει η Forhnet...



Με αποστολή εξοδίκου στον ΟΤΕ....ο συγκεκριμένος ειναι υποχρεωμένος να παρούσιάσει τα στοιχεία του κατόχου του τηλεφώνου.Εαν το νούμερο ειναι εκτός δικτύου του τότε η ΕΕΤΤ ειναι Υποχρεωμένη να το κάνει...

Υποχρεωμένος σίγουρα δεν είναι. Θα ήταν αν είχες δικαστική απόφαση αλλά σιγά μη φτάσεις μέχρι εκεί.

RASTAVIPER
10-07-08, 12:19
Αν δεν είναι της Forthnet επίσημος συνεργάτης τότε είναι παράνομη επιχείρηση και θέλει κυνήγι.
Αν είναι της forthnet και κάποιοι άσχετοι υπάλληλοί της βγαίνουν και λένε ότι δεν ξέρουν τι συμβαίνει, φταίνε οι υπαλληλοι.
Οπότε στα παραπάνω δε θεωρώ ότι κάπου φταίει η forthnet για όλο αυτό.
Αν τώρα όντως η Forthnet έχει μισθώσει τέτοια εταιρεία και είναι τόσο ανενημέρωτοι που καλούν και τους υπάρχοντες πελάτες της, τότε απλά δείχνει κάποια έλλεψη οργάνωσης και τίποτα παραπάνω.
Εδώ ολόκληρη Cosmote με έπαιρνε (έχω καρτοκινητό τους) και μου έλεγε να αλλάξω πάροχο και να πάω σε αυτούς!

nmavro73
10-07-08, 12:20
Καταλαβαίνω τη δυσπιστία σου αλλά αν ήταν όντως βαλτοί από τη forthnet θα δίναν τουλάχιστον όνομα και επιθετο. Εδω τα ρωτούσα και δεν μιλούσαν. Είναι πολύ ύποπτο. Θα με ενημερώσουν για τις εξελίξεις

no_logo
10-07-08, 12:33
Καταλαβαίνω τη δυσπιστία σου αλλά αν ήταν όντως βαλτοί από τη forthnet θα δίναν τουλάχιστον όνομα και επιθετο. Εδω τα ρωτούσα και δεν μιλούσαν. Είναι πολύ ύποπτο. Θα με ενημερώσουν για τις εξελίξεις

μπα που τα έχεις ακούσει αυτά;
Εταιρείες συνεργάτες των providers αναλαμβάνουν τις πωλήσεις από το τηλέφωνο. Φυσικά σε καμία περίπτωση δεν λένε ονοματεπώνυμο, συνήθως στην προσπάθεια να πάρουν το μπόνους για κάθε κομμάτι που πουλάνε λένε δράκους.
Το φόρουμ βρίθει από τέτοιες αναφορές.
Είναι υποκριτική η στάση της 4net που σε δουλεύει όταν αναφέρει νομικά τμήματα και άλλα φαιδρά. Ολοι οι "εναλλακτικοί" providers το γνωρίζουν πως οι συνεργάτες τους στο κυνήγι θηραμάτων λένε ψέμματα ή χρησιμοποιούν ύποπτες πρακτικές

Σε μένα μου χτύπησε μια μέρα την πόρτα μια κοπελιά από την On (έτσι είπε) κρατούσε ένα πάκο χαρτιά και μου είπε πως κάνει δημοσκόπηση για την χρήση της τηλεόρασης! Μου ζήτησε να συμπληρώσω μια φόρμα που -θαύμα θαύμα- ήταν αίτηση για την on. Δεν το ξέρουν αυτό στην "εναλλακτική" εταιρεία;
Φυσικά το ξέρουν, όλοι γνωρίζουν τα τερτίπια που ακολουθούν.

Tip
Πάρε τηλέφωνο την 4net μετά από κανα μήνα και ρώτα του τι έγινε με την υπόθεση αυτή και την προώθηση της στο νομικό τμήμα. Ξέρεις την απάντηση που θα πάρεις :lol:

nmavro73
10-07-08, 12:36
Αν δεν με ενημερώσουν το συζητάμε το αν λένε αλήθεια ή ψέμματα. Πάντως είμαι συνδρομήτρια τους τουλάχιστον 5 χρονια και ποτέ μα ποτέ δεν με πήρε εξωτερικός τους συνεργάτης. Είναι η πρώτη φορά. και για αυτό περιμένω να δώ τι γίνεται

kanenas3
10-07-08, 12:47
Τα call centers δουλεύουν με τον εξής απλό τρόπο. Αφού συμφωνήσουν στην προμήθεια βάζουν τα δεκάδες παιδάκια που έχουν να καλούνε όλη μέρα κόσμο και ότι πιάσουν. Δεν υπάρχει επιστήμη πίσω από αυτό. Για αυτόν το λόγο συχνά καλούνε ήδη πελάτες της εταιρίας που προωθούνε. Τα ίδια γίνονται παντού.

Δεν είπε κανείς ότι οι συγκεκριμένοι που κάλεσαν ήταν η Forthnet. Τα call centers δε δίνουν συνήθως ονόματα.

nick89
10-07-08, 14:39
παρομοια ιστορια στην ξανθη.
καπιος επερνε και ελεγε ειμαστε η εταιρια φορτηνετ-τελλας.
μην τα πολυλογο , καπιος εστελνε μετα αφου συμφωνουσε ο υποψιφιος και στελνανε καπιον να υπογραψη στο σπιτι του την αιτηση.
στην συνεχεια σου ζητουσε και 10ευρω για εξοδα κουριερ κτλ κτλ.
συμπερασμα ο καλος πελατης εχανε τα 10ευρω και συνδεση δεν ειδανε οι περισσοτεροι .
εγινε χαμος προσαγωγες ανακρυσεις και οτι αλλο μπορεις να φανταστεις.
ειναι πολυ μεγαλυτερο το στορυ απο οτι γραφω αλλα καταιβαζανε αιτησεις απο το ιντερνετ και τις πλασαρανε στον κοσμο. οπου τσιμπισει 4νετ τελλας και πιος ξερει τι αλλο.
δεν μπορει να πει κανεις οτι φταιει η τελλας η ή φορτηνετ . οπιος θελει κατεβασει αιτησεις και ζηταει 10 ευρω για εξοδα αποστολης. μεχρι να το μαθει ο κοσμος ποσοι αραγε να δωσανε 10ευρω?

nmavro73
10-07-08, 14:45
Αυτό που λές μπορεί να είναι και στην περίπτωση αυτή. Κάποιος να προσπαθει να βγάλει μόνος του κέρδος. Ας περιμένουμε να δούμε αν θα με ενημερώσουν για κάποια εξέλιξη. Και μετά να κρίνουμε πως έχει το θέμα τελικά.

kanenas3
10-07-08, 15:13
παρομοια ιστορια στην ξανθη.
καπιος επερνε και ελεγε ειμαστε η εταιρια φορτηνετ-τελλας.
μην τα πολυλογο , καπιος εστελνε μετα αφου συμφωνουσε ο υποψιφιος και στελνανε καπιον να υπογραψη στο σπιτι του την αιτηση.
στην συνεχεια σου ζητουσε και 10ευρω για εξοδα κουριερ κτλ κτλ.
συμπερασμα ο καλος πελατης εχανε τα 10ευρω και συνδεση δεν ειδανε οι περισσοτεροι .
εγινε χαμος προσαγωγες ανακρυσεις και οτι αλλο μπορεις να φανταστεις.
ειναι πολυ μεγαλυτερο το στορυ απο οτι γραφω αλλα καταιβαζανε αιτησεις απο το ιντερνετ και τις πλασαρανε στον κοσμο. οπου τσιμπισει 4νετ τελλας και πιος ξερει τι αλλο.
δεν μπορει να πει κανεις οτι φταιει η τελλας η ή φορτηνετ . οπιος θελει κατεβασει αιτησεις και ζηταει 10 ευρω για εξοδα αποστολης. μεχρι να το μαθει ο κοσμος ποσοι αραγε να δωσανε 10ευρω?

Τέτοιοι με πήρανε και μένα! Δίναν και Tellas & Forthnet αλλά δε ζητούσαν χρήματα για κούριερ και είμαι στη Θεσσαλονίκη!

Διεθνές κύκλωμα λοιπόν! :p

Lagman
10-07-08, 23:44
γιατι το αλλο που μου ετυχε σχετικα προσφατα... πληρωνω τον λογαριασμο την ιδια μερα κιολας και μας παιρνουν τηλεφωνο απο συνεργατη...(collection) και μιλανε προσβλητικα οτι δεν πληρωσαμε δεν καναμε δεν ραναμε και δεν εχουν ιδεα για το τι συμβαινει,το συστημα τους δεν λεει τιποτα κλπ.

συμπερασμα ΜΗΝ ξοφλατε τους λογαριασμους στην FORTHnet αμεσως!!! μετα θα σας παιρνουν τηλεφωνο οτι χρωστατε χαχαχαχχαχαχαχαχαχα ΖΗΤΩ Η FORTHNET
ουτως η αλλως αν ξοφλισετε νωρις το λογαριασμο θα σας πει κανενας μπραβο ; θα παιρνει ο εξωτερικος συνεργατης collection και θα βριζει λες και δε ξερω εγω τι...

fatsasss
10-07-08, 23:56
Της forthnet τα τηλ ξεκινάνε πάντα απο 211. Αυτό που συνηθως κυκλοφορεί πιο πολύ ειναι το 211-9559000 .
Και πάντα, θα ακούσεις Ονοματεπώνυμο και οχι θέση.

Και φυσικά μην περιμένει κανείς να δει να τον παίρνουν απο την forthnet απο το 13831 .

Όσον αφορά το περιστατικό με το 1002201(ή όπως ηταν το τηλέφωνο) , απλά θα σας πω περιστατικό που μου έτυχε εμένα στην δουλειά(11888) που μου έτυχε ενας πελάτης τρομαγμένος και μου έλεγε οτι τον πήρανε απο την forthnet και του λέγανε οτι συνεργάζονται με τον Οτε και να του κάνουν συμβόλαιο. Όταν τον καθυσήχασα οτι δεν συμβαίνει τετοιο πράγμα κτλ, μου το έκλεισει ήρεμος. forthnet+ote ?

Περιστατικά συμβαίνουν αλλα ίσως να μην φταίνε οι εταιρείες αλλά διάφοροι αντιπρόσωποι ή αλλοι μ@!$@#!κες.

ΑΠλά πρέπει να ειμαστε ψαγμένοι κ να μην δινουμε οπου να'ναι τα στοιχεια μας. Δεν ειναι απαραίτητο να ξέρουν που παίρνουν τηλεφωνο. Απλά καλουν αριθμους και ψαρώνουν.

Και αυτό με λογαριασμό της forthnet, εγω εκανα διακοπή στο τηλέφωνο που ειχα βαλει για forthnet τον Φεβρουάριο (οχι sto 4play γτ δεν ειχα) και ακομα μου ερχονται λογαριασμοι, ενω εχει περαστει μεσα στο συστημα οτι εχω κανει αιτηση για διακοπή. Με πηρανε τηλ αφου απευθυνθηκα εγω και στο καταστημα και στα κεντρικα και ηρεμα κ ωραια μου ειπανε οτι θα λυθει το προβλημα.
Αναμένω.

globalnoise
11-07-08, 00:13
γιατι το αλλο που μου ετυχε σχετικα προσφατα... πληρωνω τον λογαριασμο την ιδια μερα κιολας και μας παιρνουν τηλεφωνο απο συνεργατη...(collection) και μιλανε προσβλητικα οτι δεν πληρωσαμε δεν καναμε δεν ραναμε και δεν εχουν ιδεα για το τι συμβαινει,το συστημα τους δεν λεει τιποτα κλπ.

συμπερασμα ΜΗΝ ξοφλατε τους λογαριασμους στην FORTHnet αμεσως!!! μετα θα σας παιρνουν τηλεφωνο οτι χρωστατε χαχαχαχχαχαχαχαχαχα ΖΗΤΩ Η FORTHNET
ουτως η αλλως αν ξοφλισετε νωρις το λογαριασμο θα σας πει κανενας μπραβο ; θα παιρνει ο εξωτερικος συνεργατης collection και θα βριζει λες και δε ξερω εγω τι...

Μπορείς να μου πεις πως ακριβώς σου μίλησε και τι σου είπε; Έχω φίλο που δουλεύει σε τέτοια εταιρία και πραγματικά αυτή είναι η δουλειά τους. Πολλές φορές βγάζει τρελό γέλιο. Πως ακριβώς μίλησε; τι είπε;

FSHOPAXD
11-07-08, 00:26
Τα προβλήματα αυτά προσπάθει να λυσει η εταιρία με την υπαρξη των καταστημάτων , για να μπορει να εξυπηρετεί με καλύτερο πρόσωπο και παραλληλα να λυνει τα όποια προβλήματα.

oidarvt
11-07-08, 00:38
Δεν νομίζω να το προωθούσαν την ίδια μέρα στο νομικό τμήμα αν ήταν νόμιμο. Μπορούσαν απλά να πούν ότι ήταν μεμονομένη συμπεριφορά εξωτερικού συνεργάτη και θα το χειριστούν ανάλογα
Εξάλλου η φορθνετ νομίζω γνωρίζει ποιους έχει ήδη συνδρομητές.Αν έβαζε να παίρνουν τηλ και τους ήδη υπάρχοντες θα πληρωνε τον εξωτερικό συνεργάτη για να χάνει χρόνο

Εχω δει εξωτερικο συνεργατη Forthnet ,να ανοιγει τη σελιδα www.whitepages.gr
και να αρχιζει τα τηλεφωνα με τη σειρα ( ΛΑΡΙΣΑ ).
Οι περισσοτεροι λέγαν οτι εχουν ηδη συνδεση, οτι δεν ενδιαφερονται, ή οτι ο κυριος τον οποιο ζητανε έχει πεθανει και απλα ειναι το ονομα του στον καταλογο.
Στα 50 τηλέφωνα περιπου, βρισκοταν κι ενας που έλεγε οτι ενδιαφεροταν.

Την μεγάλη ζημια στα τηλέφωνα, οπου ο κοσμος έχασε την εμπιστοσυνη του οταν του τηλεφωναν και του λενε να τον ενημερωσουν για συνδεση χωρις παγιο οτε, την έκανε η Τελλας.

Η τελλάς δεν άφησε σπιτι για σπιτι και τηλεφωνο για τηλεφωνο που να μην τηλεφωνησει.

Και ο κόσμος βαρεθηκε πλέον και οταν τον τηλεφωνα ο οποιοσδηποτε provider, ειτε αρχιζει το βρισιμο, ειτε το κλεινει στη μουρη.

Και υπάρχει και μια άλλη κατηγορια τηλεφωνων , που παιρνουν τηλ. κατα τις 3:30 - 4:00 απογευμα και λενε:
Το μυνημα που ακουτε ειναι ηχογραφημενο, Εχετε κερδισει μια μεζονετα στο μπλα μπλα.
:rofl:

Αμα θελετε να τους ψαρώνετε, θα τους λέτε οτι το τηλέφωνο έχει δηλωθει απόρρητο, και οτι επρεπε νομικα να συμβουλευτουν τον καταλογο τηλεφωνων που εχουν κανει εγγραφη οτι δεν επιθυμουν ενοχληση για διαφημισεις, και να ζητατε τα στοιχεια τους.
Εκει θα το κλεινουν αυτοι και θα ζηταν συγνωμη.

Ειναι βλάκες αυτοι που παιρνουν στα σπιτια τηλεφωνο και λενε να ενημερωσουν. Ποιον να ενημερωσουν, αντε καμια γιαγια που δεν ξερει.

nmavro73
11-07-08, 07:18
Νομίζεις ότι θα το κλείνουν!Το τηλέφωνό μου είναι απόρρητο από πριν μπει στη forthnet . Δεν υπήρχε στο whitepages. Είχε δηλωθεί στη λίστα του άρθρου 13. Ζήτησα τα στοιχεία αυτών που πήραν. Δεν τα έδιναν.
Δεν είναι δυνατόν όποιος με βρήκε να με βρήκε από whitepages

nick89
11-07-08, 07:36
Τέτοιοι με πήρανε και μένα! Δίναν και Tellas & Forthnet αλλά δε ζητούσαν χρήματα για κούριερ και είμαι στη Θεσσαλονίκη!

Διεθνές κύκλωμα λοιπόν! :p

τα 10ευρω δεν το λεγανε στο τηλ , μετα οταν στελνανε καπιον σπιτι για να υπογραψεις την αιτηση.

kanenas3
11-07-08, 10:01
τα 10ευρω δεν το λεγανε στο τηλ , μετα οταν στελνανε καπιον σπιτι για να υπογραψεις την αιτηση.

Όχι απαραίτητα! Τουλάχιστον από ότι είπαν μερικοί φίλοι δεν τους ζήτησε κανένας ούτε μισό ευρώ. Προφανώς είναι θέμα κέντρου και πόσο απατεώνας είναι.

RASTAVIPER
11-07-08, 12:39
γιατι το αλλο που μου ετυχε σχετικα προσφατα... πληρωνω τον λογαριασμο την ιδια μερα κιολας και μας παιρνουν τηλεφωνο απο συνεργατη...(collection) και μιλανε προσβλητικα οτι δεν πληρωσαμε δεν καναμε δεν ραναμε και δεν εχουν ιδεα για το τι συμβαινει,το συστημα τους δεν λεει τιποτα κλπ.

συμπερασμα ΜΗΝ ξοφλατε τους λογαριασμους στην FORTHnet αμεσως!!! μετα θα σας παιρνουν τηλεφωνο οτι χρωστατε χαχαχαχχαχαχαχαχαχα ΖΗΤΩ Η FORTHNET
ουτως η αλλως αν ξοφλισετε νωρις το λογαριασμο θα σας πει κανενας μπραβο ; θα παιρνει ο εξωτερικος συνεργατης collection και θα βριζει λες και δε ξερω εγω τι...

1 χρόνο που πληρώνω για το 2play πάντα έγκαιρα, ποτέ δε με πήρε κανείς πριν ή μετά να μου ζητήσει τα ρέστα.

Lagman
11-07-08, 15:01
1 χρόνο που πληρώνω για το 2play πάντα έγκαιρα, ποτέ δε με πήρε κανείς πριν ή μετά να μου ζητήσει τα ρέστα.

αυτό έλειπε να συμβαίνει σε όλους τους πελάτες της FORTHnet.

nmavro73
11-07-08, 15:49
Εγώ όποτε είχα θέμα με το λογαριασμό πάντα το λύναν. Δεν είχα 4 μέρες για κάποιες ώρες τηλ και πρότειναν να αφαιρέσουν 10 μέρες από το πάγιο.

nick89
11-07-08, 21:32
Όχι απαραίτητα! Τουλάχιστον από ότι είπαν μερικοί φίλοι δεν τους ζήτησε κανένας ούτε μισό ευρώ. Προφανώς είναι θέμα κέντρου και πόσο απατεώνας είναι.

για ξανθη ελεγα οτι γινοτανε ετσι..

το ωραιο βεβαια ειναι οτι πεσανε πανω στον πρωην διευθυντη στυνομιας , και οπως φανταζεσται δεν το αφησε ετσι το θεμα. αλωστε για αυτο εγινε και οτι εγινε με ανακρισεις κτλ κτλ.
εδω και 7 μηνες παντως δεν εχει ακουστει κατι παρατυπο .

nmavro73
11-07-08, 22:06
Ε αυτό και αν ήταν περίπτωση. Να πέσουν πάνω στο διευθυντή της αστυνομίας!!Καλά να πάθουν

venumis
12-07-08, 05:20
Δεν είναι ρε παιδιά απο την forthnet , μου έχει συμβεί και εμένα 2 φορές παρόμοιο περιστατικό !!

απατεώνες είναι η για να το θέσω καλύτερα είναι κατι αντίστοιχο όπως με τα spam mail

προς Θεού μην δίνεται τα στοιχεία σας σε ανθρώπους που σας παίρνουνε τηλ. και δεν ξέρετε ποιοι είναι !!!

nmavro73
12-07-08, 11:10
Δεν τα δίνουμε. Διαβασε και τα προηγούμενα μηνύματα!

@ ADSLgr.com All rights reserved.